Háttérképverseny 2.0 - szavazás lezárult

Started by Fubenalvo, 2007-06-09, 15:09:02

Previous topic - Next topic

Fubenalvo

A háttérkép versenyt támogatja: http://jgraph.extra.hu
----------------------------------------------------------------------------
Második verseny eredménye:
1. Iriya - Soldier
2. Higurashi - Gmer
3. Lucky Star - Fűbenalvó
4. Aozora - Solidsnake
5. One Piece Farewell - Smash00
----------------------------------------------------------------------------
Első verseny eredménye:
1. Light - Gmer
2. Saber Shirou - Solidsnake
3. Rukia - SpawnOfHell
4. Hellsing - Chronus
4. Kiddy Grade - Fűbenalvó
----------------------------------------------------------------------------
A részvételt köszönöm a készítőknek mind a szavazóknak egyaránt.
----------------------------------------------------------------------------
A szavazás menete:
Mindenki 2 képet jelölhet meg és azokat sorrendben kellene. Minden első jelölés 2 pont és minden második 1 pont.
Akik készítettek képet, saját pályaműre nem szavazhatnak. Szavazatokat ide, ebbe a topicba lehet írni.
Szavazási forma:
1. Képcím - készítő
2. Képcím - készítő
----------------------------------------------------------------------------



Második forduló képei:
Szavazás: Lezárult
Fázisképek: http://jgraph.extra.hu/aaverseny/index.html

Alkotó: Gmer - Cím:  Higurashi
Nagy méretű kép: [Megnyitás]



Alkotó: Fűbenalvó - Cím:  Lucky Star
Nagy méretű kép: [Megnyitás]


Alkotó: Smash00 - Cím:   One Piece Farewell
Nagy méretű kép: [Megnyitás]


Alkotó: Soldier - Cím: Iriya
Nagy méretű kép: [Megnyitás]



Alkotó: Solidsnake - Cím: Aozora
Nagy méretű kép: [Megnyitás]





Első forduló képei:
Szavazás: Lezárult
Fázis képek: Nincsenek

Hellsing
Készítette: Chronus - [Teljes felbontás]



Light
Készítette: Gmer - [Teljes felbontás]


Rukia
Készítette: SpawnOfHell - [Teljes felbontás]



Saber Shirou
Készítette: Solid Snake - [Teljes felbontás]


Kiddy Grade
Készítette: Fűbenalvó - [Teljes felbontás]


LuckyDingo

Ahha.. és ide kell szavazni, vagy PMben kell elküldeni a jelölteket ? :P

Fubenalvo

#2
ide a fórumba bele neki ^^
Kiegészítettem az első postot is ezzel, hogy egyértelmű legyen.

LuckyDingo

Csak egyre szavaztam, mert az bejött :D a Többi se rossz, de én ilyen téren finnyás vagyok  :hehe:
1. Light - Gmer
2. nincs

Én


.Attila

Ami jól néz ki, azon felirat van. Amin felirat van, az számomra értékelhetetlen mint háttérkép.

Soldier

1. Saber Shirou ,Készítette: Solid Snake
2. Kiddy Grade ,Készítette: Fűbenalvó

Baggio

1. Light - Gmer
2. Kitty Grade - Fűbenalvó

smash++

Jók,de csak egyre tudok szavazni
1. Light - Gmer
2. nincs

Zsiga

Nekem is csak egy tetszik.
1. Rukia - SpawnOfHell

Egy kis építő jellegű kritika a többieknek:[spoiler]
Hellsing by Chronus : Tetszene ha nem lenne ilyen ronda az eredeti rajz, az ötlet és a kivitelezés jó.
Light by Gmer : Nem tetszik a kiindulási artwork, nem tetszik a háttér, nem tetszik a színvilág, nem tetszik a betűtípus, stb. Nagyon más az ízlésünk. :)
Saber Shirou by Solid Snake : Kicsit kevésnek érzem, az eredeti kép viszi a hátán, ami nem baj, de egy versenyen én többet várnék. A betűtípus se nyerte el a tetszésemet, szerintem nem illeszkedik túl jól a wp képi világába.
Kiddy Grade by Fűbenalvó : Mondanivaló nélküli, öncélú és felesleges effekthalom, engem kifejezetten taszít. Főleg a többi képedhez képest szörnyen gyengének érzem.[/spoiler]

Soldier

#10
Quote from: Zsiga on 2007-06-09, 23:44:18
Nekem is csak egy tetszik.
1. Rukia - SpawnOfHell

Egy kis építő jellegű kritika a többieknek:[spoiler]
Saber Shirou by Solid Snake : Kicsit kevésnek érzem, az eredeti kép viszi a hátán, ami nem baj, de egy versenyen én többet várnék. A betűtípus se nyerte el a tetszésemet, szerintem nem illeszkedik túl jól a wp képi világába.
Kiddy Grade by Fűbenalvó : Mondanivaló nélküli, öncélú és felesleges effekthalom, engem kifejezetten taszít. Főleg a többi képedhez képest szörnyen gyengének érzem.[/spoiler]
[spoiler]
az elsöben lehet valami hogy az erdeti kép viszi a hatan , de en ugy erzem hogy a betütipus különösen ell lett találva ?! ez erdekes^^
a masodikba meg az öncelu effekthalomok különösen tetszenek..a többi képéhéz nem tudok hozzaszolni igy ebben lehet igazad van avagy nem ,,nem tudom.
Eböl latszik mennyi külömbözö ember van^^ De mindenesetre sztem kritikad semmi képsem hasztalan erdemes lehet legközelebb figyelembe venni es a jóbol lehet sikerül megjobbat csinalni ;)

btw what means wp ? mert en legjobb tudasom szerint well played de lehet csak a gamer szol belölem^^[/spoiler]

Fubenalvo

Quote from: Soldier on 2007-06-10, 00:07:21
az elsöben lehet valami hogy az erdeti kép viszi a hatan , de en ugy erzem hogy a betütipus különösen ell lett találva ?! ez erdekes^^
a masodikba meg az öncelu effekthalomok különösen tetszenek..a többi képéhéz nem tudok hozzaszolni igy ebben lehet igazad van avagy nem ,,nem tudom.
Eböl latszik mennyi külömbözö ember van^^ De mindenesetre sztem kritikad semmi képsem hasztalan erdemes lehet legközelebb figyelembe venni es a jóbol lehet sikerül megjobbat csinalni

btw what means wp ? mert en legjobb tudasom szerint well played de lehet csak a gamer szol belölem^^

Wp means WallPaper :D
Egyébként van az effektezésben valami, mert a kép úgy készült, hogy absztrakt effekteket tanulgattam egész pofás lett, de üres.
Aztán gondoltam legyen már belőlle valami. :)

Solid Snake

"wp" means wallpaper.

Amúgy kösz a kritikát, Zsiga.  :D
(Az eredetileg beküldésre szánt pályaművet inkább meg sem mutatom, mert akkor aztán kezdhetek új személyazonosságot felvenni.  :haha:)

Szerk: Oh sh- , the host posted the answer before me.  :hehe:

Én

"Saber Shirou by Solid Snake : az eredeti kép viszi a hátán"
Láttam a sorozatot, de egyáltalán nem ugrik be ilyen kép :confused: Hol volt?

Solid Snake

Quote from: Én on 2007-06-10, 00:15:05
Láttam a sorozatot, de egyáltalán nem ugrik be ilyen kép :confused: Hol volt?

Zsiga úgy értette, hogy a wallpaper alapjául szolgáló kép szépsége viszi a hátán az egészet.  :smile:

Olyan sok munkám nem volt vele, csupán játszottam egy kicsit a gaussian blurral, egy-két rétegmásolás, fényerőváltozás, gradient tool segítségével egy másik képből "magnetic tool"-ozott Shirou-t beleillesztettem, majd a feliratot "outer glow" effekttel kicsinosítottam, míg az overlay-t 0%-ra állítottam. Kb. ennyi.  :smile:

Draconire

Quote from: Zsiga on 2007-06-09, 23:44:18
Light by Gmer : Nem tetszik a kiindulási artwork, nem tetszik a háttér, nem tetszik a színvilág, nem tetszik a betűtípus, stb. Nagyon más az ízlésünk. :)
Ez nem építő jellegű kritika. :P

Soldier

Quote from: Solid Snake on 2007-06-10, 00:11:35
"wp" means wallpaper.

ciki :redface: am i kocka ? nah csak nem !!  inkabb csak faradt , soz&ty

Zsiga

#17
Quote from: Én on 2007-06-10, 00:15:05
"Saber Shirou by Solid Snake : az eredeti kép viszi a hátán"
Láttam a sorozatot, de egyáltalán nem ugrik be ilyen kép :confused: Hol volt?
Konrétan arra a scanre gondolok amiből készült a wp. ;) Nem az animéből van, vagy a játékból vagy valami artbookból.
Na közben SS leírta helyettem. Viszont örülök hogy a leírás alapján egy kicsit talán betalált a kritikám, ha nem lettél volna lusta dolgozni vele még egy pár órát lehetett volna sokkal jobb is. :)

Egyébként jobban belegondolva kicsit szégyellem magam mert úgy nagy a pofám hogy én nem is vettem részt a versenyben, és bár jól hangzik hogy azért mert nem volt rá időm, de ha nagyon őszinte akarok lenni közel sem biztos hogy tudnék jobbat csinálni, sőt. :redface: Na majd legközelebb megpróbálok összedobni én is valamit. :)

Gmer: Igazad van, de tényleg nem tudok mást írni mint hogy nagyon más az ízlésünk, és csak nem tehettem külön "fika" feliratú spoilerbe... :D

minuszmiki

Rukia by Spawn of Hell (általában nem szeretem, ha szöveg van egy képen, de itt egészen illik hozzá)
Shirou Saber by Soild Snake (bár nekem jobban tetszene a szöveg meg Shirou nélkül)

Én

Quote from: Solid Snake on 2007-06-10, 00:17:52
Zsiga úgy értette, hogy a wallpaper alapjául szolgáló kép szépsége viszi a hátán az egészet.  :smile:
Quote from: Zsiga on 2007-06-10, 00:23:21
Konrétan arra a scanre gondolok amiből készült a wp. ;) Nem az animéből van, vagy a játékból vagy valami artbookból.
I see,  :lame: me :)
Igen, így már érthető tényleg nincs sok csinnadratta benne, de szerintem ez nem válik a kép kárára :jee:

Solid Snake

Quote from: Én on 2007-06-10, 00:30:30
Igen, így már érthető tényleg nincs sok csinnadratta benne, de szerintem ez nem válik a kép kárára :jee:

Pontosan. Nem az a lényeg, hogy tele legyen csili-vili effektekkel, hanem hogy önmagában is szép legyen, ugyanakkor látszódjon rajta, hogy azért volt benne beleölt munkaidő is.  :smile:

[spoiler=Erős idegzetűeknek érdekesség, az eredetileg beküldésre szánt pályaművem (prepare, Zsiga :))]Death Note RuLes[/spoiler]

KeLa

1.  Light - Gmer
2.  Saber Shirou - Solid Snake

Darkstar

Egy poll nem lett volna egyszerűbb? :P
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Én egyiket se tenném ki wpnek :)

Képnek szépek, bár néhányban túl sok az effekt - képek, és nem wp-ek. Szvsz.
Egy wp sztem legyen viszonylag egyszerű, nyugtató, nem túl sok színnel. Ehhez
még Spawnofhell Rukiája áll a leközelebb. A többinél az ikonok vagy össze-vissza
hülyén kitakarnának a képből, vagy az azonos színűek szinte elvesznének :D
Úgyhogy szép képek, csak nem wpnek valók. Szvsz.
Love, peace & death metal.

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-10, 14:37:26
A többinél az ikonok vagy össze-vissza
hülyén kitakarnának a képből, vagy az azonos színűek szinte elvesznének :D
[spoiler=off]Ne használj ikonokat. :D[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

K_T megelőzött! Mint kép, Gmerét jelölném meg mindenképp, de wp-nek nem tudnám használni.

Ezért, mint háttérkép:

1. Rukia - SpawnOfHell
2. Saber Shirou - Solid Snake
"I wish I could, but I don't want to."

Fubenalvo

Quote from: Darkstar on 2007-06-10, 14:39:47
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-10, 14:37:26
A többinél az ikonok vagy össze-vissza
hülyén kitakarnának a képből, vagy az azonos színűek szinte elvesznének :D
[spoiler=off]Ne használj ikonokat. :D[/spoiler]
[spoiler]Jaja, én is emiatt használok max 3-4 ikont asztalon. Viszont alul gyorsindítás teljes képszélességű :D[/spoiler]

Én

Így, van, nekem csak a lomtár van asztalon, de csak azért mert nem tudom leszedni :D
Gyorsíndítás FTW!

Darkstar

Quote from: Én on 2007-06-10, 15:07:29
Így, van, nekem csak a lomtár van asztalon, de csak azért mert nem tudom leszedni :D
Gyorsíndítás FTW!
Kapcsold ki az asztali ikonok megjelenítését. És használjatok Objectdock-ot.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

Hmm azt hogy? Nekem csak a sajátgép/dokumentumok/IE/Hálózati helyeket engedi kikapcsolni.