Internetes Társadalom

Started by Ramiz, 2005-03-24, 17:01:10

Previous topic - Next topic

Meske

Quote from: DjinnDe tetszik az osztályozás.  Szinte mindegyikre tudnék példát a környezetembõl :D
Hát igen, valahogy másokat nekem is sokkal könnyebb beleskatulyázni az egyes kategóriákba, de ha magunkról van szó, biztos találunk valami ellentétes dolgot. Dehát, kivételek mindenhova kellenek, hiszen azok erõsítik a szabályt! :D

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Moha

Quote from: MeskeHát igen, valahogy másokat nekem is sokkal könnyebb beleskatulyázni az egyes kategóriákba, de ha magunkról van szó, biztos találunk valami ellentétes dolgot. Dehát, kivételek mindenhova kellenek, hiszen azok erõsítik a szabályt! :D
Nomeg a saját szokásaidat jobban ismered, mint másokét. És aki szerinted beleillik ebbe vagy abba a kategóriába, az is tudna magáról olyanokat mondani, ami miatt õ kivétel.

Meske

Quote from: MohaNomeg a saját szokásaidat jobban ismered, mint másokét. És aki szerinted beleillik ebbe vagy abba a kategóriába, az is tudna magáról olyanokat mondani, ami miatt õ kivétel.
Pontosan! :)
És ez is mutatja, hogy mennyire netfüggõk vagyunk, hogy ahelyett, hogy most átmennék a másik szobába és ezt elmondanám neked, inkább ide leírom... :p

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Dragon

Quote from: Moha"sikeres programozó akkor vagy, ha találsz a neten crack-et az általad írt programhoz" :)
Inkább, ha nem találsz mûködõ crack-et, de annál több crack-kérést.
a többit kivonatolva:
(annyit írtok, hogy nem gyõzöm végigolvasni :p)

Kvikveg:
szinte én is mondhattam volna, amit ebben  a postodban írtál
A haverjaim dolgoznak, és a neten akár többel is beszélhetek egyszerre, plusz költségek nélkül.

a net, mint információforrás:
ha mindennapi tevékenységem során akad egy feladat, egy probléma, amit meg kell oldani, elsõ lépésben elgondolkodok azon, hogy ez milyen erõforrásokat igyényel, és vajon tudnék-e programot írni rá, aztán rendszerint túl lusta vagyok, és inkább elkezdek böngészni neten, és sokszor van is megoldás

helyesírás:
engem zavar, ha nem írok helyesen, ez presztízskérdés
másrészt van, amikor egy gyors, lényegretörõ választ igényel a helyzet, és nem a szépen megformázott mondatokat

társadalom:
ahol hárman összegyûlnek.... az már gyülekezés! :D
de tényleg, lehet ezen mindenféle szociológiai vitákat folytatni, de egyértelmû szerintem, hogy ha van egy valamilyen szokás alapján szeparálható embercsoport, akkor azok automatikusan egyfajta közösségnek tekinthetõk
hogy ez mennyire zárt, illetve mik a "feltételei" a bekerülésnek az megint más téma

smiley-k:
nekem a hanghordozásom igen sokat mond a mondataim jelentésérõl, illetve, hogy hogyan is kell értelmezni õket, lévén hogy hajlamos vagyok a szarkazmusra és hasonlókra
többször elõfordult velem, hogy lusta voltam mindenféle smiley-val teletûzdelni a postot, és akkor nagyon félreértettek

netezõ sztereotípiák:
én bizony ha meglétok valami hasznosat, azt elteszem,
ha a link elég, akkor azt kimásolom valahova, de a "kedvencek"-et minimálisan terhelem csak (3-4 link), avval amit naponta vagy hetente megnézek (pl. ez a fórum)
össze-vissza szörfözni csak unalmamban szoktam, (munkahely) általában tudom, hogy mit keresek, vagy akár magát a címet is tudom
és legtöbbször bepróbálkozok olyasmi címmekkel, hogy "www.bulifélhétkor.hu", mert tudom, hogy az emberek vannak olyan õrültek, hogy ilyen "beszédes" címeket regisztráljanak, akor meg minek verekedjem át magam kismillió google találaton, hisz van esély rá, hogy itt is megtalálom, amit keresek
és bizony van egy pár haverom neten, akik a világ túlsó felén élnek, magyarul esélyem nincs hogy valóságban találkozzak velük
(hadd tegyek hozzá egy kis tényt a netes barátok témához: írásban nincs akcentus!)
egyébként meg nincs annál nagyobb móka, mint a neten igazi emberi ellenfeleket szétloccsantani a falon egy-egy játékban:
"most hogy átkozhatja magát, biztos csapkodja az egeret :D"
nem pedig
"a hülye botja, már 30-adszorra próbálkozik azon a szerencsétlen ládán"
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000a net, mint információforrás:
ha mindennapi tevékenységem során akad egy feladat, egy probléma, amit meg kell oldani, elsõ lépésben elgondolkodok azon, hogy ez milyen erõforrásokat igyényel, és vajon tudnék-e programot írni rá, aztán rendszerint túl lusta vagyok, és inkább elkezdek böngészni neten, és sokszor van is megoldás
Na igen. Nálam is elõfordult párszor, hogy "hmm, írni kéne egy ilyen programot" ... aztán ... "ja, hogy már valaki megírta? Akkor jó". :)
Na persze van olyan, amibõl tényleg jó lenne egy sajátot írni (pl. normális mp3 katalógus progit még nem láttam), de ahhoz meg sajna elég lusta vagyok (ergo rohadt lassan megy) - elég az a programozás-mennyiség, amit a melóhelyen levágok... :rolleyes:

Djinn

Quote from: MohaNa igen. Nálam is elõfordult párszor, hogy "hmm, írni kéne egy ilyen programot" ... aztán ... "ja, hogy már valaki megírta? Akkor jó". :)
Na persze van olyan, amibõl tényleg jó lenne egy sajátot írni (pl. normális mp3 katalógus progit még nem láttam), de ahhoz meg sajna elég lusta vagyok (ergo rohadt lassan megy) - elég az a programozás-mennyiség, amit a melóhelyen levágok... :rolleyes:
Lusta? :p Nekem inkább nincs rá idõm. Ezért van millio félkész programom. És persze mikor x hónap után folytatnám, akkor már mindig gagyinak találom/más ötleteim vannak/másba kéne megírni inkább....stb. és megint elkezdek egyet :haha:
Még egy épkézláb oldalt sem sikerült összehoznom (mármint magamnak  :rolleyes: ). A félkészt meg nem rakom fel...

Egyébként mp3 katalógusnak egész jó a Catfish. És a Where is it sem rossz. (csak az a baj velük, hogy nem kerül be semmi magától az adatbáziusukba...  :) )
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

kisvirag

Hüha!

Bevallom most nem volt eröm vegigolvasni az egész eddigi mindenfélét.

Egy aprócska megjegyzésem lenne elsõre is, kicsit  :_piszka: -ként. Az IT rövidítést az Információs Társadalomra szoktuk használni...ez ilyen jo kis ujkeletü fogalom szintén, és mi most állítólag ennek a korát éljünk, mert fõ tõkévé a föld helyett az információ vált.
Nyam

/me bevallja, hogy õ masszív függõ, még ha mostanában a fórumokat viszonylag hanyagolom is, inkább csak olvasgatom, mint írok, emellett szvsz a post szám mellett az is számit, hogy ki milyen régóta regisztrált... nah, de hogy izé, szóval mostanában inkább csk IRC-zem.
egyébként tényleg van ilyen réteg, vagy társadalom, ha más nem, a nyelveben ugye... az õsök pl meg sem értenék azt, ahogyan itt beszélek, és igy visszagondolva...
Nõvéremék messze Dunántúlon élnek... kapcsolattartás kezdõdött levélben, folytatódott mobiltelefonon, ma már leginkább csak MSN, vagy Skype.... fõleg, hogy így 3-an 4-en is beszélhetünk egyszerre, nem kell külön külön felhívnom a két nõvéremet.
Tehát nem csak a vadidegenekkel, de  hasonlo érdeklõdési körûekkel tartom a kapcsolatot.
Aztán itt van ez az arctalanság, névtelenség, amit emlegettetek... nálam nemigazán igaz ez, mert akikkel kicsit közelebbi kapcsolatba kerülök neten, értsd, privátban beszélgetünk többet, akármi, elõbb utóbb kicsikarom belõle, hogy találkozzunk, lakjon az országban akárhol. Ilyenformán kerültem most be pl egy fantasztikus pesti társaságba, kéthetente feljárok, másik héten hozzám jönnek le emberkék.
meg tegyük hozzá, nagyon úgy néz ki, hogy egyszer majd munkaterületem lesz a net...
nah... most igy hirtelen ennyi jutott eszembe, mennem kell mindenfélét csinálni.

Jut eszembe, a blogokról volt szó? meg hogy azok miert jok? meg ilyenek? mert ez is egy érdekes része a netnek... a blogok...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Darkstar

Quote from: kisviragJut eszembe, a blogokról volt szó? meg hogy azok miert jok? meg ilyenek? mert ez is egy érdekes része a netnek... a blogok...

Szerintem a blogok ugyan azért népszerûek, mint a valóságshowk. Az embereknek teccik, hogy legálisan kísérhetik figyelemmel mások életét (kíváncsiság). Szvsz semmi jó nincs benne, engem teljesen hidegen hagynak mind a valóságsók, mind a blogok (csak egyszer olvastam bele az egyik haveréba, de hogy valami idegenét olvassam...).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: DarkstarSzerintem a blogok ugyan azért népszerûek, mint a valóságshowk. Az embereknek teccik, hogy legálisan kísérhetik figyelemmel mások életét (kíváncsiság). Szvsz semmi jó nincs benne, engem teljesen hidegen hagynak mind a valóságsók, mind a blogok (csak egyszer olvastam bele az egyik haveréba, de hogy valami idegenét olvassam...).
ugyanígy vagyok én is ezekkel. a lehetõ legkevésbé sem érdekelnek.

Damnatus

Hali!

De pl. a fórumozás milyen jól összehoz embereket. Nem csak elidegenít a gép, össze is köt.

Manitu

Na, olyan gyorsan gyûlnek itt a postok, hogy mire a végére érnék, már van még egy oldal :D

Szóval:
Információs társadalom, vagy nevezzük ahogy akarjuk, létezik valamilyen formában, bár szerintem nem elkülönülve, hanem a valós társadalom egy rétegét alkotva.
A post számlálókról:
Nekem kimondottan tetszenek, szeretek statisztikákat böngészni, és egy fórumban, ha valakinek sok postja van, az valószínûleg tudhat valamit, mivel az internet eléggé önszabályozó, ha valaki állandóan hülyeségeket beszél, az megkapja a magáét a többiektõl, elmegy a kedve az adott fórum látogatásától, és nem lesz millió hozzászólása hülyeségbõl.
Netfüggõség:
Na az van nálam. Régebben számítógépfüggõ voltam, de mára kigyógyultam belõle, ha nincs net (teszemaszt a UPC megint karbantart :) ) akkor sûrûbben elõfordul, hogy kikapcsolom a gépet, egyébként szinte állandóan megy (villanyszámla :( ) Még zenehalgatásra is inkább preferálom a winampot, belefér két hétnyi zene a playlistbe, fõ a változatosság :D, meg általában lusta vagyok kiírni az albumokat audio CDre, (kivéve a nagyon kedvenceket, valami a kocsiba is kell). Net nélkül viszont eléggé roszsul érzem magam... egyszerûen hiányzik...
Persze azért nem vagyok hozzánõve a géphez, eljárok bulizni, szoktam néha TVt is nézni, bár pl a TVmûsort is már csak neten olvasom.
Ha valami kell, egybõl google, hol a legolcsóbb, hol lehet egyáltalán kapni...
A net összekötõ szerepérõl meg annyit, hogy élõben egyetlen ismerõsöm sincs, aki animerajongó lenne, bár próbálok megfertõzni egy-két havert, akiben látom a hajlandóságot.
Forumozni is azért kezdtem, mert nem igazán volt kivel beszélgetni errõl a témáról, és itt egy elég segítõkész társaságot találtam.
Mi volt még? Smily-k... Ez a nettel jött egyértelmûen... nagyon nem voltam megbarátkozva velük, amíg nem lett itthon egy állandó internetkapcsolatom (modemes már régóta volt, de az csak az induláshoz elég). Viszont mostanában már szinte észrevétlenül, tudat alatt írom õket :)
Blogok:
Nem igazán érdekelnek, tulajdonképpen még egyet sem olvastam, dehát két hónapja a fórumokkal is így voltam... Nem írtam, max néha beleolvasgattam, a ha google pont egy fórumot dobott ki valamilyen keresõszóra.
Helyesírás:
Igyekszem tartani magam, és ügyelni a helyesírásra, volt már hogy egy hetes postot szerkesztettem át, mert észrevettem egy hibát... Szerintem erre mindenkinek figyelnie kéne, ne kopjon a nyelv jobban a kelleténél.
Rövídítések, angol kifejezések:
Engem nem zavarnak, én is zoktam használni ilyeneket... Ha valamire van közismert angol szó, de van magyr is, általában a rövidebbet használom...
Az angol nem csak az internet nyelve, az élet minden területén egyre több angol szó áramlik a magyar nyelvbe (bár szerintem nem csak a magyarba, lásd Ultra Maniac, ahol állandóan Thank You-znak). Mondjuk lehet azért nem zavarnak az angol szavak, mert hál istennek elég jól beszélek angolul, és van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy ha valamit értek, tudok, arról feltételezem, hogy másnak is triviális. (nagyon rossz tanár lennék, ha valamit egyszer elmagyarázok, az el van magyarázva, ha pedig az alany nem érti meg, attól kicsit ingerült leszek).
... egyenlõre nagyjából ennyi ...


roderick

Quote from: Blimpugyanígy vagyok én is ezekkel. a lehetõ legkevésbé sem érdekelnek.

azért a blogoknak is van másik oldala, ottvan pl. a tomcat féle dolog, akit lehet szeretni, lehet utálni, de tényleg egy jelenséggé lépett elö. mondjuk ö nem olyanokat irogat, hogy "ma depis vagyok", hanem régebben vicces-irónikus meglátásai a világról, manapság meg komolyabb politikai véleményt fejt ki... de tényleg érdemes olvasgatni vagy azért mert egyetértesz vele vagy azért mert nem (de tényleg, internethez képest igényesen vannak megformálva a gondolatai, uh. sokat segíthet saját világlátásod kialakításában a vele való szembenállás is)
Megaztán elvileg lennie kéne szakmai blogoknak, de azt inkább másnak hívják már. meg elég hamar át is vált olyan formára ami nem blogszerü, olyan hírpoltál izék lesznek.

amúgy én szociológiát tanulok, uh. mindig valami íráskényszerem van ha meglátom a "társadalom" szót, de igazán érdemben már nagyon nem tudok mást írni, mint amiket elöttem leírtatok. De azért tényleg érdekes az -ami az egész globalizációs dologra jellemzö- hogy közelebb is hoz, meg el is távolít... nem szeretek ilyesmiket mondani, de tényleg valamiféle alternatív valóság kapujában állunk, ahol már a fizikai távolság egyáltalán nem lesz szervezö erõ... (lsd. miden cyberpunk dolgot, meg föleg Lain)
Mondnjuk internetre még ez annyira nem igaz, még inkább a TV a menö, de net az interaktivitásával biztos ki fogja szorítani (vagyis legalább fuzionálni fognak, mert szvsz. tök mindegy hogy TV-n netezünk, vagy a gépen TVzünk, de azért szegény nagycégeknek elég akut probléma)

amúgy lehet nem szeretni a rövidítéseket, meg ilyesmiket, de engem feletébb szórakoztat az, hogy szép lassan megértek egy olyan nyelvhasználatában zárt közösséget mint pl. a 4-chan... szinte már antropológusi feladat megfejteni mi mit jelent náluk, pedig mind angolul beszélnek, mind uo. ember mint mi és mégis szinte egy teljesen önálló kultúrát hoztak létre.
Node amúgy ilyen dolgokról elég nehéz még szerintem értelmesen beszélni, mert nagyon új dolog a net és eleve rengeteg más jelentös társadalmi átalakuláson megyünk éppen keresztül, uh. csak az idö lesz a megmondhatója mi fog kisülni ebböl.
(apropó erröl jut eszembe egy régi cikk a Newsweekböl, ami felveti azt a problémát, hogy habár találó hasonlat az internetet olyan jelentöségünek beállítani mint mondjuk a könyvnyomtatás megjelenése, de azért az utóbbi jópárszáz évvel ezelött volt és még bármi történhet -igaz nem túl valószínü- ami teljesen háttérbe szorítja... azért remélem nem, egész érdekes kis kalandnak igérkezik, így a XXI. század... csak legyen agyunk túl is élni)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

roderick

(Nah doublepost, de úgyis régen írtam. kell növelni a pontjaim számát, hogy többen vegyenek majd komolyan:) )

Szóval az hogy ilyen meg olyan társadalom létezik, az azért nagyrészt elhatározás kérdése, mert ezek csupán tudati struktúrák (óóh... érzitek az egyetem póvert!:)), persze az más kérdés, hogy olyat fogunk létezönek tartani, amit elég sokan bevesznek, különben nem lenne sok értelme. Így fórumozók körében nyilván mindenki azt mondja, hogy van ilyen és nagyon is elkülönül... habár szerintem nem internetezök is látják ezt.  (de ugyanúgy van budapestnek is társadalma, Mo-nak is, európának is és ennek én mind része vagyok és elég nehéz lenne elkülöníteni, hogy miben vagyok melyiknek)

QuoteInformációs társadalom, vagy nevezzük ahogy akarjuk, létezik valamilyen formában
az hogy információs társadalom az nem egy külön kategória, hanem az egy jelzö, olyasmikre mondnják ezt, hogy szolgáltatások kerülnek tulsúlybe meg blabla. uh ez nyilván létezik, mert egy létezö dologra találtál ki elnevezésnek

Node, még kapcsolattartásról annyit, hogy nekem szinte minden régi osztálytársam/cimborám használ msn-t, így napi szinten is tudunk akár kommunikálni, ami azért jelentõsen segített nekünk abban, hogy nem széledt szét pl. a régi gimnáziumi osztályközösség, mint ahogy azt minden tanár igérte nekünk (söt még levlistánk is van, uh. mi nagyon a "kor gyermekei" vagyunk). Ezt csak azért említettem meg, hogy nem csak az interneten való ismerkedés létezik, hanem a régi értelemben vett mindennapi élet egyik meghosszabbítása is ez az internet dolog, gyakorlatilag nem hoz annyi ujdonságot mint hisszük, csak más formában és sokkal szabadabban lehet régi dolgokat intézni... nem kell tv müsörért lebattyogni a boltba, nem kell órákat keresgélni könyvtárban, nem kell boltan megvenni a cd-ket (köh-köh.. nyilván fizetünk a kiadónak, mikor tölük töltjuk le:))  és emellet van persze sok olyan dolog, ami régebbi technikákkal ilyen mértékben kivitelezhetetlen... pl. régröl még emlékszem tv-s hirdetésekben különbözö "bulivonalakra" (asszem még elvétve ma is lehet látni ilyet) ami a chat telefonos megfelelöje... de nyilván elég hülyén jött ki a dolog, így praktikusabb

nah... most más nem jut eszembe, remélem valami értelmes is bekerült a betüim közé, csak kicsit lázas vagyok, így nem látom át a saját gondolataim se:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Dragon

Quote from: roderickgyakorlatilag nem hoz annyi ujdonságot mint hisszük, csak más formában és sokkal szabadabban lehet régi dolgokat intézni...
Hát, nekünk nem, mert mi ahhoz vagyunk hozzászokva, (nemcsak a saját ízlésünk miatt, hanem egyszerûen a környezetünkbõl -értsd: a hozzánk hasonló korosztály- másolt példa miatt) hogy ilyen dolgokat kívánunk intézni, és ehhez pont a net meg a számítógép a megfelelõ példa.
Az idõsebb korosztály nem is gondolna arra (legalábbis nagy részük) hogy most megnézzen egy filmet számítógépen, nekik a TV meg esetleg a mozi a természetes, nekünk viszont pont ez jelenti a megoldást.
Én például nem (vagy csak minimális mennyiségben/minõségben) birtoklok olyan eszközöket, amikkel a szórakozásom, információszerzésem, munkám valami alternatív módon is elvégezhetõ. Például soha nem gondolnék arra, hogy megvegyek egy újságot (tudom, ez nem feltétlenül pozitív, de a mai újságoknál...), vagy bekapcsoljam a rádiót. A számítógépre én, vagy valaki más olyan programot ír amilyet akar, ez a jó az egészben, szinte minden elintézhetõ vele! (informatikus elfogultság, ne is törõdjetek vele  :rolleyes: )

blogok:
hát egypár haverét megnézem, mert oda olyanokat is leírnak, ami épp nem kerül témába msn-ezés közben, vagy épp innen jut eszembe, hogy dumálni kéne róla, de idegeneké abszolút nem érdekel, sajátot pedig soha nem írnék
(már csak az hiányzik, hogy mindenki azt olvassa, hogy mi történt velem egész nap -elmentem lángot okádni a falubeliekre, megettem pár hõs lovagot, majd jóllakottan otthon pihengettem a kincseimen :D-)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Meske

Tudom, hogy nagyon :lame: vagyok hozzá, de mik azok a blogok? :confused:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Darkstar

Nyílt internetes naplók
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Meske

Quote from: DarkstarNyílt internetes naplók
Köszi! :)
Szerintem nem nagyon valószínû, hogy beleolvasnék akár egybe is...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Manitu

A múltkor megyek az egyetem elõtt, jön velem szembe egy negyven körüli nõ. Látom, a nyakában valami kis mûanyagburkolatú ketyere lóg. Gondoltam mobiltelefon, azt szokták így hordani (bár én ilyet soha nem tennék :D ). Viszont annak túl kicsi volt... ahogy közelebb ért, látom, hogy egy pen-drive... Leesett az állam. Ilyet csak az hord, aki tudja mire való, és használja is... Soha nem gondoltam volna, hogy egy negyvenes embernél ilyet láthatok... Ez már tényleg a XXI. század.


Ramiz

Miért ne? Az idõs emberek is érthetnek az elektronikához!
Én pl egyetlen egy fogalamat tettem eddig késõbbi életemre (mellõzve a "soha nem iszok alkoholt reggeli elõtt" meg "nem szívok egyszerre két cigarettát" típusú bohóságokat :D ): halálomig követni fogom a technikai újdonságokat, és nem leszek olyan vén :lame: szivar, aki nem tud egyedül bekapcsolni egy számítógépet.

A blog az egy perverz dolog. Az ír blogot, aki annyira el van telve magától, hogy állandóan újra akarja hallani az aznap vele történt dolgokat és magáról akar olvasni a neten. Az ilyen típusú emberek régen elöl hagyták a naplójukat, hátha valaki beleolvas... vagy kiadták könyvben. A kis exhibionisták.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: DjinnLusta? :p Nekem inkább nincs rá idõm.
Hát ez is benne van.
QuoteEzért van millio félkész programom. És persze mikor x hónap után folytatnám, akkor már mindig gagyinak találom/más ötleteim vannak/másba kéne megírni inkább....stb. és megint elkezdek egyet :haha:
Dettó. Sokszor nekikezdek valaminek, eljutok egy darabig, aztán feledésbe merül. Pl. anno írtam egy cheat-kezelõ rendszert, még DOS alá, pascal-ban (egérkezelés, nyomtatás, stb), aztán kb 80%-nál megállt és úgy is maradt...
QuoteMég egy épkézláb oldalt sem sikerült összehoznom (mármint magamnak  :rolleyes: ). A félkészt meg nem rakom fel...
Nekem is van most egy ASP-ben megírt kis portálkezdeményem, de hogy lesz-e belõle valaha is valami... :rolleyes: A régi meg már vagy 2 éve megszûnt...
QuoteEgyébként mp3 katalógusnak egész jó a Catfish. És a Where is it sem rossz.
A Whereisit-et ismerem és használom, de nekem olyan kellene, ami egy ömlesztett listába össze tudná szedni az mp3-akat. Majd akkor megnézem a Catfish-t. Köszi.
Quote from: Manituélõben egyetlen ismerõsöm sincs, aki animerajongó lenne, bár próbálok megfertõzni egy-két havert, akiben látom a hajlandóságot.
Nekem 1 haver-t sikerült "rászoktatnom" a Ghibli-re. Nem lett nagy anime fan, viszont a Ghibli-ket nagyon kedveli.
Quote(nagyon rossz tanár lennék, ha valamit egyszer elmagyarázok, az el van magyarázva, ha pedig az alany nem érti meg, attól kicsit ingerült leszek).
Én szintúgy. Fõleg, mikor az itthoniak kérdeznek "hülyeségeket" :rolleyes:

Moha

Quote from: bpka000Például soha nem gondolnék arra, hogy megvegyek egy újságot (tudom, ez nem feltétlenül pozitív, de a mai újságoknál...), vagy bekapcsoljam a rádiót. A számítógépre én, vagy valaki más olyan programot ír amilyet akar, ez a jó az egészben, szinte minden elintézhetõ vele! (informatikus elfogultság, ne is törõdjetek vele  :rolleyes: )
Hát igen, ez ismerõs. Aztán páran csodálkozni szoktak, hogy "ezt is lehet a számítógépen?" :) Mondjuk én a napi sajtót el szoktam olvasni, de pl. régebben meg-megvettem a számítógépes újságokat, az utóbbi 1-2 évben viszont összesen max 2x: ami a mellékleten volna azt ugyanúgy a netrõl le tudom szedni és cikkeket is bõven találni. A rádió is: mostanság leginkább netrádiót hallgatok. Sõt, a hi-fi is csak erõsítõként szolgál, azon hallgatom a gépet... Pedig azért lenne itt jó rádió, csak 1xüen neten sokkal több van.  :3x3:

Blogok: Én sosem írtam, és nem is olvasgattam másét. De õszintén szólva nem is érdekel túlzottan.

Ramiz

Amióta nincs 576Kbyte, én is alig veszek újságot... :rolleyes:
(A Kretén is egyre vackabb...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: ManituSoha nem gondoltam volna, hogy egy negyvenes embernél ilyet láthatok...
Miért, nekem pl. anyum "viszonylag" jól ért a géphez. Meg hozzáállás kérdése: van, aki 40 után is fejlõdõképes. :)
Quote from: Ramizhalálomig követni fogom a technikai újdonságokat, és nem leszek olyan vén :lame: szivar, aki nem tud egyedül bekapcsolni egy számítógépet.
Lehet, hogy a mai "vén szivarok" is így gondolták egyszer. De a fejlõdés egyre gyorsul, és ha 1x lemaradsz, akkor nehéz behozni. Azon kívül minden korosztálynak megvoltak a maga "csodamasinái". A szüleinknek pl. ilyen volt a TV, nekünk meg a számítógép és az Internet. És ki tudja, mit hoz a jövõ...

Ramiz

#53
Azért megvan a hátránya is a fórum-függõségnek: amikor az ember körbe-körbe köröz a topikokban, mint gólyaf.s a levegõben, és sehol nem látja az áhított *bold* betûtípusú topikcímeket... ááá... szóljon valaki hozzá!...  :__devil:

EDIT: Köszi, Moha! :)

Quote from: MohaLehet, hogy a mai "vén szivarok" is így gondolták egyszer. De a fejlõdés egyre gyorsul, és ha 1x lemaradsz, akkor nehéz behozni. Azon kívül minden korosztálynak megvoltak a maga "csodamasinái". A szüleinknek pl. ilyen volt a TV, nekünk meg a számítógép és az Internet.

Nem akarok lemaradni! ;)

Quote from: MohaÉs ki tudja, mit hoz a jövõ...

Én! Animéket, filmeket, söröket...
... Ja, ez költõi kérdés volt? :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Quote from: DarkstarNyílt internetes naplók
Nekem kicsit furcsa ez a "mûfaj". Vagy minek nevezzem.
Talán régimódi vagyok, de bennem az él, hogy a napló azért jó mert az ember leírhatja benne a személyes gondolatait, kiirhatja magából, amit talán mással nem osztana meg... Tehát teljesen személyes dolog.  Túl romantikus lennék a mai világhoz?  :rolleyes: Vagy csak túl zárkózott...
Nekem a magánszféra durva megerõszakolásának tûnik a dolog. És ráadásul meglehetõseneröltetettnek is. Ugyanúgy, mint a valóságshow-k. :(
Szóval nekem ez az egész dolog egy hatalmas ellentmondás. Nem veszi be a gyomrom.  :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

1etértek. Ennél már csak az lenne(/lesz...) durvább, ha vadidegenek az utcán odarohannának az emberhez, és elkezdenék a titkaikat meg a gondolataikat az ember fülébe hadarni...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manitu

Quote from: DjinnNekem kicsit furcsa ez a "mûfaj". Vagy minek nevezzem.
Talán régimódi vagyok, de bennem az él, hogy a napló azért jó mert az ember leírhatja benne a személyes gondolatait, kiirhatja magából, amit talán mással nem osztana meg... Tehát teljesen személyes dolog.  Túl romantikus lennék a mai világhoz?  :rolleyes: Vagy csak túl zárkózott...
Nekem a magánszféra durva megerõszakolásának tûnik a dolog. És ráadásul meglehetõseneröltetettnek is. Ugyanúgy, mint a valóságshow-k. :(
Szóval nekem ez az egész dolog egy hatalmas ellentmondás. Nem veszi be a gyomrom.  :eeek:
Ahogy Ramiz is mondta : Exhibicionizmus. Van aki szereti mutogatni magát.


Ramiz

És az íróikon kívül ki olvassa õket? :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manitu

Quote from: RamizÉs az íróikon kívül ki olvassa õket? :rolleyes:
Akik a valóságshowkat is nézik :D


Djinn

Quote from: RamizÉs az íróikon kívül ki olvassa õket? :rolleyes:
Szerintem sokan. Komolyan mondom, az emberek unatkoznak, nem tudnak mit kezdeni magukkal!! :eeek:
Nem teljesen ide kapcsolódik (valamennyire azért mégis), de látta valaki a Crash címû filmet?
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"