Győri Anime Klub

Started by Neferura, 2006-09-18, 12:46:11

Previous topic - Next topic

Neferura

 :lol: Megszületett a Győri Anime Klub!  :lol:
szeretettel várunk minden érdeklődőt ^^
további info a  http://neyusatsu.extra.hu  -n ^^
ill a fórumunkon:  http://takeforum.com/neyusatsu
amúgy bármilyen kérdéssel nyugodtan forduljatok hozzám ^^
elérhetőség:
neferurachan@gmail.com vagy a klub e-mail címe:
neyusatsu@gmail.com
Vagy Sayako-hoz az oldalak szerkeztőjéhez:
sayakosan@gmail.com

Kvikveg

Quote from: White SeeD on 2006-09-18, 12:51:13
Fordúljatok fel. Bezzeg míg győrbe jártam nem volt klubb :hehe:
Fo a pozitiv hozzaallas.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Neferura

Quote from: White SeeD on 2006-09-18, 12:51:13
Fordúljatok fel. Bezzeg míg győrbe jártam nem volt klubb :hehe:

nem volt mert senki nem tett azért hogy legyen  :hehe:

Neferura

miért szerinted én hogy jutottam hozzá a rengeteg animéhez ^___^

Sayako

Quote from: Neferura on 2006-09-18, 13:50:15
miért szerinted én hogy jutottam hozzá a rengeteg animéhez ^___^

Öhmmm... Potyogtak az égből, mint a vénasszonyok?   :rotfl:

Komolyabbra váltva a szót:

White SeeD:
A klub mindenki előtt nyitva áll, aki akar jönni csak szóljon valamelyikünknek, mert aszerint visszük a cuccokat. :D Azt hiszem anime és anime klub téren is van mit bepótolni Győrben. És ha már a lehetőség adott, nem hagyhatjuk ki! :D

A friss infókat egyébként inkább a Neyusatsu fórumon keressétek, oda előbb felpakolom a friss dolgokat, mint a lapra. Persze majd oda is felkerül, ha már minden tutifix lesz. :D

Pirula

Ollé! Végre!
Azt hiszem legkésőbb jövő héten megnézem magamnak ezt a klubot. Úgy sincs igazán a környezetemben olyan akivel eldumálhatnék anélkül hogy minden második szavamat magyaráznom kéne.  :smile:

Yakumo

Quote from: Pirula on 2006-09-19, 12:15:14
Ollé! Végre!
Azt hiszem legkésőbb jövő héten megnézem magamnak ezt a klubot. Úgy sincs igazán a környezetemben olyan akivel eldumálhatnék anélkül hogy minden második szavamat magyaráznom kéne.  :smile:
Pirula is back to being otaku. ;) :jee:

Pirula

Quote from: Yakumo on 2006-09-19, 12:17:09
Quote from: Pirula on 2006-09-19, 12:15:14
Ollé! Végre!
Azt hiszem legkésőbb jövő héten megnézem magamnak ezt a klubot. Úgy sincs igazán a környezetemben olyan akivel eldumálhatnék anélkül hogy minden második szavamat magyaráznom kéne.  :smile:
Pirula is back to being otaku. ;) :jee:
off Háát, otaku az nem leszek, mert annyi időm sajna nincs filmnézegetésre.  :smile: Meg back is akkor leszek majd igazán ha behúzattam a netet az albérletbe. Addig marad a diákcentrum.  /off
Most néztem amúgy a fórumot és észrevettem hogy októberig még nem nagyon lesz program addig is mivel van elfoglalva a klub?
Azt is láttam hogy japán teakészletet kerestetek, arra itt adok tippet hátha még nem ismeritek: a Liszt Ferenc és az Újkapu utca kereszteződésénél (nem messze a TK kettes épületétől) van egy nagyon király teabolt. Elég nagy a választék és mindenféle kiegészítőket is lehet ott kapni. Persze lehet hogy máshol olcsóbb, azt nem tudom.
Na meg még egy kérdés a végére: Mivel jár a klubtagság?

Neferura

Hű, hát elég sok kérdésed lett Pirula.
Nos amíg nem kapunk helyiséget (azaz októberig) addig tagokat toborozunk és keressük az érdeklődőket. ^^ Aztán majd beindul az élet ^__^
a teázó tippet köcce ^^ Majd benézek.
Mivel jár a klubbtagság? hát ööö...ööö... találkozol ugyanolyan beteges emberekkel mint saját magad? ^^''' De ha költség részére gondoltál, akkor az egyenlőre még nincs. Ha valamit majd akar kis közösségünk arra úgyis közösen dobjuk össze a pénzt... neked hozzáfűzni valód Sayako? o__o

Pirula

Quote from: Neferura on 2006-09-19, 14:02:50Mivel jár a klubbtagság? hát ööö...ööö... találkozol ugyanolyan beteges emberekkel mint saját magad? ^^'''
Erre voltam kíváncsi. :)

Sayako

Neferura: Azt mondtam, október közepe VAGY november eleje. De az is lehet, hogy azt mondják, már október elejétől mehetünk. Ez még nem fix. Még egyeztetni kell. :)
Fel kell mérni a termet, meg a technikai felszerelést is egyeztetni kell. Ki mit tud hozni. Állítólag felszerelés a teremben nincs, de ha már egy tv-t lesz, akkor a többi már megoldva. ^^ 

Pirula: Hogy mivel vagyunk elfoglalva? Főként a szervezéssel. A klub eddigi tagjainak első közös programja az október 7-i animecon lesz, de még előtte tartunk egy meetinget. Kávézó, teázó, vagy ahol éppen lehet beszélgetni. :) Eszmecserét folytatni. Csak időpontot kell egyeztetni az emberekkel, kinek mikor jó még október 6 előtt lehetőleg. Időpontokat nekem tess küldeni, a legtöbb emberrel úgyis én egyeztetek. ^^ Helyszínt is nyugodtan mondhattok, városhatárokon belül, de inkább Marcalváros vagy belváros. (Belváros mindenhonnan megközelíthető, Marcal meg marad ha nem tudunk helyszínben egyeztetni, vagy esetleg videózni akarunk, mert akkor nálunk lesz a meeting. Na persze nem, ha 20-30 ember jelentkezik. Eddig még nincs annyi.)
Klubtagság: Kapsz egy Neyusatsu - Győri Anime Klub tagsági kártyát (Neferurának már mondtam, vagy nem? Csak Tsukinak mondtam volna? Mindegy, most mondom. ^^), megismerkedhetsz hasonló elvetemült anime-manga-japán-minden fanokkal, és szórakozhatsz egy jót, jó társaságban. Szerintem ez a lényege. ^^
Mégis kb milyen árakban van egy teakészlet? Csak megközelítőleg. Mindenképp be fogok nézni, csak hogy készítsem rá az agyamat, meg a pénztárcámat. ^^
Meg Neferura-chan javaslatára, plakátokat is készítünk, ha már lesz fix dátumunk klubkezdésre, vagy akár a meetingre is, és néhány forgalmasabb helyre, mint pl. az egyetem, meg talán a fősuli, ki lesz rakva a program.

Asszem egyelőre ennyi volt röviden ^^

Pirula

Animeconról sajna lemaradok, nekem a hétvégéim két évre előre ki vannak lőve.
Felszerelés ügyben annyit, hogy tudok hozni laptopot ha esetleg vetíteni akarunk akkor már csak egy projektort kéne szerezni meg pár hangszórót. Marcalváros nekem nem gond, az albérletem Nádor és Marcal határán van. Plakátolást a fősuliban vállalok egyébként, úgyis - majdnem - minden nap benézek.
Teakészlet azt hiszem 6 és 9 rugó között van kábé, ez magában foglal egy helyre kis teáskannát plusz még négy (hat?) csészét ha jól emlékszem.

Sayako

Vetíteni sztem mindenképp fogunk, csak meg kell szavaztatni, ki mit akarna nézni. :)
Laptop... nem rossz ötlet, hálásak lennénk érte, bár projektort szerzni. Hmm... az már asszem neccesebb, de majd utána nézek. Mi egyelőre, ha tv lesz egy divx-es dvd lejátszóban gondolkoztunk. :) Bár projektorral kétségkívül más hangulata lenne a dolognak. :)
(az eddigi listámon, olyanok szerepeltek, hogy tv, dvd-lejátszó, vízforraló, pár egzotikusabb tea - na meg teáskészlet, nyelvkönyvek+hanganyagok, animék minden mennyiségben. Ezzel már el lehet indulni :D)
Plakátolási szolgáltatásodat viszont szerintem igénybe vesszük, amikor majd arra kerül a sor. :) Több forgalmas helyre is ki akarunk rakni plakátokat. Addig majd még meg kell szerkesztenem. :) Én is megpróbálom a suliban elintézni, Neferura meg azt mondta, hogy az egyetemet veszi célba. Meg én még a koleszokra gondoltam. Talán ott is érdemes, hiszen több száz ember közül nincs olyan, hogy senkit ne érdekelne a dolog. :)
Vissza a vetítéshez: Te mit néznél szívesen? Műfajilag, vagy konkrét címet is mondhatsz. Csak mert addig még szerintem úgyis töltögetek pár sorozatot, ha esetleg valami érdekelne de nincsen még meg.

Pirula

Műfaji, stílusbéli megkötéseim nincsenek. Egyedül a vontatott cselekményű 26+ részes sorozatoktól ódzkodom. Favoritjaimat azért leírom, aztán kábé be tudjátok azonosítani az ízlésem: Jin Roh, Lain, Genshiken, Excel Saga, NGE, Azumanga, Kimi Ga Nozomu Eien (<- na ezt speciel szívesen megnézném újra,bár jó hosszú), Hellsing, Chihiro, Laputa, Haibane Renmei, Cowboy Bebop, Samurai Champloo, Love Hina áá... nem tudom, volt még egy csomó ami nagyon tetszett.  :redface:

Sayako

#14
Quote from: White SeeD on 2006-09-22, 10:57:59
Szereztek engedélyt a dékántól a teremhasználatra és máris van projectorotok :D

:) Köcce az ötletet, csak egy bibi van vele... Termünk már van a városi könyvtárban a vásárcsarnoknál. Csak a felszerelés hiányos egy csöppecskét, bár még nem voltam ott egyelőre még csak egyeztetünk velük. És azért a könyvtár, mert ott van a győri Japán klub is havonta egyszer, és annak a keretében lesz az anime klub. Egyébként a fősulira vagy az egyetemre gondolsz? :) Csak mert elgondolkozni érdemes rajta, hogy ott a vetítést külön is meg lehet tartani... :D

Quote from: Pirula on 2006-09-22, 10:48:27
Műfaji, stílusbéli megkötéseim nincsenek. Egyedül a vontatott cselekményű 26+ részes sorozatoktól ódzkodom. Favoritjaimat azért leírom, aztán kábé be tudjátok azonosítani az ízlésem: Jin Roh, Lain, Genshiken, Excel Saga, NGE, Azumanga, Kimi Ga Nozomu Eien (<- na ezt speciel szívesen megnézném újra,bár jó hosszú), Hellsing, Chihiro, Laputa, Haibane Renmei, Cowboy Bebop, Samurai Champloo, Love Hina áá... nem tudom, volt még egy csomó ami nagyon tetszett.  :redface:

Ok. :) Ízlésed nagyjából betájolva. :) Azért látok it sok ismerős címet... bár asszem én is kicsit hosszú listát kapnék, ha mindent leírnék amiket szeretek. Mindenevő vok. Nagyjából legalábbis... :)

Sayako

#15
Klub program, ha esetleg valakit érdekel:
Október 10-én kedden, a József Attila Műv. Házban (móra tér 1) fellép az Okinawai néptáncegyüttes 17 órai kezdettel. A belépés díjtalan.  Aki jön, azzal ott találkozunk. :)

Más. Ez már egy közelebbi progr.
Szó volt róla már többször is, hogy még anime con előtt tartunk egy meetinget.
Mondom a lehetséges időpontokat.
Ezen a héten - csütörtök, péntek, vagy szombat (szept. 28-29-30). Mindhárom nap délután kettő után. Aki ráér dobjon nekem egy emilt (sayakosan@gmail.com), hogy mikor, melyik nap, hány órakor lenne jó neki. Próbálunk olyan időpontot mondani, ami mindenkinek jó. És kiötleni egy helyszínt is.
Köcce

Pirula

Quote from: Sayako on 2006-09-24, 23:28:10És kiötleni egy helyszínt is.
Köcce
Mandala?
Mondanám az albérletünket, de még ott lesz mindenki és biztos agyvérzést kapnának ennyi animemániástól.  :smile:

Sayako

Nya szóval:
Találkozó fix ideje - csütörtök este fél8 és 8 óra között a szökőkútnál, a belvárosban. Utána irány Szeráj, tea, duma, ismerkedés, tea, duma...
Aki még pluszba kedvet kap, nyugodtan csatlakozhat. Nem harapunk!  :D 

Pirula

Mailt megkaptam, olyan háromnegyed nyolc körül befutok én is akkor a szökőkút környékére.

Sayako

Quote from: White SeeD on 2006-09-26, 11:11:09
Ha felszereltek egy teleport kaput én szívesen mennék :)

Honnan-hova óhajtod? :D

Quote from: Pirula on 2006-09-26, 15:50:48
Mailt megkaptam, olyan háromnegyed nyolc körül befutok én is akkor a szökőkút környékére.

Oksa :)

Sayako

Quote from: White SeeD on 2006-09-26, 16:35:56
Hmm, az egyetem és a kolesz közötti kis füves részre.
Ott kicsi a forgalom és nemlennének félbevágott emberkék mindenfelé mikor megjelennék. (Csillagkapu effekt) :D

:szemuveges: hmmm meglátom mit tehet ez ügyben. Bár attól tartok az ősök tudásával nem rendelkezem..., és nem ismerem a tárcsázási kódokat sem. Lehet, hogy mondjuk Japánban lyukadnál ki, vagy Tibetben, vagy valahol Egyiptom közepén, esetleg szerencsétlenebb esetben valamely óceán közepén... (Azt inkább ne kérdezd, hogy a teleport kapuk hogy kerülnek oda, tegyük fel bólygócskánkon több is van)  :smile:

Sayako

Első hivatalos klub délután:
2006 október 17 kedd, 16-19 óráig. Helyszínt még pontosan utánakérdezek a házszámnak, de a Városi Könyvtár a Sport utcában biztosít nekünk termet. (Sport u. 11, asszem)
A program kb ismerkedés és taglista összeírás lesz, a maradék időben meg még kitaláljuk. Ötleteket emilben nekem. :D

Pirula

Ezt már plakáoljuk majd ugye?

Neferura

Igen-igen ^___^ már készül is a plakát... remélem nemsokára kész is lesz, aztán akkor terjesztjük az igét ^^

Pirula

Valaki szerdán hatkor Rómerben Gohatto?

Sayako

Belépőjegy kb mennyi körül van? Csak mert ugye hétvégén Con is, és aszerint számolom pénzt.

Pirula

600 ha jól emlékszem. Csoportos kedvezmény az 300, de nem tudom hogy mi számít csoportnak.

Sayako

#27
Csoport általában 10-15 fő fölött szokott lenni, hacsak nem leszünk annyian, akkor ezek szerint 600. Részemről ok, Neferura talán, Szandi meg jön velem. A többieket meg még körbekérdezem. :)

-----
:oops:
Storno. Gomen, de mégsem jó. Egyrészt akkor nem sok pénzem marad Conra, másrészt csütörtökön stat doga, amit én sikeresen el is felejtettem, és nem ártana rá gyak valamennyit...
Csak azt remélem még valamikor majd adják, mert ha jól láttam októberben már nem. *cry* 

Pirula

Tegnap azért megnéztem a filmet, tetszett is. A hangulat meg teljesen családias volt. Méghozzá olyan család ahol csak egy gyerek van, ugyanis összesen hárman voltunk.   :D
Most már pontos árat is tudok mondani: a diákjegy 500 forintba kerül.

Sayako

3 ember. Az naon sok. :D
Tehát akkor 500 a diákjegy. Ezt megjegyzem. :)
Egyébként máskor többen szoktak lenni, a japán filmeken, vagy átlagosan ennyien? Már ha tudod.