Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Necrid^

Quote from: RE@L on 2006-05-25, 18:10:48
Azigen! Javaslom időzítsd 1x úgy hogy késő este nézd fülessel vagy házimoziban ;) engem néha nagyon elfogott a para.
már megvan irva Dvd-re, család ma este nem lesz otthon ugyhogy jó buli lesz.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Member

Hmm... Hol is kezdjem? Érdekesen indult, ugyanis nem sok kellett volna hozzá, hogy megismerjük az alapszitut, de még nincsenek elkésve. :)
Kicsit lassú volt, ám kezdésnek kiváló (ahogyan kinőttek a csaj szárnyai, hát, az elég durva volt), nézzük tovább. :jee:
Az outro zene viszont egy vicc. x_x

kikuchiyo

QuoteAz outro zene viszont egy vicc. x_x

Blue Flow-kedvel?k: milyen halált szánunk neki?  :__devil: :uzi:

:D
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-25, 21:36:12
QuoteAz outro zene viszont egy vicc. x_x

Blue Flow-kedvel?k: milyen halált szánunk neki?  :__devil: :uzi:

:D
valami hosszút és fájdalmasat.

Manitu



Member

Nyugi, fiúk, lehet, hogy úgy leszek vele, mint a Lilliummal.
Elsőre az sem tetszett, ma benne van a top5-ben. ;)

Próféta

kikuchiyo hadba hívott..
Quote from: Member on 2006-05-25, 20:29:59Az outro zene viszont egy vicc. x_x
Hmmm, rendszeresen hallgatom a Haibane OST-t, és a Blue Flow-t kétszer vettem fel bele, mert annyira tetszik :)
Szóval Member, vagy sürgősen megszereted, vagy különben halálra erőszakolunk, lenyúzzuk a bőrödet és megesszük a húsodat, de NEM ebben a sorrendben!  :__devil: :Eztneked:
Amúgy persze Love&Peace, ha nem tetszik, ez van, bár talán csak szoknod kell egy picit ;)

edit:
Quote from: Member on 2006-05-25, 22:51:45
Nyugi, fiúk, lehet, hogy úgy leszek vele, mint a Lilliummal.
Elsőre az sem tetszett, ma benne van a top5-ben. ;)
Na, az már mindjárt jobban hangzik  :jee:

sirtomi

Quote from: Member on 2006-05-25, 20:29:59
Az outro zene viszont egy vicc. x_x
Tudtam, hogy valamibe belekötsz, pedig az a sorozat úgy jó ahogy van, mindennel együtt :D

Kvikveg

Quote from: RE@L on 2006-05-25, 08:21:04
...
@Kvikveg Megtaláltam, via_mala linkelte be hogy a sorozat meg a mangán felbuzdulva igenis kiadták a "Nevenincs Rém" c. képeskönyvet =]
http://www.bulledair.com/index.php?rubrique=album&album=monster_hs
http://bibliographienationale.bnf.fr/Livres/M8_05.H/cadre803-6.html#FRBNF39906967
Igen topicot lattam, menni is fogok ha befejeztem.
KELL!  :whoah: :whoah: :whoah:
Ah, francia... :(
Hatha kiadjak angolul... vagy magyarul? :D:D:D (de optimista vagyok...)
Quote from: Necrid^ on 2006-05-25, 17:31:11
Bele kezdtem a Mosterben.. nagyon izgalmas most néztem egy huzamba 15 rész :eek:
De jo neked, ennyi idod van? En az alvasidombol veszek el...
Haibane renmei: az OST-bol nekem az intro es outro bejott, tobbi kuka sajnos. Olyan semmilyen, preciz ize.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Necrid^

Quote from: Kvikveg on 2006-05-26, 00:16:38
De jo neked, ennyi idod van? En az alvasidombol veszek el...
day-off.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Nevl

Quote from: SaiyaGin on 2006-05-25, 15:45:09
Quote from: Nevl on 2006-05-25, 15:37:07
Na ez viszont kéne nekem, van hozzá valami linked? (torrent, valami)

www.x-raws.com

ÖÖÖ izé, danke de subosan nincs meg?! :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Necrid^

Quote from: Nevl on 2006-05-26, 00:21:17
Quote from: SaiyaGin on 2006-05-25, 15:45:09
Quote from: Nevl on 2006-05-25, 15:37:07
Na ez viszont kéne nekem, van hozzá valami linked? (torrent, valami)

www.x-raws.com

ÖÖÖ izé, danke de subosan nincs meg?! :)
tegnap jelent meg hogy lenne más subos :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Nevl

Quote from: Necrid^ on 2006-05-26, 00:22:37
Quote from: Nevl on 2006-05-26, 00:21:17
Quote from: SaiyaGin on 2006-05-25, 15:45:09
Quote from: Nevl on 2006-05-25, 15:37:07
Na ez viszont kéne nekem, van hozzá valami linked? (torrent, valami)

www.x-raws.com

ÖÖÖ izé, danke de subosan nincs meg?! :)
tegnap jelent meg hogy lenne más subos :)

Hmm valóban :D Épp Vandread season 2-t fejezem be és nem nagyon volt türelmem megnézni a dátumot :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

kikuchiyo

<emo kid mode>
Ugye a Haibane Renmei (újra)nézők magyar felirattal nézik?
Jó lenne tudni, hogy nem szenvedtem vele hiába...

Kvikveg: ugye ezt nem a sorozatra mondtad, csak az OST-ra? Így is a lelkembe gázoltál, de ha magát a sorozatot minősítenéd kukába valónak, azt igencsak szívemre venném (valamint rosszakat gondolnék rólad...)
</emo kid mode>

Failure is the default option

Member

#644
Quote from: kikuchiyo on 2006-05-26, 13:17:35
Ugye a Haibane Renmei (újra)nézők magyar felirattal nézik?
Jó lenne tudni, hogy nem szenvedtem vele hiába...
Bocsesz, de jobb szeretem fejben angolról fordítani. :redface:

[spoiler]Mondjuk sztem az én Jungle-met sem használta még senki (habár Usteamre spec. nincs feltöltve), pedig néha vicces, hogy a semmitérő japán-"értésemmel" (mert ez nem tudás) is hallom, hogy nem azt mondták, mint az angol felirat.[/spoiler]

kisvirag

egyébként elfelejtettem mondani, hogy én az első 8 részt azt a magyarmangás fordításban, japán hanggal néztem meg (animehqn van fenn, de nem a "rendes" jelszoval hanem a mmanga/mmanga -val lehet elérni (illetve lehet hogy simán is, azt nem tudom :haha: ), és az után a usteames angol szinkrontól majdnem sikítófrászt kaptam!
izé, ha kikuchiyoé az érdem a feliratra, akkor nem nagyon szapulom, bár több helyen szerintem nem az lett fordítva, amit mondtak. igaz, nem félrefordítások, csak nem szöveghűek :hehe:
a magyarmangás feliratról, meg tudom, hogy a gazdája szerint nem a legjobb, és hogy mostmár sokkal jobat csinálna, de szerintem abban sem volt hiba (igaz, a japán szöveget nem is értem :D )
namindegy, örüljünk, hogy van jó magyar felirat (találkoztam már néhány iggen gyenge próbálkozással is pl hack//sign kapcsán, ahol még én az akkor még ennél is gyérebb angol tudásommal is rájöttem h milyen iszonyúan félre van forditva), talán egyszer JÓ szinkron is születik :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kikuchiyo

Ja, amúgy mostanában nagyon rákaptam a Legend of Galactic Heroes (Ginga Eiyuu Densetsu) c. remek "space opera" sorozatra, majd írok róla hosszabban is, de most mennem kell tanulni.

Egy mondatban: Az Alapítvány, a Háború és béke és a Star Wars egyszerre. :)


Kisvirag: a magyarmangás felirathoz nincs közöm. Ha azt "nem negyon szapulod", ami külön könyvtárban van fenn az ftp-n, azt én csináltam (egy haverommal). Konkrét példákat kérnék arra, hogy "nem az lett fordítva, amit mondtak", ugyanis az angol felirat alapján készült nyersfordítást összevetettem a japán szöveggel ("amit mondtak" :)), és aszerint kiigazítottam.
Persze ez több, mint egy éve volt, akkor még annyira se tudtam japánul, mint most, de a tudás hiányosságait a kitartás és a lelkesedés pótolta :) - szóval a szöveghűségre lehet a legkevesebb kifogás.
Mondom, támadj le konkrét példákkal, szerintem minden egyes sort meg tudok indokolni, hogy miért az lett, ami.
(Friss újranézéskor néhány nem jelentős és egy súlyos bugot fedeztem fel - aki megtalálja, csokit nyerhet... :))
Failure is the default option

kisvirag

amennyiben igaz, hogy te az angol feliratból csináltad, japán utánhangzással, akkor nem szóltam, mert nem biztos, hogy az általad használt angol felirat egyezik azzal a szinkronnal, ami a sorozatban van. egyébként nem komoly dolgok, és most nem tudok példát mondani, a sorozatot meg helyhiány miatt már töröltem.

a magyarmangáshoz meg tudom hogy nincs közöd, mert ismerem a srácokat :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kikuchiyo

ZOMFG!!
Azt akarod mondani, hogy a végét angol szinkronnal nézted meg?

Szerintem tegyél magadnak egy szívességet, és nézd meg a végét újra, az ogm-okban benne van az eredeti hang is.
Vagy ha szépen megkérsz, kiírhatom neked a feliratosított eredeti DVD-ket is. :)

Sőt, szerintem mindenképpen nézd meg az egészet újból, másodszorra - a vége ismeretében - egész más élmény, hirtelen egész más jelentést kapnak elejtett megjegyzések, hangsúlyok.
Failure is the default option

kisvirag

hát, ha tudtam volna, hogy ogm-ben benne van eredeti hang is, nem kinoztam volna magam az angol szinkronnal! :)
de egyelore hanyagolom, tanulni kéne, meg hagyom még kicsit ülepedni :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Nevl

Hát végignéztem ezt is. Nagyon belopta magát a szívembe, érdekes mondandója, van bár nem ez az első jobb alkotás, ami ezt a témát feszegeti.
A kivetelezés nagyon jó, szépen megrajzolták (1-2 kisebb baki kivételével), a karakterek igencsak komoly változáson mennek keresztül, végig izgalmas és aranyos volt a szerelmi szál is :)
A vége kicsit TÚLZOTTAN happy end, de ennek ellenére azért elviselhető :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Necrid^

Quote from: Nevl on 2006-05-26, 15:09:36
Hát végignéztem ezt is. Nagyon belopta magát a szívembe, érdekes mondandója, van bár nem ez az első jobb alkotás, ami ezt a témát feszegeti.
A kivetelezés nagyon jó, szépen megrajzolták (1-2 kisebb baki kivételével), a karakterek igencsak komoly változáson mennek keresztül, végig izgalmas és aranyos volt a szerelmi szál is :)
A vége kicsit TÚLZOTTAN happy end, de ennek ellenére azért elviselhető :)
Nem idegesitett a sok "MR.Alien"? :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Nevl

Quote from: Necrid^ on 2006-05-26, 16:34:00
Quote from: Nevl on 2006-05-26, 15:09:36
Hát végignéztem ezt is. Nagyon belopta magát a szívembe, érdekes mondandója, van bár nem ez az első jobb alkotás, ami ezt a témát feszegeti.
A kivetelezés nagyon jó, szépen megrajzolták (1-2 kisebb baki kivételével), a karakterek igencsak komoly változáson mennek keresztül, végig izgalmas és aranyos volt a szerelmi szál is :)
A vége kicsit TÚLZOTTAN happy end, de ennek ellenére azért elviselhető :)
Nem idegesitett a sok "MR.Alien"? :D

Hát... :) Az elején kicsit igen, de aztán megszoktam :) De az tény, hogy elég érdekes, hogy a lány elvárja a Hibikitől, hogy a nevén szólítsa és sírásra kész mikor mégse, de Ő még a végén is Mr. Aliennek hívja :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Relunx

#653
Nos. Most elkeztem nézni egy elég  érdekes animét, műfaját tekintve detektíve, hasonlít a Detective Conan-ra (Necrid-nek ajánlott):
Detective Academy Q (Tantei Gakuen Q) a címe.
Nos főhősunk Kyuu elhatározza miután az első részben megtudta hogy létezik egy "detektíves" suli, hogy ada akar játni, a sulit Dan Morihiko alapította a híres legendás szuper detektív.

Szereplők:
Kyuu - főhős kari, rejtéjek megoldásában van az igazi képessége
Minami Megumi (Meg) fotógrafikus memóriája van
Touyama Kintarou (Kinta) – 10 dan-os kendó és jiusitsu mester, mellesleg vagy 1km-re ellát olyan éles a látása
Narusawa Kazuma (Kazuma) – zseni programozó
Amakusa Ryu (Ryu) - elég különös fazon

Ők így öten leszenk egy osztályba kiegészítve egymást a képességeik által. A suliban lévő diákkat rendszerint hívják ki rejtáse rendőrsígi ügyek megoldásához.

5db osztály van: A,B,C,D,Q (Q = qualified)

Nagyon megtetszett a sorozat, és 45 részes, szal nem vmi könnyed kis anime amit végignézel fél nap alatt. :D

Relunx

Zsiga

Quote from: Relunx on 2006-05-26, 19:06:20
Nagyon megtetszett a sorozat, és 45 részes, szal nem vmi könnyed kis anime amit végignézel fél nap alatt. :D
Akár másfél-két napig is kitarthat... :D

Egyébként nem ez volt az egyik amit dobott anno a Shinsen mert loli? :lul:

Cobra

Quote from: Zsiga on 2006-05-26, 20:15:57
[Egyébként nem ez volt az egyik amit dobott anno a Shinsen mert loli? :lul:
ŐŐŐ, az miért is baj?  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

#656
Vágna bele a villám ebbe a netbe, hogy ilyen lassan tudok csak haladni. :grrr:
Kicsit ingerszegényre sikeredett ez az epizód, viszont kellemesen utalgattak a környező világra és a szabályokra (amik arról szólnak ugye, hogy mit tilos nekik), s sejtek a háttérben vmi klauszrtofóbiát, ami remélhetően el fog uralkodni Rakkán és akkor biza elszabadul a pokol. (itt spec nem a vérfürdőre gondolok, az remélem, nem lesz)

Fazék

#657
Már majdnem el is felejtettem milyen gyönyörű, elgondolkodtató és megnyugtató ez a sorozat. Egyszerűen tökéletes! :)


Kikuchiyo: szted a C1-es vagy az ANBU fordítás a korrektebb? mert én az egyértelműen szebb képminősége miatt áttértem az ANBU változat nézésére, de feliratilag nem tudom eldönteni, hogy vajon ez a pontosabb, vagy a C1-es változat...

kikuchiyo

Nem tudom, mert nem néztem az ANBU-félét, legfeljebb talán az elején, amikor még ők voltak a gyorsabbak.
Ha aszondod, hogy szebb a képe, akkor talán áttérek én is, de a kisebb fájlméretek miatt eddig halogattam ezt.

Szerk: anidb-n azt mondják, az ANBU pontosabb (mondjuk az ellenkezőjét is mondják.) Sőt, van még az AF-F verzió is, az állítólag a legjobb, csak azok meg lassúak, mint a reumás csiga.
Inkább a 21. részt csinálná meg valamelyik.

És az x-raws is felrakhatná már torrentre a Juuousei következő részét. >_<
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-26, 13:17:35
<emo kid mode>
Ugye a Haibane Renmei (újra)nézők magyar felirattal nézik?
Jó lenne tudni, hogy nem szenvedtem vele hiába...

Kvikveg: ugye ezt nem a sorozatra mondtad, csak az OST-ra? Így is a lelkembe gázoltál, de ha magát a sorozatot minősítenéd kukába valónak, azt igencsak szívemre venném (valamint rosszakat gondolnék rólad...)
</emo kid mode>


Csak az OSTra. Olyan aranyosan semmilyen a zeneje... :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.