Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-01-07, 16:24:22
Haibanme Reinmei 4. epizód
[spoiler=figyelmeztető szöveg blablabla]Az előzőekhez képest visszafogott rész, de azért felbukkant egy új karakter és kiderült néhány új fétis is. A főszereplő nimfácska varjakkal álmodik és IRL is aktívan próbál velük kapcsolatot teremteni (kinnhagy kaját stb), nagyon foglalkoztatja az animál gruppen gondolata (igen beteg sorozat, én mondtam!). Újdonsült barátja persze nem nézi ezt jó szemmel, elzavarja a varjakat, majd elviszi a lányt az óratoronyba, ahova bütykölni szokott járni. Ebben munkaadója, az öreg órásmester is segít neki, a kezébe nyom egy segédeszközökkel teli dobozt és a toronyba küldi a srácot az epizód végén. Vén pedofil az öreg, nagyon fél, hogy a srác egyszer otthagyja. Szabadidejében egyébként az emeleten orgiázik alkoholista barátaival. Szigorúan homó fazon, a kislány sem köti le a figyelmét, akármilyen csábosan is mutogatja az a szárnyait. Direkt akciót még mindig nem mutattak, közvetlen utalás azonban már történt rá, úgyhogy bátran feltételezhető, hogy a srác és a kiscsaj már szeretők. (Természetesen a biciklizős jelenetre gondolok, ahol a fiú megvadulva nyomja neki a lejtőn, a lány pedig fel-alá rázkódik a biciklin és rémülten-boldogan sikongat, nyilván a jó öreg "ülésrúdra ülés" trükköt alkalmazta. Visszafelé a lány veszi a kezébe a kormányrudat (milyen szép metafora! azért tud valamit ez a Yoshitoshi ABe...), és jóval lassabb tempót diktál, mint a srác, hát hiába, ő is szeretne elmenni... (hazáig).[/spoiler]
:D
Kana is lány. :) Sőt, az összes haibane az Old Home-ból.

Lythis

Quote from: Soul on 2007-01-07, 13:50:18
(Lythis : ha még nem teláltál feliratot elfenliedhez animeaddicts)
kössz... :D

Quote from: Soul on 2007-01-07, 13:50:18A Tenjou Tenge-be kezdtem bele, nemrossz bejön, igaz 2 ilyen visszaemlékezős részen vagyok eddig túl, de már valamiért várom hogy vége legyen.Ja és az is tetszik hogy nincs benne realitás  :smile:.
akkor most lelövöm a poént: a visszaemlékezős részektől nem szabadulsz, mert az anime kb fele ebből áll, utána meg úgy hagyták félbe a storyt, hogy nem győzöl majd anyázni....

Ramiz

#1832
Quote from: Zsiga on 2007-01-07, 16:41:07
Kana is lány. :) Sőt, az összes haibane az Old Home-ból.
Nem érdekel... :muhahah: :__devil: Fiúhangja van és rövid haja, tehát fiú, kész. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga


Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2007-01-07, 18:29:38
Quote from: Zsiga on 2007-01-07, 16:41:07
Kana is lány. :) Sőt, az összes haibane az Old Home-ból.
Nem érdekel... :muhahah: :__devil: Fiúhangja van és rövid haja, tehát fiú, kész. :D

Gratuálok, Ramiz elvtárs, újfent okoztál pár boldog percet!  :jee: :D :appl:

Mellesleg én is abban a tudatban voltam, hogy Kana fiú (sőt még Kuu-ról is azt hittem egészen addig, amíg el nem kezdték "she"-zni).  :smile:

Member

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-07, 19:21:05
Mellesleg én is abban a tudatban voltam, hogy Kana fiú (sőt még Kuu-ról is azt hittem egészen addig, amíg el nem kezdték "she"-zni).  :smile:
Vkinek az is maradt örökre, aki magyar felirattal nézte. :rolleyes:

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-01-07, 19:21:54
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-07, 19:21:05
Mellesleg én is abban a tudatban voltam, hogy Kana fiú (sőt még Kuu-ról is azt hittem egészen addig, amíg el nem kezdték "she"-zni).  :smile:
Vkinek az is maradt örökre, aki magyar felirattal nézte. :rolleyes:

Én is azzal néztem.  :smile:
Csak hát ugye az égetett angol felirat ott maradt, úgyhogy "multisub"-os módban néztem a Haibane-t. Az a jó az ilyen megoldásban, hogy letesztelheted a fordítás minőségét és pontosságát.  :smile:

kikuchiyo

Member: Nem tudom, milyen magyar felirattal nézted, de úgy emlékszem, a mienkben egyértelműen tisztázódik, hogy Kana lány.
SolidSnakeGH: Nem biztos, hogy a beégetett angol felirat pontos. Konkrétan az a ~175 megás verzió, ami régebben fent volt, elég sok hibát tartalmazott.
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-07, 19:47:37
SolidSnakeGH: Nem biztos, hogy a beégetett angol felirat pontos. Konkrétan az a ~175 megás verzió, ami régebben fent volt, elég sok hibát tartalmazott.

Félrefordítási vagy helyesírési hibák?
Én speciel nem vettem észre hibát az angol feliratban (bár lehetséges, hogy az újabb verzió miatt lehet).

kikuchiyo

Félrefordítási. Ez a fent lévő anime-fin verzióra vélhetőleg nem vonatkozik, azok asszem az R1 DVD feliratát vették át (az használható), de a régi, UA vagy milyen a 13. részben, az egyik legfontosabb jelentben tartalmazott egy nagyon súlyos félreértést.
Failure is the default option

Member

Nem én néztem magyarral, nem is E/1-ben írtam, így a választ nem tudom. ;)

Yakumo

Quote from: Kvikveg on 2007-01-07, 02:25:19
Ramiz, te annyira hulye vagy, hogy az valami hihetetlen!  :lol: :lol: :lol: :lul:
Mivel én ezt, ha kimondanám, biztos komolyabban vennék a kelleténél, ezért csak idézném. :D
Azért ha valaki új és ezt az írást komolyan veszi, annak megjegyezném, hogy a Haibane Renmei egy komoly sorozat, csak Ramiz-nak különleges hozzáállása most erősen bejátszott a leírásába. :D

kikuchiyo

Már nem vagy moderátor, nyugodtan kimondhatod. :) Különben is, ezt az állítást nem lehet elégszer hangsúlyozni. :P

BTW. Tegnap is meg ma is kijött egy csomó új cucc, de a Les Miserables - Shoujo Cosette kivételével leszedni sem volt kedvem őket. Itt lehet megnézni, hogy mik - gondolom, a Shuffléra már fenik sokan a fark fogukat.
Failure is the default option

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-08, 00:37:06gondolom, a Shuffléra már fenik sokan a fark fogukat.
Hohohoho... holnap reggel vizsgázok, de ezt még lehet, hogy megvárom :)


Darkstar

#1844
Quote from: Manitu on 2007-01-08, 01:06:14
Hohohoho... holnap reggel vizsgázok, de ezt még lehet, hogy megvárom :)
És még nincs raw... Master of Epic bezzeg van, pedig az 2 órával később ment.
Yay, tévedtem ^^

Ed.: És már lent is van
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Quote from: Yakumo on 2007-01-07, 22:54:48
Quote from: Kvikveg on 2007-01-07, 02:25:19
Ramiz, te annyira hulye vagy, hogy az valami hihetetlen!  :lol: :lol: :lol: :lul:
Mivel én ezt, ha kimondanám, biztos komolyabban vennék a kelleténél, ezért csak idézném. :D
Ugyan, soha nem sértődök meg, ha valaki lehülyéz, pláne, hogy ezt nem is tudnám nagyon tagadni... :muhahah:

Haibanme Reinmei 5-7. epizód
[spoiler=Beware of stupid content]
A főszereplő lányka tovább próbálgatja a munkahelyeket és munkaadókat. A könyvtárban egy érdekes fazonnal fut össze, akinek hatalmas sörhasa van és rövid haja (tehát férfi. pont.), de női hangon beszél és szülni akar. Az álomszuszék csajjal is megpróbál kavarni, romantikus összebújás a biciklin, a többit nem látjuk. Aztán viszont egy elég cikis fordulat következik, ugyanis kiderül, hogy a Régi Otthonban csak lányok laknak! Ennek sem a néző nem örül (legalább egy fickó nélkül nem lesz sok akció, max maszti), sem a fekete meg a szőke hajú kissrác, akik rádöbbennek, hogy lányok. Az utóbbi annyira kiakad ezen, hogy ki is száll az animéből. Nimfácskánk is kikészül, kedvenc mentora elhúzott az igazi akció előtt! Bánatában meg is jön neki a vérzés. A szárnyán. Kap is szárnyasbetétet (télire, hogy ne fázzon a szárnya). A készítők pedig valószínűleg rájöttek, hogy ez így nem lesz jó, úgyhogy kitaláltak egy másik helyet, ahol csak fiúk laknak (egyfajta Kapuvári Buzivár, lásd vicces magyar AMV az Advent Childrenből, lurk for more). Az egyik srác a fekete csajú csaj volt barátja, ami egyrészt szükséges fordulat, mert a főszereplő lányka épp használhatatlan periódusban van, másrészt hasznos, mert a flashback szexjeleneteknél nem kell sokat vacakolni a történettel, elég lesz csak bevágni őket és kész. Más izgalmas nem történt, ha csak az nem, hogy egyszer nem ugrottam át az intrót (dvd-n ez túl kényelmes), és rájöttem, hogy eddig is kár volt (meg szégyen is, olyan jó a zenéje bla-bla...), mert voltaképpen arról szól, hogy mindenki meredten bámul egy meztelenül zuhanó kislányt. Ez milyen már! Nem is olyan visszafogott ez a sorozat. :D A felirat pedig CSAPNIVALÓ minőségű, az egyik epizódban ugyanis (6. vagy 7. asszem) a három alcím kiírásánál csak egy pillanatra villan be és lehetetlen elolvasni! (Az első szó "A sebhely", a másik kettő biztos valami trágárság, haha, néző-szívató poén.) Ejnye... :ejnye:
[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

Quote from: Ramiz on 2007-01-08, 12:29:54
Haibanme Reinmei 5-7. epizód
[spoiler=Beware of stupid content]
A főszereplő lányka tovább próbálgatja a munkahelyeket és munkaadókat. A könyvtárban egy érdekes fazonnal fut össze, akinek hatalmas sörhasa van és rövid haja (tehát férfi. pont.), de női hangon beszél és szülni akar. Az álomszuszék csajjal is megpróbál kavarni, romantikus összebújás a biciklin, a többit nem látjuk. Aztán viszont egy elég cikis fordulat következik, ugyanis kiderül, hogy a Régi Otthonban csak lányok laknak! Ennek sem a néző nem örül (legalább egy fickó nélkül nem lesz sok akció, max maszti), sem a fekete meg a szőke hajú kissrác, akik rádöbbennek, hogy lányok. Az utóbbi annyira kiakad ezen, hogy ki is száll az animéből. Nimfácskánk is kikészül, kedvenc mentora elhúzott az igazi akció előtt! Bánatában meg is jön neki a vérzés. A szárnyán. Kap is szárnyasbetétet (télire, hogy ne fázzon a szárnya). A készítők pedig valószínűleg rájöttek, hogy ez így nem lesz jó, úgyhogy kitaláltak egy másik helyet, ahol csak fiúk laknak (egyfajta Kapuvári Buzivár, lásd vicces magyar AMV az Advent Childrenből, lurk for more). Az egyik srác a fekete csajú csaj volt barátja, ami egyrészt szükséges fordulat, mert a főszereplő lányka épp használhatatlan periódusban van, másrészt hasznos, mert a flashback szexjeleneteknél nem kell sokat vacakolni a történettel, elég lesz csak bevágni őket és kész. Más izgalmas nem történt, ha csak az nem, hogy egyszer nem ugrottam át az intrót (dvd-n ez túl kényelmes), és rájöttem, hogy eddig is kár volt (meg szégyen is, olyan jó a zenéje bla-bla...), mert voltaképpen arról szól, hogy mindenki meredten bámul egy meztelenül zuhanó kislányt. Ez milyen már! Nem is olyan visszafogott ez a sorozat. :D A felirat pedig CSAPNIVALÓ minőségű, az egyik epizódban ugyanis (6. vagy 7. asszem) a három alcím kiírásánál csak egy pillanatra villan be és lehetetlen elolvasni! (Az első szó "A sebhely", a másik kettő biztos valami trágárság, haha, néző-szívató poén.) Ejnye... :ejnye:
[/spoiler]
Bakker Ramiz! Egy NSFW jelzést most már illene kirakni ezekre a postokra! Te tényleg egy ÁLLAT vagy! :jee:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Rounin

Mennyi valóságalapja van ezeknek? Kezd érdekelni a dolog :__devil: :Kiraly:

Ramiz

Quote from: Rounin on 2007-01-08, 12:37:34
Mennyi valóságalapja van ezeknek? Kezd érdekelni a dolog :__devil: :Kiraly:
Ön rossz. Szintén a special hell-be akar kerülni? :ejnye:
[spoiler]edit: Haibanme Reinmei hentai van valakinek? pm me! :lazza:[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fate

No, hoszzú kényszerszünet után végre végignéztem egy anime sorozatot, mely egy kissebségi komplekszusban szenvedő srácról és annak Gits öcsikéjéről szólt. Nagyon kellemes kis sorozat, amely megfeleleő arányban vegyíti az alkotóelemeket. Csak ajánlani tudom.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

kikuchiyo

Ramiz, b+...  :lol:

[spoiler]Amúgy az Elhagyott Gyárban (Kapuvári Buzibár? ROLF!!) is vannak lányok.

És remélem, hogy az ökörködés mellett azért tudsz figyelni arra is, hogy miről szól ez az anime valójában...[/spoiler]
Failure is the default option

Darkstar

Végre ebből is kint van az első rész. :)
Habár aki látta az előző sorozatot, az tulképp látta ezt az első részt, hiszen az epizód nagy része a karakterek bemutatásával ment el és a jelenetek nagy része az első seasonból lett átemelve. Viszont ebből következik az az örvendetes tény, hogy a grafika valószínűleg változatlan marad. :) A bemutatásból azonban kimaradtak a kicsit később kiderülő dolgok, úgyhogy hiába remake, eléggé más irányba is tudják terelni az eseményeket (Darkstar szeretne elképzelni egy Rim-chan-os endinget). Az opening nem jön be annyira, mint az első sorozaté, bár ez nehéz is lenne, mert az nálam benne van a top 5-ben. Maga a sorozat _legalábbis a tv része_ valszeg kevésbbé lesz ecchi, mint az első széria, mert korhatárjelzést nem láttam. Az ending viszont ugyanaz. Látom már megint körömrágós hétről hétre új részre vadászós időszak közvetkezik...  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-01-08, 16:19:22
Végre ebből is kint van az első rész. :)
Habár aki látta az előző sorozatot, az tulképp látta ezt az első részt, hiszen az epizód nagy része a karakterek bemutatásával ment el és a jelenetek nagy része az első seasonból lett átemelve. Viszont ebből következik az az örvendetes tény, hogy a grafika valószínűleg változatlan marad. :) A bemutatásból azonban kimaradtak a kicsit később kiderülő dolgok, úgyhogy hiába remake, eléggé más irányba is tudják terelni az eseményeket (Darkstar szeretne elképzelni egy Rim-chan-os endinget). Az opening nem jön be annyira, mint az első sorozaté, bár ez nehéz is lenne, mert az nálam benne van a top 5-ben. Maga a sorozat _legalábbis a tv része_ valszeg kevésbbé lesz ecchi, mint az első széria, mert korhatárjelzést nem láttam. Az ending viszont ugyanaz. Látom már megint körömrágós hétről hétre új részre vadászós időszak közvetkezik...  :D
I demand a Kaede ending. :D

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-01-08, 16:56:18
I demand a Kaede ending. :D
Na igen, ez a gond, én spec mindegyik endinget szívesen látnám. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Darkstar on 2007-01-08, 16:19:22
Végre ebből is kint van az első rész. :)
Habár aki látta az előző sorozatot, az tulképp látta ezt az első részt, hiszen az epizód nagy része a karakterek bemutatásával ment el és a jelenetek nagy része az első seasonból lett átemelve. Viszont ebből következik az az örvendetes tény, hogy a grafika valószínűleg változatlan marad. :) A bemutatásból azonban kimaradtak a kicsit később kiderülő dolgok, úgyhogy hiába remake, eléggé más irányba is tudják terelni az eseményeket (Darkstar szeretne elképzelni egy Rim-chan-os endinget). Az opening nem jön be annyira, mint az első sorozaté, bár ez nehéz is lenne, mert az nálam benne van a top 5-ben. Maga a sorozat _legalábbis a tv része_ valszeg kevésbbé lesz ecchi, mint az első széria, mert korhatárjelzést nem láttam. Az ending viszont ugyanaz. Látom már megint körömrágós hétről hétre új részre vadászós időszak közvetkezik...  :D
Hát, azért szvsz volt néhány érdekesen megrajzolt jelenet az újabbak közt. Például itt Kaede feje olyan szinten szögletes, hogy az már fáj. Remélem azért ennél igényesebb lesz a folytatás, az előző széria az nagyon méz volt :)
Azért még nem adom fel, nézem ha a fene fenét eszik is.
Egyezzünk ki egy Asa-sempai endingben :D


Darkstar

Quote from: Manitu on 2007-01-08, 18:43:46
Hát, azért szvsz volt néhány érdekesen megrajzolt jelenet az újabbak közt. Például itt Kaede feje olyan szinten szögletes, hogy az már fáj. Remélem azért ennél igényesebb lesz a folytatás, az előző széria az nagyon méz volt :)
Azért még nem adom fel, nézem ha a fene fenét eszik is.
Egyezzünk ki egy Asa-sempai endingben :D
Au, az tényleg durva kicsit.
Asa-ending: [spoiler]egy nem volt elég? :D Én is szeretem, de a többieknek is adjunk esélyt :)[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Darkstar on 2007-01-08, 18:50:19
Asa-ending: [spoiler]egy nem volt elég? :D Én is szeretem, de a többieknek is adjunk esélyt :)[/spoiler]
Nem! :D


Zanador

Quote from: Darkstar on 2007-01-08, 16:19:22
Végre ebből is kint van az első rész. :)
Habár aki látta az előző sorozatot, az tulképp látta ezt az első részt, hiszen az epizód nagy része a karakterek bemutatásával ment el és a jelenetek nagy része az első seasonból lett átemelve. Viszont ebből következik az az örvendetes tény, hogy a grafika valószínűleg változatlan marad. :) A bemutatásból azonban kimaradtak a kicsit később kiderülő dolgok, úgyhogy hiába remake, eléggé más irányba is tudják terelni az eseményeket (Darkstar szeretne elképzelni egy Rim-chan-os endinget). Az opening nem jön be annyira, mint az első sorozaté, bár ez nehéz is lenne, mert az nálam benne van a top 5-ben. Maga a sorozat _legalábbis a tv része_ valszeg kevésbbé lesz ecchi, mint az első széria, mert korhatárjelzést nem láttam. Az ending viszont ugyanaz. Látom már megint körömrágós hétről hétre új részre vadászós időszak közvetkezik...  :D
Sia endinget!
[spoiler]mindkettőt!! :D[/spoiler]
Inkább csak akkor érné meg letöltenem, ha már van valami történés is, de tanán nemárt az újranézés sem. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-08, 16:02:47[spoiler]És remélem, hogy az ökörködés mellett azért tudsz figyelni arra is, hogy miről szól ez az anime valójában...[/spoiler]
Próbálok. Idáig egy furcsa szimbólumrendszert látok kialakulni, sok szabályt, egy különös világot, ami azonban (szándékosan?) túl visszafogott magában ahhoz, hogy csak ezért érdemes legyen nézni az animét, úgyhogy arra számítok, hogy valahogy össze fog állni a kép, mutat valahova az egész.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Valahova igen, bár szerintem önmagában megérné csak a világért és a szereplőkért megnézni. :)