Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Alkyra

Quote from: chilip on 2007-07-02, 17:26:13
a Law of Ueki télleg nagyon jó [spoiler]bár én vmi grandiózusabbat vártam volna Ueki lvl 10es képességére  :D[/spoiler]

Én arra vok kíváncsi, hogy Mori mit kapott.XD egyb. folyamatosan megröhögtett a sorozat.^^ főleg uekinek azaz idióta viselkedése.XD

Groven

Quote from: Alkyra on 2007-07-02, 17:18:35
Az IT fölöslegesen s túlzottan ecchi.Minden percben legalább egyszer látjuk a főhősnö alsóneműjét különböző pózokban.
Áh, mind1. Mostmár végignézem s majd akkor mondok róla teljes véleményt.Lehet h jobb lesz a végére.

Nos igen. Nem beszélve arról, h elkezdődik vm csata és már az 1. 5 secben biztos, h tépődik a csaj ruhája és persze így jobban láthatóvá válik amúgy is szemetbökő formái. :smile: Ezeket leszámítva 1 kellemes kis üsd-várj-jobban üsd anime. Kikapcsolódásnak jó. :hopp:

Groven

Claymore 1-13

Ez 1 idei termés, és eddig a 26-ból 13 rész jött ki (elvileg ma jön a 14.). Egy olyan középkori kissé festői de sötét fantasy világban vagyunk, ahol az embereket bensőségeikért fogyasztják a yomák (démonok), a yomákat ezen nem nemes cselekedétükért pedig az emberek által claymore-koknak nevezett harcosok jutalmul kicsinálják. Természet rendje meg is volna. :) Érdemes megjegyezni, h a Claymore-k félig emberek, félig yomák. Egyik ismertető jelük, csak nőkből áll e harcos kaszt és szemük ezüst színű. Vannak természetfeletti képességeik (fénysebesség-gyorsaságúak, ultraerősek, stb), ami yoma erejükből táplálnak. Ha sokszor használják yoma erejüket túlléphetik a határt és yomákká válhatnak. Ha ez megtörténik, akkor...

Ha nagyon nagyon felületesen nézzük a történetet, akkor 1 szomorú de annál keményebb múltú lány, Clare (aki Claymore-k útját választotta) történetét követhetjük végig. Hozzácsapódik 1 kis kölyök, Raki, aki ragaszkodik hozzá és elkíséri mindenhova, miután kinyírta az a yomát, aki végzett a fiú családjával. Rajtuk keresztül jobban megismerhetjük kik is a Claymore-k és mennyire eltérnek egymástól, és h az emberek milyenek velük, stb. A szervezet, aki alkalmazza a Claymore-kat az a háttérben ügyködik, és eléggé bűzlik náluk vm...Ha csak így nézzük az animét, akkor sok hozzá hasonlót találhatunk.
Mégis ez mitől különb? Hát nem teljesen a története miatt. :) Egyhuzamban néztem végig a 13 részt, mert nem bírtam abbahagyni. A történet lehet nem vm hú de újkeletű vezetésű, de nem akadozik és eléggé akciódús. Ahogy hallottam a történet a 13. rész után még ütősebb lesz. Hát majd kiderül.
A rajzolási technika se a megszokott, se a karakterek kialaításánál, se a tájábrázolásnál. Gyenge idegzetűeknek nem való. Az Elfen Liedben látott lábvágós jelenet csak 1 amit ez az anime bemutat. Párszor csak lestem, h mennyire realistikus 1-2 sérülés. Azért h az esze ne menjen el az embernek, direkt v nem direkt raktak bele olyat is, ami képtelenség a valóságban.

Ezek igazából nem vették el a kedvem, mert elsőre megfogott 2 dolog:
1. Vannak benne gótikus ábrázolási módok  :cool:
2. Megint rábukkantam 1 olyan animére, amiben mélyen beleásták az ember önmagával való harcát + érzelmi szálakat, melyek összekötik és jól megbonyolítják az emberek közötti kapcsoaltot.:) Sok érdekes gondolat, mely manapság már közhelynek számít, hangzik el teljesen más értelmezésben.

A zene, amit az anime alatt hallani lehet nagyon passzol az egész hangulatához. 1 kis negatívum: a nyitó zene 1 dolog miatt nem tetszik. A ffi énekes hangja szvsz pocsék. A nyúzott kasztrált mutáló birka is szebb hangot add ki, mikor kaját kap és megköszöni.:P

Azt mondják a mangája überli az animét. Midenféleképpen megnézem majd, miközben várom a köv részeket.

sirtomi

Claymore felkerült az igen hosszú megnézendők listámra :)


krezga

Gokusen

Nem vagyok valami bőbeszédű, szóval: remekjó volt!:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

minuszmiki

Kyou no Go no Ni: (AniDB info) Négy részes OVA, ötödik osztályos gyerekek mindennapi életéről. Története gyakorlatilag nincs, a félórás részekben poénos, általában  a szexualitásra kihegyezett jeleneteket láthatunk, nem az az ordítvaröhögős, de azért elég vicces. A szereplők aranyosak, nincs semmi bonyolult jellem vagy gondolat, nem is kell. Ami miatt pure win, az a poénokból adódó meglehetős nagy mennyiségű loli fanservice és a hangulat. Szívesen lennék most újra általános iskolás. :) Kár, hogy ilyen rövid. 8/10

Member

Ezek túl idősek már a Platinum-hoz. :ejnye:

Soldier

#3038
Wolf's Rain
AniDB


hátt .. ->azta <-- :eek: . Igazabol kelemes csalodás volt , mert semmit sem vartam töle. Ma délutan gondoltam megnezem a szokásos napi 3-4 részt" de valahogy nem jött ösze es 16ra sikerült. Nem tudom sztem fantasztikus volt es ezen csodalkozok is -nem gondoltam hogy nekem ilyen jellegü anime is tetszhett-,értelmes érveket jelenpillanatban lehet nem foguk tudni felálitani.De azert megprobalom,azaz leirom véleményem: Szoval nem tudom elsö 12-15 resz szamomra olyan semilyen volt ,csak folyamatosan egy nyomaszto erzes keringett bennem amit nem tudtam hova tenni.De egyrejobban kezdetett érdekelni a story, hogy mi lesz ? mi lesz ennek a vége ? vége lesz ? tul élik ? vagy nem ? és a "szereplök" velük mi lesz ?? összejön minden avagy semmi ?? egyszerüen nem tudtam(um) hova tenni az egeszet. igyhát megneztem, hát a vége.. szerintem jo vége lett (azta ezt telleg en mondtam irtam  :eek:) .Jah a stroy,arrol azert nem irok semmit mert ha lekéne most irnom sajat magam is belekevrednék o.O .A sorozat folyaman kifejezetten tetszett hogy volt mindig valmi amit nem értettem es ez nem sokára kiderült, a grafra sztem nem lehet panasz,a karaketerek is szépek voltak,bár nekem az egesz szinvilaga szomorkás volt nem kicsit.en asszem egy probat mindenkinek megér -én nem tulsok ilyen jellegü animet lattam de nem hiszem hogy sablonos lenne [nah ha igen akkor sorry o.O]-.lényeg en meghatonak es tanulsagosnak ereztem ,nalam 9/10

A végére egy kérdésem lenne :
A végét most sem teljesen ertem pontosan szvl szépen megkernek valkit aki latta es tudd rá okosat modani  ?? Arra gondolok hogy, [spoiler]most az arra akart utalni hogy mindenki "ujraéledt" ha igen akkor gondlom azok is akiket a bucsuzo képsorba nem lathatunk ,nem ?! vagy hogy  is van pontosan?![/spoiler]


Zanador

Quote from: Soldier on 2007-07-05, 02:08:38
Wolf's Rain

A végére egy kérdésem lenne :
A végét most sem teljesen ertem pontosan szvl szépen megkernek valkit aki latta es tudd rá okosat modani  ?? Arra gondolok hogy, [spoiler]most az arra akart utalni hogy mindenki "ujraéledt" ha igen akkor gondlom azok is akiket a bucsuzo képsorba nem lathatunk ,nem ?! vagy hogy  is van pontosan?![/spoiler]
[spoiler]Ahogy én láttam, az történt, hogy újrakezdik a világot, benne annak a rossznak a magjával, ami később majd ugyanúgy elpusztitja ezt is, mint az előzőt. A szereplők a végén azért kerültek elő, hogy a körkörösséget mutassák, a Paradicsom elérhetetlen, mindig ez lesz...
U.I: ezért is nagyszerű megoldás, hogy az intro-val fejezik be.
Anno amikor megkérdezte tőlem egy barátom, hogy milyen is a sorozat, úgy kb egy perc szünet után annyit tudtam mondani, hogy "elégikus", úgyhogy megértem, ha nehéz összefoglalni. :)[/spoiler]
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Soldier

Quote from: Zanador on 2007-07-05, 02:53:47
Quote from: Soldier on 2007-07-05, 02:08:38
Wolf's Rain

A végére egy kérdésem lenne :
A végét most sem teljesen ertem pontosan szvl szépen megkernek valkit aki latta es tudd rá okosat modani  ?? Arra gondolok hogy, [spoiler]most az arra akart utalni hogy mindenki "ujraéledt" ha igen akkor gondlom azok is akiket a bucsuzo képsorba nem lathatunk ,nem ?! vagy hogy  is van pontosan?![/spoiler]
[spoiler]Ahogy én láttam, az történt, hogy újrakezdik a világot, benne annak a rossznak a magjával, ami később majd ugyanúgy elpusztitja ezt is, mint az előzőt. A szereplők a végén azért kerültek elő, hogy a körkörösséget mutassák, a Paradicsom elérhetetlen, mindig ez lesz...
U.I: ezért is nagyszerű megoldás, hogy az intro-val fejezik be.
Anno amikor megkérdezte tőlem egy barátom, hogy milyen is a sorozat, úgy kb egy perc szünet után annyit tudtam mondani, hogy "elégikus", úgyhogy megértem, ha nehéz összefoglalni. :)[/spoiler]

köszi ,köszi^^

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

popec

a claymore tenyleg igen jo enis egyhuzamban vegigneztem a 14 reszt

minuszmiki

Midori no Hibi: (AniDB info) Most végeztem vele, aranyos volt. A történet meglehetősen fura, a főhős jobbkeze helyén kinő egy lány, a kettejük meg még néhány szereplő kapcsolatáról szól. Álatlában nem szoktam magam különösebben beleélni a karakterek helyzetébe, de az alaphelyzet miatt nem tudtam nem elgondolkodni egy pár dolgon :D. Nem volt rossz, bár a vége nekem kicsit kevés volt. 7,5/10 (I have another fetish now)

Kvikveg

Hadashi no Gen
Hatoooo.... Csalad eldegel II.vh alatt... a nem megfelelo varosban... amit lebombaznak. A tortenetet szerintem mindenki ki tudja talalni. Halal, ehezes, kuzdelem reggeltol-estig. Gen reakcioja irrealisztikus sokmindenre, de azert mindent ne akarjunk. Szerencsere nem annyira sotet bizonyos szempontbol, mint a Grave of the Fireflies, viszont nehol oooo naturalisztikusabb. Van benne  :eek: meg es tovabbi fokozatai, de azert volt  :haha: is sok.
Azert kellenek hozza idegek. A srac es kistesoja viszont nagyon aranyosak.  :smile:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Soldier

#3045
Today in Class 5-2/Kyou no Go no Ni
AniDB

Valki nemreg irt rola egy rövid beszamolot , ez alapjan meg is neztem.. Nem volt rossz ,habár nem tul sok különlegeset nyujt de kis "lazitosnak" nagyon joh.Bar volt benne egyket megkérdelezhetö dolog o.O elöször nekem a "toll rágcsálos" csajrol nem jött le hogy csaj de lehet bennem a hiba :redface: ..  tovabba volt 1-2 tuleröltetett poén is. 7-es



Tsukuyomi: Moon Phase
AniDB

Egesz joh volt , voltak benne egesz joh poenok is ,habar volt nehany n/c kategoria is.A törtenet biztos nem tul egyedi ,de nekem tetszett egesz jol el lehetett rajta lenni.A karakterek nekem egészen tetszettek -föleg Hazuki  :lul: Ez sem alkotott bennem olyan hüde nagy alkotas nyomot , de egynek joh volt nem bantam meg hogy megneztem [nem mintha eddig sok olyan lett volna :) ] ha sok ideje van az embernek es belefér akkor annyit megér ;) 8-as



Final Approach
AniDB

Ezt most északa kezdtem be is fejeztem hisz nem tul hosszu 13*10perc-röl beszelünk. Hat...Nehezen akar beindulni ,a story olyan sablonak tünt o.O ,de a föszereplö csaj nagyon ott van.
Semmi különlegeset nem latunk benne egy egyszerü Love story egy kis comedy-vel megfüszerezve , habar ebböl a comedyböl nekem nem sok jött le.  neha-neha talan lathatunk/hallhatunk vmi jot is de nem épp aza "hhüha". Megneztem jo volt szep volt de 1x eleg volt :)

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん



Zanador

Nah, megpróbálom újra, kicsit visszafogottabban.

Most fejeztem be a Shingetsutan Tsukihime-t. Egyáltalán nem akarom leszólni szegény sorozatot, nem tehet róla, hogy pont egy olyan viszonylag ritka időszakomban néztem meg, amikor mindenen nevetek. :) Tényleg szórakoztató 12x20 perc volt ( :lul: ), a megszokott Type-moon stilusban, és rajzzal (végig azt vártam, hogy Shirou-ék kereszülfutnak a háttéren, vagy Berserker bezúzza a ház falát egy drámaibb jelenet közben, aztán Ilya néhány bocsánatkérés után keresi tovább a saját képsorát :) ). A vámpir-stilus eredetileg nem a kedvencem (és igen, itt is volt olyan, aki erkölcsi okokból inkább éhenhal, mint vért igyon, meghát enélkül max egy OVA hosszúságú lenne [a játéknak van ilyen extra gyors végigjátszása? beállitunk, kis powerup, aztán 20 percen belül már a készitőket nézhetjük :D]), de itt legalább ezen túl nem volt gondom a karakterekkel (a legjobb amikor a vidámparkban vannak, azon még a visszaemlékezéseknél is hangosabban nevettem :) ). Kicsit kiszámitható történet helyenként, de a hangulatról azért gondoskodtak (legalább 3szor kellett szüneteltetnem, a lejátszást menet közben, mert a saját kommentemtől nem tudtam olvasni).

bocsi, ilyenkor bármit néztem volna, nevetek rajta, néha ez beüt nálam. ha baj, kitörölhetem a zárójeles részeket...
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Próféta

Kino no Tabi Special 1: Tower Country - Free Lance

Jééé. Nem is tudtam, hogy van hozzá egy ilyen special. Bár a többi ilyen szokásos extra (production sketches), de az első special gyakorlatilag +1 epizód a sorozathoz. Jó volt. Maga a sorozat persze ezzel is, enélkül is iszonyatosan jó.



Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki


Darkstar

Ott a rapidshit link, arról lejön (kipróbáltam)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki

#3056
Quote from: Darkstar on 2007-07-11, 20:01:36
Ott a rapidshit link, arról lejön (kipróbáltam)
No azt nem is néztem  :redface:

kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2007-07-10, 04:15:32
Moetan

Höhö  :Kiraly:

Pedo not cute

In other news:
Gedo Senki / Tales of Earthsea

Nem olvastam az eredeti könyvet, így nincs összehasonlítási alapom, kénytelen vagyok csupán a film és (sajnos) a keletkezése körül kialakult botrány alapján ítélni. (Aki nem tudná: úgy volt, hogy az "igazi" Miyazaki rendezi, de ehelyett a fia ült be a rendezői székbe.)

Nagyon szépen meg van rajzolva (jut eszembe, ha valaki tud linket 720p verzióhoz, ne késlekedjen megosztani), bár a szűkebben vett animáció nem volt kiemelkedő, a korábbi Ghibli-filmek ebben jobbak voltak. A hátterek viszont nagyon részletgazdagok és gyönyörűek, leginkább a tengert, a tájat és a zsüzsgő, színes várost ábrázoló jelenetek nyűgöztek le. A szereplők kinézetre nagyon hasonlítanak a stúdió korábbi filmjeinek főhőseihez.
A zene szintén nagyon tetszett, nagyon hangulatos volt, bár néha kissé talán túlságosan is magára vonta a figyelmet.

A karakterekről és a történetről azonban már nem tudok ilyen jókat mondani, nem is túl erős kifejezés, hogy ezeken bukik meg a film.
Az előbbiek -  bár átmennek némi jellemfejlődésen - teljesen idegenek, hiteltelenek maradnak, mert nem tudjuk meg, hogy kik is ők valójában és mik a motivációik; a történet pedig sehol sem kezdődik és összecsuklik a film végére.

[spoiler]Azzal kezdődik a történet, hogy egy fiú, Arren, a későbbi főszereplő (?) megöli az apját - de miért? Nem derül ki.
Utána minden átmenet nélkül menekülés közben látjuk viszont, amikor is megmenti egy Haitaka (Sparrowhawk a fordításban) nevű, látszatra nagyon kúl varázsló, egy amolyan Old Shatterhand-Aragorn keverék. Ki ő, miért olyan kúl, amilyen, tényleg az-e, vagy csak annak látszik, és honnan a lerendezetlen ügye a főgonosszal? Nem derül ki.
Aztán főhősünket elcsábítja a főgonosz, átmeneti depresszióba süllyed - érdekes karakter az újabb Emo Peter Parker? Nem.
Végül a harc a torony tetején: az addig pusztán a főhősnek inspirációt adó, eleinte őt utáló tsundere mellékszereplő a történetmesélés hagyományait és a logikáját felrúgva hirtelen sárkánnyá változik, és a tehetetlen főhős helyett elsöpri a formátlan kátránybábuvá változott főellent. Van ennek értelme? Mióta tud sárkánnyá átalakulni a lány? Nem derül ki.

Továbbá az eredetiben nyilvánvalóan fontos szerepet játszó fogalmak, pl. az emberek Igazi Neve, vagy a világ egyensúlyának fennmaradása a filmben elvesztik mélységüket és a történethez való kötődésüket. Magyarán alig van valami a film mögött, egy átgondolatlan, rosszul sikerült mese csupán.
Ilyen értelemben nem éri el a korábbi Ghibli-filmek színvonalát.

Lehet, hogy belemagyarázás, de valahol szimbolikusnak éreztem az apját ok nélkül leszúró, aztán a történetet végigbotladozó fiú figuráját, mintha a rendező, Miyazaki Goro a saját bűntudatát vagy nem is tudom mijét mintázta volna meg...[/spoiler]
Failure is the default option

Darkstar

#3058
Quote from: kikuchiyo on 2007-07-11, 21:14:06
Quote from: Darkstar on 2007-07-10, 04:15:32
Moetan
Höhö  :Kiraly:
Pedo not cute
Zomgionlyliekrlydeepanimuzlollollol
Röviden: No U ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2007-07-11, 21:20:47
Quote from: kikuchiyo on 2007-07-11, 21:14:06
Quote from: Darkstar on 2007-07-10, 04:15:32
Moetan
Höhö  :Kiraly:
Pedo not cute
Zomgionlyliekrlydeepanimuzlollollol
Röviden: No U ^^

Az, hogy én mit nézek, az nem változtat azon, hogy a Moetan egy pedo anime... ^^
Failure is the default option