Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: Darkstar on 2007-11-04, 18:18:05
Ed2.:
Hogy ezt miért nem dobta ki az előbb, gőzöm sincs...
http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.699
(bár most, hogy olvasom, láttam már jobb ismertetőt is...)
zOMG, ezt szerintem már ott is rendesen lehurrogtam, amikor kikerült  :__devil:
Itt van inkább az én ajánlásom :) Az egyetlen hibája, hogy valahányszor előkerül a téma, vagy csak eszembe jut, muszáj újra megnéznem, úgyhogy jövőhéten Simoun rewatch :)


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-11-04, 18:46:40
Az egyetlen hibája, hogy valahányszor előkerül a téma, vagy csak eszembe jut, muszáj újra megnéznem, úgyhogy jövőhéten Simoun rewatch :)
:tezsvir:

Darkstar

 :merci:
BTW lehet, hogy nekem is, talán észreveszek pár dolgot, amit eddig nem. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

basszus, így is van már pár anim a "must watch" listán, és megint csak bővült  :ejj: :D

Draconire

#3934
5 rész Simoun után azt hiszem muszáj vagyok feltenni a kérdést: végig ilyen lesz?
Arra rá kellett jönnöm, hogy a yuri önmagában nem adja el nálam, a harcok is "egyszerűek", a szereplők jó részének pedig fárasztó jelleme van. Valahogy nem úgy viselkednek mint ahogy azt egy háborúban elvárná az ember. A legirritálóbb Neviril volt a "fogalmam sincs, hogy mit csináljak, de azért még elvagyok itt a luxushajón, miközben emberek halnak meg a háborúban" hozzáállásával.1 A harcok meg ugye annyiból álltak, hogy kirepülnek, lőnek rájuk vagy százan, majd rajzolnak valami szépet a levegőbe és bumm meghal minden ellenség. :/
Az animáció cg része szép, viszont a karakterdesign babaarc-szerű mivolta megintcsak szúrta a szemem, a szereplők mozgásai/arckifejezései pedig néhol...esetlenül* voltak megrajzolva, és igen, néhol már QUALITY érzés fogott el. (*ez a legjobb szó ami eszembejut róla)

Hmmmm... valószínűleg nagyon nem jó időpontban kezdtem el nézni...
Tegnap fejeztem be a Mushishi újranézését, és mivel olvastam itt a beszámolókat, hogy ez egy remek anime, és hogy sokaknak a kedvencei között van, ezért gondoltam hátha nem történik meg az, hogy a Mushishi után gyengének fogom találni... :/

szerk:1 Itt elfelejtettem hozzátenni, hogy mindeközben már-már hercegnőként tisztelik.

Dreamcleaver

#3935
Igazából én is 5 rész után hagytam abba, hasonló okok miatt. Nekem mondjuk a grafikával nem volt bajom, csak egyszerűen nem tudtam komolyan venni a sorozatot. Minden esetre nem tettem le róla, hogy egyszer befejezem, csak elhalasztottam jó hosszú hosszú *insert random number of [hossszú] here* időre.  :D

Viszont a Mushishi érdekelne. Elolvastam, hogy miről szól a sztori, de az alapján nem tudom mire számítsak.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Gmer on 2007-11-04, 22:17:31
a yuri önmagában nem adja el nálam
Faggot.  :lazza:

Nézd tovább nyugodtan, nagyot fog változni sokminden, köztük jópár szereplő személyisége is. Ja és a fly->draw->pwn sémájú harcok se tartanak már soká, a pwn része csúnyán meg fog fordulni... ;)

Rage

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-04, 22:28:33
Elolvastam, hogy miről szól a sztori, de az alapján nem tudom mire számítsak.
Egy zseniális animére, kegyetlenül szép képpel / hanggal, nagyon kevés klisével. Megjelenésekor szerintem egyértelműen minden mást messze maga mögé utasított, ehhez hasonló CUCC pedig - sajnos - a mai napig nincs.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Draconire

Dreamcleaver : Megnyugtató, hogy nem csak én vagyok így.  :D

Zsiga: Hát, ha igaz amit írsz (és itt nem az első megállapításodra gondolok :P ), akkor adok még egy esélyt neki, de azt hiszem kicsit visszafogom magam elvárás szempontjából.

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-04, 22:28:33
Viszont a Mushishi érdekelne. Elolvastam, hogy miről szól a sztori, de az alapján nem tudom mire számítsak.
Változatos és "emberi" történetek gyűjteménye, melyeket a főszereplő és a Mushi-k, mint lények kötnek össze. Egyszerre tud megnyugtató, elgondolkodtató és izgalmas is lenni, pedig minden rész csak egy-egy történet. Ezek a történetek viszont önmagukban is megállnák a helyüket.
Nehéz leírni, hogy miről is szól valójában, sok kérdést felvet, és nem mindig kapunk egyértelmű válaszokat sem, de ha megnézel 1-2 részt akkor már tudni fogod, hogy tetszik-e vagy sem.  :smile:

A gyönyörű tájképeket pedig talán csak a Seirei no Moribito-hoz tudnám hasonlítani, de itt sokkal nagyobb hangsúllyal vannak jelen, és nagyon sokat adnak a hangulathoz.
Rage:  :tezsvir:

Zsiga

Quote from: Gmer on 2007-11-04, 22:44:44
Zsiga: Hát, ha igaz amit írsz (és itt nem az első megállapításodra gondolok :P ), akkor adok még egy esélyt neki, de azt hiszem kicsit visszafogom magam elvárás szempontjából.
Én se az első megállapításra gondoltam, hisz az vitán felül áll.  :__devil: :D

Draconire

Quote from: Zsiga on 2007-11-04, 22:51:27
Quote from: Gmer on 2007-11-04, 22:44:44
Zsiga: Hát, ha igaz amit írsz (és itt nem az első megállapításodra gondolok :P ), akkor adok még egy esélyt neki, de azt hiszem kicsit visszafogom magam elvárás szempontjából.
Én se az első megállapításra gondoltam, hisz az vitán felül áll.  :__devil: :D
Sajnálom, a shemale-ek túl jó cockblock-erek voltak, de felteszem téged nem zavart a látványuk.  :hehe:

Zsiga

Quote from: Gmer on 2007-11-04, 22:57:47
Sajnálom, a shemale-ek túl jó cockblock-erek voltak, de felteszem téged nem zavart a látványuk.  :hehe:
:D
Egyébként valóban elég ijesztő volt a végén belegondolni hogy akkor most a kedvencem amelyik eddig lány volt az most már nem az... *méénincshányóssmiley?*

kikuchiyo

Hogy ne csak trollkodjak a fórumon, legyen érdemi hozzászólás is:

Megnéztem újra a Jin-Roh-t.

Továbbra is zseniális műnek tartom, bár a történet gerincét képező politikai manővereket egy csöppet túlbonyolították. :)
Ismét nem tudtam elnyomni azt érzésemet, hogy az alkotók láttak Tarkovszkij-filmeket (főleg a Sztalkert), és merítettek is belőlük:
[spoiler]A rengeteg víz pl. tipikusan tarkovszkiji motívum, a csúcsjelenet, amikor Fuse kivégzi Henmit, egy az egyben a Sztalker végére emlékeztet, amikor megtalálják a Szobát.[/spoiler]
Viszont taktikai szempontból nem tűnik hatékonynak az a felszerelés, amit a "jófiúk" használnak. Nehézkes, lassan tudnak vele mozogni, és a fegyverük tűzereje jócskán túl van méretezve. Pazarolják is a lőszert rendesen. :)
További érdekes, említésre méltó momentumok:
Ez azon ritka animék közé tartozik, ahol a szereplőknek felismerhető ázsiai arcvonásai vannak.
Valamint alternatívtörténelem-buziknak különösen érdekes lehet, ahogy a film bújtatott, diszkrét módon jelzi, hogy egy alternatív világban játszódik, ahol a németek nyerték a második világháborút. Érdemes megfigyelni az autókat, a fegyvereket, a fel-felbukkanó német szavakat, illetve a német nyelvű könyveket.
Failure is the default option

Member

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-04, 23:12:51
Ez azon ritka animék közé tartozik, ahol a szereplőknek felismerhető ázsiai arcvonásai vannak.
Ez tetszett benne a legjobban, már eldobom az agyamat, hogy szinte minden Tokyo-ban játszódó sztoriban üvegszemű 17 éves lányok vannak dús keblekkel.

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-11-04, 23:10:36
:D
Egyébként valóban elég ijesztő volt a végén belegondolni hogy akkor most a kedvencem amelyik eddig lány volt az most már nem az... *méénincshányóssmiley?*
Ez engem leginkább csak Floe-nál zavart, [spoiler]tök aranyos volt csajnak, erre hapsi lett -.- Sőt, ráadásként még Lemone is idősebb lett[/spoiler]Meg Wapourif volt még érdekes. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: Member on 2007-11-04, 23:19:51
Quote from: kikuchiyo on 2007-11-04, 23:12:51
Ez azon ritka animék közé tartozik, ahol a szereplőknek felismerhető ázsiai arcvonásai vannak.
Ez tetszett benne a legjobban, már eldobom az agyamat, hogy szinte minden Tokyo-ban játszódó sztoriban üvegszemű 17 éves lányok vannak dús keblekkel.
:lul: :lol: :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-11-04, 23:21:28
Ez engem leginkább csak Floe-nál zavart
[spoiler]Engem meg konkrétan nála zavart, de nagyon. :D[/spoiler]

minuszmiki

Huh, mindhárom anime (Simoun, Mushi-shi, Jin Roh) előkelő helyen szerepel a listámon, most állhatok neki dilemmázni, hogy melyiket töltsem először. Illetve a Mushi-shi ki van írva, láttam is az első tíz részét és nagyon tetszett, de valamiért abbahagytam és nem tudom magam rávenni, hogy nekiálljak újra.

chilip

megnéztem az Inukami: the Moviet, és sztem ekkora értelmetlen faszságot, és nemtom eldönteni, hogy jó volt-e vagy rossz...  :ejj: még1x azér nem nézem meg

Rage

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-04, 23:12:51Jin-Roh
Hm, úgy néz ki, érdemes lenne újranéznem. Annak idején ugyanis nem igazán tetszett a CUCC, de annyian tartják zseniálisnak, hogy kezdem azt hinni, csak én voltam (vagyok) buta ennek belátásához. :D Majd hétvégén sort kerítek rá, továbbá az ugyancsak kiváló Kino no Tabi-t is meg kéne tekintenem még egyszer. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

blackman

Quote from: Rage on 2007-11-04, 22:43:31
Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-04, 22:28:33
Elolvastam, hogy miről szól a sztori, de az alapján nem tudom mire számítsak.
Egy zseniális animére, kegyetlenül szép képpel / hanggal, nagyon kevés klisével. Megjelenésekor szerintem egyértelműen minden mást messze maga mögé utasított, ehhez hasonló CUCC pedig - sajnos - a mai napig nincs.
:tezsvir: Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy az OST-je egyszerűen zseniális, a főszereplő pedig az egyik legemberibb tulajdonságokkal rendelkező anime szereplő (és itt nem vmi megaemo-ra gondolok  :D ), aki mindig próbál segíteni, de emellet természetesen nem mindig sikerül neki és néha hibázik is. Ami nekem különösen tetszett, az az, ahogy a mushikat magyarázta el, [spoiler]hogy ők nem gonoszak, csak megpróbálnak élni a maguk módján.[/spoiler]

Próféta

Akkor még annyit mondanék, hogy a Mushishi OP-ja relaxációra az egyik legjobb.
És nem elég, hogy a sorozat "ilyet se láttam még, de nagyon jó" jellegű, hanem minden egyes epizódra külön-külön elmondható ez.
FIZETETT HIRDETÉS

Dreamcleaver

Jól hangzik. Akkor Mushishiból a C&D, az ANBU subot, vagy a niizk féle DVD ripet érdemes leszedni?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Toki wo Kakeru Shoujo: Kicsit féltem nekiállni, legmagasabb pontszám AniDB-n, mindenhol csupa jó véleményt olvastam róla, féltem, hogy gyengébb lesz, mint amire számítok. Nem lett. :) Jól néz ki, jó a történet és a karakterek is. Egy-két dologgal azért elégedetlen voltam, például jobban tetszett volna egy kevésbé nyitva hagyott befejezés, illetve néha az arcok bénán néztek ki, amit egy egész estés filmnek nehezen nézek el. De kifejezetten jó volt, 9/10.

kelvor

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-05, 03:40:23
Jól hangzik. Akkor Mushishiból a C&D, az ANBU subot, vagy a niizk féle DVD ripet érdemes leszedni?

Én az anbu subot néztem végig, emlékeim szerint teljesen rendben volt.

Zsiga

Niizk az ANBU subját használja, de softsub és jobb a képminőség. Az ANBU verzió meg állítólag jobb mint a C1/C&D.

Hmuda

Quote from: Dreamcleaver on 2007-11-05, 03:40:23
Jól hangzik. Akkor Mushishiból a C&D, az ANBU subot, vagy a niizk féle DVD ripet érdemes leszedni?
ANBU változatot néztem és teljesen rendben volt.

motifator

Quote from: minuszmiki on 2007-11-05, 05:04:38
[...]jobban tetszett volna egy kevésbé nyitva hagyott befejezés[...]
Ugyan már, most ugye te is animékről beszélsz? Elvarrott szál, főleg, ha abban van akár egy kis romantika is, ritka, mint a fehér holló.
Amúgy a Toki wo Kakeru Shoujo tényleg nagyon jó, én asszem csak annyit írtam róla, miután megnéztem, hogy mindenki fogja magát és töltse le és nézze meg aki még eddig nem tette meg. Főleg most, hogy készült hozzá magyar felirat(amit még nem láttam, de animeaddicts munka, szal gondolom nem lehet nagyon rossz).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

Quote from: motifator on 2007-11-05, 14:03:57
Főleg most, hogy készült hozzá magyar felirat(amit még nem láttam, de animeaddicts munka, szal gondolom nem lehet nagyon rossz).

Én már leszedtem és megnéztem az AA-sok munkáját, teljesen jó lett.  :jee:

minuszmiki

Quote from: motifator on 2007-11-05, 14:03:57
Quote from: minuszmiki on 2007-11-05, 05:04:38
[...]jobban tetszett volna egy kevésbé nyitva hagyott befejezés[...]
Ugyan már, most ugye te is animékről beszélsz? Elvarrott szál, főleg, ha abban van akár egy kis romantika is, ritka, mint a fehér holló.
Ezt tudom, láttam már néhányat én is. ;) De attól még jobban tetszett volna. :)