Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Gregory

Quote from: minuszmiki on 2008-07-27, 22:44:01
Quote from: Rounin on 2008-07-27, 22:39:04
Az "unusual artwork" tag mit akar jelenteni anidb-s adatlapján? Az ottani kép eléggé... generic. :3x3:
Az efre gondolsz? Szokatlan beállítások és perspektívák, kontrasztos színkezelés. Nálma néhol a giccs határait súrolta, de legtöbbször igen látványos.
Nálam kiverte a biztosítékot a folyamatos váltogatás a képi megjelenítések között, ezért nem sikerült befejeznem, pedig 2x is nekifutottam.

A noirba is belekezdtem anno de valahogy nem tudott lekötni, bár ott legalább a 17. részig eljutottam.

Rounin

Quote from: Én on 2008-07-27, 22:45:20
ON: Ajnározott művek megtekintése címén elkezdtem a Noir-t. Érdekesen indul (1 rész), és ha ennyien imádják, nagyon rossz csak nem lesz. :P

Majd írj róla valami véleményt, anno, (oldfag mode on) még a CB vs Trigun 'viták' idején úgy döntöttem, meg kell néznem, de olyan 6-7 résznél tovább nem jutottam - ezzel bekerült azon két sorozat közé, amiket abbahagytam. o.o

Quote from: minuszmiki on 2008-07-27, 22:44:01
Az efre gondolsz? Szokatlan beállítások és perspektívák, kontrasztos színkezelés. Nálma néhol a giccs határait súrolta, de legtöbbször igen látványos.

Igen, arra gondoltam. :redface:
Eh. Ez nem éppen az "unusual artwork" jelentése nálam... :3x3:
A Kaiba, na az igen.
http://www.youtube.com/watch?v=l1VVZxpdNAk&feature=related
Nope. Nothing unusual here, move along. :angyali:
(mind you, nem fikázom én, hej)

Szerk.: ah, váltogatnak képi megjelenítésben? Ezen mit értsek? Átmennek más színekbe (aka rácsapnak egy filtert, oszt helló? :D)?

minuszmiki

Nézd meg az első részt, aztán majd eldöntöd, elég unusual-é.

Én

#5523
Quote from: Rounin on 2008-07-27, 22:53:39
szájtépés
Nézzed.
CB vs Trigun vita: hát ennek sok értelme lehetett :he: :lol:
EDIT: a másik mi, ha megkérdezhetem? :)

Rounin

Quote from: minuszmiki on 2008-07-27, 22:56:04
Nézd meg az első részt, aztán majd eldöntöd, elég unusual-é.

Most Basilisket tölt lakótárs, ő még nem látta én meg töröltem anno, szigorúan hely- s lemezhiány miatt. :angyali:

A Shigurui ajánlást köszönöm, meg fogom nézni, úgy érzem. :smile:

Quote from: Én on 2008-07-27, 22:57:07
Quote from: Rounin on 2008-07-27, 22:53:39
szájtépés
Nézzed.
CB vs Trigun vita: hát ennek sok értelme lehetett :he: :lol:

Nope. Az én kifinomult ízlésemmel alaposan meg kell fontolni, belevágok-e valamibe. :haha: (=holnap délelőtt megnézem az első részt, amint lesz sávszél (önként mondtam le róla, shit))

Hidd el, volt értelme. We had so much fun and lots of popcorn were sold. :angyali:

Cobra

Appleseed Ex Machina
1. az 1080p-t épp hogy elviszi a 2Ghz-es X2-m
2. Elvileg US BluRay rip, tehát a pénzért árult felirat van rajta, mégis kb egy kínai speedsub szintjén van...
3. A grafika nagyon jó, egyedül az emberek bőre eléggé műanyag hatású.
4. A történet kitalálója túl sok Start Treket nézett és és a Resident Evilt is kedvelheti :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

#5526
Quote from: Ymir on 2008-07-28, 01:06:55
Rounin: Ne nézd meg a shiguruit!!

Gusztustalan förmedvény, és még befejezve sincs.

Hm.
Milyen értelemben gusztustalan? Ha guro, akkor megnyugtatlak (bár ez inkább zavaró, tudom˘_˘), nem különösebben visel meg. Ha öncélú és túlzásba vitt, ráadásul értelmetlen (ld. Elfen Lied) erőszakkal van teli, az más tészta, akkor szájhúzás lesz belőle.
Ha hoznak egy hihetően komor hangulatot, akkor nem fogok anyázni annyira a befejezetlenség miatt is, Trinity Blood-nál is kibírtam például.
Biztos ennyire rossz?
(eltekintve a nincsnormálisvége dologtól)
Minuszmiki kis pár szavas ismertetője alapján nem vészes.

Szerk.: hjahogy még nevetséges szint is beüt. Hmm. Akkor ebből Juuni Kokki lesz, úgy nézem. :haha:

Rounin

Most már csak azt kéne tudnom, milyen az ízlésed, hogy eldönthessem, jogos-e. :D
Akkor mégsem ezt vesszük előre.

Oké, oké, ne szerkesztgess, vettem. :angyali:

Gregory

Quote from: Ymir on 2008-07-28, 01:06:55
Rounin: Ne nézd meg a shiguruit!!

Gusztustalan förmedvény, és még befejezve sincs. Rossz. Értelmetlenül véres, és nevetségesen/gusztustalanul perverz.
Ez meghozta a kedvem hozzá :3

minuszmiki

Nyugodtan veheted előre. Nem mondanám, hogy értelmetlenül véres, az értelmetlenül (nem biztos, hogy valósághűen, de számomra ez nem elvárás) kegyetlen középkori viszonyok szükségszerűvé teszik a mértéktelen erőszakot. Én nem éreztem műdepinek a hagulatot sem, és mint a beszámolómban is írtam, igen látványos, jól megkomponált, zeneileg nagyszerűen aláfestett jelentekkel van teli. Trollcleaver is írt róla, hogy a több véleményből árnyaltabb képet kaphass.

Rounin


kikuchiyo

Quote from: minuszmiki on 2008-07-28, 01:24:36
kegyetlen középkori viszonyok

Erről a szószerkezetről nem tud nem eszembe jutni:
Quote from: Kiberiáda- Írjon kiberotikus verset! - ragyogott fel hirtelen. - Legfeljebb öt sor legyen, de szóljon szerelemről, árulásról és halálról, a néger kérdésről és a nimfomániáról, legyen benne a bonyolult női lélek extrém konfliktushelyzetben történő meghasonlásának ábrázolása, a középkori feudális viszonyok és erkölcsök maró bírálata, rímeljen, és minden szó k betűvel kezdődjön!
  - És a végtelen automaták általános elmélete ne legyen benne? - horkant fel a vérig sértett Trurl. - Ilyen hülye feltételeket nem lehet szab...
  De elakadt a szava, mert az egész csarnokot betöltő, bársonyos bariton máris megszólalt:

    Kóbor kaffer kószál királylány kertjében.
    Királylány kacéran kacsint kéjvágyó kedvében.
    Kapj karodba, kaffer! Király kinéz, kiált:
    Katonák! Kürtszó, kivégzés. Királylány kacag kuszán.
    Kegyetlen kor! Kicsapongó, koronás kurtizán!
Failure is the default option

Dreamcleaver

Quote from: minuszmiki on 2008-07-28, 01:24:36
All hail Trollcleaver!

Épp megnéztem, hogy kiírtam e annó DVD-re és a következő művekkel került 1 lemezre:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3706
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4147

Lehet nem méret alapján kéne rendeznem az anime-kat.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

Szépen írkáltatok tegnap este!

NGE 10.
Korábban azt hittem, hogy a sorozat 1/3-nál már megy majd a szenvedés ezerrel, de egyelőre még elég sok poén van, ami eléggé meglepett. A Titkos Tervekre és az Utalásokra azért azt gondolom, nagyjából sikerül figyelni.

Nodame Cantabile 4.
Nagyon tetszik, bár Nodame agyatlansága kezd zavaróvá, Excelre emlékeztetővé válni.  ::)

Alkyra

Quote from: SaiyaGin on 2008-07-28, 10:43:51
Szépen írkáltatok tegnap este!

NGE 10.
Korábban azt hittem, hogy a sorozat 1/3-nál már megy majd a szenvedés ezerrel, de egyelőre még elég sok poén van, ami eléggé meglepett. A Titkos Tervekre és az Utalásokra azért azt gondolom, nagyjából sikerül figyelni.


A 15. rész környékén kezdődik az egész. Addig csak egy light-os akció anime...utána viszont...

SaiyaGin

Quote from: Alkyra on 2008-07-28, 13:30:14
A 15. rész környékén kezdődik az egész. Addig csak egy light-os akció anime...utána viszont...

:merci:

NLZ

Quote from: SaiyaGin on 2008-07-28, 10:43:51
Szépen írkáltatok tegnap este!

Nodame Cantabile 4.
Nagyon tetszik, bár Nodame agyatlansága kezd zavaróvá, Excelre emlékeztetővé válni.  ::)
Nodame Cantabile nekem nagyon tetszett, nézd végig bátran szerintem. Az Exceles beütés sztem kifejezetten előny, jópofává teszi az egészet. Nagy nagy, hogy mindig hülye hangokat ad ki. :D  Szal egy könnyed, humoros anime, nincs benne drámának csúfolt rinyálás se, egyszerűen nagyszerű volt. Remélem lesz folytatása. ^^
[reserved]

motifator

Quote from: NLZ on 2008-07-28, 18:45:10
[...]nincs benne drámának csúfolt rinyálás se[...]
[spoiler=nem igazán spoiler]De van benne, a végefelé, és ráadásul elég gyengécske. Nálam ez jelentette az egyetlen negatívumot az egész sorozatban. Vagy legyen benne normális dráma, vagy ne erőltessék egyáltalán.[/spoiler]
Quote from: NLZ on 2008-07-28, 18:45:10
Remélem lesz folytatása. ^^
Októberben jön a következő évad  :whoah:  :jee:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2008-07-28, 18:45:10
Nodame Cantabile nekem nagyon tetszett, nézd végig bátran szerintem. Az Exceles beütés sztem kifejezetten előny, jópofává teszi az egészet. Nagy nagy, hogy mindig hülye hangokat ad ki. :D  Szal egy könnyed, humoros anime, nincs benne drámának csúfolt rinyálás se, egyszerűen nagyszerű volt. Remélem lesz folytatása. ^^

Oké, csak egy idő után már nem biztos, hogy értékelem  hülye hangjait. ::)
Egyébként lesz folytatás.

Szerk.: motifator megelőzött...

NLZ

Quote from: motifator on 2008-07-28, 19:22:08
Quote from: NLZ on 2008-07-28, 18:45:10
[...]nincs benne drámának csúfolt rinyálás se[...]
[spoiler=nem igazán spoiler]De van benne, a végefelé, és ráadásul elég gyengécske. Nálam ez jelentette az egyetlen negatívumot az egész sorozatban. Vagy legyen benne normális dráma, vagy ne erőltessék egyáltalán.[/spoiler]
Quote from: NLZ on 2008-07-28, 18:45:10
Remélem lesz folytatása. ^^
Októberben jön a következő évad  :whoah:  :jee:
[spoiler]Sztem korrekt volt az, már amennyire emlékezni tudok rá. Jobb, mint pl Eureka7-ben a huszadik "Én vagyok a legrosszabb", vagy akár melyik másik ilyen.[/spoiler]
Sztem aranyosak a hangjai. :D
[reserved]

Én

Quote from: NLZ on 2008-07-28, 22:42:39
[spoiler]Jobb, mint pl Eureka7-ben a huszadik "Én vagyok a legrosszabb"[/spoiler]
Direkt csinálod, mi? :D
Amúgy én eddig teljes félreértésben éltem ezzel a Nodame Cantabile-vel kapcsolatban, képek alapján úgy hittem valami romantikus dráma, azt meg néztem mást mostanában eleget. De ha ilyen nevetős anime akkor valamikor belenézek.

NLZ

Mit csinálok direkt?  ^^
Romantika kb annyi van benne, hogy Nodame, a nemazatipikuskirálylány csodabogár bele van zúgva a zord alfahím Chiaki-ba, aki persze elutasítja, de mégis törődik vele és érdeklődik a lány zenei képességei iránt. És persze a vége happy end. :3
Szal semmi nagy durranás, nem vált meg világokat, egy könnyed kikapcsolódásnak ideális, főleg mert sok benne a klasszikus zene.
[reserved]

Alkyra

Kara no Kyokai 3:  Garden of  the Sinners- Remaining Sense of Pain

Isteni műalkotás. Ez az egyetlen szó ami szavakba tudja önteni eme epizód iránt érzelmeim. A zenéje nagyon jó lett(már lennt is van az ost), a grafika az még mindig csodás s a történet meg nagyon érdekes volt.
Nem is írok róla többet. Aki szereti ezt a stílust s látta már az előző ketttőt az úgyis meg fogja ezt nézni.^^

10/10

motifator

Quote from: NLZ on 2008-07-28, 22:42:39
[spoiler]Jobb, mint pl Eureka7-ben a huszadik "Én vagyok a legrosszabb"[/spoiler]
<fanboy>
Nem tudom, hogy direkt csinálja-e, de most megpróbálok úgy tenni, mintha ezt nem láttam volna  :ejj:
</fanboy>

Quote from: Alkyra on 2008-07-29, 11:45:03
Kara no Kyokai 3:  Garden of  the Sinners- Remaining Sense of Pain
Az első részt már ezer éve leszedtem, lassan már meg kéne nézni, ha már ennyit dicséritek.
Csak valahogy ódzkodom tőle, nem vagyok egy nagy Type-Moon fan, nem szívesen néznék most egy újabb Tsukihimét.
[spoiler]Igen, a F/SN se tetszett. Valahol a 22 résznél abbahagytam, és soha eszembe se jutott, hogy folytatni kéne. Lőjetek le.[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Alkyra

#5544
Quote from: motifator on 2008-07-29, 12:00:36
Quote from: NLZ on 2008-07-28, 22:42:39
[spoiler]Jobb, mint pl Eureka7-ben a huszadik "Én vagyok a legrosszabb"[/spoiler]
<fanboy>
Nem tudom, hogy direkt csinálja-e, de most megpróbálok úgy tenni, mintha ezt nem láttam volna  :ejj:
</fanboy>

Quote from: Alkyra on 2008-07-29, 11:45:03
Kara no Kyokai 3:  Garden of  the Sinners- Remaining Sense of Pain
Az első részt már ezer éve leszedtem, lassan már meg kéne nézni, ha már ennyit dicséritek.
Csak valahogy ódzkodom tőle, nem vagyok egy nagy Type-Moon fan, nem szívesen néznék most egy újabb Tsukihimét.
[spoiler]Igen, a F/SN se tetszett. Valahol a 22 résznél abbahagytam, és soha eszembe se jutott, hogy folytatni kéne. Lőjetek le.[/spoiler]

Tőlem el kell vonatkoztatni, mert én nagy type-moon fan vagyok.^^''

Soldier

Quote from: motifator on 2008-07-29, 12:00:36
[spoiler]Igen, a F/SN se tetszett. Valahol a 22 résznél abbahagytam, és soha eszembe se jutott, hogy folytatni kéne.Lőjetek le.[/spoiler]
:uzi: as u wish Sir!

Én

Quote from: Alkyra on 2008-07-29, 13:04:27
Tőlem el kell vonatkoztatni, mert én nagy type-moon fan vagyok.^^''
Én is, szóval akkor azt nekem látnom kell. :P

NLZ

Quote from: motifator on 2008-07-29, 12:00:36
[spoiler]Igen, a F/SN se tetszett. Valahol a 22 résznél abbahagytam, és soha eszembe se jutott, hogy folytatni kéne.Lőjetek le.[/spoiler]
Nem vagy egyedül.  :D Bár én becsületesen végignéztem.
[reserved]

smash++

Trigun

Már nagyon régen láttam kb a részek felét. Így most nekiáltam a HUN-DVDk megnézésére. Mindenki ismeri így nem is tudok róla sokat írni.
Szerintem egy nagyon jó anime. Magyarul néztem meg (gondolom annyit lehet rólam tudni, hogy jappán-angol a kedvencem).

Vash-al nem értek egyet és szerintem egészen az anime végéig nincs igaza. Az ok, hogy "senkinek nincs joga elvenni egy ember életét" ha mindenki így gondolkodna akkor ez még helyt is állna. Én alapvetően nem szándékozok gyilkolászni, de kíváncsi lennék ha egy féreg bandita a fejemhez tenné a fegyvert és lenne lehetőségem választani, hogy lelövöm őt vagy ő lő le engem... háát nem dumálnék mint Vash.
Szal igaz, hogy sokszor Vashnak is igaza volt, de bőven voltak akik halált érdemeltek, pusztán azért, mert így nem öltek volna meg mást. Egyszerű a képlet: valaki gyilkol-találkozik Vashal-Vash legyőzi-Vash elengedi a gyilkost-a gyilkos máshol tovább gyilkol  :ejj:
Sőt ha Vash előbb cselekszik megmenthetett volna pár embert... és ezt a végén be is bizonyították neki, hogy nem minden úgy van ahogy neki azt Rem tanította.

Talán a abrátja is életben marad ha nem ekkora pacifista...

8/10-et adok rá

Member

A fenti az egyik ok, ami miatt számomra élvezhetetlen volt.