Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Member

Megnéztem én is a Redline-t, mert a fanboy-kodás már átlépte azt a bizonyos vonalat (haha). Jól írta D_S, nagy adag eyecandy, véresre rajzolhatták a kezüket és ez elismerésre méltó. Végre egy CG rajzolású anime, aminél nem azt éreztem, hogy egyszerűbbre sikeredett a kézi rajznál is. A zenék pumpálták az adrenalint, egyedül az zavart, hogy sehogy sem tudtam a kissé halódó 2.1-es hangrendszeremből előcsalni, hogy minden esetben halljam a szereplők hangját, néha csak a feliratot tudtam olvasni.
Története nem sok volt, és a végére rendesen elszálltak a dolgok, nem tudták, hogy mit is akarnak. Eléggé eltúlzott volt a biofegyver és a befejezés is eléggé elkapkodott, hirtelen, lezáratlan. Addig volt faja, amíg nem kezdődött el a Redline verseny. Szép lassan, sok szeletre vágva csak végignéztem, de nem valószínű, hogy még egyszer meg fogom. :)

kada

Quote from: Member on 2011-09-13, 18:15:47
Megnéztem én is a Redline-t, mert a fanboy-kodás már átlépte azt a bizonyos vonalat (haha). Jól írta D_S, nagy adag eyecandy, véresre rajzolhatták a kezüket és ez elismerésre méltó. Végre egy CG rajzolású anime, aminél nem azt éreztem, hogy egyszerűbbre sikeredett a kézi rajznál is. A zenék pumpálták az adrenalint, egyedül az zavart, hogy sehogy sem tudtam a kissé halódó 2.1-es hangrendszeremből előcsalni, hogy minden esetben halljam a szereplők hangját, néha csak a feliratot tudtam olvasni.
Története nem sok volt, és a végére rendesen elszálltak a dolgok, nem tudták, hogy mit is akarnak. Eléggé eltúlzott volt a biofegyver és a befejezés is eléggé elkapkodott, hirtelen, lezáratlan. Addig volt faja, amíg nem kezdődött el a Redline verseny. Szép lassan, sok szeletre vágva csak végignéztem, de nem valószínű, hogy még egyszer meg fogom. :)

[spoiler]
Quote from: Member on 2011-08-27, 08:14:16
Quote from: Darkstar on 2011-08-26, 19:36:47
Quote from: Junchi on 2011-08-26, 19:35:50
Ergo mindenki egy véleményen. Félek!
Én még mindig fenntartom a "nem egy nagy durranás" véleményemet.

[/spoiler]
Hogy is vagyon ez?  :__devil:

Member

Hozzáteszem, hogy azért vágtam fel szeletekre, mert képtelen vagyok 20 percnél tovább nézni valamit.


White SeeD

Pedig jó sokáig kutattunk egy nemolyandrága Elfen Lied-ért (Bár így is piszkosul drága volt a többihez képest:) ) Szerencsére én még egyik vételemet sem bántam meg .^_^.
Trapez az első helyen, azthittem FMA remake lesz ott ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Az ember változik, és igen, ott, abban a küzdelemben nőttünk férfivé, emlékszem. :D


Cloud

Quote from: Member on 2011-09-20, 22:47:55
Különkiadás

Na ezt is megértük hogy Member csinál egy videót a 10pontos művekről...

Member

Quote from: Cloud on 2011-09-24, 18:31:09
Quote from: Member on 2011-09-20, 22:47:55
Különkiadás

Na ezt is megértük hogy Member csinál egy videót a 10pontos művekről...
Hogy aztán megmártózzon újból a néma sikolyok és elúszott millió yenek tengerében.

Cloud


Cobra

Member, van egy új tippem: Gasaraki :)
Még csak a 10. résznél tartok, de eddig tiszta Argento Soma (mondjuk Hattie helyett még egy angstos csaj van benne) :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: Cloud on 2011-09-24, 23:18:52
Van olyan mű amire 0 pontot adtál? :D
Asszem a Junjou Romantica első sorozata.

Quote from: Cobra on 2011-09-25, 01:04:23
Member, van egy új tippem: Gasaraki :)
Még csak a 10. résznél tartok, de eddig tiszta Argento Soma (mondjuk Hattie helyett még egy angstos csaj van benne) :D
Kösz, mostanában kapom az ilyen témájú leveleket. :D

frozenstein

Quote from: Cobra on 2011-09-25, 01:04:23
...Gasaraki...
...Argento Soma...
Nekem mindkettő tetszett, bár hogy pontosan mi volt bennük, már nem nagyon emlékszem.
Viszont ha már rossz animék, nyár elején én is láttam egy borzalmat:
Firestorm
Az első rész után szinte pisztolyt kellett a fejemhez fognom, hogy folytassam, de én nem szoktam félbehagyni animét :ejj:. A történet szörnyen volt megírva, ami baromságra élénken emlékszem az a végén volt: azért tudták az űrlények UFO-it belevezetni a Napba, mert nem voltak rajtuk ablakok. :facepalm:
2/10

Member

Hülyeség. Mindenki tudja, ha az ablakban van zsiráf, akkor baj nem lehet.

Darkstar

#8984
Itsuka tenma no kuro usagi avagy gradient hair, the animu

No, ezt is befejeztem.
Szerintem a sorozatot az LN reklámjának szánták, ezért volt jó nagy a költségvetése (ez látszik is rajta), viszont 12 részben piszok keveset fog át és azt is kapkodva. Például az se derül ki az animéből, hogy miért az a címe, ami. Mondjuk az LNből is csak 8 vol van kint eddig, és könnyen lehet, hogy 30+ lesz, mire véget ér, szóval...
Mindenesetre vannak benne fuck yeah pillanatok, a legjobb, ahogy Anon is megfogalmazta
>fight for your waifu with all you might
>get utterly crushed in battle
>get beaten half-dead
>get tortured
>get pretty much pissed on
>gather all your strength for final attack
>fail
>get beaten even more
>your waifu appears and rapes everything in sight


Egy nézésre, és egy BD rewatchra nálam simán jó a sorozat, de inkább maradok a novellnél (ha valakit érdekel, a BT asszem fordítja, bár nem tudom, hol jának). Himea-ból viszont bármikor jöhet több. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: Darkstar on 2011-09-26, 23:57:32
Itsuka tenma no kuro usagi avagy gradient hair, the animu
[spoiler]
No, ezt is befejeztem.
Szerintem a sorozatot az LN reklámjának szánták, ezért volt jó nagy a költségvetése (ez látszik is rajta), viszont 12 részben piszok keveset fog át és azt is kapkodva. Például az se derül ki az animéből, hogy miért az a címe, ami. Mondjuk az LNből is csak 8 vol van kint eddig, és könnyen lehet, hogy 30+ lesz, mire véget ér, szóval...
Mindenesetre vannak benne fuck yeah pillanatok, a legjobb, ahogy Anon is megfogalmazta
>fight for your waifu with all you might
>get utterly crushed in battle
>get beaten half-dead
>get tortured
>get pretty much pissed on
>gather all your strength for final attack
>fail
>get beaten even more
>your waifu appears and rapes everything in sight


Egy nézésre, és egy BD rewatchra nálam simán jó a sorozat, de inkább maradok a novellnél (ha valakit érdekel, a BT asszem fordítja, bár nem tudom, hol jának). Himea-ból viszont bármikor jöhet több. :D[/spoiler]

Én dobtam, mert nagyon szar volt már az első 2-3 rész után. :(

Darkstar

#8986
Az első 5 rész után én is szüneteltettem egy darabig, utána a maradékot meg egyben néztem meg. :D

Ja, igen,

Yuru Yuri

Erről nem lehet sokat mondani. Best of the season, no contest.
Ayano x TOSHINO KYOUKO otp, de a tsundere duo se semmi.  :hopp:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kraivan

#8987
Yuru Yuri:
nem volt rossz, de lehet túl nagy benyomással volt rám az Azumanga. Az összes slice of life anime-nél az adja a mércét.
Kellemesen elbambultam rá, de a Lucky Star jobban odavert.
Jó páran a 11. részre adták az epic jelzőt, nekem a 10. rész jött be. Az a sok vér...  :lul:

You're being summoned Azazel-san
még csak 2 részt ettem meg, de zseniális! Pusztuljon csak az agysejt miközben wtflol-kodom a székben. Sztem 2 óra és túladagolom magam vele.

Edit:
8 rész... Ez kéééééééész. XD

Member

Tegnap felmentem Nyaatorrents-re megnézni, hogy kint van-e az 12. Usagi Drop. Erre látom, hogy az újabb subbok egyikénél ott van, hogy "END". Mondom, mi van??? Felmegyek anidb-re, 11 rész. Most jó, a manga bezúzott befejezése valóban nem hiányzott, de így meg olyan hiányos. Annyi kérdés maradt nyitva... 8.5/10

NLZ

Az életben is mindig marad kérdés. :D  Ám mire gondolsz?
[reserved]

Member

[spoiler]
-Elkezdődött a kapcsolat a szimpatikus kéttagú családdal, amit ugye az író elcsesz
-Nem tudni, hogy a csajszi anyja erőt vesz-e magán, vagy még hülyébb lesz
-Azt sem tudjuk, hogy Rin mivé érik, elvégre ez lehetne a fő tanulság[/spoiler]

NLZ

Ezekre mind ad a manga valami választ. :D
[reserved]

Member

Tudni akarod, hogy mi lesz velük? Tudni akarod? Ugye, hogy tudni akarod! Akkor ne csak bambulj a tévé előtt, hanem vedd meg a mangát is, köcsög!

Xzone

Quote from: Member on 2011-09-28, 18:20:52
Tudni akarod, hogy mi lesz velük? Tudni akarod? Ugye, hogy tudni akarod! Akkor ne csak bambulj a tévé előtt, hanem vedd meg a mangát is, köcsög!

NE TEDD.

Member

Quote from: Xzone on 2011-09-28, 19:56:14
Quote from: Member on 2011-09-28, 18:20:52
Tudni akarod, hogy mi lesz velük? Tudni akarod? Ugye, hogy tudni akarod! Akkor ne csak bambulj a tévé előtt, hanem vedd meg a mangát is, köcsög!

NE TEDD.
Olvastam a sírásotokat róla, tűnik olyan sz@rnak, mint a Needless #94. :)

NLZ

Jah, ne olvasd. :D Ám a kérdésekre a válasz semmi pozitív. :D
[reserved]

Junchi

#8996
Le Chevalier D'Eon

Fú, hogy ez mekkora szar volt! :D

Igazából azért vettem fel még (nem is olyan nagyon) anno a megnézendők listámra, mert 1) sokan a Versailles no Barához hasonlították, ami nálam alapmű, 2) franciás téma és bár annyira nem vagyok oda értük, de ugyanakkor nincs is ellenemre, ha egy sztori magja ebben a forradalom-központú környezetben indul hajtásnak. Aztán bele is csaptam, ám amit végül kaptam... noss, nem pont az volt, amire számítottam, hogy extrém finomsággal éljek.

Már az elején sejtettem, hogy itt valami HATALMAS LULZ lesz készülőben, kezdve mindjárt a saját nővére lelkét hordozó D'Eonnal, amivel még annyira nem is lett volna gond, ha 1) nem változna át időnként Liává (= LOL, HOL A GYÓGYSZEREM?), 2) ennek lett volna valami értelme is, szal azon túl, hogy néha előjött egy kis angst-re vagy valami random vallásos versike elkántálására, azon kívül az egésznek nem volt semmi értelme, szal magát a karaktert kvázi nem is használták semmire. És ha már karakterek... Igazából már itt csúnyán elvérzett nálam a cucc, szal az egy dolog, hogy a karik nagyrésze jellemtelen bábu és unalmas statiszta, de, hogy mind közül pont a főhős legyen a legszürkébb, arra nincs mentség. Ha volt is valami karakterfejlődés, azt köbö a másodperc töredéke alatt sikerült is taccsra vágni... :/

A másik, ami kiakasztott, az a sztori, ami mondjuk nem is lett volna olyan gáz, ha nem ilyen nyers, nagyonkomoly stílusban akarják eladni... Szinte látszott az egészen, hogy "hú, mi most nagyon komolyak vagyunk ám, nem értheti meg ezt a szövevényes, sok szálon futó plotot akárki, itt kőkemény HARDCORE-játék zajlik". Ez például abból is látszott, hogy zene szinte alig volt (emlékszem, volt olyan rész is, amikor csak az elején, meg a végén dobtak be valami muzsika-félét, a közepe szinte "fullnéma" volt), a karakterek meg felvettek egy konstans arcpózt és azt le nem lehetett róluk vakarni még a végén se. (Egy mosoly, esetleg? Ugyanmár, még a végén elrontják ezt az OMGDEEP érzést...)

A legjobb azonban még nem hangzott el, hisz mi az, ami nem hiányozhat egy reneszánsz-Franciaországos animéből? Naa? Árulások, összeesküvések, rejtélyek, kardpárbajok? Ugyan már! Zombik! :D
De most komolyan, ki az, aki komolyan tudja venni ezt a szart ezek után? Maa,már ezek nélkül is képtelenség, de a zombikkal nálam jelezte is az anime, hogy "for the lulz, Junchi, másért ne". Ja, és a cucc még a "people die, if they're killed"-re is bullshitet mond. :3 (Ami érdekes, mert a végére el is száll, szal az, hogy majd 5 rész alatt [spoiler]bedarálnak szinte mindenkit, azon inkább csak röhögni tudtam...)[/spoiler]

Summa summarum, ritka eset, hogy egy ekkora retket nem vágtam ki a kukába már a negyedénél. Épp csak az volt a baj, hogy valami mindig bejött a képbe, ami a minimális érdeklődésemet fenntartotta/érdekelt, hogy na vajon mi lesz ebből, de aztán az utolsó részekre még önmagát is sikerült alulmúlnia, a vége előtt meg már úgy voltam vele, hogy támogatom a mazochista-énem javaslatát, ergo most már csak azért is végignézem és nem hagyom, hogy legyőzzön. És végül sikerült, f*ck yeah! :D

3,5/10. (Amit MAL-on felkerekítettem 4-re. Aranyszívem van, nah!) Többet ne is halljak róla!

chilip

én akkor néztem mikor ment ( mármint a le chevalier d'eon ), dobtam is 5 rész után kb

viszont az ED-je kurva jó  :lazza:

Kraivan

Blood - C
Erre a befejező rszre épp most láttam egy nagyon frappáns képet:
[spoiler][/spoiler]
12 rész belülről őrlődő agónia ami bőven sok lett volna 3, talán 4 részbe is.
Már majdnem olyan gáz a sztorija, és egyben visszagondolva élvezhetősége is mint egy valóságshownak.

Az animáció viszont tetszik. A harcok is szépek és látványosak, ami miatt megéri végigbambulni. Van benne vér is, bár egy cenzúra nélküli verzió jobbá tette volna. Sajnos sok volt a fehér kép abban a verzióban amit én néztem. :(
Brutalitás már élvezhető fokon volt, a koreográfia 1vs1-ben élvezetes.

Csak épp a a defending fighting style már zsibbasztóan szar.
[spoiler]Azon a részen végképp kiégtem amikor a nagy szerelmét, barátját one-shotolja a hajasbaba. 3 No-name éjszakai munkás megvédéséért egy egész részes elkeseredett harc elmegy, de a legjobb haverjait egy pillantás alatt kiikszelik?

Épphogy felér a badass coolsrác a lépcsőn, és nom-nom?!

És rohadtul nem menti a tragikomédiát h "lol, ez csak színjátékhalál volt 40 emberáldozattal"-plot.

Az utolsó rész mészárlása meg wanna-be pszichodrámából átmegy gore-grind-ba, csak épp a zene hiányzik alóla.
Felejthetetlen pillanat a turmix, a saslik, meg a csőkukorica finishing mode.

Tehetséges animátorok szar forgatókönyvre való elpazarlása?

Amúgy végiggondolva egyszer jó megnézni, mert lehet élvezetesebb kritikát fognak azok írni, akik tudják, hogy ne arra számítsanak, amit a sorozat szeretne kiváltani a nézőből.
[/spoiler]


Member

Nem igaz, már annyi ajánlat van a listámon, hogy inkább elmegyek munkanélkülire és maratont tartok. :D