Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Dragon

Nemtom hallottátok-e már az Apocalyptica új single-jét, a Bittersweet-et.
Hát, az jó ötlet volt, hogy az egyik énekes Ville Valo a H.I.M. énekese, mert neki nagyon jó hangja van, de a másiknak mért pont a Rasmus énekese kellett???
Ezer nála jobb énekes van szvsz. Hát, nagyot csalódtam ebben a számban.
Plusz, a klipben a néni sem valami túl szép.


SysOP:
ez a Soundtrack To Your Escape egy kicsit langyosra sikeredett, nem?
legalábbis mondjuk a Drifter vagy a Morphing Into Primal számokhoz képest...
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Karma XXL

Quote from: bpka000SysOP:
ez a Soundtrack To Your Escape egy kicsit langyosra sikeredett, nem?
legalábbis mondjuk a Drifter vagy a Morphing Into Primal számokhoz képest...

Nem hallgattam még meg  :rolleyes: A héten szereztem, de csak egykét számba hallgattam bele, és azt is csak a Reroute To Remain albumról, mivel azon van a Trigger, amit ismertem régebbrõl (a refrénje még mindig nagyon ott van).

Az Element Eighty egyetlen albumát most írtam ki CDre. Pillanatnyilag az áll a toppon, a Scars, a Parachute és a Broken Promises számokkal :)

Dragon

Quote from: SysOP XXLNem hallgattam még meg  :rolleyes: A héten szereztem, de csak egykét számba hallgattam bele, és azt is csak a Reroute To Remain albumról, mivel azon van a Trigger, amit ismertem régebbrõl (a refrénje még mindig nagyon ott van).
A Reroute To Remain szerintem az egyik legjobb albumuk.
Lehet, hogy ez a mostani csak azért tûnik olyan kevésbének, mert elõtte hetekig  a Reroute To Remain-t hallgattam.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Pirula

Quote from: ShiroiTudtok olyan trappolós-szintetizátoros metált ajánlani, mint amilyen ez alatt is szól?
Megaman (2chan style)
Lehetõleg ne legyen szoprán az énekes.
Ez nem egyszerû. Ilyen zenéhez szinte mindig kristálycsillárrepesztõ torkú énekeseket szoktak rakni.
Talán a Children Of Bodom - ott károgás van - de ezzel meg lehet hogy nem mondok újat.
Minndjárt megnézem a zenéimet.
Jó még: Borknagar, Naglfar. Csak ezek meg nem galoppmetálok, de sok benn a szinti. Aztán a Sinergy, ott csaj az énekes, Heavenly - na ez viszont megint szoprán, meg erõs Gamma Ray nyúlás, de jó.
Aztán ott van még a Cross Borns, pláne a régebbi cuccaik, de az új lemez (Álomföld) is nagyon monumentális meg epikus meg ilyesmi.
Ami viszont nagyon üt és kb. a kategóriában van, az egy ABBA feldolgozásalbumon a Custard nevezetû bandától a Super Trouper meg a Sinergytõl a Gimme!x3
Happy metál. :whoah:

Mattanja

Kösz Pirula! A Children of Bodom-mal pont az ének a bajom, a Borknagar-t is ismerem, a többibe pedig majd megpróbálok valahol belehallgatni.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Jobb helyet nem találtam, hát ide linkelem be:
Gire honlap
Ez kérem zene a javából. Nem olyan régen találtam rá erre a formációra és letöltöttem a Metabiosis c. számuk klipjét. Megnéztem, aztán visszaemeltem az állkapcsomat a helyére, azóta oda-odanézegetek az oldalra hátha van valami újdonság. Nemrég érkezett is új anyag, Nádak, erek címmel. Ismét klippel együtt, amit csak a napokban szedtem le. Valami hihetetlen. Ilyen szuggesztív - nem tudom ez-e a jó szó, de legelõször ez jutott eszembe - zenei és látványvilággal én még az életbe' nem találkoztam és gyanítom vannak még ezzel így egypáran úgyhogy hallgassátok az igét. Külön jó pont hogy az .mp3-ak és a klipek legálisan letölthetõk a hivatalos oldalról.
Akinek bejön a stílus az nézze meg ezt a cikket is:
Thy Catafalque - Tûnõ idõ tárlat kritika
Az oldal végén a számok letölthetõek, a Záport meg ajánlom a metaltól abszolút távol álló emberkéknek is, mert nem zajlik halálhörgés, siralom, helyette van viszont szép, borongós hangulat.

Mattanja

Ezért a linkért önmagában megérdemelted volna a Senior Member címet, Pirula!
Még nem hallgattam végig minden számot, de a Hét Madár , és az Eocén Expressz kegyetlen jó! Még ilyen világvége-zenéket!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: ShiroiEzért a linkért önmagában megérdemelted volna a Senior Member címet, Pirula!
:) Szóval tetszik.
Quote from: ShiroiMég nem hallgattam végig minden számot, de a Hét Madár , és az Eocén Expressz kegyetlen jó! Még ilyen világvége-zenéket!
Ja, hát nem ilyen szakajtsunk pipacsot kedvesünknek témák sorakoznak.
Csak sajna alig koncerteznek, pedig megnézném hogy élõben hogyan hozzák ezt a hangulatot.

Itachi

SOAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Xipe

tehat akkor zeneajanlo:

Acid Bath,
Anathema,
Cannibal Corpse,
Children of Bodom,
Cradle of Filth,
Cryptopsy,
Dimmu Borgir,
Evenfall,
Iced Earth,
In Flames,
Kidney Thieves,
My Dying Bride,
Nevermore,
Nightwish,
Paradise Lost,
Slayer,
Spineshank,
Stratovarious,
Vampire Moose,
Insane,
Bury Our Own,
Aphex Twin,
Ark,
Bathory,
Bella Morte,
Carcass,
Collide,
Dark Tranquility,
Demons & Wizards,
Draconic,
Goddess of Desire,
Kovenant,
Marduk,
Ogre,
Rasputina,
Sisters of Mercy,
Switchblade Symphony,
The Sins of thy Beloved,
Velvet Acid Christ,
Wumpscut.

most hirtelen ennyi jutott eszembe.
ha valakit erdekel egy-ket szamot atengedek nektek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Dragon

#40
No, akkor pontozzunk...

Acid Bath,
**Anathema,
Cannibal Corpse,
*Children of Bodom,
*****Cradle of Filth,
Cryptopsy,
****Dimmu Borgir,
Evenfall,
**Iced Earth,
****In Flames,
Kidney Thieves,
***My Dying Bride,
Nevermore,
****Nightwish,
Paradise Lost,
*Slayer,
Spineshank,
***Stratovarious,
Vampire Moose,
Insane,
Bury Our Own,
Aphex Twin,
Ark,
**Bathory,
Bella Morte,
Carcass,
Collide,
Dark Tranquility,
Demons & Wizards,
Draconic,
Goddess of Desire,
Kovenant,
Marduk,
Ogre,
Rasputina,
Sisters of Mercy,
Switchblade Symphony,
The Sins of thy Beloved,
Velvet Acid Christ,
Wumpscut.

bevallom, a többit nem ismerem (vagy csak névrõl)
viszont bõvíteném még a listát:

**Amorphis
****Burzum
***Dragonlord
***Fekete Sereg
****In Flames
**Edguy
****Helloween
**Gamma Ray
**Labyrinth
***Lake of Tears
***Megadeth
***H.I.M.
**Rhapsody
****Static-X
***Therion
**Tiamat
*Within Temptation
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xipe

ha gondolod, atdobhatok egy egy MP3-at azoktol akik esetleg erdekelnek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Dragon

Hát, az igazság az, hogy én picit nehezen barátkozom az újjal, és most úgy érzem egyenlõre el vagyok látva anyaggal. De azért köszi.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xipe

ja, es hogy a Slayer 1 *-ot kapott?
ezzel szembekopted a metal mufajt.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Dragon

Quote from: Xipeja, es hogy a Slayer 1 *-ot kapott?
ezzel szembekopted a metal mufajt.
hát az úgy történt, hogy nem szeressem valamért... nem mondom, hogy rossz, sõt a Reign In Blood album kifejezetten jó, de nem találom olyan monumentálisnak
Az egy árva csillagocska nem azt jelenti, hogy söpredék, hanem azt jelenti, hogy már elég jó ahhoz, hogy felfigyeljen rá az ember.
Amit rossznak találok, az nem érdemel csillagot (csak hogy ebbõl is felsoroljak néhányat: Blood Divine, Napalm Death, illetve a mai ún. "Metallica"... na ezeket ki nem bírom)
Dehát ez az egész értékelés dolog szigorúan IMHO, szvsz, és mittoménmégmi, szal ettõl eltérõ vélemények is lehetnek.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

TurboK

nem rossz lista, a Nightwish nekem is kedvencem (a Metallica pedig tényleg szar).

bõviteném:
Rammstein (Mutter)
Type O Negative
Iron Maiden
Godsmack (nem annyira jó, de el lehet hellgatni)
Leningrad Cowboys (ez inkább Rock&Roll mint metál de akkor is jó)
CKY
Dream Theater (na õk azok akik ZENÉT adnak elõ és nem csak 1-2 számot)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Pirula

Quote from: TurboKbõviteném:
Rammstein (Mutter)
Type O Negative
Iron Maiden
Godsmack (nem annyira jó, de el lehet hellgatni)
Leningrad Cowboys (ez inkább Rock&Roll mint metál de akkor is jó)
CKY
Dream Theater (na õk azok akik ZENÉT adnak elõ és nem csak 1-2 számot)
Új Rammstein is jóra sikeredett azt hallottad már?
Leningrad Cowboyst láttam élõben amikor itt voltak Szigeten és le a kalappal. Nagyon nagy showmanek, és hihetetlen a színpadképük is. A dobszerkójuk az készen volt, traktorkeretbe volt foglalva az egész. Meg voltak Kreml-kupola frizurás táncos csajok, meg amit akarsz. Lemezen mondjuk még az életbe' nem hallgattam meg õket, de így nagyon bejött.
Dream Theater... na igen. Dobosunk mániája hogy tanuljunk be tõlük egy számot, erre leginkább azt mondom hogy elõbb hasonlítok DeNirora profilból mint Petruccira a gitárjátékomból.
Nagyon összetett zene és nem egy mûvüket szeretem, de - kövezz meg ha úgy tetszik - nekem néha elveszik a technika mögött a lélek.

Mattanja

Quote from: PirulaJa, hát nem ilyen szakajtsunk pipacsot kedvesünknek témák sorakoznak.
Errõl a következõk jutottak eszembe:
Eocén Expressz: õsember (vagy civilizált, csak pár évszázad/ezred múlva) barlangból ki, viharba be, állat leterít, visz haza étel.
Hét Madár: kietlenné vált, kopár felszínû, sötét egû Föld, férfi kimegy a sziklás pusztába, visz haza egy kis ûrtörmeléket az asszonynak, közben siratja elveszített szeretteit...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

TurboK

Quote from: PirulaÚj Rammstein is jóra sikeredett azt hallottad már?
Leningrad Cowboyst láttam élõben amikor itt voltak Szigeten és le a kalappal. Nagyon nagy showmanek, és hihetetlen a színpadképük is. A dobszerkójuk az készen volt, traktorkeretbe volt foglalva az egész. Meg voltak Kreml-kupola frizurás táncos csajok, meg amit akarsz. Lemezen mondjuk még az életbe' nem hallgattam meg õket, de így nagyon bejött.
Dream Theater... na igen. Dobosunk mániája hogy tanuljunk be tõlük egy számot, erre leginkább azt mondom hogy elõbb hasonlítok DeNirora profilból mint Petruccira a gitárjátékomból.
Nagyon összetett zene és nem egy mûvüket szeretem, de - kövezz meg ha úgy tetszik - nekem néha elveszik a technika mögött a lélek.
Az uj Rammstein albumon 2 szám van ami jó. (az elsõ track és a Moszkvás szám) A Mutter sokkal jobb album volt (elsõ 7 v. 8 track keresztben nagyon jó)

Dream Theaterrel tényleg az a baj hogy néha eltévednek a virtuozitásban és nem koncentrálnak eléggé a dallamra, de amikor a dallam a lényeg na hát akkor... Isteni.

Azt tudtak hogy a Leningrad Cowboysnak filmjei is vannak? szivesen megnézném õket, nem lehet semmi. A weboldalukon a FAQ részleg is valami iszonyat. "Mi lesz a frizurátokkal zuhany közben?" a válasz: "Mi az a zuhany?" vagy "A hölgyeknek is akkora lábuk van mint a cobwoyoknak?" "Igen, de be vannak tuszkolva kis apró cibõkbe. Ezért látni annyira az arcukon hogy szenvednek.".
Legutolsó albumuk a Terzo Mondo volt, ami megvan és elég... leírhatatlan hogy milyen ökör zene. Pl. itt van egykét zenecím: "Happy Being Miserable", "Mardi Gras Ska", Lumberjack Lady", "Monkey Groove" meg ilyesmik. De a zene nagyon bulis.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Pirula

Quote from: TurboKAz uj Rammstein albumon 2 szám van ami jó. (az elsõ track és a Moszkvás szám) A Mutter sokkal jobb album volt (elsõ 7 v. 8 track keresztben nagyon jó)
Engem még a Mein Teil is nagyon eltalált a szöveget is olvastam a zene mellé és majdnem felkavarodott a gyomrom. Nagyon kannibál hangulata van, plusz még a morbid humor is benne. "...etwas Kultur muss sein!"
Meg az utolsó triumvirátus a Stein um Stein/Ohne Dich/Amour nagyon baba.
Quote from: TurboKAzt tudtak hogy a Leningrad Cowboysnak filmjei is vannak? szivesen megnézném õket, nem lehet semmi. A weboldalukon a FAQ részleg is valami iszonyat. "Mi lesz a frizurátokkal zuhany közben?" a válasz: "Mi az a zuhany?" vagy "A hölgyeknek is akkora lábuk van mint a cobwoyoknak?" "Igen, de be vannak tuszkolva kis apró cibõkbe. Ezért látni annyira az arcukon hogy szenvednek.".
Legutolsó albumuk a Terzo Mondo volt, ami megvan és elég... leírhatatlan hogy milyen ökör zene. Pl. itt van egykét zenecím: "Happy Being Miserable", "Mardi Gras Ska", Lumberjack Lady", "Monkey Groove" meg ilyesmik. De a zene nagyon bulis.
Valamelyik csatornán adták is régen a Leningrad Cowboys menni Amerika (vagy mi) c. filmet, de nem láttam, csak a mûsorajánlókra emlékszem.
Viszont jól kedvet csináltál a zenéjükhöz, utána is nézek valahol.

TurboK

Ja igen, az Amour is nagyon betaláló zene. A szöveget sajnos nem értem állandóan, csak most kezdtem németet tanulni (plusz nem is igen járok be az órákra olyan hülye idõpontban vannak, és nem csak én vagyok ezzel - legutóbb hárman voltunk a pénteki utolsó dupla-német órán... meg a tanár is késett vagy 20 percet, kifelé jövet futottunk össze vele...)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Quote from: TurboKAz uj Rammstein albumon 2 szám van ami jó. (az elsõ track és a Moszkvás szám) A Mutter sokkal jobb album volt (elsõ 7 v. 8 track keresztben nagyon jó)

Dream Theaterrel tényleg az a baj hogy néha eltévednek a virtuozitásban és nem koncentrálnak eléggé a dallamra, de amikor a dallam a lényeg na hát akkor... Isteni.

Azt tudtak hogy a Leningrad Cowboysnak filmjei is vannak? szivesen megnézném õket, nem lehet semmi. A weboldalukon a FAQ részleg is valami iszonyat. "Mi lesz a frizurátokkal zuhany közben?" a válasz: "Mi az a zuhany?" vagy "A hölgyeknek is akkora lábuk van mint a cobwoyoknak?" "Igen, de be vannak tuszkolva kis apró cibõkbe. Ezért látni annyira az arcukon hogy szenvednek.".
Legutolsó albumuk a Terzo Mondo volt, ami megvan és elég... leírhatatlan hogy milyen ökör zene. Pl. itt van egykét zenecím: "Happy Being Miserable", "Mardi Gras Ska", Lumberjack Lady", "Monkey Groove" meg ilyesmik. De a zene nagyon bulis.


szerintem az uj Ramstein albumon a jobb szamok a Reise reise, Los, Moskua es az Amour.
Dream Theater pedig tenyleg egy olyan zenekar ami meg mindig megkapja a tiszteletemet, szegyenlem magam,hogy nem irtam a listara.
mindjart kidobom a kepet amit veluk csinaltam.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: TurboKA szöveget sajnos nem értem állandóan, csak most kezdtem németet tanulni (plusz nem is igen járok be az órákra olyan hülye idõpontban vannak, és nem csak én vagyok ezzel - legutóbb hárman voltunk a pénteki utolsó dupla-német órán... meg a tanár is késett vagy 20 percet, kifelé jövet futottunk össze vele...)
Vigyél be dalszöveget fordítási gyakorlatra, biztos lenne sikere. :)

Ha meg ekkora Dream Theater fanok vannak már itt, akkor villanok egyet: van egy Petrucci gitároktató videóm! :büszke: Sajnos csak az elsõ rész, de már itt is elég vad dolgokat mûvel az ürge. Amiket skálagyakorlatok címen bemutat az már szemtelenség.

Xipe

jaj, azt a videot ismerem.
haverral neztuk amikor meg gitaroztam es gondoltuk meg tudjuk csinalni.
hat akkorat meg soha nem koppant az allunk.
tiszta szadizmus.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: Xipejaj, azt a videot ismerem.
haverral neztuk amikor meg gitaroztam es gondoltuk meg tudjuk csinalni.
hat akkorat meg soha nem koppant az allunk.
tiszta szadizmus.
Én is kb. addig tudom megcsinálni hogy beállítom a metronómot. :)

Xipe

Quote from: PirulaÉn is kb. addig tudom megcsinálni hogy beállítom a metronómot. :)

az elejen meg valahogy ment, utana meg az ujjaink valahogy osszecsomozodtak.
na visszaszerzema gitaromat es megprobalom megint.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Ismét személyes kedvencet ismertetek, úgy hívják õket hogy Wall Of Sleep.
Ha valaki szereti a Black Sabbath nyomán fogant doom zenéket az valószínûleg megtalálja a számítását. A zene hatása kb. olyan mintha egy nehézfémmel megrakott vasúti szerelvény gördülne át a testünkön NAGYON lassan.
Van itt egy szabadon leszedhetõ szám az oldalukon:
Far Away From Sunrise
És ez - szerintem - még közel sem a legjobb nóta a lemezrõl. Az album CD és DC boltokban egyaránt kapható!

Mattanja

Quote from: PirulaFar Away From Sunrise
Elõször megrémített az ének, de most mégis repeat-en van ez az egy szám...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: ShiroiElõször megrémített az ének, de most mégis repeat-en van ez az egy szám...
A Mood-ban énekelt még ugyanõ, nekem bejön a stílusa.
Élõben meg egyenesen katarzis a banda. Eddig kétszer láttam õket, Volt feszten meg Szigeten, és valami döbbenet. Még ennél is ütõsebb a gitárhangzás, és valami olyan szintû lazaság árad az egész bandából még emellé hogy azt tanítani kéne. És süt róluk hogy imádják amit játszanak. Mostanában ez bizony képes ritkaságszámba menni pedig.

Mattanja

#59
Új Slipknot -ot (Vol. 3 - The Subliminal Verses) valaki? A 14 számból még csak a 9.-nél tartok, de 5 már most nagyon tetszik (ez nálam jó arány). Van benne dallamos, és idegbeteg szám is.

És azok az Evanescence számok, amik nem a Fallen c. albumról származnak, tetszenek itt valakinek? Arról az albumról már csak a My Touniquet-et és a My Immortal-t hallgatom, a többi nem az igazi a korábbi számaikhoz képest.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((