Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Xipe

Hallott valaki valamit esetleg az Acid Bath Memoirs keszulendo albumrol?
semmit nem talalok rola sehol.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kuroi Tenshi

Quote from: Pirula:eek: Te jó ég... lehet hogy idén nem Szigetre megyek hanem ide?
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Azéletbe! Ott vagyok!!11!1!! :whoah:

Lt. Simoan Blarke

Imperanont tud valaki valahol? torrenten egyetlen egy van, de arra nincs seed :(
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Bolt Thrower (Drowned in torment, Attack in the aftermath, Cenotaph, No guts no glory, Honour, K-Machine, The 4th crusade)

Jó szaggatós death(?) metal (war metal?). Szövegek elég egyszerûek (nem mintha kihallanám, csak neten rákerestem), de jó nagy beleéléssel hörgi az énekes. :) Kicsit talán monoton, de azért jó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizBolt Thrower (Drowned in torment, Attack in the aftermath, Cenotaph, No guts no glory, Honour, K-Machine, The 4th crusade)

Jó szaggatós death(?) metal (war metal?). Szövegek elég egyszerûek (nem mintha kihallanám, csak neten rákerestem), de jó nagy beleéléssel hörgi az énekes. :) Kicsit talán monoton, de azért jó.
Új albumot tessék meghallgatni, a Those Once Loyalt, iszonyat durva! Tény hogy nem a szétkomplikáltság rendezõ rá se szöveg se zene tekintetében, viszont mesterfokon hozza a puskaporos hangulatot! :jee:

Ramiz

#665
Quote from: PirulaÚj albumot tessék meghallgatni, a Those Once Loyalt, iszonyat durva! Tény hogy nem a szétkomplikáltság rendezõ rá se szöveg se zene tekintetében, viszont mesterfokon hozza a puskaporos hangulatot! :jee:
Akkor is, ha nem értem a szöveget? :)

Morbid Angel (God of emptiness, Sworn to black, Blessed are the sick, Day of suffering)
Ezt is Shiroi ajánlotta, ez kicsit visszafogottabb tempójú, mint a Bolt Thrower, és  ezért zúzósabbnak érzem. A God of emptiness kicsit Sabbath-os hangzású. (Nem tudom, melyik volt elõbb, szóval ezt csak úgy mondtam.) Tetszik! Ilyet asszem szedek még.

Metálosok, ne hallgassatok sátánista zenét, mert eljön értetek Õ!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

#666
Quote from: RamizAkkor is, ha nem értem a szöveget? :)

Morbid Angel (God of emptiness, Sworn to black, Blessed are the sick, Day of suffering)
Ezt is Shiroi ajánlotta, ez kicsit visszafogottabb tempójú, mint a Bolt Thrower, és  ezért zúzósabbnak érzem. A God of emptiness kicsit Sabbath-os hangzású. (Nem tudom, melyik volt elõbb, szóval ezt csak úgy mondtam.) Tetszik! Ilyet asszem szedek még.

Metálosok, ne hallgassatok sátánista zenét, mert eljön értetek Õ!!!


Bolt Thrower:
Genre: Death metal
Lyrical theme:War


es a link.
miert is rossz ha eljon ertem?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: RamizMorbid Angel (God of emptiness, Sworn to black, Blessed are the sick, Day of suffering)
Ezt is Shiroi ajánlotta, ez kicsit visszafogottabb tempójú, mint a Bolt Thrower, és  ezért zúzósabbnak érzem. A God of emptiness kicsit Sabbath-os hangzású. (Nem tudom, melyik volt elõbb, szóval ezt csak úgy mondtam.) Tetszik! Ilyet asszem szedek még.
Remek. God of emptiness remixét hallgasd majd meg. Egyébként kezdj a Heretic albummal, aztán lassan visszafelé az idõben...
Quote from: RamizMetálosok, ne hallgassatok sátánista zenét, mert eljön értetek Õ!!!
Nekem csak valami parázna nõstényes oldalt hoz be...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

#668
[SIZE="5"][COLOR="Red"]666-ik post a metál topikban!!! :bsd: :__devil:[/COLOR][/SIZE]

Quote from: XipeBolt Thrower:
Genre: Death metal
Lyrical theme:War
Szakszerû! :tezsvir: :D

Quote from: Xipees a link. miert is rossz ha eljon ertem?
Mert teljesen haza****!!! :muhahah:

Quote from: ShiroiRemek. God of emptiness remixét hallgasd majd meg. Egyébként kezdj a Heretic albummal, aztán lassan visszafelé az idõben...
Hallgassam visszafelé a zenét? Mint ahogy az általánosban ijesztgettek minket a felsõsök, hogy a sátánista metált hallgatni kell? Nem fogok becsavarodni? :eek: :D

Quote from: ShiroiNekem csak valami parázna nõstényes oldalt hoz be...
Ez csak egy a Sátán ezer arca közül. (A 999 másik szintén parázna nõstény. ^^)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: Ramiz[SIZE="5"][COLOR="Red"]666-ik post a metál topikban!!! :bsd: :__devil:[/COLOR][/SIZE]


Szakszerû! :tezsvir: :D


Mert teljesen haza****!!! :muhahah:


meg mindig nem latom a problemat.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: RamizAkkor is, ha nem értem a szöveget? :)
Igen. Elég ha elcsípsz néhány szót. Disztraksön, hellfájer aztán ennyi elég is.

Ramiz

Quote from: PirulaIgen. Elég ha elcsípsz néhány szót. Disztraksön, hellfájer aztán ennyi elég is.
:zen: Kezdem érteni a filozófiát. :) De azért pár robbanás és halálsikoly segítene a beleélésben. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Ramiz:zen: Kezdem érteni a filozófiát. :) De azért pár robbanás és halálsikoly segítene a beleélésben. :D
ahh. akkor neked a valós élet zajaiból összeállított zene kell :D

btw. ajánljatok nekem valami jó kis black/dark cuccot, kezdek belefáradni a mostani playlistbe, kellene egy kis vérfrissítés... power/heavy/glorious nekem is van, sok is, death meg mostanában nem vonz *gondolkodós pofát próbál vágni*
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Pirula

#673
Quote from: RamizDe azért pár robbanás és halálsikoly segítene a beleélésben.:D
Ne fogd vissza magad, egy tábortûzbe vetett propán-bután palack és némi lágyéktájra löttyentett kénsav képes mindkettõt elõidézni.

Itt is megjegyzem hogy a Necropsia roppant jó banda. Nem tökéletesek ugyan mert van néhány összedobált számuk is igazából közös zenei vezérfonal nélkül, viszont amik tisztességgel meg vannak csinálva azok nagyon nagyot ütnek. Ha valaki tud nekem interjút, vagy linket adni nagyon megköszönném. Mert a honlapjuk nem megy, Gugli meg nem ad sok találatot a témában.

Blarke, neked meg ajánlom a Theatre Of Tragedyt, elsõsorban a régi lemezeket (Velvet Darkness They Fear, Aégis) aztán Tristaniától a Beyond the Veilt. Jó még a Borknagar - Quintessence, aztán Gravewormtól a Scourge of Malice, Naglfar - Sheollal is tennék egy próbát a helyedben. Hirtelen ennyi.

Xipe

Quote from: PirulaBlarke, neked meg ajánlom a Theatre Of Tragedyt, elsõsorban a régi lemezeket (Velvet Darkness They Fear, Aégis) aztán Tristaniától a Beyond the Veilt. Jó még a Borknagar - Quintessence, aztán Gravewormtól a Scourge of Malice, Naglfar - Sheollal is tennék egy próbát a helyedben. Hirtelen ennyi.


bedobnam a listaba meg a Ragnarok-ot
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Aephidon

Quote from: blarkebtw. ajánljatok nekem valami jó kis black/dark cuccot

Urgehal-tól az összeset!!!:whoah:

A Pirula által ajánlott Naglfar: Sheol-t szintén ki ne hagyd!
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Lt. Simoan Blarke

kösz a tippeket... Urgehalt, Naglfart nem találtam, Graveworm említett lemezét szintén nem, de a többit már szedem is :merci:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Mattanja

Progressive / industrial / atmospheric metal

Nem is sejtettem, hogy ez ilyen jó zene lesz. Kellõen elvont, a könnyedsége alapján mintha nem is metal lenne. Remélem a többi album is ilyen jó. Tapasztalatok, vélemények?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: ShiroiProgressive / industrial / atmospheric metal

Nem is sejtettem, hogy ez ilyen jó zene lesz. Kellõen elvont, a könnyedsége alapján mintha nem is metal lenne. Remélem a többi album is ilyen jó. Tapasztalatok, vélemények?
Sajnos még mindig nem sikerült letorrenteznem. :) De Strapping Young Ladet hallgattam, az Devin Townsend másik bandája. Zúz meg zajos mint az állat, tehát elvileg tetszenie kéne, de valahogy unalmasnak, felszínesnek találtam. Lehet hogy csak a hangulat hiányzott hozzá, nemtom. Majd egyszer lehet hogy nekifutok, mindenesetre erõltetni nem fogom.

Mattanja

Jobban tetszik, mint a 2004-es Demigod, erőteljesebbnek érzem a zenéjüket ezen az albumon.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kuroi Tenshi

Quote from: Pirula on 2006-02-20, 20:42:20
:eek: Te jó ég... lehet hogy idén nem Szigetre megyek hanem ide?
Ráadásul itt van kb. 50 kilóméterre és akkor sokat mondok.
Jaj, jó, hogy előkerült ez a topic is, majdnem elfelejtkeztem erről...
vizsgaidőszak miatt húzós lesz... de a fellépők...

Rounin

Quote from: Shiroi on 2006-05-08, 14:58:18
Jobban tetszik, mint a 2004-es Demigod, erőteljesebbnek érzem a zenéjüket ezen az albumon.

Egy pillanatra azt hittem, a Demilichről van szó :) Ugyan csak egy számot hallottam tőlük (When the Sun Drank the Weight of Water), de az valami fertelmes túlzásnak és műanyagnak hatott.. (égett műanyagnak).

Lythis

hozzámvágtak, egy "Goatwhore - Satans' Millenium" c számot, mondván, hogy az "trú black-metal". Akad itt valaki, aki esetleg ismeri őket, és ellent tud mondani ennek? Csakmert ha ez tényleg az, akkor az egész műfaj úgy ahogy van elég... nos... őőő... seholnincs?

Mattanja

Quote from: Lythis on 2006-05-11, 19:22:48
hozzámvágtak, egy "Goatwhore - Satans' Millenium" c számot, mondván, hogy az "trú black-metal". Akad itt valaki, aki esetleg ismeri őket, és ellent tud mondani ennek? Csakmert ha ez tényleg az, akkor az egész műfaj úgy ahogy van elég... nos... őőő... seholnincs?
Bugyuta zörgés, nevetséges károgás, idióta "dalszöveg". Ez nem "trú black-metal" - vagy én nem tudom, hogy mi az... Mindenesetre ha ez annak számít, akkor inkább vállalom, hogy nem trút hallgatok. Az legalább zeneileg jó tud lenni.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kuroi Tenshi

Trú Black Metal például a Marduk.
La Grande Danse Macabre bár hozzájukképest lassabb album, de nekem a kedvencem.

Pirula

Quote from: Lythis on 2006-05-11, 19:22:48
hozzámvágtak, egy "Goatwhore - Satans' Millenium" c számot, mondván, hogy az "trú black-metal". Akad itt valaki, aki esetleg ismeri őket, és ellent tud mondani ennek? Csakmert ha ez tényleg az, akkor az egész műfaj úgy ahogy van elég... nos... őőő... seholnincs?
Korai Mayhem, Darkthrone, Carpathian Forest, Vermeth, Tormentor, Bathory első pár lemeze. Úgy tudom ezek trúk. Olvass subterrát, ott sokat írnak ilyen zenékről (is).

Kuroi Tenshi

Igaz, még van egy hónap hátra, de azért kéne szervezni is valamit hozzá, szóval feldobom:

Novarock fesztivál! Június 15-17, Nickelsdorf http://www.novarock.at/

Fellépők: METALLICA, GUNS N´ ROSES, PLACEBO, TOOL, MASSIVE ATTACK, SPORTFREUNDE STILLER, MOTÖRHEAD, SEEED, LIVE, ALICE IN CHAINS, HARD-FI, THE B-52s, MIA., OOMPH!, LAGWAGON, SUBWAY TO SALLY, OPETH, BULLET FOR MY VALENTINE, AVENGED SEVENFOLD STONE SOUR, ALTER BRIDGE, BLOODSIMPLE, THE DATSUNS, KEITH CAPUTO, BODYROCKERS, GOGOL BORDELLO, PANTEON ROCOCO, JULIA, TRIVIUM, VIRGINIA JETZT!, THE KRUPPS, THE SOUNDS, UNHEILIG, SHE-MALE TROUBLE, MATT BOROFF, ZERONIC and many more...

Jegyek: http://www.eventim.hu/index.asp?page=event&IDevent=3346
€98 a három napra kempinggel.

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-14, 19:51:23
Igaz, még van egy hónap hátra, de azért kéne szervezni is valamit hozzá, szóval feldobom:

Novarock fesztivál! Június 15-17, Nickelsdorf http://www.novarock.at/

Fellépők: METALLICA, GUNS N´ ROSES, PLACEBO, TOOL, MASSIVE ATTACK, SPORTFREUNDE STILLER, MOTÖRHEAD, SEEED, LIVE, ALICE IN CHAINS, HARD-FI, THE B-52s, MIA., OOMPH!, LAGWAGON, SUBWAY TO SALLY, OPETH, BULLET FOR MY VALENTINE, AVENGED SEVENFOLD STONE SOUR, ALTER BRIDGE, BLOODSIMPLE, THE DATSUNS, KEITH CAPUTO, BODYROCKERS, GOGOL BORDELLO, PANTEON ROCOCO, JULIA, TRIVIUM, VIRGINIA JETZT!, THE KRUPPS, THE SOUNDS, UNHEILIG, SHE-MALE TROUBLE, MATT BOROFF, ZERONIC and many more...

Jegyek: http://www.eventim.hu/index.asp?page=event&IDevent=3346
€98 a három napra kempinggel.
Süti... mennék már csak a Stone Sour miatt is, ha lenne fölös 98 euróm...plusz utiköltség...

Xipe

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-14, 19:51:23
Igaz, még van egy hónap hátra, de azért kéne szervezni is valamit hozzá, szóval feldobom:

Novarock fesztivál! Június 15-17, Nickelsdorf http://www.novarock.at/

Fellépők: METALLICA, GUNS N´ ROSES, PLACEBO, TOOL, MASSIVE ATTACK, SPORTFREUNDE STILLER, MOTÖRHEAD, SEEED, LIVE, ALICE IN CHAINS, HARD-FI, THE B-52s, MIA., OOMPH!, LAGWAGON, SUBWAY TO SALLY, OPETH, BULLET FOR MY VALENTINE, AVENGED SEVENFOLD STONE SOUR, ALTER BRIDGE, BLOODSIMPLE, THE DATSUNS, KEITH CAPUTO, BODYROCKERS, GOGOL BORDELLO, PANTEON ROCOCO, JULIA, TRIVIUM, VIRGINIA JETZT!, THE KRUPPS, THE SOUNDS, UNHEILIG, SHE-MALE TROUBLE, MATT BOROFF, ZERONIC and many more...

Jegyek: http://www.eventim.hu/index.asp?page=event&IDevent=3346
€98 a három napra kempinggel.

Triviumon kivul mas jo zenekar nem lesz?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2006-05-14, 19:56:09
Süti... mennék már csak a Stone Sour miatt is, ha lenne fölös 98 euróm...plusz utiköltség...
Figy. A fő atrakciók jó része el se jön Mo-ra.
Akik eljönnek, azok meg külön jönnek, és külön a kooncertek sokkal többe kerülnének.

Tool, Opeth, Motörhead, Metallica, Alice in Chains, Avanged Sevenfold, GnR... nagyon ütni fog!  :whoah: