Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

na. asszem ezt mar megjatszottam egyszer, de ajanlana valaki nekem metalt? leginkabb asszem a power fexik mostanaban (Masterplan meg Hammerfall), de darkosabb stuff (Nile, Berzerker, Bodom, Sepultura) is johet. Borknaggart vagy miafenet ne, azt nem birtam :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

The Black Dahlia Murder esetleg? Nemrég kaptam egy albumot, és szerintem egész jó.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Lythis on 2006-07-14, 03:49:03
The Black Dahlia Murder esetleg? Nemrég kaptam egy albumot, és szerintem egész jó.
konkretabban ez mi? mondjuk megnezem, de jo lenne tudni, hogy mire szamitsak -szemoldokrancolas-
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Pirula

Quote from: Ramiz on 2006-07-13, 14:32:32
Meshuggah album ajánlások?
Haveromnál a Nothingba hallgattam bele... Nagyon furcsa. A dobos sokszor nem is a ritmust adja, hanem "dallamot dobol". Az énekes szaggatásairól nem is beszélve. Jó egy kis változatosság azért a sok Nile és Sepultura után. :)
Destroy, Erase, Improve
Contradictions Collapse
Chaosphere
Én ezeket ajánlom. Bár igazából ennek is csak egy-két lemezig van újdonságértéke, egy idő után olyan érzése lesz az embernek hogy ezt most csak azért játszanak 13/8-adban egy számot hogy megmutassák meg tudják tenni.

Dragon

Kérdés:
melyikőtök jön szerdán a szigeten a Cradle-re?
Melyikőtök jön szintén szerdán 17:00-kor a Fekete Seregre?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Pirula

Sziget idén financiális okokból kimarad nekem. :(

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Pirula on 2006-08-07, 20:28:30
Sziget idén financiális okokból kimarad nekem. :(
eh... szoval nemcsak en szenvedek. pedig haver t-onlinenal dolgozik, elvileg tudott volna hozni ingyenjegyeket, csak keson kertem... :(
pedig az Ill Nino az baromira erdekelt volna.

Pirula, ha mar itt vagy, ajanlanal nekem valami zenet? :D lehetoleg ne azt, amit 4 honapja, mert azokat azota se hevertem ki. power vagy bodom-jellegu black johetne... kezdem unni a cuccokat az ampban :(
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Pirula

Arch Enemy - Wages Of Sin elég jó szerintem, bár sem nem Bodom, sem nem power jellegű, de most épp ez jutott eszembe.  :smile:
Esetleg a Sinergyvel próbálkozz, az Alexi Laiho projectje volt a Bodom mellett. Lehetőleg korai albumok, mert a végefelé már kilépett. Ha jól emlékszem írtad valamikor hogy annál jobban szeretsz egy zenét minél jobban teletömik a hangsávokat. Amennyiben magadra ismersz akkor Therion - Theli meg mondjuk még a Sirius B, Lemuria. Hörgés ebben mondjuk nincs.
Power: Iced Earth - Something Wicked This Way Comes
Van aki a Nevermore-t is annak mondja, tőlük a Politics of Extasy/Dreaming Neon Black/Dead Heart in a Dead World csokor az etalon.
Egyébként nem csak most vagyok itt, csak jelentősen kevesebbet jár a szám.  :smile:
Én meg rá vagyok gyógyulva a gané hangzású rakendrollra most, The Stooges, első Hellacopters album, Motörhead, Iggy Pop, Monster Magnet - jó, ez mondjuk elég polírozott - ilyenek mennek. Iggy lesz Szigeten is, Stoogessal és én meg majd itthon sörözök a Gimme Dangerre ha már más nem jut.  :frown:

Lt. Simoan Blarke

Nevermore-tol adtad a Sound of Silence feldolgozast, jo hogy nem jutott eszembe basszus... :D
koszi, most kaptam par otletet, elkezdek keresgelni jol... +
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Mattanja

Quote from: Dragon on 2006-08-07, 19:57:35
Kérdés:
melyikőtök jön szerdán a szigeten a Cradle-re?
Melyikőtök jön szintén szerdán 17:00-kor a Fekete Seregre?
Én csak Morbid Angel-re mennék az utolsó napon, de nekem nem ér meg 6000 forintot azon a szemétdombon ugrálni.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kuroi Tenshi

Quote from: Dragon on 2006-08-07, 19:57:35
Kérdés:
melyikőtök jön szerdán a szigeten a Cradle-re?
Melyikőtök jön szintén szerdán 17:00-kor a Fekete Seregre?
CoF-t inkább kihagyon :o

Quote from: Pirula on 2006-08-07, 20:28:30
Sziget idén financiális okokból kimarad nekem. :(
Kár :(

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-08-07, 20:30:16
eh... szoval nemcsak en szenvedek. pedig haver t-onlinenal dolgozik, elvileg tudott volna hozni ingyenjegyeket, csak keson kertem... :(
pedig az Ill Nino az baromira erdekelt volna.
Akarod mondani, érdekelt volna, ha lett volna, nem?
(Elmarad)

Quote from: Shiroi on 2006-08-07, 22:10:15
Én csak Morbid Angel-re mennék az utolsó napon, de nekem nem ér meg 6000 forintot azon a szemétdombon ugrálni.
:( Pedig azon a napon még kint lennék: csütörtökön (Ministry, Sick of it all, Superbutt, Rémember, Jazzékiel, ...) és kedden (Living Colour, Morbid Angel, Gogol Bordello, meg talán Prodigy) gondolkodom.
Szemétdomb, az tény, de ha külön lenne koncert, akkor is szemétdomb lenne, és még többe is kerülne.

Dragon

Na, a Sereg egész jó volt.
A Cradle is jó lett volna, ha odafigyelnek a hangosításra, de Daniból semmit sem lehetett hallani...
Azt sem értem, hogy miért kellett pont ezt a színpadot betenni egy sátorba, na mindegy.
Aztán úgy tűnt, hogy Daniék kicsit pipák voltak, mert egyetlen melltartó sem repült be nekik, pedig kétszer is kérték. Meg gondolom csápolásból és ordításból is többet vártak, de nem sok jutott. Pedig mindent megtettek a srácok, egy pillanatra nem volt megállás. Úgy látszik itt magyarékná' ennyire fussa.
Itt van egy pár kép erről is: http://www.sziget.hu/fesztival/galeria/2006/elsonap

Mellékesen meghallgattam még az Overdreamet, az nem volt rossz, de annyira nem is jó, a Dalriadat, az egész tűrhető volt, meg kis kiruccanást tettem a nagyszínpadra a Therapy?-ra, az is elfogadható volt.
Remélem azért a Gamma Ray-ra kikupálódik kicsit a hangmérnök.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Kuroi Tenshi

Quote from: Dragon on 2006-08-10, 11:22:07
A Cradle is jó lett volna, ha odafigyelnek a hangosításra, de Daniból semmit sem lehetett hallani...
Azt sem értem, hogy miért kellett pont ezt a színpadot betenni egy sátorba, na mindegy.
A Szigeten a hangosítás mindig gyenge. Néhány helyen (pl jazz sátor) még elfogadható, máshol viszont egyenesen sz@r.
A hangmérnök jómunkásemberek meg nagyképű, de annál kevésbé hozzáértő barmok  :ejj:

Tavaly az Apocalypticát és a Clawfingert is odarakták... miközben a nagyszinpadon valami sz@r volt, alig pár száz emberrel, addig a sátrat sűrűn körbeállták, még az úton is állt a sor, bent meg volt rohadt meleg, de levegő nem. Hangosítás torz, egyenetlen, Clawfingeren 4szer szállt el az egész percekre. Nagyon gáz volt.

CoF már volt párszor itt, találkztak már magyar közönséggel. Nemhiába jött a Slayer sorba 3szor vissza, és nemhiába élvezte a Slipknot is annyira :)
Lehet, hogy többre számítottak, de ez van.

Dragon

Hát, most nem volt akkora a közönség, talán a Franz Ferdiandot jobban kedvelték.
Mindenesetre a hangosítást a saját "szakembereik" végezték, méghozzá majd' háromnegyed órán keresztül, még csúsztak is kicsit emiatt.
Szerencsére meleg nem volt annyira, se kinn, de benn, viszont bagófüst volt rendesen, dehát nem is vártam nagyon mást. Meglátjuk mi lesz holnap. Ha az is szar lesz, akkor itt végeztem a szigettel, már amúgyis idegesít ez a nyamvadt karszalag.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Dragon

Na, asszem hogy a Gamma Ray tegnap visszaadta a szigetbe vetett hitemet.
Valami fergetegesen jó volt!
Sajnálhatjátok, ha nem voltatok ott. Fantasztikus hangulat volt, és a hangzás is remek volt.
Leadták többek közt a New World Order-t, a Man on a Mission-t, a Rebellion in Dreamland-et, sőt, egy Helloween számot is, (az egyik kedvencemet) az I Want Out-ot (ami ugyebár szintén Hansen szám...)
Lehet, hogy a közönségen is múlott, meg hogy ez nem az első nap volt, de a hangulat tényleg nagyon jó volt, tiszta tombolás volt, és látszott Kaiékon, hogy élvezik a showt. És jól is produkálták, volt minden, közönséggel való beszélgetés, refrénénekeltetés, a legtöbb dalt a közönség végigénekelte velük.
Azért látszik, hogy az igazi öreg motorosok tudnak valamit.

Megnéztem/hallgattam még előttük a Lord-ot, ami egy háááát, "kemény"(?) rock banda, azok sem valami fiatalok, ők is egész jó produkciót nyomtak, szerintem sokat segítettek a közönség betüzelésében.
Aztán még ott volt a Demonlord, szintén jó kis pörgős volt.

Mondjuk volt egy kis negatívum is a napban, az Ideas nevű banda, amiben egy kedves molett hölgy zihálva és levegő után kapkodva próbálta taglalni, hogy melyik számot fogja énekelni melyik albumról :)
Hát, őket még nem csapta meg a profizmus szele.

Na, azt mondják a csúcson kell abbahagyni, de a pozitív élményeken felbuzdulva, egyenlőre úgy tervezem, hogy talán még kedden kilátogatok, legalábbis ha addig nem őrülök meg a csuklómon levő vacaktól.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Raggie

Gyerekek, mint totál laikus metálrajongónak ajánljatok már egy-két koncertet, amire érdemes kinézni a Szigeten. Pl: Exploited jó?, Black Out jó? stb...
(Az Iggy and the Stooges az jó azt tudom! :) ;) )
Előre is köszi.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Exploited punk.
Black-out jó.
Iggy nem metál.
Inkább nézd meg a Living Colourt előtte, bár az inkább funk-vegyes, de több benne a metál-elem/hatás, mint Iggy Pop zenéjében :p
The Gatheringre is kinézhetsz, ha már úgyis ott vagy
Moby Dick
Morbid Angel csak saját felelőségre :hehe:
Kb ennyi van még a szigeten. Mint mondtam, gyenge a felhozatal...

Raggie

Aham... de én nem feltétlenül csak metálzenekarokra gondoltam mondjuk. (az Iggyről is tom, h nem metál de azt is, h jó! ;) )

Moby Dick-et közben már osztálytársak is ajánlották, uh arra biztosan megyünk... Egyébként egész érdekes előadókat lehet találni a Rockinform és a Zúzda színpadokon! :D :whoah:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Van pár érdekes nevű pánkzenekar pl Büdösök  :wtf: :D

Amúgy meg a kérdésedből úgy tűnt, hogy metálkoncertek után érdeklődsz :hehe:

Raggie

Érdekes nevűből nem csak egy pár van: Gecizők, Agregator, Brutal boyz, stb... :eek: :whoah:

Télleg metálkoncertek után érdeklődtem, de az Iggy-t csak úgy mellékesen említettem meg a postom végén. :)

Nna akkor Living Colour mehet?!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Pirula on 2006-08-07, 20:43:35
Én meg rá vagyok gyógyulva a gané hangzású rakendrollra most, The Stooges, első Hellacopters album, Motörhead, Iggy Pop, Monster Magnet - jó, ez mondjuk elég polírozott - ilyenek mennek. Iggy lesz Szigeten is, Stoogessal és én meg majd itthon sörözök a Gimme Dangerre ha már más nem jut.  :frown:
Én is nagyon bírom ezeket a nyers, piszkos, zsigeri rakenroll-punk zenéket! :cool: Az Ifitali óta különösen sokat mennek megint. :D The Stooges-t csak nemrég fedeztem fel (a hihetetlenül zseniális I Wanna Just Be Your Dog című számuk miatt). Második kedvenc számom: L. A. Blues. Ötpercnyi totál káosz zeneként tálalva. Nagyon bírom.
Még kevésbé metál vagy rock, de nagyon kapcsolódik a piszkos hangzáshoz és a leharcolt arcokhoz (mint például Iggy Pop :D ): Tom Waits. Őt is nemrég fedeztem fel. Ilyen számokat, mint például a What's He Building In There?, nem hittem volna, hogy normális ember megcsinál... de ő megcsinálta, és jó lett. Király! Érdekes figyelni a hangjának változását is sok albumán át. Érezni minden végigwhiskeyzett, végigbagózott évet. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

Na, hát, kinn voltam az utolsó napon, derékig a szemétben, megnéztem ezt-azt.
Nem voltam nagyon elájulva egyiktől sem, Sear Bliss, Christian Epidemic, Ensiferum, nem rosszak, de valahogy nem jött meg a hangulatom, hogy stúdióminőségben is meghallgassam. Azért a közönségnek tetszett, ahogy elnéztem, habár teltház egyiken sem volt.
Mindenesetre a Morbid Angelt már nem vártam meg, a Prodigy sem érdekelt, úgyhogy kivételesen korán léptem haza.
Talán majd jövőre.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Kuroi Tenshi

Te is kihagytad a jó bulikat?
Living Colour? (funk+fusion+metál)
Iggy and the Stooges? (nyers, zajos, ütős rock)
Gogol Bordello?!? (állati punk+cigányzene+funk+rock+etno-keverék :D )
Vazze, ilyen jót már nagyon rég nem buliztam, mint GB-n.  :whoah:
Még most is fel vagyok pörögve  :hopp: :hopp: :hopp:

Raggie

Jaja! Az Iggy* télleg nagyon jó volt :whoah: :jee: (kb a felére értem ki), a Prodigy hanyagolható utána meg már nem nagyon volt normális koncert...(igaz én csak fél3körül léptem haza, uh azért nem volt rossz az uccsó nap sem :) ).ű
________
*:nem is tudtam, h ekkora állat ez a pacák! :D :rotfl:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Kijöttél és nem is szóltál?
Ejnye-bejnye  :ejnye:
bár mondjuk te szívtál nagyobbat, mert GB-ról lemaradtál :hehe:
~23-tól negyed kettőig volt a Wan2-n.

Raggie

Nem szóltam, mert nem tudtam, h te meddig maradsz meg h mit nézel meg meg minden, de végülis télleg én szívtam nagyoppat, mert csak a hülye haverjaimmal voltunk ilyen szar diszkós helyeken és nem volt semmi jó zene(egy-két jó hip-hop szám elvétve :S ). Haza is indultam 2 után nem sokkal... :/
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Dragon

Hát nekem az ilyen multi-kulti, meg fúziós metál, meg nyers zajos, ilyenek nem igazán jönnek be.
Megaztán ami 23-kor kezdődik az eleve bukta, mert kellemetlen lenne az utcán éjszakázni.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2006-08-16, 13:39:08
Jaja! Az Iggy* télleg nagyon jó volt :whoah: :jee:
________
*:nem is tudtam, h ekkora állat ez a pacák! :D :rotfl:
Én meg azt nem tudtam megérteni, hogy mi tartja rajta a gatyát  :lul:
Ez az ember még a gravitációra is fittyet hány  :haha:

Raggie

Ha még csak fittyet hányna! :rolleyes: Egyébként az egyik osztálytársam megpróbálta leutánozni utána azon az estén részegen és nem sikerült... nna az vicces volt! :eek: :rotfl:

Egyébként nem csak a gatyája hanem az egész mozgása, a mimikája az "oszlopdugása" meg minden, az egész show amit levágott az naggyon durva volt! Nem normális az biztos! De legalább emellett a zenéje is jó! :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Ez általános a death/black-metal bandáknál?  :eek:
QuoteMayhem Biography   by Steve Huey

Formed around 1985 by Necrobutcher and guitarist Euronymous (born Oystein Aarseth), Mayhem was the first death metal band from Norway to make much of an impact in their homeland, which in the early '90s developed a burgeoning underground scene rife with violent, sometimes anti-Christian activity -- as evidenced by Mayhem's non-musical history. Drummer Hellhammer, who at one time worked in a mental hospital, is the only remaining member of the band's prime-period lineup. Lead vocalist Dead committed suicide in 1991 (two years after joining the band) by shooting himself in the head; Hellhammer made a necklace using some of his skull fragments, and Euronymous reportedly cooked and ate pieces of Dead's brain. Euronymous, in turn, was stabbed to death while in his underwear on August 10, 1993, by the band's bass player, Count Grishnackh (born Christian Vikernes). Grishnackh's alleged motive was jealousy over the fact that Euronymous had a more evil reputation; he inflicted 23 separate wounds, it was also rumored, so as to outdo rival band Emperor's drummer, Faust, who was convicted in the stabbing death of a homosexual acquaintance. When police arrested Grishnackh, they found over 150 kg of stolen dynamite in his house, complete with a plan to blow up a large church on a religious holiday. Grishnackh went on to pursue his electronic-influenced project Burzum while in prison; meanwhile, Euronymous' parents requested that his bass tracks be erased from Mayhem's 1994 album, De Mysteriis Dom Sathanas, (which featured session vocalist Attila Csihar). Still, thanks to growing worldwide interest in Norwegian death metal, Mayhem product has continued to appear on the shelves into the next century. Hellhammer also put together a new Mayhem lineup, which has toured sporadically. During one such tour in 2003, a concert-goer in Norway received a fractured skull as a sheep head flew from the stage while band member Blasphemer was cutting the head away from the torso.