Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-06-09, 23:19:56
Van olyan Sepultura lemez, amelyik eléri a Roots szintjét?
Alulról vagy felülről? :D

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2008-06-09, 23:28:23
Quote from: Ramiz on 2008-06-09, 23:19:56
Van olyan Sepultura lemez, amelyik eléri a Roots szintjét?
Alulról vagy felülről? :D

Ne csináld már, man! A Roots az solid gold!
Miért, van jobb?
Az új például teljesen vacak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-06-09, 23:36:55
Ne csináld már, man! A Roots az solid gold!
Miért, van jobb?
Az új például teljesen vacak.
Nekem ugyan mondhatod, én sugárban hányok mindentől ami Sepultura. :) Ha brazil metal akkor Angra.

Fazék


TurboK

Quote from: .Attila on 2008-03-24, 22:28:46
Ha folk metal, akkor Korpiklaani.
Ja, meg Zdob si Zdub.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Meg Akrona, Volkolak, Hromovlad, Munruthel, Obtest, Perunwit, Severnye Vrata, Skyfolger, Svarga és a többi. :haha:

Member

Miért van az, ha vkik lyrical theme-jében van "anime", "manga", "starctaft" vagy "warcraft", akkor egy-két EPs Death vagy Black zenekarról van szó és jobb esetben a szövegnek van valami köze a választott témájukhoz?

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila


Bicskei

hát igen már csak a Dream-ért megérné kiutazni h a többiről ne is beszéljek..
Ultras liberi

Member

Egyikért sem vagyok oda. ^^
(Hammerra meg kaptam jegyet áprilisra :haha:)

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bicskei

Quote from: Member on 2009-02-02, 14:31:58
Lehet, hogy illetlenség megkérdeznem, de egy Doom koncerten hány számot adnak le? :)
Grindcore-on már voltam, 20 perc volt a koncert és 25 szám. :)

áthoztam az off-ból
érdekelne milyen volt és min voltál Grindcore-on
??
Ultras liberi

Member

Jack-en jártam (régi és új felállás együtt), meg volt már pár noname metalcore/grind formáció.
Nos, a hangosítással kellett volna kezdeni vmit, mert alig tudtam felismerni, melyik track szól éppen, és az éneket elnyomta a gitár, a dob meg a gitárt is. Ha nem lett volna az a 1,5 órás csúszás, szerintem megérte volna, de így felőrölték az idegeimet.

balaaz

Quote from: Ramiz on 2009-01-24, 12:22:08
SZTÓNULJATOK
Nincs új a nap alatt... pszichadelikus nosztalgia rulz.

Quote from: Ramiz on 2009-01-07, 15:28:33
Zúzós japán rock, bírom: http://www.youtube.com/watch?v=m4ahzfxw-KU&feature=related
Jó bonyolult nevük van, nekem túl csupasz muzsika.

Quote from: TurboK on 2008-12-14, 00:21:47
Quote from: .Attila on 2008-03-24, 22:28:46
Ha folk metal, akkor Korpiklaani.
Ja, meg Zdob si Zdub.
Quote from: Member on 2008-12-14, 14:31:37
Meg Akrona, Volkolak, Hromovlad, Munruthel, Obtest, Perunwit, Severnye Vrata, Skyfolger, Svarga és a többi.
Na ezek közt tényleg van érdekes, többféle szempontból is... De hun maradnak hazánk fiai s lányai?

Pirula

Quote from: Ramiz on 2009-01-24, 12:22:08
Membernek és Tychonak:

SZTÓNULJATOK VLÁGÁGKG!
http://csakbennhajogerendazatto.freeblog.hu/archives/2009/01/19/Southfork-st_SztonerSZTONER/
Jó, ez, meg okosak a svédek (Dozer, Greenleaf is fasza), de a zsigeri mocskot-dögöt ritkán képesek a déli szagú zenébe oltani.
Amikor sikerül, az ilyen:
Five Horse Johnson - Cherry Red
Ez meg már közhelyszerű: COC - Albatross

Nakedape

eza five horse johnson most teszik, nézek több számot is.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

#1097
Köszi Pirula a zenéket! :D A Corrosion Of Conformity-t épp nemrég másoltam fel a gépemre a Bohrennel együtt egy CD-ről, amit még te írtál nekem régen. :) Hogy megy sorod amúgy? Írj valami sztorit a fórumra hadd örüljünk. :Kiraly:

Egyszer hallottam egy kifejezetten bluesos alapokra épülő zúzós metál számot (asszem Tycho adta), tudtok még ilyet? Persze tudom, hogy minden metál a blues-ra épül :D , érdekes módon még közelebb is vannak a gyökerekhez, mint a szólózós rockzenék, de nekem olyan kéne, ami kifejezetten blues köröket játszik, nem csak power chordokat fognak, hanem szép 7-es akkordokat is meg minden.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

#1098
Azt hiszem, 4chanon olvastam a The Sword-ról. A Metallica előzenekarjaként szoktak fellépni. Egész jó metál, azt hiszem, a thrash kategóriába tartozik. Wiki szerint nem. Oda doom metált is írtak, az szerintem hülyeség, de lehet, hogy én nem tudom, mit is takar a doom metál.

szerk.: a stoner metal leírása viszont illik rá. Érdekes a stoner elnevezés eredete...

Member

http://metal-archives.com/release.php?id=226644
Member-chan megnyugoda, hogy ezek szerint nem oszlottak fel sunyiban.

Ha a számaik nem 98 percesek és percenként 2-nél többször vernek a dobra, nem lehet doom metal. Meg egy progresszív hard rock banda előtt röhej volna a doom. :)

.Attila

Metallica mint progresszív hard rock banda? :confused:

Pirula

Quote from: Ramiz on 2009-03-09, 13:02:20Hogy megy sorod amúgy? Írj valami sztorit a fórumra hadd örüljünk. :Kiraly:
A legutolsó izgalmas dolog ami történt velem az egy Mörbid Carnage koncert volt itt Szegeden, de csak annyit tudok mondani róla, hogy folyt a vér és a gyilok a hangfalakból meg a színpadról (ez mondjuk a felvételeikről abszolút nem jön le) én meg jól éreztem magam. Aztán hazamentem, mert az utolsó zenekar úgy kezdte a koncertjét, hogy a dobos felpattant a szerkó mögött és beleüvöltötte a közönségbe, hogy "A csatában meghalni lehet, elfáradni soha!" aztán aprítottak, de lélektelenül. Először meghökkentem, aztán majdnem röhögtem, de végül csak meguntam.
Hát ennyi. Az utolsó igazi sztoriértékű eseményem az volt amikor összefutottunk a Garaboncziásban.
Van még itt zene amit érdemes meghallgatni:
The Devil's Blood Többnyire jók a számaik, húzós rock, női énekkel.

Ramiz

Quote from: Pirula on 2009-03-19, 22:29:47
Quote from: Ramiz on 2009-03-09, 13:02:20Hogy megy sorod amúgy? Írj valami sztorit a fórumra hadd örüljünk. :Kiraly:
A legutolsó izgalmas dolog ami történt velem az egy Mörbid Carnage koncert volt itt Szegeden, de csak annyit tudok mondani róla, hogy folyt a vér és a gyilok a hangfalakból meg a színpadról

http://video.google.com/videoplay?docid=3577993950229257251 ?

Quote from: Pirula on 2009-03-19, 22:29:47
Hát ennyi. Az utolsó igazi sztoriértékű eseményem az volt amikor összefutottunk a Garaboncziásban.
Van még itt zene amit érdemes meghallgatni:
The Devil's Blood Többnyire jók a számaik, húzós rock, női énekkel.

Fogok mostanában Szegeden járni, majd esetleg összefuthatnánk. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz on 2009-05-04, 21:11:37
Quote from: Pirula on 2009-03-19, 22:29:47
Quote from: Ramiz on 2009-03-09, 13:02:20Hogy megy sorod amúgy? Írj valami sztorit a fórumra hadd örüljünk. :Kiraly:
A legutolsó izgalmas dolog ami történt velem az egy Mörbid Carnage koncert volt itt Szegeden, de csak annyit tudok mondani róla, hogy folyt a vér és a gyilok a hangfalakból meg a színpadról

http://video.google.com/videoplay?docid=3577993950229257251 ?
Ja, nem, csak zenei értelemben. Amúgy kösz a videót, eszembe nem jutott volna GG Allin koncerteket keresgélni, pedig kíváncsi voltam a munkásságára.  :Kiraly:

Quote from: Ramiz on 2009-05-04, 21:11:37
Quote from: Pirula on 2009-03-19, 22:29:47
Hát ennyi. Az utolsó igazi sztoriértékű eseményem az volt amikor összefutottunk a Garaboncziásban.
Van még itt zene amit érdemes meghallgatni:
The Devil's Blood Többnyire jók a számaik, húzós rock, női énekkel.
Fogok mostanában Szegeden járni, majd esetleg összefuthatnánk. :)
Oké, valahogy majd szólj előtte azért, hogy biztos ott legyek!

Na, hogy ontopic legyen itt egy igazán szórakoztató black metal videó, remélem még nem linkeltem:
http://www.youtube.com/watch?v=jqBDmLT-w-c

Ramiz

ámen! :)

Quote from: Pirula on 2009-05-05, 00:26:36
Na, hogy ontopic legyen itt egy igazán szórakoztató black metal videó, remélem még nem linkeltem:
http://www.youtube.com/watch?v=jqBDmLT-w-c

Oké, akkor én is ontopic!

Ne is beszéljünk mellé, jöjjön rögtön a lényeg: minden, ami fontos, rock 'n roll-ba csomagolva...
Bikini Girls With Machine Guns
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member


You are death metal/grindcore. Your drummer plays like an octopus, you vocalist sounds like he's been gargling glass and you write lyrics about killing people in bizarre and inventive ways and being rejected from Heaven. To the unindated, you sound like a big long fart.
QUIZ

Érdekes eredmény. Kíváncsi lennék rá, hogy a többi mi volt.

Zsiga


You are power metal. Save the big breasted princess and slay the dragon. Your guitarist is usually a thin Yngwie Malmsteen, your drummer has a snare drum and two bass pedals (that's all he needs) and singer has had his testicles removed. Musical equivalent of a lump of cheese.

Én


You are industrial/hardcore metal. Conventional songwriting goes out the window and is replaced by something quite bizarre. You singer pretends to be a robot and sings about how in the future, earth will be taken over by "the machines".

Draconire

Quote from: Én on 2009-05-21, 20:50:44

You are industrial/hardcore metal. Conventional songwriting goes out the window and is replaced by something quite bizarre. You singer pretends to be a robot and sings about how in the future, earth will be taken over by "the machines".

+1

Bicskei

Quote from: Zsiga on 2009-05-21, 20:31:44

You are power metal. Save the big breasted princess and slay the dragon. Your guitarist is usually a thin Yngwie Malmsteen, your drummer has a snare drum and two bass pedals (that's all he needs) and singer has had his testicles removed. Musical equivalent of a lump of cheese.
+1
Ultras liberi