C++, Delphi, JAVA és egyéb programnyelvek

Started by ignus, 2007-06-05, 15:03:45

Previous topic - Next topic

Próféta

Nyilván ezer sebből vérzik, de azért jópofa, és biztosan tetszeni fog kikuchiyonak (bocs ha már megkaptad 30 helyről):
Is Perl Better Than a Randomly Generated Programming Language?

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2011-10-29, 01:33:56
Nyilván ezer sebből vérzik, de azért jópofa, és biztosan tetszeni fog kikuchiyonak (bocs ha már megkaptad 30 helyről):
Is Perl Better Than a Randomly Generated Programming Language?

Ha poénnak szánták volna, akkor vicces lenne, de sajnos komolyan gondolták.

Eleve a nullhipotézis ("Novices programming a computer for the first time will have equal accuracy rates, regardless of the programming language used.") hülyeség: a programozás olyan, a hétköznapitól lényegesen eltérő gondolkodásmódot igényel, amit az emberek erősen különböző mértékben (és erősen különböző tempóban) képesek elsajátítani, és ez a nyelvtől független dolog. Lásd: http://www.eis.mdx.ac.uk/research/PhDArea/saeed/
Ha erre nem korrigáltak, az egész study alapját veszti (főleg ilyen kis mintaszámnál).

Aztán a közölt példakódok arra engednek következtetni, hogy nem pártatlan módon állították össze a referencia-kódrészleteket, amelyeket az állítólag kezdő programozó résztvevőknek megmutattak. A közölt Perl példakódban egy csomó olyan dolog van, ami legkésőbb a Perl 5 megjelenése óta nem szokásos [spoiler]nincs use strict, & a szubrutinhívás előtt, $a és $b változónevek, (meg eleve egybetűs változónevek), $_[2] és társai, mint argumentum-hozzárendelés...[/spoiler]
Ha eleve egy torz, szándékosan rossz megoldásokat tartalmazó mintát adnak a résztvevőknek, akkor miért csodálkoznak, hogy az alapján rossz lesz az eredmény?

A tesztelési eljárásuk sem tetszik, meg eleve az alapötlet sem. A Perl egy olyan nyelv, amit -- még az elején -- úgy terveztek, hogy aki csuklóból keni a C-t és a sh-t, az azonnal tudjon benne dolgozni. Aztán ezt az örökséget kellett workaround-olni, amikor a nyelvet később fejleszteni akarták. Az a tulajdonság, hogy a szubrutinoknak nincsenek nevesített paramétereik, szintén ebből az sh-leszármazásból ered.

Ha még meg is állna a következtetésük, annak sem lenne semmi relevanciája a szóban forgó nyelvek használhatóságára, esztétikájára vagy bármilyen metrikával mért bármilyen tulajdonságára vonatkozóan.

Összefoglalva: rossz a kiindulás, rossz a metodológia, a statisztikai eredményekből rossz következtetéseket von le és azokból hatalmas bakugrásokkal jut el az ideológiai végkövetkeztetésig, amit ráadásul láthatóan előre kitűzött magának és arra építette az egész cikket.

[spoiler]8/10, was trolled hard[/spoiler]
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2011-10-29, 14:23:01
Quote from: Próféta on 2011-10-29, 01:33:56
Nyilván ezer sebből vérzik
[spoiler]8/10, was trolled hard[/spoiler]
Mondom, hogy komolytalan :) De nagy hahota volt a szobában a /. cím hallatán.


kikuchiyo

Failure is the default option

Ramiz

Webfejlesztős (CSS, esetleg PHP?) problémám van: hogy tudnám legegyszerűbben elérni, hogy ne csússzanak egymásra ezek a posztok Joomlában?

http://sutorisport.hu/index.php/rossignol

Van rá valami egyszerű kód? A tag-ek alapján megjelenő posztok sajnos nem a Joomla alap php kódjában vannak (mert a menük jól jelenítik meg őket), hanem a tag-eket kezelő komponensében, és a php-hez alig értek. De remélem, hogy CSS-sel is rávehető valahogy, hogy a képet egy teljes oldal szélességű dobozként kezelje és csak azután kezdődjön a következő poszt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

chilip

1 oszlopos táblázat? minden sora 1 elem lenne az összes adatával és képével

(nem lehet ilyen egyszerű, nem?  :zomg:)

Darkstar

Nekem is ez volt az első gondolatom
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Nekem az volt az első gondolatom, hogy ezek a kis divek töltsék ki a hasáb teljes szélességét valami CSS mágia révén, mert akkor egymás alá fognak pakolódni. De én nem értek a webfejlesztéshez en bloc.

Ramiz

#399
Nem, ez egy tartalomkezelő rendszer, a posztok egy adatbázisban vannak eltárolva, a megjelenítést pedig a css stílusok segítségével végzi egy PHP motor. Csak nem találom, hogy mi tudná kitölteni az oldalszélességet.

Na mindegy, megoldom posztonkénti táblázatot használva, azt nem darabolja fel a motor.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Itt jobb helyen lesz

Quote from: Darkstar on 2012-01-09, 15:36:34
Kéne valami VBA gyorstalpaló, amin kb 1 hét alatt át tudom rágni magam. Valakinek van javaslata? :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Puru²

Quote from: Darkstar on 2012-01-10, 12:03:18
Itt jobb helyen lesz

Quote from: Darkstar on 2012-01-09, 15:36:34
Kéne valami VBA gyorstalpaló, amin kb 1 hét alatt át tudom rágni magam. Valakinek van javaslata? :D
Lynda.com-on találsz kismillió videó oktatóanyagot ,sajnos fizetős subscription kell hozzá de a legtöbb cuccuk fent van torrenten is .

TurboK

Quote from: Ramiz on 2012-01-06, 17:25:19
Webfejlesztős (CSS, esetleg PHP?) problémám van: hogy tudnám legegyszerűbben elérni, hogy ne csússzanak egymásra ezek a posztok Joomlában?

http://sutorisport.hu/index.php/rossignol

Van rá valami egyszerű kód? A tag-ek alapján megjelenő posztok sajnos nem a Joomla alap php kódjában vannak (mert a menük jól jelenítik meg őket), hanem a tag-eket kezelő komponensében, és a php-hez alig értek. De remélem, hogy CSS-sel is rávehető valahogy, hogy a képet egy teljes oldal szélességű dobozként kezelje és csak azután kezdődjön a következő poszt.
template.css 573-ik sorában ehhez a szabályhoz hogy: "table.blog span.article_separator {}" tegyél bele egy olyat hogy "clear: left;".

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

chilip

[spoiler=incoming noob C# question]lehetséges az hogy ha fejlesztek valami progit visual studio 2010 proff-ban win7-en, és ugye "fut and shit" + kreál nekem egy exe-t is, az fusson másnak is win XP-n mindenféle extra telepítgetés nélkül?[/spoiler]

kikuchiyo

noob válasz: szerintem nem, a .NET keretrendszert telepíteni kell előtte.
Failure is the default option

Cheesy

Quote from: Darkstar on 2012-01-10, 12:03:18
Itt jobb helyen lesz

Quote from: Darkstar on 2012-01-09, 15:36:34
Kéne valami VBA gyorstalpaló, amin kb 1 hét alatt át tudom rágni magam. Valakinek van javaslata? :D
Én most ezt szereztem be a magról. For.Dummies.Excel.2007.VBA.Programming.For.Dummies.2007
Hogy egyáltalán tudjam mire gondolt Próféta san itten ni.

[spoiler]
Quote from: Próféta on 2012-02-17, 22:28:46
Quote from: Cheesy on 2012-02-17, 11:35:52
Mi az a programnyelv (vagy milyen programmal lehet hasonlót alkotni), amivel formokat gyárthatok, text kimenettel.
Majdnem mindennel. :)
Néhány ötlet:
- Excel? (+VBA) Meglepődnél, mi mindenre képes. Combo box is van.
- Visual Studiot (azon belül ízlés szerint Basic vagy C# vagy akármi), és aztán Windows Forms meg adatkötés. Outputhoz meg fix háttérképen fix pozíciókra írsz.
- HTML űrlap + js kód a számolásra
- Access űrlap, aztán jelentésgenerálás? (InfoPath-ot nem ismerem, de ha te mondod...)
- ...

Ha adatbázis jelleggel kéne működnie, akkor kettes vagy négyes opció.
[/spoiler]

Cheesy

Rájöttem, hogy hülye voltam, hogy eddig erre nem jöttem rá, a "macro" szó első olvasatakor. Rosszul mértem fel a problémát ami előttem áll, nem ismétlődő folyamatokat kell automatizálnom, amihez makrókat kell készítenem. Nem is akarok automatice formokat kitölteni.
Amit én szerettem volna, hogy az excelt, ismerve a szükséges táblázatban a képletek egymáshoz való viszonyát, egy standalone programot készíteni, ami lényegében szöveg- valamint számbeviteli mezőkből áll, elvégzi a számításokat, kerekítéseket (kb. a matematikai alapműveletek szerepelnek benne), a végén akár extrával (boxokba lehet képeket elhelyezni az ingatlanról) és mindezt rendezett formában papírra kinyomtatni belőle.
Ez így már komplikáltabb nemde? Ehhez ha jól sejtem Visual Basic (Visual Studio) ismeretekre lenne szükségem?

kikuchiyo

Ez a feladat is megoldható tetszőleges programnyelven, a kérdés inkább az, hogy te melyiket ismered vagy melyiket tudod/akarod a legkevesebb erőfeszítéssel megtanulni a szükséges szinten, továbbá az, hogy milyen platformon kell futnia, mekkora a felhasználók halmaza és mennyi intelligenciát lehet tőlük elvárni, milyen sokáig kell supportot biztosítanod a programhoz, mennyire gondolkozol az esetleges továbbfejlesztésben stb.

Én annak idején Perlben csináltam egy hasonló rendszert: papíros kérdőívekről lehetett adatokat bevinni, hozzájuk mérési adatokat csatolni, és a belőlük levezetett statisztikákat és egyebeket PDF-be kinyomtatni. De ezt sem megírni, sem supportálni nem volt triviális.
Szerintem te talán a HTML-alapú, böngészőből elérhető kérdőívekkel járnál a legjobban (akár valamilyen template-es cucc közbeiktatásával).
Failure is the default option

chilip

ha van itten C# guru, őhozzá intézném a kérdésem:

csináltam egy windows form-ot, úgy is működik ahogy kell... kivéve 1 dolgot

a lényege: van 2 fül, az egyikkel adatokat viszek be (tökéletesen működik), a másik fülön kilistázom azokat és még kereshetek is benne név és irányítószám alapján. még ezek is működnek de a keresésben a kis hiba, mivel minden gomb lenyomásnál a listának frissülnie kell a 2 megadott cucc (név, irányítószám) alapján. és nekem valamiért csúszik az egész 1 gombnyomással.

mit értek ezalatt? egyszerű példa:
van 3 személy: Béla, Dani, Géza
ha lenyomom a "b" betűt a név mezőben a lenti listába Bélának kéne megjelennie, de nem jelenik meg csak ha lenyomok bármilyen más gombot. a lista szűrése 1 gombnyomást késik és nem értem miért. előre is köszönök mindennemű segítséget

ím a kód:
[spoiler]        private void textBox_KeyPress_kereses(object sender, KeyPressEventArgs e)
        {
            string eredmeny = "";
            listBox1.Items.Clear();    // -------- listbox ürítése minden leütésnél
            if(textBox_cimzettB.Text != "" || textBox_iranyitoszamB.Text != "")
            {
                for (int i = 0; i < megrendelesszam; i++)
                {
                    // -------- szűrés név és irányítószám alapján, irányítószámok elé csaptam :: -t hogy egyszerűen meg lehessen találni
                    if (feladok[i].kiir_kereses().StartsWith(textBox_cimzettB.Text, System.StringComparison.OrdinalIgnoreCase) && feladok[i].kiir_kereses().Contains("::" + textBox_iranyitoszamB.Text))
                    {
                        eredmeny = feladok[i].kiir();
                        listBox1.Items.Add(eredmeny);
                    }
                }
            }
        }
[/spoiler]
szóval ez a kód mindent jól csinál csak késik 1 gombnyomást az egész és kurva idegesítő, már google fu-ztam is rá de hiába mivel ez nem konkrét hiba hanem rossz a parancs sztem vagy nemtom. már azon gondolkoztam hogy szimulálok egy ENTER leütést minden lenyomás végére  :Kiraly:


Puru²

Hmmm valamiért nálam nem jelenik meg rendesen a C# kód.Amúgy én nyomnék neki egy debug-ot ,kérdéses részekre raknék  breakpoint-ot és lépésenként végignéznem mi is történik valójában.

Próféta

Nem lehet, hogy egyszerűen csak a "KeyPress" esemény után kerül be a textboxba az éppen leütött billentyű?
Magyarul szimplán valamelyik másik eseményt kéne használnod, amelyik a textbox update után tüzel?

kikuchiyo

Ugyan nem C-nemegyenlővel és nem windows forms-szal, de szívtam már hasonlóval.

Nem az a baj, hogy a keypress event előbb jut el a függvényedhez, mint a textboxhoz?
Ha így van, akkor a függvényedben amikor a textBox_faszom.Text-et kérdezed, akkor az aktuális billentyűlenyomás előtti állapotnak megfelelő szöveget kapod meg, mert a textbox még nem is tudja, hogy beleírtak valamit. Ezért a látszólagos egy gombnyomás késés.

szerk: ninja'd.
Failure is the default option

chilip

#412
jah, hülye voltam mert debug alatt kijön ez a szarság és nem debuggoltam  :facepalm: hát 6 óra kódolás után már kicsit fáradt vagyok, viszont én nem ismerem annyira ezeket az eventeket, mivel tudnám ezt elérni hogy miután megvan a textbox.Text-ben a cucc azután szóljon a függvényemnek?

ed.: jó nemszóltam, látok itt egy TextChanged event-et, nem csak fáradt, vak is vagyok...

ed.2.: nu működik :) nehéz szülés volt :D köszönöm a segítséget

kikuchiyo

Még a Validating ill. Validated eventeket nézd meg, azok elvileg pont arra vannak, hogy a szövegdoboz tartalmának módosulásakor csinálj valamit.
Failure is the default option

Moha

Hali!

Szeretnék megtanulni valamilyen PHP framework-öt. Ki az, aki valamennyire otthon van ezekben? Melyikkel érdemes foglalkozni? Én eddig a CodeIgnitert tanulmányoztam alaposabban és eddig tetszik. A cél összetettebb web alkalmazások fejlesztése lenne a jövőben.
Aki már dolgozott CodeIgniter-rel vagy más framework-öt ismer alaposabban, érdekelne pro és kontra, minden véleményt szívesen veszek.

Köszi,
Moha

chilip

[spoiler=rant]köcsög szellemhibák, sakk-játékot csinálok, már a vége fele vagyok és tesztelem. egyik lépésnél nem akarja meglépni, jó mondom, kipingálom breakpointokkal a sakkbanvan_e függvényem >> debug >> meglépem ugyan azokat a lépéseket újra és megteszi a lépést... aztán breakpointok nélkül is meglépi mindig mostantól, eddig miért nem tette?  :zomg:[/spoiler]

Darkstar

Csak tipp, de minden változót rendesen kezelsz, nem volt valami konfliktus vagy nem tisztán definiált / inicializált köztük?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

újra és újra átnézem őket és most előbukkant egy furcsaság, de nemtom hol lehet a hiba  :3x3: királyra kattintva megbolondul de a királyt nem kezelem külön szóval nem értem a dolgot, de még kutakodom.... csak túl nagy már a kód :(

Puru²

Quote from: chilip on 2012-04-14, 14:29:31
[spoiler=rant]köcsög szellemhibák, sakk-játékot csinálok, már a vége fele vagyok és tesztelem. egyik lépésnél nem akarja meglépni, jó mondom, kipingálom breakpointokkal a sakkbanvan_e függvényem >> debug >> meglépem ugyan azokat a lépéseket újra és megteszi a lépést... aztán breakpointok nélkül is meglépi mindig mostantól, eddig miért nem tette?  :zomg:[/spoiler]
Csak nem VEP beadandó ?  :P

Puru²

Quote from: Moha on 2012-04-03, 10:56:33
Hali!

Szeretnék megtanulni valamilyen PHP framework-öt. Ki az, aki valamennyire otthon van ezekben? Melyikkel érdemes foglalkozni? Én eddig a CodeIgnitert tanulmányoztam alaposabban és eddig tetszik. A cél összetettebb web alkalmazások fejlesztése lenne a jövőben.
Aki már dolgozott CodeIgniter-rel vagy más framework-öt ismer alaposabban, érdekelne pro és kontra, minden véleményt szívesen veszek.

Köszi,
Moha
Én is azt használom otthoni projektekben illetve a munkahelyemen is ,eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve ,SZVSZ abszolút jó választás lesz.