Fallout - A Post Nuclear Role Playing Game

Started by Ramiz, 2006-09-24, 13:45:19

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc Fallout játékod?

Fallout 1
Fallout 2
(Fallout Tactics... ^^)
Fallout 3

Ramiz

Quote from: Zen on 2008-02-02, 17:22:18
Fallout párbeszédrendszerét hova akarod még fokozni? :D

Azt már nem sokat... :) Csak hogy mindenhol olyan komplex legyen, mint ahol a legkomplexebb, lévén itt nem lenne "akkó' harcolok" megoldás sehol. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

Tudja a rák, lehet mindenhol ki van dolgozva 'harc nélkül'-re, csak elbuggolt, mint nálam  :D. Amióta felraktam Win xp-t nem kapom meg a Navarroban azt a mondatot h elkérem a vertibird terveket a másik szerelőnek, bármit csinálok. Csak azt mondhatom h a déli haveroknak lesz.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zen

Pécsen uránvárosi Tescohoz érdemes elmenni, az előtte elhúzódó útszakaszra ha ránéz az ember, Mad Max hangulata lesz.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

Omega Syndrome (demo)

Hihetetlenül rosszul optimalizált semi-Fallout prüntyögős zenével, öltönyös főhőssel, aranyos (máshogy retró) menüvel és gombokkal, majdnem-SPECIAL rendszerrel és viccesen elnarrált videóhelyettesítő betétekkel. Az is lehet, hogy leszedem a teljes verziót (ha megtalálom), és nekiállok. (Egyelőre azonban ott a Metal Hearth, ami elég fárasztóan indult.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-02-02, 17:19:32Moribund World

Segítség, elakadtam!

Először is, nem jöttem rá a térkép használatára. Mármint azon kívül, hogy kirak egy sárga foltot oda, ahol vagyok, nem láttam hasznát.
Másodsorban nem tudom, mire jó a STR és INT skillek, de legalább növelni tudom őket. A luck-ot nem tudom növelni, pedig az az egy nagyon kéne - állandóan beszól, hogy nagy luckkal lehetne tárgyakat találni, és nekem nyilvánvalóan valami tárgy hiányzik. Hol kéne luckot szerezni?
[spoiler=a többi spoileres]Hihetetlen a szereplők passzivitása. Szabadon járkálok a főtér és a külső házrom, tehát a kapu két oldala közt, mégsem bírom elmondani a romnál ücsörgő bácsinak, hogy a csatornán át be lehet jutni, így nem mondja meg nekem, hol a gyár. Halott a pap, de senkit sem érdekel, senkinek se tudom elmondani.
769 pontom van, 72%, jártam a pincében, de ott semmit nem lehet csinálni, meg a templomban, ahol lehet harangozni, de az hatástalan. Mindenkivel mindent végigbeszéltem, újra és újra. Az összes tárgyaimat megpróbáltam összekombinálni egymással, a kúttal, a pincebeli polccal vagy a csatornabeli vasajtóval, de semmi; a többi hotspottal pedig ugye nem nagyon lehet sehogy interakcióba lépni, szóval azokkal nem is próbálkoztam. Nyilván hiányzik valami tárgy, de honnan? Ami megvan: ePicklock, drót, acélrúd, farúd, üvegdarab, ásó.

Szóval elég láma vagyok hozzá. Min siklottam át?  :confused:
[/spoiler]Pedig jó lenne, néha van benne hangulat is.

más: nem épp Falloutos, de disztópikus jövőbeli cyberpunk humoros point&click a Beneath a Steel Sky. A Watchmen képregényt is elkövető grafikusnak köszönhetjük az überhangulatos díszleteket. Ingyenesen leszedhető, ScummVM-ben játszható. Már többször reklámoztam itt a fórumon, de sosem árt neki még egy kevés :)

Ramiz

Örülök, hogy kedvet csináltam a játék kipróbálásához! :)
A luckot a háromlevelű lóherék begyűjtésével lehet növelni. Az elakadásban nem tudok segíteni, mert százalékban tovább tartasz, mint én. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-02-10, 23:17:55A luckot a háromlevelű lóherék begyűjtésével lehet növelni.
De olyat hol találok? Még sosem láttam.

Quote from: Ramiz on 2008-02-10, 23:17:55Az elakadásban nem tudok segíteni, mert százalékban tovább tartasz, mint én. :D
vs.
Quote from: Ramiz on 2008-02-02, 17:19:32egy-két óra alatt végigtolható
:wtf: Akkor ezt hallomásból írtad?

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-02-10, 23:37:29
Akkor ezt hallomásból írtad?

Nem, hanem matekos módszerrel beszoroztam a százalékom/100 arányt a játékkal eltöltött idővel, feltételezve, hogy nem durvul el nagyon. Ez nem túl profi módszer, viszont frissiben akartam írni róla, mert sose tudom, mikor lesz legközelebb időm játszani, meg szeretem, ha él ez a topik. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

OK. Azért legalább a lóherék ügyében segíthetnél, plz :)
Merre lelek ilyeneket?
:merci:

Ramiz

Ööö, hát mindenhol nézd meg a füvet, fűcsomókat (már a legelején is van, a kapu túloldalán, bent pedig például a főtéren, a zöld katyvaszos hordó mellett... meg egyéb hasonló helyeken.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

 :merci: a segítséget!

Be is fejeztem az MW-t. Azért látszik rajta, hogy hobbiprojekt, nem egy lecsiszolt játék.
A legkomolyabb bajom viszont a játékmenettel volt. Sajnos a végé  eléggé arra ment ki az egész, hogy végigtapizol minden konténert, hoppá, találsz egy tárgyat. A tárgyat odaadod valakinek, kapsz érte egy lóherét. Újra végig lehet menni az egész játékon és végig lehet mindent tapizni, megtalálod valami random helyen a következő tárgyat. Et cetera.
Viszont jó volt a hangulata (már ahol volt), és aranyos kis Fallout-homázs volt az egész (a vége méginkább, de az spoiler lenne).

BTW a fent említett Beneath a Steel Sky-t is befejeztem, na az sokkal pozitívabb élmény volt :) Továbbra is reklámozom...

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-02-18, 00:55:35
BTW a fent említett Beneath a Steel Sky-t is befejeztem, na az sokkal pozitívabb élmény volt :) Továbbra is reklámozom...

Én számolom! Még 254-szer leírod a címét és azt, hogy milyen jó, és már le is szedem. :D (Ennyi időt hagyok magamnak a néhány tucat bespájzolt, "végigjátszandó!!!" mappában tárolt játéknak.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2008-02-18, 18:36:05
Én számolom! Még 254-szer leírod a címét és azt, hogy milyen jó, és már le is szedem. :D (Ennyi időt hagyok magamnak a néhány tucat bespájzolt, "végigjátszandó!!!" mappában tárolt játéknak.)
Quote from: Próféta
[spoiler]
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky
...
+118
...
Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky Beneath a Steel Sky

[/spoiler]
Hajrá :hehe: :haha:

(Nagyon látszik, hogy nincs kedvem dolgozni? :haha: )

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-20, 01:12:13
(Nagyon látszik, hogy nincs kedvem dolgozni? :haha: )
Ez esetben ajánlhatok egy hangulatos, érdekes, jó játékot kipróbálásra!  :haha:

Puru²


Fazék

#255
Quote from: Puru² on 2008-03-07, 12:19:44
Újabb adag képek az NMA fórumáról :

http://www.nma-fallout.com/forum/album_cat.php?cat_id=104&sort_method=pic_time&sort_order=DESC&start=0

Lassan kiadhatnának már valami videót is .  ::)
ezen a link-en nem sok új képet látok. ellenben itten annál többet :D

szerk: 45. oldal scan-jén a hülye kérdések rovatban az utolsóra a válasz :lol:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-03-08, 16:27:08
ezen a link-en nem sok új képet látok. ellenben itten annál többet :D
Ööö pedig ugyanazok a képek a scanekről ott is megtalálhatóak.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-08, 18:16:32
Quote from: Fazék on 2008-03-08, 16:27:08
ezen a link-en nem sok új képet látok. ellenben itten annál többet :D
Ööö pedig ugyanazok a képek a scanekről ott is megtalálhatóak.
te most viccelsz velem? ???
Puru2 által megadott oldalon össz-vissz 30 képet látok
az általam megadott link-en, a főoldalon a legújabb hírben én speciel kapásból a főcímképet nem találom a 30 között, vagy a kutyával sétál főhősünk képet, satöbbi, satöbbi. 1-2 egyezés simán lehet, nem is mondtam, hogy az összes új kép ;)

Kuroi Tenshi

#258
Érdekes, amikor délben néztem, az összes scan-kép még
ott volt, nem tudom, hogy azóta hova tűntek  :3x3:

Illetve csak sejtem - esetleg levetették a képeket?
Gondolom ezért lett üres a 3. oldal fele és a 4. oldal...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-08, 18:58:48
Érdekes, amikor délben néztem, az összes scan-kép még
ott volt, nem tudom, hogy azóta hova tűntek  :3x3:
ja igen, tényleg, ezért raktam a vigyori-t a szövegem végére, mert máshonnan olvastam hogy nma-ról már levetették a képeket, de az én link-emen még ott vannak, most már beugrott, csak éppen álomkórral küzda9uireee

Zen

Dogmeat.... :ejj:
Akkor már Frank Horrigan nem lesz?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

teraflare

Szörnyű tragédia. Próbáltam a notebookomon játszani a Fallout II-vel de egyfolytában lefagy. Elsötétül hogy képet váltson és azzal vége. Valaki tapasztalt hasonlót?

Zen

Nálam ez Fahrenheittal meg Quake 4-el történt. Lövésem nincs mi nem tetszik neki.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

http://hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=23441

Avagy X360 az elsődleges platform. Nem tudom, ki hogy van vele, de ez engem elkeserít egy pettyet. Nem vagyok konzolellenes pedig. :(

Lt. Simoan Blarke

Detto. És nem az zavar, hogy olyan ronda lesz a kép, mint egy xboxon... :(
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zen

Szegény Falloutból viccet csinálnak. :ejj:
(Blarke, nem úgy volt h húzol aludni?)  :hehe:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2008-04-17, 23:31:58
http://hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=23441

Avagy X360 az elsődleges platform. Nem tudom, ki hogy van vele, de ez engem elkeserít egy pettyet. Nem vagyok konzolellenes pedig. :(

Mostanában az STR játékokon és MMORPG-ken kívül kb minden elsődlegesen konzol. És ez a tendencia csak tovább folytatódik. Sajna logikus is. Mondjuk nem zavarna, ha mindegyik title-nél az lenne, hoyg a PC verzió késik 6 hónapot, de van extra content, upgrade, de ez csak egy kis részre igaz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

RTS*

Me bad at typing.

U stupid to think.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

#269
Én viszont egyre inkább konzolellenesebb vagyok, ahogy a legjobb játékok egyre inkább konzolra íródnak, és egyre szarabbak lesznek. Ha a FO3 eksbawks-ra jön ki, akkor szinte tuti hogy iszonyat szar assistos tps/fps lesz belőle, hogy a retardált konzolcontrolleren is játtszható legyen, majd fél éves várás után kapni fogunk belőle egy zéróextrás pc átiratot, amiben csak annyi különbség lesz, hogy PCn is elindul és véres hasmenést lehet kapni a menüjétől, mert az egy konzol menü lesz, ami PC alatt vezérelhetetlen. Reméljétek, hogy nem lesz igazam!

"Azért esett a választás az Xbox360-ra, mert egy évvel korábban jött ki, mint a PS3" ... Akkor akadnék ki teljesen, hogyha a harmadik, a cikkben le sem szart hardware, a wii lenne, nem a PC... akkor jönne el nálam az a pillanat, hogy elmennék a bethesdához egy fegyverrel és lemészárolnám az egész rapeteamet. :ejj: