Fallout - A Post Nuclear Role Playing Game

Started by Ramiz, 2006-09-24, 13:45:19

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc Fallout játékod?

Fallout 1
Fallout 2
(Fallout Tactics... ^^)
Fallout 3

Manitu

Quote from: Tycho on 2008-04-18, 09:00:31Akkor akadnék ki teljesen, hogyha a harmadik, a cikkben le sem szart hardware a wii lenne, nem a PC...
Bennem is ez a félelem fogalmazódott meg a cikk olvasásakor ::)


Lt. Simoan Blarke

Quote from: Tycho on 2008-04-18, 09:00:31Ha a FO3 eksbawks-ra jön ki, akkor szinte tuti hogy iszonyat szar assistos tps/fps lesz belőle
Hátizé. A BoS ilyen volt, jó szar is volt a maga nemében. Ez viszont egy barominagy nevet visz tovább, szerintem azért több tapintattal kezelik...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zen

Hát, a BoS is, nem? (nekem avval nem volt külöösebb bajom amúgy, néhány logikai buktatót leszámítva)
Az meg h a 360 előbb jött ki a PS3nál... hát izé, felhívnám a figyelmet, kedves Bethesda, van az a PC nevű izé, nem tom hallotak már-e róla... valami pár évtizede létezik...
De mind1, úgyis szar lesz.. ott van pl Dogmeat. 1: Dogmeat nem hagyta volna ott a gazdáját, és az se őt, azt se hiszem h túlélte őt, és különen is...hogy a rákos fenébe jut át az a szerencsétlen kutya a keleti partra? Leírták többször is, több helyre (pl a papír szerepjátékba, amit ugye a FO kitalálója írt, szal vitán felül van és qss :D) h a nyugati és keleti partot olyan viharok választják el, h még soha senki és semmi nem jutott át. De a kutyusnak meg a Super Mutánsoknak persze sikerült. Meg talán Sulik is ott lesz.
Azért meg külön herén rugást érdemel az a hülye aki a Pip-Boyt átnevezte vault-boyra.. :ejj:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Tycho

Én már a takticcsot is utáltam... Nem volt rossz, csak az volt vele a baj, hogy beletették a nevébe, hogy Fallout...  :comp: A BoS-t meg már leszedni se voltam hajlandó :lame:  :ejnye:

Rounin

Quote from: Tycho on 2008-04-18, 12:20:50
Én már a takticcsot is utáltam... Nem volt rossz, csak az volt vele a baj, hogy beletették a nevébe, hogy Fallout...  :comp: A BoS-t meg már leszedni se voltam hajlandó :lame:  :ejnye:

Ezért kell Fallout-szerű világban játszódó taktikai bizének kezelni :D Úgy tök jó.

Zen

Javítom a mondandómat. BoS-al nem játszottam, kevertem a FO:Tactics-el.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Tycho

Quote from: Rounin on 2008-04-18, 12:31:19
Quote from: Tycho on 2008-04-18, 12:20:50
Én már a takticcsot is utáltam... Nem volt rossz, csak az volt vele a baj, hogy beletették a nevébe, hogy Fallout...  :comp: A BoS-t meg már leszedni se voltam hajlandó :lame:  :ejnye:

Ezért kell Fallout-szerű világban játszódó taktikai bizének kezelni :D Úgy tök jó.


Zen

Tycho, kifelejtettél vmit a postodból, v csak nálam nem jelenik meg semmi? :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Tycho

Quote from: Zen on 2008-04-18, 12:55:38
Tycho, kifelejtettél vmit a postodból, v csak nálam nem jelenik meg semmi? :D
:D

Rounin

Quote from: Tycho on 2008-04-18, 12:50:57
Quote from: Rounin on 2008-04-18, 12:31:19
Quote from: Tycho on 2008-04-18, 12:20:50
Én már a takticcsot is utáltam... Nem volt rossz, csak az volt vele a baj, hogy beletették a nevébe, hogy Fallout...  :comp: A BoS-t meg már leszedni se voltam hajlandó :lame:  :ejnye:

Ezért kell Fallout-szerű világban játszódó taktikai bizének kezelni :D Úgy tök jó.



Tudom, láttam, olvastam, felfogtam :D. Csak kifejtettem, hogyan teheted még jobbá a játékélményt, hogy ne legyen ott a keserű szájíz.

Zen

#280
Quote from: Tycho on 2008-04-18, 13:21:00
Quote from: Zen on 2008-04-18, 12:55:38
Tycho, kifelejtettél vmit a postodból, v csak nálam nem jelenik meg semmi? :D
[spoiler][/spoiler]:D
De bazz, kajak nem jelenik meg semmi, csak a quote.
Also, your inability to give a straight answer makes you a retard too. :P
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Zen on 2008-04-18, 13:31:57
De bazz, kajak nem jelenik meg semmi, csak a quote.
Also, your inability to give a straight answer makes you a retard too. :P

Meg egy aláhúzás, de most már tényleg elég volt. :mad: :hehe:

Lt. Simoan Blarke

Én élveztem a Tactics-ot, mivel CRPG-ben szeretem a SPECIAL-t az egyszerűsége és átláthatósága miatt. (Ugyanez volt a Rounin kapcsán kipróbált Lionhearttal is, de az azért nem volt az igazi.) Viszont nekem a feelinget akkor is a 2. rész jelenti, amikor kidumálok és -okoskodok mindent, és egy darab frag nélkül végigtolom a játékot... az azért utánozhatatlan volt. Amit még mondanak nagyon RPG-nek (DX mellett, de nekem FPS sose lesz rpg...), BG2, stb, egyik sem volt ennyire jól eltalált... és valahogy úgy érzem, hogy ezt nem fogják tudni megismételni. Kb soha. Szóval gyerekek, van Fallout2 editor, dobjunk össze gyorsan egy Fallout3-at :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-18, 23:05:23
(Ugyanez volt a Rounin kapcsán kipróbált Lionhearttal is, de az azért nem volt az igazi.)

Áh, a Lionheart egy kész csőd. (ellentétben a Tactics-al, azt szerintem csak elvből útálják sokan - lehet kövezni :D)
Bánom is, hogy ajánlottam (hát még, hogy megvettem -.-)

Szerk.: dobj össze egyet :hehe: majd tesztelek. ^^

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Rounin on 2008-04-18, 23:12:41Áh, a Lionheart egy kész csőd. (ellentétben a Tactics-al, azt szerintem csak elvből útálják sokan - lehet kövezni :D)
Bánom is, hogy ajánlottam (hát még, hogy megvettem -.-)

Szerk.: dobj össze egyet :hehe: majd tesztelek. ^^
Azért nem mondanám, hogy kész csőd, fighting crpg-nek jó volt. Csak zavart, hogy nem volt benne party... meg azért egy idő után túl könnyen öltek engem az ellenfelek :D

Dobjak össze? Hihető. Egy rohadt oldaltérkép-gráfot nem tudok összedobni, nemhogy 200ezer sornyi dialógust...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zen

Sajnálom szegény Black Islet.. FO 1en meg Planescapen kívűl volt olyan zseniális játékuk, amire kaptak időt h normálisan végigcsinálják? (És most az Obsidiant és a Troikat is ide értem). Vicces amúgy h FO 2 milyen durva párbeszéd "rendszerrel" bír, mégse lett másolva. (Gondolom mások túl lusták/épeszűek(:D) voltak annyit írni.)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lt. Simoan Blarke

Azért Planescape-ben is volt egy pár tonna szöveg... De igen, nem komplett dolog annyi dialógust írni. Egyedül meg aztán pláne. Szóval mozgósítsátok magatokat, én bűvészkedek majd az NPC-k értékeivel  :muhahah:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zen

Mondj olyan ellenség értéket, ami 10k alatt lesz, ha te csinálod.  :hehe:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-18, 23:16:04
Dobjak össze? Hihető. Egy rohadt oldaltérkép-gráfot nem tudok összedobni, nemhogy 200ezer sornyi dialógust...

Akkor Lythissel dobjatok össze egyet. :mad: (jó, pár idegesítő npc-t bevállalok xD)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Zen on 2008-04-18, 23:20:33
Mondj olyan ellenség értéket, ami 10k alatt lesz, ha te csinálod.  :hehe:
10k? Miről beszélsz? SPECIAL-t teljesen korrektül be lehet balanszolni. (És még emlékszem, amikor mezőnként mentve mentem Den-ből Vault Citybe, mert ha megállított 6 highwayman, én halott voltam.) :D

Rounin: lol, Lythisszel? Ő max szupermutánsokhoz használható :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-18, 23:22:55
Rounin: lol, Lythisszel? Ő max szupermutánsokhoz használható :D

Ugyan, a Five Ringsbe is tökéletes lenne, nagyon jól adja a ME CRAB ME SMASH YOU arcokat^^.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Rounin on 2008-04-18, 23:24:58
Ugyan, a Five Ringsbe is tökéletes lenne, nagyon jól adja a ME CRAB ME SMASH YOU arcokat^^.
Ettooo... moshi-moshi? We're talkin about like... FALLOUT here? :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-18, 23:28:24
Quote from: Rounin on 2008-04-18, 23:24:58
Ugyan, a Five Ringsbe is tökéletes lenne, nagyon jól adja a ME CRAB ME SMASH YOU arcokat^^.
Ettooo... moshi-moshi? We're talkin about like... FALLOUT here? :D

Sumanai... ^^"
Különben Lythis elbírna azért a mutiknál kicsit rétegeltebb személyiségeket is, vagy eddig becsapott és valójában a testvérével beszéltem.
Viszont van egy olyan érzésem, hogy tisztes mennyiségű és minőségű szöveg jópár évbe beletelne pár emberrel (főleg, hogy nem csak a szöveggel kellene foglalkozniuk).

Lt. Simoan Blarke

A Fallout2 nem készült olyan rettenetesen sokáig (ha jól emlékszem a Ramiz 576-jában olvasott ősrégi kritikára). Baszki, ha nem kéne mást csinálnom (értsd: ezért fizetnének például), napi 20-30 oldal dialógust ki tudnék dolgozni... npc-k, városok sablonszinten, aztán ahogy bővülnek a dialógusok, bővülnek a questek, bővül az npc-k és városok köre... nyilván nem egy ember munkája, de 3-4 emberrel azért 2 hónap alatt, ha kapnak egy kész munkakönyvet az említett alapszintű sztorival, várossal, npc-kel, meg lehet csinálni. Aztán később hozzátenni. Ami sokkal inkább probléma, hogy a kész dialógusokat aztán formába kell rendezni, keresztreferenciákat felülvizsgálni, ellentmondásokat kijavítani (ha többen csinálják, nyilván lesznek ilyenek is)... mivel a Fallout2-höz már kész engine volt, nem hiszem, hogy maguknak a pályáknak az elkészítése túl bonyolult lett volna. (Nyilván kellett pár új elem, meg javítgatások, de a java akkor is térképeditorozás és scriptelés volt gondolom.)
Csak éppen ehhez kifogyhatatlan ötletgyárakat kell választani, olyanokat, akik képesek összedolgozni :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-18, 23:35:58
Csak éppen ehhez kifogyhatatlan ötletgyárakat kell választani, olyanokat, akik képesek összedolgozni :)

Szóval bukta. :D

Szerk: valóban, alig egy év alatt megvoltak a második résszel, ha jól emlékszem (10-12 hónap?)

Lt. Simoan Blarke

1997 november - fallout1
1998 szeptember - fallout2
(release date)
Nem tudom, hogy kiadás után azonnal írni kezdték-e a kettőt, de elképzelhetőnek tartom, hogy már az első rész készítése közben csomó olyan dolog volt, amit félreraktak a siker utáni esetleges folytatáshoz. Mindenesetre igen, ez akkor sem sok idő (ezé is volt bugos jó sokáig, amíg a lelkes modderek nem írtak hozzá patchet 1.02 után...), 1 éven belül van...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zen

#296
Demót adtok majd ki, vagy az túl költséges? :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Zen on 2008-04-18, 23:50:18
Demót adtok majd ki, vagy az túl költséges? :D
Dolgozz bele, annyi demoval játszol, ahánnyal akarsz :haha:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Tycho

Ebbe egyszer már belefogtunk Ramizzal... végül elmaradt az egész, mert az egy dolog, hogy dialógus rendszer, de a pályák lescriptelése az nem kedves dolog. Rendben hogy ott az editor, összedobok olyan bunkert, meg falvakat, hogy lehidaltok. De hogy az NPCk mit csináljanak rajta, meg hogy mi hova vezesen, annak a megírását? Vagy a critterek merre kószáljanak? ... Na azt nem. De ha ezt valaki más csinálja akkor miért is ne? :P

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Tycho on 2008-04-19, 10:23:57
Ebbe egyszer már belefogtunk Ramizzal... végül elmaradt az egész, mert az egy dolog, hogy dialógus rendszer, de a pályák lescriptelése az nem kedves dolog. Rendben hogy ott az editor, összedobok olyan bunkert, meg falvakat, hogy lehidaltok. De hogy az NPCk mit csináljanak rajta, meg hogy mi hova vezesen, annak a megírását? Vagy a critterek merre kószáljanak? ... Na azt nem. De ha ezt valaki más csinálja akkor miért is ne? :P
Nem bonyolult, volt, hogy nma-ról letöltött modban volt egy új helyszín, és elhalt, előszedtem az editort, és megtaláltam, mi a script, amin elhasal - na onnantól kezdve nem álltam meg hogy gyökeresen átírjam a modot :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster