Fallout - A Post Nuclear Role Playing Game

Started by Ramiz, 2006-09-24, 13:45:19

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc Fallout játékod?

Fallout 1
Fallout 2
(Fallout Tactics... ^^)
Fallout 3

Zsiga

Quote from: Zen on 2008-10-08, 19:07:12
Én nem láttam ilyen opciót. (Bár csak 6os volt a karzimám asszem)
Lehetett rá finoman utalni hogy a megmentésért cserébe ugyan szopjon má' le vagy valami, de nekem is a CHA volt szinte mindig a dump stat... :D

Tycho

Quote from: Zsiga on 2008-10-08, 19:12:36
Quote from: Zen on 2008-10-08, 19:07:12
Én nem láttam ilyen opciót. (Bár csak 6os volt a karzimám asszem)
Lehetett rá finoman utalni hogy a megmentésért cserébe ugyan szopjon má' le vagy valami, de nekem is a CHA volt szinte mindig a dump stat... :D

10 charisma, chem reliant, mentat: éééééééééééés NEM :whoah:

Zsiga

Kabbe.  :zomg: Pedig már vettem elő a DVD-t. :D

Tycho

Quote from: Zsiga on 2008-10-08, 21:48:05
Kabbe.  :zomg: Pedig már vettem elő a DVD-t. :D

attól még előveheted :D :jee: van a FO1ben is elég dugás :jee:

Puru²


Zsiga

Remélem jó lesz...

Btw. ezért nem veszek eredeti játékot, a hivatalos itthoni megjelenés jövő szerda... Addigra akár végig is tudom tolni egyszer.

Tycho


Zen

Olvastam egy kis reviewt FO3ról, és nem tudok h sírjak vagy nevessek azon a tényen, h még mindig azzal érvelnek a "konzervatív" fanek ellen h m2008ban minek az izometrikus nézőpont, meg a 2D. Mintha ez lenne a fanek baja. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

#338
Quote from: Zsiga on 2008-10-28, 18:40:35
Remélem jó lesz...

Btw. ezért nem veszek eredeti játékot, a hivatalos itthoni megjelenés jövő szerda... Addigra akár végig is tudom tolni egyszer.
és az még csak az angol verzió :)
amúgy tippre azért késik a boltból 1 hetet, mert ez csak későn megrendelt angol változat, mert eredetileg ugyebár magyarul jön a játék, csak hát a honosítók picikét eltolták a megjelenést, névleg decemberre, (ami ismerve a szokásukat, inkább januárt jelent,) és érthető módon nem akart lemaradni a cdg a vásárlási lázról.

ja és
Quoteezért nem veszek eredeti játékot
You crack me up, lil' buddy

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

.Attila

Fallout 3 már elérhető torrenten, ha valaki még esetleg nem tudja.

Zsiga


.Attila

Quote from: Zsiga on 2008-10-29, 01:16:21
Quote from: .Attila on 2008-10-29, 00:58:51
Fallout 3 már elérhető torrenten, ha valaki még esetleg nem tudja.
*slowpoke.jpg*

Megjelent a boltokban vagy megjelent torrenten?
A postból nem derül ki.

Tycho

#343
Quote from: .Attila on 2008-10-29, 01:23:47
Quote from: Zsiga on 2008-10-29, 01:16:21
Quote from: .Attila on 2008-10-29, 00:58:51
Fallout 3 már elérhető torrenten, ha valaki még esetleg nem tudja.
*slowpoke.jpg*

Megjelent a boltokban vagy megjelent torrenten?
A postból nem derül ki.
szerinted véletlenül?

Ed.: eddig marhajó, csomót lehet beszélgetni, jópofa NPCk vannak, kicsit szar a gfx, mert külső setupból lehet állítani, ami orosz a próbaverzióban
(:angyali:) így nem tudom belőni, hogy rendes textúrafelbontás legyen, a VATS nagyon jó, kicsit furcsa, de olyan hatása van in-game mintha belőnéd a harci köröket a sima falloutban, lőszer szempontból és kényelem szempontból sokkal jobban lehet vele lőni, mert amúgy az ellenfeleket nem olyan egyszerű becélozni nélküle, nem írja hogyha nem találsz, de a sebződésen meg a becsapódás helyén látod, hogy mi történik, van fast travel, de nem érdemes a mindenféle encounter miatt kihagyni, hiába döglassú eljutni ide oda... első enyomások alapján tettszik határozottan :jee: kellemesen csalódtam eddig.

Rounin


Soldier

Quote from: Rounin on 2008-10-29, 19:42:57
:w00t:
És mennyire gépzabáló?

semmenyire
p4 3ghz,7600gs,2gbram  1024*768 mid/high-ba siman megy. meg csak a töltés sem tart sokaig.A uj jatekok ha elis indulnak a gépemen akkor sem igy.Ettöl független en nem latok benne nagy jatekot,de sosem voltam fallout fan.szvl ez nem szamit :)

[spoiler=offical min req]Minimum System Requirements:

   Windows XP/Vista
   1GB System RAM (XP)/ 2GB System RAM (Vista)
   2.4 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
   Direct X 9.0c compliant video card with 256MB RAM (NVIDIA 6800 or better/ATI X850 or better)[/Spoiler]

.Attila

Quote from: Soldier on 2008-10-29, 21:12:07
Quote from: Rounin on 2008-10-29, 19:42:57
:w00t:
És mennyire gépzabáló?

semmenyire
p4 3ghz,7600gs,2gbram  1024*768 mid/high-ba siman megy. meg csak a töltés sem tart sokaig.A uj jatekok ha elis indulnak a gépemen akkor sem igy.Ettöl független en nem latok benne nagy jatekot,de sosem voltam fallout fan.szvl ez nem szamit :)

[spoiler=offical min req]Minimum System Requirements:

   Windows XP/Vista
   1GB System RAM (XP)/ 2GB System RAM (Vista)
   2.4 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
   Direct X 9.0c compliant video card with 256MB RAM (NVIDIA 6800 or better/ATI X850 or better)[/Spoiler]

Hát a minimumot éppen hogy nem ütöm meg, relatív, kinek mi a gépzabáló :)
Próbáltam játszani az első, majd a második résszel. Nekem unalmas, de ízlések...

Rounin

Hja, van egy cunci kis 6600GT-m, szóval nem nagyon vigéckedhetek.

Tycho

#348
radeon x1950pro 512mb edition :whoah: eddig minden új game a maximum display 80%-án szaggatásmentesen elfutott, néha nem is értem minek adnak ki ennél durvább kártyákat... (najó mint eddig az összes ati kártyámnak, ennek is nehezére esik az AA :facepalm: )

amúgy ki tud screenshotokat küldeni egy angol gfx setupról, hogy melyik gomb mit jelent? Elolvasni el tudom, de ennyire nem értek oroszul hogy tudjam is hogy a nagyrésze mi...

ed.: megatonban első dolgom volt laser pistolt szerezni, és azóta is vidáman azzal tolom :D tettszik, hogy minden fegyver kategóriából lehet gyorsan példányhoz jutni, és nem feltétlen jelent über fegyvert rögtön, csak mert energy wep skill kell neki :jee:

Zsiga

Szerintem meg baszódj meg hogy neked már leért. :angyali:

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-30, 00:49:46
Szerintem meg baszódj meg hogy neked már leért. :angyali:
inkább rohadjatok meg mind mocskos letöltők.
az eddigi értékelések alapján must buy a játék, vagyis meg kell várnom míg lemegy 5-6k körüli árra, vagyis csak 1 év múlva fogok tudni vele játszani a hülye elveim miatt...

Soldier

#351
Quote from: Tycho on 2008-10-29, 23:05:34
amúgy ki tud screenshotokat küldeni egy angol gfx setupról, hogy melyik gomb mit jelent? Elolvasni el tudom, de ennyire nem értek oroszul hogy tudjam is hogy a nagyrésze mi...
erre gondolsz?


Quote from: Zsiga on 2008-10-30, 00:49:46
Szerintem meg baszódj meg hogy neked már leért. :angyali:

nekem 28.ota van meg angolul de nem vok elörébb mert 2oranal többet nem jatszottam vele xD

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-10-30, 01:03:41
inkább rohadjatok meg mind mocskos letöltők.
az eddigi értékelések alapján must buy a játék, vagyis meg kell várnom míg lemegy 5-6k körüli árra, vagyis csak 1 év múlva fogok tudni vele játszani a hülye elveim miatt...
Ha minden jól megy ma leér, délután meg holnap próbálgatom, és ha bejön szerdán meg is veszem. Szóval stfu. :angyali:

Dreamcleaver

Sokat nem tudok mondani róla egyelőre, mert kb 2 órát játszottam vele és azt is powerlevelezéssel töltöttem.  :D

Szal pozitívum a barangolás a szép nagy, hangulatos wastelanden.

Negatívum, hogy a WATS miatt egy vicc a harc. Kijöttem a Vaultból és halomra mészárolom a raidereket lv2-n egy 10mm-es pisztollyal különösebb nehézség nélkül. De baseballütővel is lazán betalálok, pedig a melee weap skillem a béka segge alatt.

Amúgy minden szinten van perk, és az egyik ad +1 attribot. Tehát pl ajánlott az elején 10-re rakni az intet és akkor jó sok skill pontunk lesz szintenként, a többi attribot meg perkekből kitoldjuk. lv4-6-ig úgy sincs semmi érdekes perk, max a Lady Killer.

Szal végül is jó, de mint RPG még nem teszteltem. Mondjuk találkoztam két rozsdás powerarmoros vándorló ürgével, akik Brotherhood Outcast néven futottak, szal az pl már 1 db érdekes frakció.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

Én egyet egy raider rush közepén találtam meg, és egy hp-ja maradt a végén... BONK! :__devil: Say hello to my new suit :whoah:

Soldier: igen, köszönöm!

Fazék: töltsd le, játtsz vele, és vedd meg amikor lemegy az ára! Eddig úgy fest én is megveszem, amint nem egy HDD árába kerül :jee:

Dreamcleaver

Az attribokat nem értem miért kellett így megkavarni, teljesen illogikusan. A régebbi Falloutokkal ellentétben, ahol egy skillt akár több attrib is befolyásolt, itt mindegyik fixen növel valamit, és a weap skilleket is szétosztották közöttük.

Pl:

Agi: Small Guns
End: Big Guns, Unarmed
Per: Explosives, Energy Weap
Str: Mellee Weap (de valószínűleg az Unarmed-ot is befolyásolja)

Szal ha valaki feltolja az Agi-t pl, akkor amellett, hogy VATS-ból egy kör alatt leszed 2-3 ellent, még rohadt jól és céloz az összes pisztollyal, gépfegyverrel, shotgunnal etc.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Tycho on 2008-10-30, 08:23:33Fazék: töltsd le, játtsz vele, és vedd meg amikor lemegy az ára!
azért szoktam le teljesen a letöltésről, mert tök fölösleges. így is gyűjtőmániámnak köszönhetően halomban állnak az olyan játékok, amiket végig kéne játszanom. így is hülyének érzem magam, de az már végképp fájna, ha ezután nekiállnék letöltött játékokkal játszani :)
így meg fél-1 év várakozás alatt előkerülő beszámolókból úgyis meg fogom majd tudni ítélni, hogy kell-é nekem a játék vagy söm. :)

Tycho

ja... ami még rossz, hogy kihagyták a traiteket, és eddig ami poénból volt ott, a bloody mess, most damage bónuszt ad és perk, hogy ingered legyen felvenni... Márpedig ezért csak azért se veszem fel... Az is zavar hogy 10 extra alapstat pontot dobhatsz fel perkkel... eddig 7et lehetett, 1-et per stat, és 21 szintet kellett lépned ahoz hogy mindened lehessen, viszont skill levonásért és szintenkénti skillpont csökkentéssel lehetett traittel még 7-et felvenni... lehetnének táposabbak a perkek és ritkábban osztva, hogy legyen értékük, ne csak ilyen apróbb bónuszok legyenek szintenként...
Amúgy meg tényleg elég könnyű a játék, elég hamar halnak az ellenfelek, kicsit könnyebb kimanőverezni őket, és könnyebb elérni, hogy csak egy lőjön, amit te is lőhetsz... A VATS szerintem viszont továbbra is jó, és az első két fallouthoz hasonlóvá teszi a harcot, azaz van időd kitalálni, hogy mit akarsz csinálni, és végignézheted bullet time-ban a hatást ahelyett hogy rohangálnál felalá mint egy FPSben... Mindenesetre, majd ha már messzire is célbatalálok VATSban felteszem a nehézséget very hard-ra ::) remélem csak damage reduxal és az ellenfél skillnövelésével nehezít, nem skillcsökkentéssel, mint a FO1-2

Fazék: felőlem, én szeretem első kézből eldönteni, hogy érdekel-e, vagy kidobom a francba... ::)

Dreamcleaver

Traitek nincsenek viszont vannak spéci perkek, amiket quest rewardként kapsz. Pl az első Megtonban a kísérletező csajszitól (elég sok rádióaktivítást összeszedsz és meggyógyulnak a crippled végtagok). Persze a lényeg, hogy itt mindennek csak pozitív effektje van, szal traitek tényleg nincsenek.

A VATS persze hogy jó ötlet, de imba sztem. Pl 98%-os eséllyel ütök le egy Raidert melee fegyóval pedig 15-ön áll a skill és az erőm is 5-ös.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

várjál 1-2 hetet és modokkal megoldják a problémát a fanok :D