MoonDragon Játékok

Started by iko, 2004-03-04, 13:17:50

Previous topic - Next topic

iko

Egy magyar csapat elég jó játékai vannak Amnézia időcsavar stb... Moondragon

iko

izé idővihar és emlékcsavar  :rolleyes: :D

Karma XXL

QuoteOriginally posted by iko
izé idővihar és emlékcsavar  :rolleyes: :D

Hát ezt szerintem beírhattad volna az elsö postba szerkesztéssel...

Kicsit ON: Jó látni, hogy nem csak RPGMakerrel dolgoznak :) Ne értsen félre senki, én fejet hajtok Pivi képességei elött, kb. ilyen fejet vágtam, amikor láttam az oldallépéses "szereplövonatot ( :D )": :eek: :eek: :eek:

UI: Nem tudom hogy hívják magyarul :)

Ramiz

Én csak Amnéziával játszottam, de a vége nem tetszett.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
az oldallépéses "szereplövonatot

:confused: :confused: :confused:

Amúgy én játszottam mindkettővel, és tudomásom szerint az Amnéziának jó sokféle vége van (hét, ha jól emléxem) Már párszor újranyomtam, de a legjobbat még mindig nem láttam :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Bruce579
:confused: :confused: :confused:

Alapból az RPGMakeres játékokban csak a föhöst látod szaladgálni. Pivi írt egy olyan kódot, amivel a többi ember ott megy mögötte, mint mondjuk a FF8-ban, vagy bármelyik újabb RPG-ben. Az oldallépés pedig olyan volt (ezzel többet nyújtva másoknál), hogy ha megfordulsz, a többi szereplö kitér az utadból.

Quote
Amúgy én játszottam mindkettővel, és tudomásom szerint az Amnéziának jó sokféle vége van (hét, ha jól emléxem) Már párszor újranyomtam, de a legjobbat még mindig nem láttam :)

Én csak az Emlékcsavarral játszottam, az még RPGMaker95-tel készült - emlékszem utána én is mennyire akartam játékot csinálni vele :D

Vikunya

Ha megvan az Rpgmaker2000, megnyithatod vele az Amnéziát és megnézheted, hogyan csinálta Pivi az extra effekteket. Sokat tanultam belőle.
A legjobb megnyerés eléréséhez van (volt?) egy faq a Moondragon honlapján. A megnyerés egyébként attól függ, hogy rájöttél-e az őrült kilétére és hogy milyen közel kerültél Tiffanyhoz.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Alucat

Quote from: VikunyaA legjobb megnyerés eléréséhez van (volt?) egy faq a Moondragon honlapján. A megnyerés egyébként attól függ, hogy rájöttél-e az őrült kilétére és hogy milyen közel kerültél Tiffanyhoz.

Igen igen!
én FAQ nélkül megtudtam csinállni a legjobb befejezést :)
Amúgy nagy RpgMaker-es fan vagyok :)
Azt tudtátok, hogy Ronnal 40 vagy 42-es szint felé léptek akkor a vadászmezőn ki tudtok állni a Démon ellen és megkapjátok a Főnix támadást?

De most elemezzük az Amnéziát:
először is az amnézia nem azért lett sikeres mert hű de nagy trükköket csináltak benne csupán a hangulata miatt. Alap RTP használtak és a csapatválasztásos izén kívűl nem volt benne semmi extra.Ma már vannak sokkal komolyabb Projectek csak azok történetileg vagy valamilyen más szempontból nem érik el az amnézia szinvonalát ezért mondhtjuk hogy az amnézia Magyarország egyik legjobbra sikerült RM2k-s játéka.

és perse nem szabad elfeledkezni a kissebb sikerű csapatokról sem amik még nagyra vihetik! ilyenek:RedDesert,RubyDragon(kik szvsz irtó jó harcrendszert csináltak), Ixion, Darkness,....és még sorolhatnám.

Nah Kb ennyi. :)
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!

Karma XXL

Quote from: AlucatMagyarország egyik legjobbra sikerült RM2k-s játéka.

Enyhe  :_piszka: , de az Amnézia még RM95-tel készült :) A többi viszont igaz  :tezsvir:

Alucat

Quote from: SysOP XXLEnyhe  :_piszka: , de az Amnézia még RM95-tel készült :) A többi viszont igaz  :tezsvir:
Sajna tévedsz. :)
Az Amnézia RPG2000-rel készült és az Emlékcsavar készült RPG95-tel.
És ma már próbálkoznak egyes kissebb csapatok RPG2003-mal ami valamivel bonyorultabb mint az előző kettő.
Én is csinálok ilyen játékokat és tudom miről beszélek :)

Még mielött valaki rákérdezne...Nincs még saját játékom és egy idejig nem is lesz.
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!

Karma XXL

Quote from: AlucatSajna tévedsz. :)
Az Amnézia RPG2000-rel készült és az Emlékcsavar készült RPG95-tel.
És ma már próbálkoznak egyes kissebb csapatok RPG2003-mal ami valamivel bonyorultabb mint az előző kettő.
Én is csinálok ilyen játékokat és tudom miről beszélek :)

Még mielött valaki rákérdezne...Nincs még saját játékom és egy idejig nem is lesz.

 :lol: jól eltaláltam!  :hopp: Végülis, elég régen játszottam az Emlékcsavarral :rolleyes:, a többivel meg nem is  :rolleyes:

Moloko

Párszor próbálkoztam az Amnéziával, de rá kellett jönnöm hogy az ilyen game-ek nem az én világom :rolleyes:
de a MoonDragon csapat tök jó fej :)

Suszi

Én az Amnéziáról csak nemrég hallottam. Le is töltöttem gyorsan, amjd belevágtam. Már a legelején beigazolódott az, amit róla hallottam, hogy szuper game. Nekem rögtön megtetszett. Még nem játszottam végig (az õrült kilétét kutatgatom). Az emlékcsavar nem tetszett meg annyira (még nem játszottam vele túl sokat), de nem rossz ez sem.

Alucat

Quote from: SusziÉn az Amnéziáról csak nemrég hallottam. Le is töltöttem gyorsan, amjd belevágtam. Már a legelején beigazolódott az, amit róla hallottam, hogy szuper game. Nekem rögtön megtetszett. Még nem játszottam végig (az õrült kilétét kutatgatom). Az emlékcsavar nem tetszett meg annyira (még nem játszottam vele túl sokat), de nem rossz ez sem.
Hehh :) és ha tudnád, hogy az Amnézia az RPGMAker2000 legalapabb cuccaival készült. Abban a játékban ami megfogja az embert az a történet. Más nem igazán. De ha röhögni akartok egy jót ajánlom a Diszleksziát! Az amnézia parodizációja a rEd dEsErt csapattól.

Vagy ha egy nagyon fasza RPGMaker2003as játékot akartok akkor ajánlom az Ara Fell-t Amcsi kollágáinktól a Forever fejlesztó csapattól!
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!

Suszi

Quote from: AlucatHehh :) és ha tudnád, hogy az Amnézia az RPGMAker2000 legalapabb cuccaival készült. Abban a játékban ami megfogja az embert az a történet. Más nem igazán. De ha röhögni akartok egy jót ajánlom a Diszleksziát! Az amnézia parodizációja a rEd dEsErt csapattól.

Vagy ha egy nagyon fasza RPGMaker2003as játékot akartok akkor ajánlom az Ara Fell-t Amcsi kollágáinktól a Forever fejlesztó csapattól!
Nagyon köszi. Letöltöttem az általad írt játékokat. Ma próbálom ki!  :)

Pivi

Wow, nem is tudtam, hogy itt is van ilyen topic...  :)

Azért annak örülök, hogy az Amnézia még ennyi évvel az elkészülte után is hódit, legyen a grafikai megvalósítása bármennyire is alap...

Akinek tetszett a libasoros félrelépõs követõrendszerem, az szedje le az Idõvihar követõrendszerének tesztjét:
http://web.axelero.hu/bonax/IVkovetes.zip

Aki meg esetleg 2004 karácsonya táján nem járt volna a honlapunkon, az menjen el, és szedje le az Amnézia 1.2-es verzióját, ami ugyan grafikailag nem nagyon változott, viszont így 3-4 évnyi távlaból újra átdolgoztam a történetet, kijavítottam a logikai hibákat benne, és a játék kapott egy új befejezést (így összesen 6 van), úgyhogy mindenkinek érdemes még1x végigfutni a játékon, mert sokkal több részletet beleraktam a játék hátterérõl, a motivációkról, meg úgy mindenrõl.

Jó játékot! :)
Maximális tisztelettel:
Pivarcsi "Pivi" Gábor
Mithril zenekar - billentyûs
Everest zenekar - billentyûs
MoonDragon Entertainment - zeneszerzõ, játékkészítõ

Suszi

Köszike.
Letöltöttem.
Végigjátszom (újból, már vagy 4-szerre :))