Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

frozenstein

#11100
Citrus
Jobb volt, mint amire számítottam. Nem vitték túlzásba a fan-service-t, és a története is egész elfogadható volt, bár lehetett volna kevésbé szappanopera.
8/10

Mitsuboshi Colors
Az Ichigo Marshmallow kistestvére. Mondjuk számomra sokat levont az értékéből, hogy a három csitrit főszereplőt inkább találtam idegesítőnek, mint aranyosnak. Azért néhányszor sikerült megmosolyogtatnia.
8/10

szerk:

Karakai Jouzu no Takagi-san
Ez elég lassan indult, olyan érzésem volt, hogy az első felében nem történt semmi. Aztán egyre tisztábban látjuk Takagi-san érzéseit, és ez megmenti a sorozatot. Nishikata viszont a legvégéig idegesítő, bár egy minimális karakterfejlődést nála is megfigyelhetünk.
8/10

frozenstein

#11101
Ryuuou no Oshigoto!
Kosarazó lolik és rocker lolik után végre itt vannak a shougi lolik! A loli service meg a shougi is kevesebb volt benne, mint amire számítottam :3x3:. A tizedik részben az angst-fest miatt majdnem levontam egy pontot, de a végére csak összekapta magát a sorozat.
10/10

szerk:

Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku
Fantasy slice-of-life-nak egész jó volt. Extraként kaptunk még fanservice-t meg egy kis akciót is. Mondjuk olvastam olyan véleményeket, hogy elég gyatra adaptáció, mert sok info-dump kimaradt, de az LN ismerete nélkül ezt én nem vettem észre. Egy folytatást megnéznék, de nem fogom tűkön ülve várni.
10/10


Cobra

Köszi, hogy megemlítetted a postomat :D
Escaflowne-t meg még nem láttad? Mondjuk japánul egyszer nekem is meg kéne néznem :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2018-06-12, 21:02:44
Köszi, hogy megemlítetted a postomat :D

Annyira tökéletesen illett a sorozatra, hogy nem tudtam kihagyni. :D (Az előző bejegyzésben egyébként Kikutól idéztem az Inuyashikivel kapcsolatban. :haha:)

Quote from: Cobra on 2018-06-12, 21:02:44
Escaflowne-t meg még nem láttad? Mondjuk japánul egyszer nekem is meg kéne néznem :)

Már vagy tíz éve tervben volt, hogy valamikor meg kellene néznem, de mindig volt valami más, ami épp jobban érdekelt. :3x3:

frozenstein

Overlord S2
The awesomeness continues! A hírhedt lizardman-arc se volt olyan rossz, szerintem gyorsan lezavarták. Ráadásul mindjárt itt a harmadik évad.
10/10

kada

Quote from: frozenstein on 2018-06-15, 17:31:38
Overlord S2
The awesomeness continues! A hírhedt lizardman-arc se volt olyan rossz, szerintem gyorsan lezavarták. Ráadásul mindjárt itt a harmadik évad.
10/10
Nice!
Nekem is bejött, bár a gyíkolást úgy ahogy van átugrottam  ::)

frozenstein

Hakumei to Mikochi
Általában bejönnek a slice-of-life sorozatok, de ezt unalmasnak és eseménytelennek találtam. Nem is tudom, talán a karakterek nem voltak elég szimpatikusak. Azért egyszer nézhető.
7/10

Cloud

Quote from: kada on 2018-06-17, 22:25:34
Quote from: frozenstein on 2018-06-15, 17:31:38
Overlord S2
The awesomeness continues! A hírhedt lizardman-arc se volt olyan rossz, szerintem gyorsan lezavarták. Ráadásul mindjárt itt a harmadik évad.
10/10
Nice!
Nekem is bejött, bár a gyíkolást úgy ahogy van átugrottam  ::)

Volt egy két jó rész azért. :D Bár a gyíkszex-et azért kihagytam volna.

frozenstein

Sangatsu no Lion S2
Jobb volt, mint az előző évad. Végre láthatjuk a karakterfejlődés eredményét, ez az évad már kevésbé borús hangulatú. Most kicsit más karakterek kerülnek a fókuszba, meg néhány újat is megismerhetünk. Shougi oldalról is van pár érdekes fejlemény. S3 when?!?
10/10

frozenstein

Violet Evergarden
Ez elég lassan indult be, meg voltak fura ugrások a sztoriban (egyik részben a főszereplő még olyan mint egy robot, de a következőben már simán írja mások helyett a leveleket :wtf:). Aztán volt egy-két rész amit megkönnyeztem (+1), az akciót az utolsó részekben viszont nem éreztem odaillőnek (±0). Ja, és a folytatást tuti kihagyom, ha kiderül, hogy az utolsó jelenet arra utalt, hogy[spoiler]Gilbert él. :ejj:[/spoiler]9/10

frozenstein


blackronin

Baki the Grappler (1. és 2. évad)
A Netflix most vetíti a 3. évadját a sorozatnak, megtetszett a stílusa és gondoltam, hogy ideje bepótolni az előzményt.
Remek döntés volt.
Egy fantasztikus harcművészetekről szóló sorozatot kaptam, tele remek karakterek és izgalmas harcokkal.
Baki főhősként telitalálat, rögtön megszerettem, Baki apja pedig a tökéletes végső ellenfél.
Hibaként csak azt tudom felhozni, hogy gagyi lett a 2. évad OP és END-je, az art és az animáció pedig nem következetes mindig.
Néhányszor zavart az is, hogy a mangából több részt kihagytak.

Nálam 8,5/10. (a felsorolt hibák miatt, de simán adnák rá 9-et is, ha nem akarnék nagyon szigorú lenni)

A 3. évad innentől kezdve kötelező nézés.  :smile:
Köszönjük a Netflix-nek, hogy folytatja a sorozatot!  :jee:

frozenstein

Hinamatsuri
Egész jól kombinálta a humoros és a megható pillanatokat. Aztán a háttér-sztorival is megpróbáltak valamit kezdeni, de sajnos a vége cliffhanger.
9/10

szpeter

Baki the Grappler 3. (?) évad

Azt mondták a netflix-es sorozattal érdemes nyitni hogy eldöntse az ember bejön-e neki a dolog. Megnéztem az első tíz részt. Dunsztom sincs. Kicsit lesokkolt pár jelenet. :D A címszereplő nem sokszor jelent meg, pedig kíváncsi lennék rá, meg a többiek előéletére is. Őrült egy sorozat, elképesztő dolgok folynak benne, de végig izgulsz hogy mi lesz a szereplőkkel, simán széttrancsíroznak ebben bárkit. Várom a holnapi, 11. részt illetve a szezon zárót, aztán blackronin példáját követve lehet belenézek a korábbi "évadokba" és akkor talán el tudom dönteni hogy összességében bejön-e vagy sem. Eddig biztató de egyben sok is ami itt folyik :D

blackronin

#11115
Quote from: szpeter on 2018-09-02, 21:16:30
Baki the Grappler 3. (?) évad

Azt mondták a netflix-es sorozattal érdemes nyitni hogy eldöntse az ember bejön-e neki a dolog. Megnéztem az első tíz részt. Dunsztom sincs. Kicsit lesokkolt pár jelenet. :D A címszereplő nem sokszor jelent meg, pedig kíváncsi lennék rá, meg a többiek előéletére is. Őrült egy sorozat, elképesztő dolgok folynak benne, de végig izgulsz hogy mi lesz a szereplőkkel, simán széttrancsíroznak ebben bárkit. Várom a holnapi, 11. részt illetve a szezon zárót, aztán blackronin példáját követve lehet belenézek a korábbi "évadokba" és akkor talán el tudom dönteni hogy összességében bejön-e vagy sem. Eddig biztató de egyben sok is ami itt folyik :D
Én, mielőtt megnéztem volna az első két évadot, csak az első és második részt láttam a Netflix-es folytatásból és rögtön meggyőzött.
Az összes szereplő rendesen be van mutatva a korábbi részekben, így sajnos nem volt jó döntés, hogy folytattad...  ^^"
Sokkoló jelenet lesz bőven a régebbi részekben, a brutalitás és az erőszak lételeme a sorozatnak.
Hozzá kell szokni, ha követni akarod a sorozatot tovább. 

A korábbi anime 2000-es években készült, így a legtöbb hang más lesz, de mind telitalálat a szememben.

szpeter

#11116
Van amúgy olyan verzió fent a régi sorozatból a neten ami nem 260p? :'D Belekezdtem, de bántja a szemem az egész, lehet jobban járnék a mangával, de közben meg mint harcművészetis/fighting sorozat jól áll neki ha animálva van, valljuk be.

Igazából eleget flashbackelnek ahhoz hogy értsd a konfliktusokat meg a személyes drámákat nagyjából, főleg hogy az 5 börtönszökevény mind új karakter, annyira meg érdekelt ez az arc hogy megnézzem ami eddig elkészült. Elvileg csak ezután jönnének az igazán durva dolgok, szóval ez még semmi volt eddig :D (pedig...)

szerk.: Am meg ha jól értem 1994-ben készült az eredeti anime, 2000's években szinkronizálták amerikában, ezen kívül meg van egy ova, nem?

blackronin

#11117
Quote from: szpeter on 2018-09-02, 22:17:27
Van amúgy olyan verzió fent a régi sorozatból a neten ami nem 260p? :'D Belekezdtem, de bántja a szemem az egész, lehet jobban járnék a mangával, de közben meg mint harcművészetis/fighting sorozat jól áll neki ha animálva van, valljuk be.
Az indavideo-n van egy nézhető változat, mondjuk a felirat eléggé vegyes minőségű, az anime szerintem jobb mint a kezdeti manga art.
Az anime azért jobb szerintem, mert az art gyakran nagyon hasonlított a Street Fighter 3-ra (értem ezalatt, hogy hasonló mint a játék és a benne lévő átvezető jelenetek).

Quote from: szpeter on 2018-09-02, 22:17:27
Igazából eleget flashbackelnek ahhoz hogy értsd a konfliktusokat meg a személyes drámákat nagyjából, főleg hogy az 5 börtönszökevény mind új karakter, annyira meg érdekelt ez az arc hogy megnézzem ami eddig elkészült. Elvileg csak ezután jönnének az igazán durva dolgok, szóval ez még semmi volt eddig :D (pedig...)
3 karakterre volt utalás a korábbi évadokban, 2 az új.
A korábbi évadok Baki és az apja közötti feszültséget mutatja be remekül, az a sorozat lényege igazából.

Quote from: szpeter on 2018-09-02, 22:17:27
szerk.: Am meg ha jól értem 1994-ben készült az eredeti anime, 2000's években szinkronizálták amerikában, ezen kívül meg van egy ova, nem?
Az első és a második évad 2001-es.
A 94-es OVA-t nem láttam, azt írták több helyen, hogy felejthető.

frozenstein

Shokugeki no Souma OVA+S3+S4
Az OVA nagyrészt felejthető fanservice, de a negyedik részben mutatják be az Elite Ten-t, és később erről csak egy rövid flashback van a sorozatban, úgyhogy azt érdemes megnézni a harmadik évad előtt.
Az S3 bravúros volt, a végén az a kinyilatkoztatás Erina+Azami előtt 100/100. Bár a történetet elég gyorsan darálták, hasonlóan a második évadhoz.
A negyedik évadban pedig sajnos nem láthatjuk az story-arc végét. A cliffhanger kísértetiesen hasonlít az első évad végére. :ejj:
OVA 8/10
S3 10/10
S4 9/10

frozenstein

Nanatsu no Taizai S2
Összességében kicsit jobban tetszett, mint az előző évad, de azért elég sok volt a shounen klisékből: hirtelen mindenkinek van power level-je, senkinek sem sikerül halottnak maradnia, romance plot reset with amnesia :punny:.[spoiler]Mondjuk Elaine visszatérése miatt megérte.[/spoiler]A sztori vége megint nyitva maradt persze, talán lezárásnak kapunk mégegy évadot valamikor.
9/10

frozenstein

#11120
High School DxD S4
A design váltást egy kicsit szokni kellet, de történetileg gyönyörűen reset-elték az előző évad anime-original utolsó részeit, és folytatták az LN sztoriját. Utánanézve még a sztori feléig sem jutottunk, viszont a következő néhány kötet egész jónak ígérkezik spoiler-ek alapján. Remélem legalább mégegy évadot kapunk, bár azt sem bánnám ha szépen lassan az egészet adaptálják. :D
10/10

frozenstein

Fullmetal Panic! S3(vagy S4 ha a Fummoffu!-t is számoljuk)
Jó volt ez a folytatás! Kár hogy a történet végére még mindig nem jutottunk el. Reménykedjünk, hogy a befejezést is animálják, egyszer.
9/10

Cobra

Lord of Vermillion: Ez nagyon szar volt.  :comp:
Kliséhalmaz gagyi CG-vel és közepes rajzolással, plusz a történénet nagy része nincs megmagyarázva és lezárva se... 1/10
Hide and fear, Cobra Commander is here !


pintergreg

Kaze Tachinu: Anno moziban lemaradtam róla, utána indokolatlanul a csak azért sem nézem meg kategóriában volt, majd simán elfelejtettem, hogy van amikor már nem volt körülötte hype. Nem olvastam utána a történelmi vonatkozásoknak mielőtt most megnéztem, a Németországba utazós dolog új volt, de logikus. Jól bemutatták a technológiai hátrányt. A tervezés nyilvánvaló okokból analógiákon keresztül és a főszereplő érzelmein keresztül volt bemutatva. Még ha én vevő lennék technikai részletekre, az nem ebbe a műfajba való. :D Nagyon szépen meganimált történet, de azért az embert ezt el is várja valahol Miyazakitól, bár a végén a ,,Zérók" kicsit furák voltak repülés közben, főleg a szárnyélek. Összességében tetszett, 8 pontot adtam rá.

frozenstein

#11125
Shinmai Maou no Testament Movie
Ezt valahogy gyengébbnek éreztem az előzményektől (bár azok se voltak túl erősek :D). Az akció jelenetekből kevesebb van, a fanservice jelenetekből is mintha hiányozna valami, ráadásul a vége cliffhanger. Folytatásra se nagyon számíthatunk, mert közben az LN véget ért, az animátor stúdió meg csődbe ment: RIP.
7/10

szerk:

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu
Az animáció tetszetős, jó volt a fanservice is, a történet egy kicsit klisés, meg a végén a happy end erőltetett, de összességében egy jobb fajta isekai harem.
9/10

frozenstein

Yama no Susume S3
Nem is volt rossz folytatás. Bár a friendship angst-ot kicsit fölöslegesnek éreztem, meg kiderült, hogy a következő Mt.Fuji challange még soká jön, de remélem folytatják még.
10/10

frozenstein

Steins;Gate 0
Zseniális volt! Annak ellenére, hogy tudtuk hova fog kilyukadni a történet, tele volt meglepő fordulatokkal. Az előző sorozat persze jobb, de ez egy nagyon jó kiegészítés hozzá. Mindenkinek ajánlom, akinek tetszett az eredeti sorozat.
10/10

frozenstein

Boku no Hero Academia S3
Megint csak nagyon jól sikerült a folytatás! Ősszel jön a negyedik évad, ami külön jó! :cool:
10/10

frozenstein

Happy Sugar Life
Hát ez elég beteg cucc volt. Mondjuk pont azért néztem, de azt azért már túlzásnak éreztem, amikor minden második felbukkanó karakter pszichopata volt. Összességében tetszett, a befejezésben is volt 2 extra csavar, amikre nem számítottam.
8/10