Main Menu

Álmok

Started by Meske, 2004-08-30, 13:46:43

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Quote from: Edina-chan on 2007-09-02, 22:47:38
Ahw, igazi álomfejtő vagy.  :D

Welcome to the NHK! hatása.  :szemuveges:

Témához maradva: Hogyha valakinek huzamosabb ideig nincsen semmiféle olyan álma, melyre képes emlékezni (mint tudjuk, minden éjjel álmodunk valamit, az agyunk azonban nem minden esetben képes azon raktározásra, hogy felkelés után is emlékezhessünk az álomra), akkor az valami komolyabb pszichológiai probléma jele? Már hetek óta nincs olyan álmom, melyre emlékeznék.

Draconire

#961
Quote from: Solid Snake on 2007-09-02, 23:22:08
Témához maradva: Hogyha valakinek huzamosabb ideig nincsen semmiféle olyan álma, melyre képes emlékezni (mint tudjuk, minden éjjel álmodunk valamit, az agyunk azonban nem minden esetben képes azon raktározásra, hogy felkelés után is emlékezhessünk az álomra), akkor az valami komolyabb pszichológiai probléma jele? Már hetek óta nincs olyan álmom, melyre emlékeznék.
Hát, ha a négy évből indulok ki amit lehúztam melletted...yeah, you're probably a retard. Hope that helps.

btw: nemrég álmomban rövidujjú+rövidnadrág kombóban, hason és seggen csúszkáltam a hóban Kagamival, Konatával és Konata apjával (Lucky Star), majd az utolsó csúszásnál belementem egy csalánosba amikor megpróbáltam felvágni és beelőzi mindenkit, ami sikerült is, csak elszámoltam magam és kisiklottam. Éppen koktélt indultunk inni, amikor felébredtem. I love my dreams.

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-09-02, 23:36:51
Hát, ha a négy évből indulok ki amit lehúztam melletted...yeah, you're probably a retard. Hope that helps.

[spoiler]F*ck u.  :fuk-u: :hehe:[/spoiler]

Quote from: Gmer on 2007-09-02, 23:36:51
btw: nemrég álmomban rövidújú+rövidnadrág kombóban, hason és seggen csúszkáltam a hóban Kagamival, Konatával és Konata apjával (Lucky Star), majd az utolsó csúszásnál belementem egy csalánosba amikor megpróbáltam felvágni és beelőzi mindenkit, ami sikerült is, csak elszámoltam magam és kisiklottam. Éppen koktélt indultunk inni, amikor felébredtem. I love my dreams.

Télen is vannak csalánok (a hó alatt)?  :confused: :P

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2007-09-02, 23:39:47
[spoiler]F*ck u.  :fuk-u: :hehe:[/spoiler]
^_^

Quote from: Solid Snake on 2007-09-02, 23:39:47
Télen is vannak csalánok (a hó alatt)?  :confused: :P
Nyár volt. :D
Mint írtam, rövidnadrág + rövidujjú volt rajtam.

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-09-02, 23:44:52
Nyár volt. :D
Mint írtam, rövidnadrág + rövidujjú volt rajtam.

Then you are a liar.  :ejnye:

Quote from: Gmer on 2007-09-02, 23:36:51
btw: nemrég álmomban rövidujjú+rövidnadrág kombóban, hason és seggen csúszkáltam a hóban Kagamival, Konatával és Konata apjával...

Member

Nekem volt, hogy 3-4 hónapig nem emlékeztem semmi álmomra, igaz, a szobatársaimmal minden este vedeltünk. :D
Komolyra fordítva van, hogy 3 hétig nem emlékszem egyre sem, aztán jön egy sűrűbb hét. Ilyenkor feltolódnak az elfojtott vágyak és előjönnek látens álomképben, aztán várnak, amíg megint szükség lesz rájuk. :)

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2007-09-02, 23:46:57
Quote from: Gmer on 2007-09-02, 23:36:51
btw: nemrég álmomban rövidujjú+rövidnadrág kombóban, hason és seggen csúszkáltam a hóban Kagamival, Konatával és Konata apjával...
Látod, ezért írtam, hogy szeretem az álmaim. Nálam nincs ilyen hülye megkötés, hogy csak télen lehet hó. :D
(de tényleg nyár volt, mindenki úgy öltözött, és egyáltalán nem volt hideg + tudtam, hogy nyár van)

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-09-02, 23:50:06
(de tényleg nyár volt, mindenki úgy öltözött, és egyáltalán nem volt hideg + tudtam, hogy nyár van)

Akkor meg mondd azt, hogy műhó volt. ;)

Edina-chan

@Gmer: Akkor nem csak nekem vannak ilyen irreális álmaim.  :D :tezsvir:
Kagamival? *-* wáá~
Nekem ritkán vannak animés álmaim. Látszik, hogy ki itt az igazi fanatikus.  :D

minuszmiki

Quote from: Gmer on 2007-09-02, 23:36:51
btw: nemrég álmomban rövidujjú+rövidnadrág kombóban, hason és seggen csúszkáltam a hóban Kagamival, Konatával és Konata apjával (Lucky Star), majd az utolsó csúszásnál belementem egy csalánosba amikor megpróbáltam felvágni és beelőzi mindenkit, ami sikerült is, csak elszámoltam magam és kisiklottam. Éppen koktélt indultunk inni, amikor felébredtem. I love my dreams.

Bárcsak én is tudnék ilyenek álmodni, best dream evar. Nekem ma olyan jutott, hogy két lánnyal, akiknek a nevét se tudtam és irl soha nem is találkoztam velük, elmentünk valami templomhoz, amit magas vastartalmú kövekből építettek, és ezért elég barnás volt már. El kellett nekik magyaráznom, hogy ez azért van, mert a kövekeben lévő vas rozsádává vált és az színezi ilyenre, aztán szembe jutot, hogy milyen jó lenne, ha valami savval kivonnánk a vasat minden második kőből és akkor ilyen szép mintás templom lesz. Az egyikük viszont nem értette a gondolatmenetet, megsértődött, elszaladt és elbújdosott a közeli erdőben, csomó ideig bolyongtam, mire megtaláltam, látszott az arcán, hogy sírt, nekem meg vígasztalnom kellet, hogy nem buta ő, meg nem akarta senki bántani, ilyenek. Aztán megnyugodott, megfogta a kezemet, elsétáltunk és felébredtem.

Solid Snake: Nem hiszem, hogy ettől defektes lennél, nekem is ez volt az első álmom az elmúlt kb. két hónapban, amire emlékszem, néha meg csomót álmodok.

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-09-02, 23:53:30
Bárcsak én is tudnék ilyenek álmodni, best dream evar. Nekem ma olyan jutott, hogy két lánnyal, akiknek a nevét se tudtam és irl soha nem is találkoztam velük, elmentünk valami templomhoz, amit magas vastartalmú kövekből építettek, és ezért elég barnás volt már. El kellett nekik magyaráznom, hogy ez azért van, mert a kövekeben lévő vas rozsádává vált és az színezi ilyenre, aztán szembe jutot, hogy milyen jó lenne, ha valami savval kivonnánk a vasat minden második kőből és akkor ilyen szép mintás templom lesz. Az egyikük viszont nem értette a gondolatmenetet, megsértődött, elszaladt és elbújdosott a közeli erdőben, csomó ideig bolyongtam, mire megtaláltam, látszott az arcán, hogy sírt, nekem meg vígasztalnom kellet, hogy nem buta ő, meg nem akarta senki bántani, ilyenek. Aztán megnyugodott, megfogta a kezemet, elsétáltunk és felébredtem.

A valóságban is ezt tennéd, ha két ismeretlen lánnyal elsétálnál egy lepusztult templomhoz?  :lazza:

Quote from: minuszmiki on 2007-09-02, 23:53:30
Solid Snake: Nem hiszem, hogy ettől defektes lennél, nekem is ez volt az első álmom az elmúlt kb. két hónapban, amire emlékszem, néha meg csomót álmodok.

Akkor megnyugodtam. Valamelyest.  :smile:

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2007-09-02, 23:51:56
Akkor meg mondd azt, hogy műhó volt. ;)
Dehogy volt műhó, rendes hó volt az.  :hehe:

Quote from: Edina-chan on 2007-09-02, 23:52:49
@Gmer: Akkor nem csak nekem vannak ilyen irreális álmaim.  :D :tezsvir:
Kagamival? *-* wáá~
Nekem ritkán vannak animés álmaim. Látszik, hogy ki itt az igazi fanatikus.  :D
Bújtam én már EVA-ba atomtámadás elől, sorított már sarokba Rena, bámultam chibi-Suigintou-t sétálni, vektorokkal dobáltam óvodásokat, etc... :D

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2007-09-02, 23:58:34
Quote from: minuszmiki on 2007-09-02, 23:53:30
El kellett nekik magyaráznom, hogy ez azért van, mert a kövekeben lévő vas rozsádává vált és az színezi ilyenre, aztán szembe jutot, hogy milyen jó lenne, ha valami savval kivonnánk a vasat minden második kőből és akkor ilyen szép mintás templom lesz.
A valóságban is ezt tennéd, ha két ismeretlen lánnyal elsétálnál egy lepusztult templomhoz?  :lazza:
Nem volt lepusztult a templom, teljesen ép volt meg nem rohadt széjjel, csak látszott rajta, hogy öreg. Egyébként természetesen ugyanígy tennék. :D

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-09-03, 00:00:46
Bújtam én már EVA-ba atomtámadás elől, sorított már sarokba Rena, bámultam chibi-Suigintou-t sétálni, vektorokkal dobáltam óvodásokat, etc... :D

Who's the real retard?  :morci: :lazza:

Én

Én még csak Rei-ek elől menekültem: tudtam, hogy ha megérintenek, végem. Megérintettek, és felébredtem :D

Edina-chan

Miért pont Rei? o_ó Én előbb ijednék meg Asukától ~
Hmm..én egyszer One Piece-eset álmodtam,de már nem tudom pontosan, mit.

Én

Two words: Third impact. :smile:

Zsiga

Én vagyok az egyetlen aki egyáltalán nem szokott animéset álmodni? :bruhuhu:
Mondjuk van helyette más, visszatérő álmom pl. hogy egy lángoló jobb hajtóműves Tomcatet próbálok lerakni a Nimitzre. Általában sikerül élve megúsznom... :D

minuszmiki

Én se szoktam, egyedül a Beck nézése közben tűntek fel az egyik álmomban a szereplők, de nem emlékszem mit csináltak. Illetve egyszer megálmodtam egy komplett Cowboy Bebop részt, de sajnos abból is csak arra emlékszem, hogy nagyon jó volt.

Member

Volt már, hogy animekarikkal álmodtam, de általában random jönnek elő és pont nem azokból a sorozatokból, amiket szeretnék. :)
Én Elfen Lied-et álmodtam anno teljesen újra, de nem voltak benne diclonius-ok, hanem egy öreg halászbácsi, pedig az elején még azt mondták, hogy az lesz. :D

kikuchiyo

Reggel elég borzalmasat álmodtam...

[spoiler=16 éven felülieknek csak szülői felügyelettel ajánlott]Szerepelt benne Ramiz (asszem ő volt az, legalábbis valahonnan tudtam, hogy ő volt az), akinek levágták a fejét karddal, majd a holttestét egy karóra feltűzve láttam viszont egy férfivécében, éppen szedték le és a belei is omlottak ki... ekkor hánytam sugárban. Az álom további részében egy csapat régi osztálytársammal voltam egy kupacban, az egyik társunkat, aki magatehetetlen volt, próbáltuk félig ülő helyzetbe tornászni, hogy kapjon levegőt, de csendben kellett, mert féltünk, hogy jönnek a felügyelők és a mi fejünket is levágják.  :wtf: :oops: :ejj:
Még szerencse, hogy egy bizonyos személy nem szerepelt ebben az álomban...[/spoiler]

Vajon ez a szép, kellemes álom kapcsolatban lehet azzal, hogy ma volt az első napom az új munkahelyen? :rolleyes:
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-03, 23:31:22
Vajon ez a szép, kellemes álom kapcsolatban lehet azzal, hogy ma volt az első napom az új munkahelyen? :rolleyes:

/therapist mode on
Ez arra mutat rá, hogy vigyázz a főnökkel.  :D
/therapist mode off

LittleElf

#982
Quote from: Zsiga on 2007-09-03, 00:19:26
Én vagyok az egyetlen aki egyáltalán nem szokott animéset álmodni? :bruhuhu:
Én egyetlen egy alkalommal álmodtam animével... arról szólt végig hogy gondolkodok mi fog történni a Death Note következő részében... anime szereplők még nekem sem jöttek elő  :frown:
Hát az biztos hogy ehhez nem kellett volna álmodni, mert elég nagy időközökkel tudtam csak animét nézni...  :smile: 

Meske

Quote from: Solid Snake on 2007-09-02, 23:22:08Hogyha valakinek huzamosabb ideig nincsen semmiféle olyan álma, melyre képes emlékezni (...), akkor az valami komolyabb pszichológiai probléma jele?
Tuti, hogy nem! Csak egyszerűen nem olyankor ébredsz fel, amikor éppen álmodsz, vagy amikor éppen vége lett az álmodnak, ugyanis leginkább azokra az álmokra emlékezünk, amiket közvetlenül felkelés előtt álmodunk. (legalábbis én így tudom) :)




Animés álmok: Nekem eddig egyszer volt animés álmom, amikor is Osaka is szerepelt az álmomban (Azumanga), és ezt le is írtam, szóval ha valakit érdekel, az visszakeresheti. :)
A fórumtagok viszont már többször is szerepeltek az álmaimban. :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

hargharg

nah, sikerult a mai ejjel kettot is almodni, raadasul "remalmot". bar egyikre sem riadtam fel - csak szimplan felebresztettem magam - azert nem orultem, hogy nem valami bekessel lepett meg a tudatalattim.
ahogyan emlexem, en filmszeruen lattam a dolgokat, mindkettoben voltak meglepo kameramozgasok, pl. az alabbi korhazepuletbe ugy "neztunk" be, hogy kb 2-3 kilometerrol kozelit ra kamera, es korberepuli.

elso: ez csak bemutatora sikeredett, a vegen ebredtem fel, es a foszereplok - akikre nem emlexem (vagy esetleg Bill Pullman koztuk volt?) - meg el se jutottak a tulajdonkeppeni he*szinig: valami nagy hegyvideken levo elegge kiterjedt korhazepuletben szabadulnak el a zombik, csak a korulotte elterulo "vegtelen" erdoben haladnak celjuk fele.
amire emlexem, hogy ezek mind lassu zombik, kiveve egyet, de hogy az az egy miert tud futni, csatornat maszni, meg hasonlo okossagokat csinalni, mar ugyancsak nem emlexem.

masodik: adott egy vilag, ahol van pa emberke, akiknek fura kepessegei vannak. tenyleg keves, vagy legalabbis az alomban nem lattam beloluk sokat. az egyik a foszereplo (x), aki kepes _mindent_ (nojo, hat most gondolom annyira meg nem fejlett, hogy pl. a foldet is elnyelje) magaba olvasztani,aztan magabol kiadni, es nem tudja kontrollalni ezt a kepesseget. ez szerintem mar alapbol eleg frusztralo he*zet tud lenni, de mindezt tetezi az, hogy stikaban egy masik valaki (y) - akit nem volt szerencsem latni, de valami harmadik szeme* volt, mert egy masik kulonleges szeme*t (z) iranyit annak akarata ellenere - a vilagot terrorizalja mindenfele csunya dologgal (nem emlexem... : )). aztan persze a fohosunk megismer egy holgyet, aki megintcsak bir valami kepesseggel (talan telepata?), de a film fo*aman sikeresen elnyeli, de nem veletlenul, hanem y atveszi az iranyitast egy rovid idore. aztan persze mikozben uldozi z-t, aki nihilizalni tudja a dolgokat, azert sikerul megmenteni a fohosnot, es amikor mar eppen elkapnak, akkor z y-hoz menekul.
itt ebredtem fel.
az alom egeszere jellemzo volt: videken jatszodott, talan ha ketto vagy harom hazat lattam az benne. vagy esti voros felhoma* volt, vagy koromsotet, vagy feher tejszinu kod terult el mindenfele. z pedig fura, ures szemekkel es siko*ra nyilo szajjal rendelkezo holgy volt toloszekben - a legreszletesebb akire emlexem.

hejj, pedig direkt azert keltem fel a vegso osszecsapas elott, hogy minel tobbre emlekezzek, de sajnos az aprobb csatak elfelejtodtek... : /
rofl

Draconire

Volt már olyan, hogy álomból álomba "ébredtem fel", de ilyen szinten, mint ahogy most volt, velem még nem játszódott le.
Maguk az "ébredések" mind ugyanúgy folytak le: felkelek, lenyúlok a mobilomért, babrálok vele valamit (időt nézek/vakut próbálom bekapcsolni lámpaként -olyan dolgok amiket általában szoktam csinálni), majd kimegyek a fürdőszobába.
Mindezt vagy 10 alkalommal eljátszottam....
Valamikor már a mobilnál felkeltem, máskor az ágyból kikelve nem tudtam lábraállni és felkeltem, és olyan is volt amikor a fürdőszobában elkezdtem gondolkodni, hogy valami nem stimmel. A legijesztőbb az egészben az, hogy az utolsó "ébredések" után már próbáltam ellenőrizni, hogy most ténylegesen felkeltem-e, de még ha sikerült is megszakítanom az adott álmot, ismét egy álomban találtam magam.

Nem is tudom mikor volt utoljára, hogy nem mertem vissza aludni, de most szabályosan menekültem az ágyból...

Solid Snake

Welcome to the NHK! Day Break feeling!  :lazza:

minuszmiki

Quote from: Gmer on 2007-10-30, 09:37:24
Volt már olyan, hogy álomból álomba "ébredtem fel", de ilyen szinten, mint ahogy most volt, velem még nem játszódott le.
Maguk az "ébredések" mind ugyanúgy folytak le: felkelek, lenyúlok a mobilomért, babrálok vele valamit (időt nézek/vakut próbálom bekapcsolni lámpaként -olyan dolgok amiket általában szoktam csinálni), majd kimegyek a fürdőszobába.
Mindezt vagy 10 alkalommal eljátszottam....
Valamikor már a mobilnál felkeltem, máskor az ágyból kikelve nem tudtam lábraállni és felkeltem, és olyan is volt amikor a fürdőszobában elkezdtem gondolkodni, hogy valami nem stimmel. A legijesztőbb az egészben az, hogy az utolsó "ébredések" után már próbáltam ellenőrizni, hogy most ténylegesen felkeltem-e, de még ha sikerült is megszakítanom az adott álmot, ismét egy álomban találtam magam.

Nem is tudom mikor volt utoljára, hogy nem mertem vissza aludni, de most szabályosan menekültem az ágyból...
És miért vagy biztos benne, hogy most már valóban ébren vagy?

pet

#988
Ma azt álmodtam többek között, hogy én vagyok a Pápa és épp egy királyt koronázok de elfelejtettem a szöveget, :D és ott dadogtam meg mondtam valami hülyeséget
Edit.: pár hónapja meg olyat álmodtam hogy egy lány elémállt és azt mondta "Ezentúl moss szappannal hajat", gondolkodtam rajta hogy kipróbálom irl, de még nem szántam rá magam :D

Fubenalvo

Szappant szokták használni egyesek hajzselének is, durván megköti a hajat. :D
Persze mondjuk, ha nem mossák ki...
BTW az normális, hogy egy csaj azt mondja telefonban, hogy álmodjak róla és a végén tényleg!? Reggel felkeltem... mondom hábázz... Se azóta, se elötte nem volt olyan, hogy a csajról álmodtam volna. :P