Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

Szacsi

Én is mesterműnek tartom az animét, és örülök neki, hogy annyi lett, amennyi (oké, plusz egy részt még el tudtam volna viselni).
(A grafikája nekem is tetszik. Érdekes módon a régebbi (2000 előtti) animék ilyen szempontból sokkal jobban tetszenek.)

smash++

#241
Quote from: Szacsi on 2007-04-19, 15:29:02
Én is mesterműnek tartom az animét, és örülök neki, hogy annyi lett, amennyi (oké, plusz egy részt még el tudtam volna viselni).
(A grafikája nekem is tetszik. Érdekes módon a régebbi (2000 előtti) animék ilyen szempontból sokkal jobban tetszenek.)
Szerintem még annyi részt megcsinálhattak volna,hogy Gats-t és Caskat muataják illetve annyit még,hogy Gats felépül és neki vág a világnak,vagy démonoknak.

Kicsit bele olvastam mi is történt az anime után és a fene vigye el kezd érdekelni mi lesz Gatz-al!!!Mármint a sorsa.Na asszem nyáron kivégzem a mangat ha minden jól megy... (de még nem biztos :D)

Modify:Megtetszett eza fantasy.Szóval nyáron tuti elolvasom ;)  Remélem nem fogok csalódni és majd vmi normális véget fogok kapni egyszer...

via_mala

Quote from: smash++ on 2007-04-19, 15:45:57
Modify:Megtetszett eza fantasy.Szóval nyáron tuti elolvasom ;)
Ez a beszéd!  :jee:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Gregory

Chapter 285
Végre valami érdekes. Gatts is in deep shit

Rounin

Quote from: smash++ on 2007-04-19, 14:32:31

Amit Spoiler-ben kaptam történetet Gats-ról és Caskaról az nagyon érdekel.[spoiler]nehogy már Grifftől legyen terhes és egy szörnyszülöttnek vagy minek adjon életet... :ejj:,hogy ebben mi a logika, semmi tipikus japán gondolatmenet[/spoiler]

[spoiler=Kis korrigálás]Nem Griffithtől lesz terhes, hanem Gattsu-tól, Griffith pusztán megrontja a magzatot az aktus során.[/spoiler]

Prof. William

Quote from: Gregory on 2007-05-01, 18:15:04
Chapter 285
Végre valami érdekes. Gatts is in deep shit

Érdekes? Gatts mikor nincsen bajban? Mindig vért hányva törött csontokkal győz...

blackronin

Nagyon jó manga ez a Berserk! (csak nemrégen kezdtem el olvasni)
Pár dolog viszont érdekelne:
1. Az anime részei teljesen lefedik Gattsu múltját? (a manga alapján, vagy pedig olvassam végig inkább)
2. Honnan lehet leszedni a 283, 284 és 285-ös fejezeteket angolul?

Ez a manga nagyon megfogott, egyszerűen imádom az ilyen sötét hangulatú, realista és fantasy elemekkel párosított történeteket. Szerintem az egyik legjobb manga.

Prof. William

1. Nem egésszen. Sokkal jobban ki van fejtve és sokkal több dolog van benne.  Ott kezdődik a sztorija hogy megszületik. :)  Érdemes elolvasni...

Zen

Quote from: Prof. William on 2007-05-24, 20:11:55
Quote from: Gregory on 2007-05-01, 18:15:04
Chapter 285
Végre valami érdekes. Gatts is in deep shit

Érdekes? Gatts mikor nincsen bajban? Mindig vért hányva törött csontokkal győz...

Merthát: Darkness, imprisoning me, al that I see... :D
(Berserk Outtakes ismerete előny :Kiraly:)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Gregory

Quote from: Prof. William on 2007-05-24, 20:11:55
Quote from: Gregory on 2007-05-01, 18:15:04
Chapter 285
Végre valami érdekes. Gatts is in deep shit

Érdekes? Gatts mikor nincsen bajban? Mindig vért hányva törött csontokkal győz...
Mostmár legalább következtetni tudunk a Gatts - Griffith közötti erőkülönbségekre. Vagy legalábbis mostmár van mihez viszonyítani

blackronin

nem olvastam végig a mangát (az egy kicsit durva lenne)
de ostoba módon belenéztem a 285-ös fejezetbe...
:eek:
:eek:
:eek:
:eek:
mi a fene!?
[spoiler]Griffith mint jófiú! A Midland hadsereg parancsnoka!
És ráadásul a Neo Band of the Hawk-ot vezeti! Trónörökös és a hercegnő is vele van!
A gonosz uralkodót csak a ránézésével legyőzi!
Gatts sehol!
Azt hiszem történt egy-két dolog az Eclipse óta...[/spoiler]

Zen

Quote from: blackronin on 2007-05-26, 20:31:43
nem olvastam végig a mangát (az egy kicsit durva lenne)
de ostoba módon belenéztem a 285-ös fejezetbe...
:eek:
:eek:
:eek:
:eek:
mi a fene!?
[spoiler]Griffith mint jófiú! A Midland hadsereg parancsnoka!
És ráadásul a Neo Band of the Hawk-ot vezeti! Trónörökös és a hercegnő is vele van!
A gonosz uralkodót csak a ránézésével legyőzi!
Gatts sehol!
Azt hiszem történt egy-két dolog az Eclipse óta...[/spoiler]


Jaa, néhány apróság, nem kell velük törődnöd.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

#252
hát behoztam a mangát, mikor jön ki a köv. chapter? :D komoly nagyon, kiváncsi vagyok mit fognak kihozni ebből... [spoiler]meg most az újjászületett griffith az gatts fia? (a fia testéből született újra, azért rontotta meg a még terhes Caskát?)[/spoiler]
hát ez a manga még menni fog egy darabig, [spoiler]az elf város még sehol, még hátravan a big fight griffith meg a felhő-apostol között, meg ugye Zodd vs. Gatts, Griffith vs. Gatts meg ki tudja hány új karaktert varázsolnak még be ide[/spoiler]

Zen

Quote from: chilip on 2007-06-05, 20:56:19
hát behoztam a mangát, mikor jön ki a köv. chapter? :D komoly nagyon, kiváncsi vagyok mit fognak kihozni ebből... [spoiler]meg most az újjászületett griffith az gatts fia? (a fia testéből született újra, azért rontotta meg a még terhes Caskát?)[/spoiler]
hát ez a manga még menni fog egy darabig, [spoiler]az elf város még sehol, még hátravan a big fight griffith meg a felhő-apostol között, meg ugye Zodd vs. Gatts, Griffith vs. Gatts meg ki tudja hány új karaktert varázsolnak még be ide[/spoiler]

[spoiler]Griffith a magzatot csak úgy rontotta meg, bár később lehet, h előhoznak még valami okot, újjá viszont egy egy másik született, aki behelitté kívánta magát.[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

de akkor most gatts gyereke griffithben van, mivel az a tojás alakú mittoménmi, amiből griffith teste lett, az a testébe tette a gyereket, nem?

Zen

[spoiler]Na vaja: van Gatts gyereke, az koszál össze-vissza, és volt vmi gyerek, aki talált egy behelitet, és azt kívánta h tojás legye negy jobb világ számára, behelitté vált, és Griffith fizikai teste abból kelt ki. Gatts kölke közben...van.[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

csacsika

Griffith jó lett?
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Prof. William

Most épen Midlandot szabadítja fel szóval a ott élő emberek szerint jó arc. A katonái szerint is jó arc, de sztem ugyanúgy beáldozna minndenkit a célja érdekében mint ahogy a Hawks al tette. Ő már túl van ezen az embei jó és rossz dolgon. A saját törvéynei vezérlik. Hisz már majdnem isten.

Nem hiszem hogy direkt gonosz volna aki kélyesen kínoz meg és öl meg embereket de sztem a világot két részre osztja...

1. Van ő és az álma
2. Minden más

Az ő szemében nem számí semmi. Az emberek Midland... Jó jönnek hogy felhasználja őket de sztem ha úgy hozná a dolog  azonnal ellenük fordulna.  ( Reméllem majd lessz olyan hogy az őt köövető Emberi Hawkok jól pofára esnek és rájönnek mi Griffith. )

chilip

hol a picsába gatts gyereke? nem a tojásfiúban volt amikor átalakult?

Gregory

Ott meghalt a tojásgyerekkel Gatts gyereke is, nem?
Vagy legalábbis úgy emléxem, h mintha valahol ezt írták volna...

Zen

Egy csomó fejezetben feltűnt még a gyerek, uh nem halott.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

nem az a kislány volt a fakunyhós résznél? amikor először támadtak a tintahallal vagy mivel a kushanok...

Zen

Quote from: chilip on 2007-06-08, 11:43:03
nem az a kislány volt a fakunyhós résznél? amikor először támadtak a tintahallal vagy mivel a kushanok...

Az lány volt?
Amúgy, igen, ő.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

Quote from: Zen on 2007-06-10, 12:48:50
Quote from: chilip on 2007-06-08, 11:43:03
nem az a kislány volt a fakunyhós résznél? amikor először támadtak a tintahallal vagy mivel a kushanok...

Az lány volt?
Amúgy, igen, ő.

nem tudtam mire vélni hogy a tojásfiú lenyelte, aztán meg feltűnt a gyerek aki csak Gattsban meg Caskaban bízott. de mind1, ezekszerint valahogy kijött tojásfiúból. csak azt nem értem mér mentette meg griff Caska-t (aztán furcsán nézett is, meg megjegyezte, hogy ez az érzés a testből jött, nem tőle) -> emiatt gondoltam, hogy a fia benne lehet

Zen

Quote from: chilip on 2007-06-10, 13:11:59
Quote from: Zen on 2007-06-10, 12:48:50
Quote from: chilip on 2007-06-08, 11:43:03
nem az a kislány volt a fakunyhós résznél? amikor először támadtak a tintahallal vagy mivel a kushanok...

Az lány volt?
Amúgy, igen, ő.

nem tudtam mire vélni hogy a tojásfiú lenyelte, aztán meg feltűnt a gyerek aki csak Gattsban meg Caskaban bízott. de mind1, ezekszerint valahogy kijött tojásfiúból. csak azt nem értem mér mentette meg griff Caska-t (aztán furcsán nézett is, meg megjegyezte, hogy ez az érzés a testből jött, nem tőle) -> emiatt gondoltam, hogy a fia benne lehet

Hát, mivel a gyerek technikailag egy démon, akár félig akár nem, ezért talán nem halt bele, hanem csak megsemmisült a teste, aztán később lettt egy új.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

kijött a 290-es chapter, és menjenek a büdös életbe... semmi de semmi lényeges nem történik. előjött az a démon-kutya gattsban, hogy aztán vissza is menjen, a kalózokra is ellőttek egy jópár chaptert, holott havonta jelenik meg a manga. kurva lassan haladnak és még a vége sehol.... lesz Griffith vs. emperor vagy ki (a felhőmuki), gatts még végig fog zongorázni eggyesével a Band of the hawks tábornokain (zod, az a sárkány... stb. ) többieknek nagyon nincs esélye ellenük, de ki tudja, még hátravan az elfek szigete, még az emperorig el kell jutni, a finálé gatts vs griffith... olyan lesz ez mint az inuyasha - végtelen történet a semmibe, soha nem lesz vége... bár ott már felcsillant a remény most...

Venom

Hát igen, kicsit szomorú, hogy ennyire lassan halad a dolog, főleg ilyen kevés chapter megjelenés mellett. Viszont most legalább azoknak is jó napjuk van, akiket az zavar a Berserkben, hogy megállás nélkül megy a hent. :) Én természetesen kíváncsian várom a folytatást, mindig jó nézni, ahogy megfeszülnek az izmok, csikorognak a fogak, lendül az irgalmatlan méretű kard és szanaszét kaszabolja Guts a szörnyeket. :) (Gondolom nem meglepetés, ha azt mondom, imádtam a 300-at.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Prof. William

Valszeg majd valahogy eljutnak az elfekhez, és ott majd kap még valami tápot Gats fiú, amivel már talán sanszos lesz a tábornokok ellen...

Gregory

/a/-n volt a múltkor egy thread, h vajon hány százaléknál tart a Berserk története.
A többség 10 % alatti értékre tippelt.
Mondjuk sztem Guts kezdi felérni a tábornokok szintjét, pl. egy Zodd vs Guts fight egész korrektre sikerülne már, viszont Griffith/Femto még így is simán pwnolja a tábornokokat is.
Kíváncsi vagyok, h Kentaro Miura mesternek sikerül-e még befejeznie ezt a mangát halála előtt, vagy majd a következő nemzedék  :D

chilip

mikor jön a következő chapter? szünetet vett ki a tag aki csinálja? vagy megint kézzel rajzolja meg a többezres sereget...