Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

Zen

Quote from: blackronin on 2009-06-24, 11:05:15
Az a baj a, hogy a Claymore-t szorgos, a Berserket meg lusta ember készíti. Más az ütemezés, s a történetvezetés. A Berserk sorozathoz türelem kell.
Fixed :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

katz

Quote from: Junchi on 2009-06-24, 11:42:55
...ezt a mangát csakis azért fogom folytatni, mert 1) érdekel a vége, ...
Érdekel a Berserk Vége?
Hány éves vagy? És még hiszel a mesékben ? :D

blackronin

Junchi: amit leírtál, abban van valami...
Én nem vagyok olyan, aki nem tűri, ha kritizálják a kedvenc sorozatát/filmjét/könyvét, stb. így az érvelésed tényleg elgondolkodtató. Korrekt és tárgyilagos voltál.  :tezsvir:

Számomra mégsem csak a vérről, az erőszakról és a szexről szól a sorozat...
Miura (legalábbis én így látom) úgy oldotta meg az elemek vegyítését, hogy pont megfelelő az arány. Néhol könnyed humor, valahol pedig kegyetlen erőszak, máshol undorító aberációk, nagy csaták, kemény harcok, stb.

Prof. William

A Berserk vége az valami  olyasmi lessz mint a Duke Nukem Forever. Csak várjuk és várjuk de sosem jön el. Aztán majd egy napon Miurát elcsapja egy kocsi, kap egy szívrohamot, vagy meghal öregkori végelgyengülésben és mi meg ott maradunk hoppon. :) Hány éves amúgy a pali?  Remélem még van neki jó 40-50 éve hátra és akkor van egy halvány esély hogy megtudhassuk mi a Berserk vége.

Zen

Quote from: blackronin on 2009-06-24, 12:10:03
Számomra mégsem csak a vérről, az erőszakról és a szexről szól a sorozat...
Miura (legalábbis én így látom) úgy oldotta meg az elemek vegyítését, hogy pont megfelelő az arány. Néhol könnyed humor, valahol pedig kegyetlen erőszak, máshol undorító aberációk, nagy csaták, kemény harcok, stb.
Sztem karakterbemutatás/fejlődés is van benne rendesen, pl Farnese, vagy az aktuális arc karakterei.
Meg különben is, ott van Azan. Azant nem lehet nem kedvelni. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Prof. William

#365
Én karakterfejlődésben csak Cascat sajnálom...Jó 20 kötete szépen visszafejlesztették karakterét és azóta néhány "ühm, ahm" -on és azon kívül hogy néha megpróbálják megerőszakolni -jobb esetben emberek- semmi sem történt vele.

Reméllem majd tényleg be fog jönni hogy visszaadják neki az épp eszét. Jó tagja lenne a csapatnak.

Junchi

Quote from: blackronin on 2009-06-24, 12:10:03
Korrekt és tárgyilagos voltál.  :tezsvir:

Köfi. :3

Quote from: blackronin on 2009-06-24, 12:10:03Számomra mégsem csak a vérről, az erőszakról és a szexről szól a sorozat...

True, számomra se pusztán csak az erőszakról meg a fanservice-ről szól ez a manga, csak hát a tények sajnos tények maradnak... :/; Szal kétségtelen, hogy jobban örülnék a preeclipse előtti állapotoknak, bár, amíg szerepel Skully, addig nincs okom panaszra ^^

blackronin

Még annyit, hogy Caska visszanyeri az eszét, hiszen elvégre ezért is mennek el az elfek szigetére, nem?  :D
Meg hát Gatts mondta, hogy nem akar résztvenni a szörnyek harcában...
Tehát ő is érzi, hogy jelenlegi formájában nem tudna győzni.
A 306-os fejezettel legalább teljesült Griffith része (gondolom ezzel vége a Chapter of Falconia arcnak is), hiszen megteremtette a királyságát, biztos vagyok benne, hogy szeptemberben Gatts és csapata fog újra a középpontba kerülni.

Zen

Arra azért kíváncsi leszek h a "biztos vagy benne h ő is ezt akarja" mondatnak lesz e szerepe Caska-nál.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Prof. William

Quote from: blackronin on 2009-06-24, 14:05:15

A 306-os fejezettel legalább teljesült Griffith része (gondolom ezzel vége a Chapter of Falconia arcnak is) hiszen megteremtette a királyságát.


Ha mernék reménykedni most azt mondanám hogy Griffith most elérte a csúcsot és innen már csak lefelé vezet az út.  :whoah:

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Miura üzenete a legújabb Young Animal magazinból, rövid de velős.  :D
"I know lately it has looked more like a collection of illustrations, but soon it will return to more of a manga format"

blackronin

Berserk vol. 34. borítók, képek:
[spoiler]




[/spoiler]
Nekem nagyon bejönnek!

Meg ugyebár ne felejtsük el, hogy 25-én jön ki az új fejezet (hivatalosan), de általában már 22-23-án kijön a raw változat.

Junchi

Uhh, a kötet borítója nagyon DURVA!  :whoah: És a többi kép is nagyon jó, bár Gutts feje még mindig kocka, de ez most mellékes...

Btw kíváncsi leszek magára a fejezetre is, I mean, ha ennyit vártunk rá, akkor legalább üssön, vagy valami...

chilip

ALL HAIL FALCONIA!

[spoiler][/spoiler]

még1 kép

[spoiler][/spoiler]

Zen

Máris faragtak Grif-nek egy várat?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

de még MEKKORÁT! :D gondolom time skip vagy magic. de a szörnyek elég gyorsan dolgozhatnak :D

blackronin

Griffith királysága valóság lett?  :eek:
Ő lett a világ ura?  :eek:
Ez durva!

Junchi

LOL? Lehet, hogy xmillió év után ismét kapunk egy értékelhető Berserk chaptert? Ehh, most reménykedek, meg bízok Kentaróban, csak aztán nehogy megint "szép képek + nuku szöveg" legyen a vége...

blackronin

#379
Sajnálom, Junchi de ez nem a te napod...  :P
307 summary:
[spoiler]
Chapter 307 Falconia - All 23 pages, with the exception of the first, are double page spreads.

After the Gani-Tree, the capital appears. It's amazingly huge. The Hawk capital Falconia.
Everyone enters, getting along. Continues next time. There is absolutely no progress in this chapter.
After something really interesting happens, you see little written.
[/spoiler]

Nagyjából ennyi a fejezet, de talán még lesz szó többről is.
Igaz, hogy megint kaptunk egy ilyen, "valójában szinte semmi érdemi nem történik" részt, de azért ne felejtsük már el, hogy éppen most valósult meg Griffith álma, eljött egy új kor, amiről a legtöbb shonen főgonosz csak a legvadabb álmaiban mer gondolni.
Én elégedett vagyok, számomra az "egyszerű képek" is sokat mondanak.

Zen

Quote from: blackronin on 2009-09-21, 17:58:24
Igaz, hogy megint kaptunk egy ilyen, "valójában szinte semmi érdemi nem történik" részt, de azért ne felejtsük már el, hogy éppen most valósult meg Griffith álma, eljött egy új kor, amiről a legtöbb shonen főgonosz csak a legvadabb álmaiban mer gondolni.
Én elégedett vagyok, számomra az "egyszerű képek" is sokat mondanak.
+1
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

Quote from: blackronin on 2009-09-21, 17:57:08
Igaz, hogy megint kaptunk egy ilyen, "valójában szinte semmi érdemi nem történik" részt, de azért ne felejtsük már el, hogy éppen most valósult meg Griffith álma, eljött egy új kor, amiről a legtöbb shonen főgonosz csak a legvadabb álmaiban mer gondolni.

Mondjuk jah, ez igaz és valóban inkább WIN, mint FAIL, de... nah, mindegy, legalább most megint meglesz az eye-candym újabb három hónapra. :D

blackronin

#382
Quote from: Junchi on 2009-09-21, 18:35:11
Mondjuk jah, ez igaz és valóban inkább WIN, mint FAIL, de... nah, mindegy, legalább most megint meglesz az eye-candym újabb három hónapra. :D
Hát lesz még eye-candy adag, mert október 9-én jön az új fejezet...  :D

Én azt mondom, hogy ezek a részek nagyot fognak ütni az új Berserk OVA-ban...
Már ha elérünk addig, mondjuk 3-4 év múlva.

edit: a képekhez nem kell kommentár...
[spoiler]

[/spoiler]

A köv. chapter első oldalai színesek lesznek!
Nem is tudom, hogy volt-e valaha ilyen.
Javítsatok ki, ha tévednék, de nem emlékszek ilyenre.

Prof. William

Hm... alig várom hogy Gatts nekilásson lerombolni ezt a nyálas kis utópiát. :)

Remélem ha valaha végre eljut az elfekhez majd talál pár ezer szövetségest is hjogy lezúzhassa a szép új birodalmat...

Merem remélni hogy Griffith végre elért mindent amire vágyott szóval innentől már csak lefelé vihet az útja .:)

Zen

Bárcsak tudnék én is a semmiből erőd-palota-kastély-várakat szülni, darabját eladom 1 milláért és.. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#385
Quote from: Prof. William on 2009-09-22, 01:01:09
Hm... alig várom hogy Gatts nekilásson lerombolni ezt a nyálas kis utópiát. :)

Remélem ha valaha végre eljut az elfekhez majd talál pár ezer szövetségest is hjogy lezúzhassa a szép új birodalmat...

Merem remélni hogy Griffith végre elért mindent amire vágyott szóval innentől már csak lefelé vihet az útja .:)
Én úgy érzem, hogy az elfek segítenek meggyógyítani Caska-t, már ha tudják, s kb. ennyi.
Valószínűleg Gutts-nak még a barátai se fognak tudni majd segíteni...
Nem azért, mert nem akarnak... Meg hogy félnek...
Hanem mert nem tudnak.

Ez az egész dolog már egy kicsit túlnőtt Gutts-on és csapatán.

Gutts már a kardok hegyén se tudott semmit tenni Griffith ellen, sőt még Zodd is sok volt neki... Mi esélye lenne Griffith ellen, akinek elég volt álmában legyőznie Zodd-ot, aki ennek hatására rögtön az ő oldalára állt?
Lehet, hogy ott Gutts-nak a Berserker páncél, s talán irányítani is tudja, de akkor is max. Zodd erősségű lehet. És Griffith fényévekre van Zodd-tól.
Elég reménytelen a helyzet.
Kétlem azt is, hogy az Elf Király elég hatalommal rendelkezhet, hogy bármi érdemit tegyen. Vagy ha rendelkezik, akkor se hinném, hogy ő maga fog Gutts oldalán harcolni.
Az se biztos, hogy egyáltalán Gutts oldalán áll-e még...


Most hogy Griffith álma teljesült, s lehet hogy még erősebb lett mint valaha, mit tehet?

Zen

Hát ha Flora(?) meg tudta gyengíteni a billogot (még ha csak ideiglenesen is), az elfkirály lehet h el képes törölni. Vagy ha úgy nézzük, Gutts a Skull Knight útját járja spirálban, szal lehet h ő is vmi hasonlóként fogja végezni. Esetleg sikerül változtatnia a helyzeten, Berserk részben végülis úgyis a fel nem adásról szól.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Prof. William

Quote from: blackronin on 2009-09-22, 08:52:55
Quote from: Prof. William on 2009-09-22, 01:01:09
Hm... alig várom hogy Gatts nekilásson lerombolni ezt a nyálas kis utópiát. :)

Remélem ha valaha végre eljut az elfekhez majd talál pár ezer szövetségest is hogy lezúzhassa a szép új birodalmat...

Merem remélni hogy Griffith végre elért mindent amire vágyott szóval innentől már csak lefelé vihet az útja .:)
Én úgy érzem, hogy az elfek segítenek meggyógyítani Caska-t, már ha tudják, s kb. ennyi.
Valószínűleg Gutts-nak még a barátai se fognak tudni majd segíteni...
Nem azért, mert nem akarnak... Meg hogy félnek...
Hanem mert nem tudnak.

Ez az egész dolog már egy kicsit túlnőtt Gutts-on és csapatán.

Gutts már a kardok hegyén se tudott semmit tenni Griffith ellen, sőt még Zodd is sok volt neki... Mi esélye lenne Griffith ellen, akinek elég volt álmában legyőznie Zodd-ot, aki ennek hatására rögtön az ő oldalára állt?
Lehet, hogy ott Gutts-nak a Berserker páncél, s talán irányítani is tudja, de akkor is max. Zodd erősségű lehet. És Griffith fényévekre van Zodd-tól.
Elég reménytelen a helyzet.
Kétlem azt is, hogy az Elf Király elég hatalommal rendelkezhet, hogy bármi érdemit tegyen. Vagy ha rendelkezik, akkor se hinném, hogy ő maga fog Gutts oldalán harcolni.
Az se biztos, hogy egyáltalán Gutts oldalán áll-e még...


Most hogy Griffith álma teljesült, s lehet hogy még erősebb lett mint valaha, mit tehet?

Na de ne feledjük hogy ez egy MANGA amely elég sokszor a reménytelen helyzetből való nyerésről szól... A Berserk meg épphogy a soha fel nem adásról... Ennek a fényében le fogja zúzni Griffith bátyót előbb vagy utóbb...

A kardok hegyén nem tudni hogy mi lett volna mert amikor rátámadt Zodd az útját állta szóval vele volt hirig.

Amióta újjászületett nem igazán lehet tudni milyen erős... Godként elég táp volt de sztem most hogy emberi formában van már nem olyan erős... Inkább az űber alvezérei teszik nehezen megközelíthetővé...

Gatts idővel sanszos lehet ellene és ez csak a rajzolón múlik... Pl az elfektől is kaphat valami tápot... a lehetőségek száma végtelen...


blackronin

#388
Gondolom, hogy megemlítem a következőt...
A 308-as és 309-es fejezet kiszivárgott, s a következő derült ki:
[spoiler]Guts és csapata eléri Elfheim-t, tehát ez a két fejezet már erről fog szólni, Griffith-től pedig elbúcsúzunk egy jó hosszú időre. S ezzel a csak képekből álló, kevés dialógusos részek "végre" befejeződtek, tehát akinek eddig ez volt a gond, az örülhet! (Junchi  :P )
Tehát újra Guts in Action!  :lazza:[/spoiler]

Prof. William

Na akkor talán végre...

[spoiler] "Hamarosan" kapunk egy épelméjű Cascat + némi tápot na és persze végre Guts! -ot! Remélem ismét bebüntet mindenkit. :)   [/spoiler]

Mellesleg Guttsnak csak egy tápot kelen kapnia az elfeknél...  Nagyon gyors gyógyulást. Ha ez meglenne neki akkor legyőzhetetlen lenne. :)