Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

chilip

vagy hogy gondolatra öljön akár godhand-et is :D

Prof. William

Megkapná a Death Notet mi? :)

blackronin

#392
Kijött a 307-es fordítás:
http://www.evil-genius.us/

A fejezet önmagáért beszél.

Aki esetleg nem hitte, hogy a következő chapter már valóban Guts-ról szól, annak elég csak elolvasnia a fejezet utolsó oldalát...  :P (nem a konkrét fejezetben írják, hanem egy note-ban, ami a Young Animal-ben volt)

blackronin

#393
Berserk 308 képek:
[spoiler]

[/spoiler]
Úgy látszik, hogy még kapunk egy kis szellemhajó story-t a sziget megérkezése előtt...  :lol:
Meg egy kis humort, ami már igencsak hiányzott.

Junchi

 :zomg: Újra beszélnek in my Berserk? Mi történt itt, csoda?

Btw örülök, hogy most ilyen gyakran van ez a manga, meg minden, de ez a kalózhajós dolog most megint nagy facepalm. Már anno a hegyisipkás manóktól és a tündérkéktől is hülyét kaptam, erre most meg kalózok, a la Pán Péter... LOL!

Quote from: blackronin on 2009-10-07, 20:28:49
Meg egy kis humort, ami már igencsak hiányzott.

Yupp, legalább kevésbé tűnik úgy, hogy mindenáron deepek akarunk lenni. :3

Titkos

Quote from: Junchi on 2009-10-07, 20:34:35
Yupp, legalább kevésbé tűnik úgy, hogy mindenáron deepek akarunk lenni. :3

Btw, nekem pont ezért jön be, ha Miura épp "befüvezik". XD Ugye van az Eclipse előtti történet, ami miatt mindenki hatalmas fanja lett eleve a mangának, meg az Eclipse utáni, ahol már történet szinte nincs, dalárás viszont annál inkább. Azonban Miura is rájött remélhetőleg menetközben (vagy csak szimplán kezd meghülyülni XD), hogy hosszútávon azért még a vér láttán élvezők is megunhatják, ahogy Gutts a hatszázadik démon összes csápját levagdossa, ezért időről időre előkapja cannabisos pipáját, és olyankor jönnek azok a részek, amiken sokkal jobban szórakozom, mert az legalább vicces. :D Szóval lehet kövezni, de én bírom Puck összes poénját, a tündérmesékből kilépett szereplőket is (őszintén: ki nem röhögött, amikor az erdei boszi házánál előmászott a földből egy seregnyi Shrek-ből kölcsönvett Mézi, és Guttsnak azokat kellett ledarálnia? XD), most pedig megkapjuk a szellemkalózokat. :D (Szvsz ez inkább Monkey Island/Karib-tenger kalózai lesz, mintsem Peter Pan, bár tőlem mindkettő jöhet. :D) Szóval Griffith saját birodalma láttán csak mondogattam, hogy "folytatni kéne...", de a dilikalózok után most már biztos vagyok benne. XDDD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Prof. William

#396
Azok nem szellem kalózok hanem kalóz szellemek. :)

Ha Griff mesterkedése miatt mindenféle izé tűnt fel a világban akkor szellemkalózok ( vagy kalóz szellemek ) miért ne tűnnének fel?

Gutsnak kész felüdülés lesz a rengeteg isteni hatalmú izé helyett néhány szottyant zombin meg szellemen bemelegítenie magát. :)

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#398
308... Az Evil Genius-tól!
http://www.evil-genius.us/

Quote from: Zen on 2009-10-12, 12:11:44
308
Kösz a linket, Zen, de én mindig az Evil Genius féle fordítást várom meg.

A folytatás pedig a következő számban! Október 23!  :whoah:


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

309: szellemkalózok + csápos szörnyek. Juhé.  :D
[spoiler]

[/spoiler]
Jön a rossz hír:
Miura újra pihenőre megy...
Ez azért elég nevetséges!  :Eztneked:

Titkos

Quote from: blackronin on 2009-10-20, 17:46:50
Jön a rossz hír:
Miura újra pihenőre megy...
Ez azért elég nevetséges!  :Eztneked:

Hmm, vajon milyen lolis játék jelent meg mostanában? Lehet miattuk fárad el a keze olyan hamar, hogy a rajzolásra már nem marad ereje. :angyali:
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


blackronin

#403
309: még több kép:
[spoiler]

[/spoiler]

edit: itt a raw.
http://www.megaupload.com/?d=WGC8WE2P
Nincs semmi baj ezzel a kalózos dologgal, de azért egy kicsit bassza a csőröm, hogy ezután újra várhatunk kb. 5-6 hónapot...  ^^"
Még kellett volna 2-3 fejezet decemberig, akkor okés, de így...

Junchi

Pán Pét... Izéé, Berserk Ch309.

Szép lett a hajó. "Történt" még valami más? :D

Btw 5-6 hónap megint? Jaaaaj, Miura papa, drága vagy. :D Imádunk, csak így tovább. ;)

blackronin

Hoppá, hoppá!
A mangahelpers-en most hívták fel egy kis apróságra a figyelmemet...
Tessék csak megnézni az oldalak alját:
308 RAW: http://mangahelpers.com/downloads/read-online/57471/19
309 RAW: http://mangahelpers.com/downloads/read-online/59285/20

Ugyanaz van ott japánul!
"Continues in the next chapter"

Talán lehet, hogy?...  :eek:

Zen

Ja, valsz nem ez volt az utolsó része a mangának.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

Quote from: blackronin on 2009-10-23, 22:52:37
Ugyanaz van ott japánul!
"Continues in the next chapter"

Talán lehet, hogy?...  :eek:

Lehet, hogy mi? "Continues in the next chapter"? LOL, ki gondolta volna, hogy a köv. adag is egy fejezet formájában lesz majd kiadva...

blackronin

Quote from: Junchi on 2009-10-24, 12:46:44
Lehet, hogy mi? "Continues in the next chapter"? LOL, ki gondolta volna, hogy a köv. adag is egy fejezet formájában lesz majd kiadva...
Szerintem tudod, hogy mire gondoltam... Biztos, hogy nem erre.  ^^"

Franky House féle fordítás:
http://www.megaupload.com/?d=RM8YA2VD

Junchi

Quote from: blackronin on 2009-10-24, 13:00:00
Szerintem tudod, hogy mire gondoltam... Biztos, hogy nem erre.  ^^"

Tán arra, hogy nem is 5-6 hónap múlva lesz köv. ch, hanem ismét csak egy hónapot kell rá várni? ^^" Te is nagyon jól tudod, hogy a mangák végére mindig ezt írják ki és mikor anno Miura lelécelt fél évre, ugyanez volt a felállás. Szal szerintem kár reménykedni... ^^"

blackronin

#410
Quote from: Junchi on 2009-10-24, 13:13:23
Quote from: blackronin on 2009-10-24, 13:00:00
Szerintem tudod, hogy mire gondoltam... Biztos, hogy nem erre.  ^^"

Tán arra, hogy nem is 5-6 hónap múlva lesz köv. ch, hanem ismét csak egy hónapot kell rá várni? ^^" Te is nagyon jól tudod, hogy a mangák végére mindig ezt írják ki és mikor anno Miura lelécelt fél évre, ugyanez volt a felállás. Szal szerintem kár reménykedni... ^^"
Hát ebben igazad van...
Reménykedni azonban lehet.  :P

A Franky House féle fordításban sajnos nem fordították le azt a részt.

A fejezetről annyit, hogy elég gyenge volt.
Art az szép, de egyáltalán nem vagyok kíváncsi ezekre a csápos szörnyekre.
Érjenek Elfheim-re, mindenki arra kíváncsi, nem az idióta kalózokra.

Zen

[spoiler][/spoiler]Imádom a második képkockát. :lazza:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#412
Most hogy megint szünet van a manga fronton, gondoltam, hogy leírok egy-két érdekességet, amit az Evil Genius-on találtam: (talán jobban meg lehet érteni, hogy miért ilyen lassú a fejezetek megjelenése)

1. Azt tudja valószínűleg mindenki, hogy Miura egyedül dolgozik.
Hogy miért?
Szerinte magán kívül senki nem tudja megcsinálni rendesen az art-ot...

2. Esetleg azért mondta ezt, mert nincs pénze asszisztensekre?
Nem ez a helyzet, Japánban a rajongók külön gyűjtöttek pénzt arra, hogy felbéreljen segítőket a rajzoláshoz! Még az Evil Genius-on is szerveztek gyűjtést, s elküldték a pénzt neki. Miura megköszönte a nagylelkűséget, de ő nem akarja, hogy a rajongók tartsák el... 
Tehát marad az, hogy csak ő képes ilyen szinten rajzolni.

3. Miura már 3-4 éve beállt arra a rendszerre, hogy évente csak EGY kötetet ad ki.
A Young Animal-nál kiharcolta, hogy egy év leforgása csináljon meg 10 fejezetet, ami ugyebár egy kötetnyi, de ő dönt arról, hogy mikor jelennek meg ezek a Young Animal-ben.
Tehát tök mindegy, hogy most megjelenne mind a 10 fejezet 2 hónap alatt, akkor se jönne ki 10 fejezetnél több egy évben...
Ezért döntött Miura úgy, hogy 2-3 fejezetes időszak legyen egy évben, ekkor egyszerre kijön 2-4 fejezet, utána jön egy break, utána megint 2-4 fejezet, megint break, s végül az utolsó 2-4 fejezetnyi adag a kötet megtöltéséhez.

4. Miura-t gyakran nyaggatták a rajongók, hogy legyen egy anime sorozat.
Támogatta az új sorozat elkészítését, ő is akart volna folytatást.
Igen, a weben található OVA képek abból származnak!
Azok egy próbaverziós trailerből szivárogtak ki...
Miura nem volt elájulva a színvonaltól, komolyabb költségvetést akart, szerette volna, ha minél jobban átültetik a mangát...
Talán a túlzott maximalizmus miatt lett lefújva az egész?  ^^"

5. A Berserk jelenleg 75-80 % körül tart, a 280-285 fejezet környékén mondta egy interjúban, hogy a történet 70 %-át már megcsinálta. Így a Berserk kb. 40-41 kötetes lesz összesen.
Elmondta, hogy a most kezdődő Fantasia arc (Elfheim szigetéről szóló) lesz valószínűleg az utolsó hagyományos kalandozós arc...

Az én tippem a végére az, hogy szerintem is a Fantasia lesz a végső "kalandozós" arc, utána már a végjáték következik.

Junchi

Erre csak ezt tudom mondani: LAME! Nah, eddig sem tartottam túlságosan sokra az ürgét (a rajztehetségét mondjuk sosem vontam kétségbe), de ezekután... Mi az, hogy ő önkényesen eldönti, hogy egy évben mennyi fejezetet rajzol? Mi ez az "egy évben csak egy kötetet adok ki" duma? Ehh, annyira látszik, hogy a Berserk a Young Animal egyetlen életképes mangája, hogy azt tagadni sem lehet. Konkrétan úgy táncolnak, ahogyan Miura fütyül, a rajongóknak meg úgytűnik, édesmindegy mit csinál, hisz kvázi őket is az orruknál fogva vezeti.

Egyetlen pozitívum van ebben az egészben, hogy "nemsokára" legalább vége ennek a mangának és eltakarodik végre a magazintól ez az ürge.

Dreamcleaver

Quote from: Junchi on 2009-10-26, 10:19:10
Erre csak ezt tudom mondani: LAME! Nah, eddig sem tartottam túlságosan sokra az ürgét (a rajztehetségét mondjuk sosem vontam kétségbe), de ezekután... Mi az, hogy ő önkényesen eldönti, hogy egy évben mennyi fejezetet rajzol? Mi ez az "egy évben csak egy kötetet adok ki" duma? Ehh, annyira látszik, hogy a Berserk a Young Animal egyetlen életképes mangája, hogy azt tagadni sem lehet. Konkrétan úgy táncolnak, ahogyan Miura fütyül, a rajongóknak meg úgytűnik, édesmindegy mit csinál, hisz kvázi őket is az orruknál fogva vezeti.

Egyetlen pozitívum van ebben az egészben, hogy "nemsokára" legalább vége ennek a mangának és eltakarodik végre a magazintól ez az ürge.

failpost is fail.

Gondolom a csávó elég tehetséges ahhoz, hogy ne csak szimpla manga rajzolásból éljen. Ergo ez neki egy side project, hobbi. Azért csinálja, mert szeret néha rajzolgatni. Hagy döntse már el ő, hogy mennyi energiát akar belefektetni egy évben. ^^

Btw én nem kedvelem az ürge rajzstílusát, meg a sztori se vert a földhöz, de azért amit egyes Beserk olvasók művelnek...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

blackronin

#415
Quote from: Dreamcleaver on 2009-10-26, 12:54:56
failpost is fail.

Gondolom a csávó elég tehetséges ahhoz, hogy ne csak szimpla manga rajzolásból éljen. Ergo ez neki egy side project, hobbi. Azért csinálja, mert szeret néha rajzolgatni. Hagy döntse már el ő, hogy mennyi energiát akar belefektetni egy évben. ^^

Btw én nem kedvelem az ürge rajzstílusát, meg a sztori se vert a földhöz, de azért amit egyes Beserk olvasók művelnek...
Miura barátunk egy egyetemet végzett ember, doktorátusa van.
Azonban soha nem dolgozott a szakmájában, vagy legalábbis ezt írják, hanem mangaka volt mindig.
Az biztos, hogy az összes Berserk-el kapcsolatos jog nála van, s nem titkoltan abból él a manga rajzolásán kívül. Tehát szép summát kap a különböző figurák, játékok, pólók, stb. után.
Tehát nem egészen hobby dolog ez. 

Munkatársai elmondása alapján nem egy könnyű eset, mindenki tudja, hogy elég lazán kezeli a "határidőket", vagyis akkor hozza a fejezetet, amikor akarja...  ^^"
Imád játszani, főleg a Singstar-t szereti a saját mikrofonjával, s ha új része jön ki, akkor egy pár hónapra eltűnik a világ elől.  :P
Ja, és persze ezt a tényt szereti közölni a nagyközönséggel is, nem egyszer olvastunk ilyenekről, s teljesen nyugodt szívvel közli, hogy azért nem lesz Berserk fejezet, mert éppen játszik.  :lol:

Prof. William

#416
Wow Miura véletlenül nem saját magát rajzolta Grifftnek?

Szegény kis pali akinek nagy álmai vannak é ezért küszködik... Aztán beüt a bőség és God Hand ( Menő mangaka ) -vá  válna már szépen magasból tesz mindenre és mindenkire mert ő az isten hiszen a megjelőlt áldozatok ( a rajongók  ) árán magasra jutott. :)

"Nem ez a helyzet, Japánban a rajongók külön gyűjtöttek pénzt arra, hogy felbéreljen segítőket a rajzoláshoz!"

Sztem csak csettintenie kellene és egész asszisztenslégiók állnának a rendelkezésére. Csak hát ő nem akar. :)

Na legalább tujuk hol tart manga. Valszeg tényleg Elfeimen kap majd valami jó tanácsot-tápot hogy mi a tuti Griff ellen. És remélem hogy a végső sagára már egy épelméjű Casca fogja elkísérni. És a végén majd griff apó beleivel fogja fellobogózni a várát. :)

chilip

elvileg már sebezhetőek a godhand-ek, nem? mert egyesült 2 rétege a világnak és a godhand közelebb került ehhez a réteghez...

Titkos

#418
Na, látom megint előjött a szokásos téma. XD Szóval: az elég régóta "nyílt titok", hogy a Berserk tartja el a Young Animal magazint. Ezt mondjuk furcsállom kicsit, mert többek között olyan nevek futottak benne, ha emlékezetem nem csal, mint pl. az Ai Yori Aoshi, vagy a talán még ma is futó Futari Ecchi. Ezek (legalábbis nálam) azért szintén nem tucatmangák. Szóval én sem értem pontosan, de az tény, hogy a Berserk rohadt híres lett, Miura meg jól megszedte magát rajta, és most már teljes mértékben ő dirigál. Ezzel amúgy nekem semmi bajom, sőt, jó látni, hogy a sok "szemét magazin sanyargatja a mangakát" sztori után végre egyszer fordult a kocka. :D Őszintén: ki az a hülye, aki nem használná ki, hogy ő parancsolhat a saját főnökeinek? XD Meg úgy egyáltalán... XD Pl. én most bemondanám, hogy a holnap reggeli ZH anyagát tegyék át decemberre, ja, és akkor már hadd döntsem el azt is, hogy mondjuk évi 3 vizsgánál több ne legyen, mert én úgy akarom. XD Szóval ennek szerintem sokunk örülne, Miura meg szimplán nem hülye, és kihasználja ezt a lehetőséget. Az már csak hab a tortán, hogy amíg más mangakánál mindig vagy a "health issue"-val, vagy azzal jönnek, hogy "anyagot gyűjt", addig ő igenis be meri írni az igazat, hogy "bocs, épp játszom, és nagyon függök a game-en" vagy amit épp az igazság. Persze ezt is csak ő teheti meg, de azért pl. senki ne higyje azt, hogy Kishimoto most "anyagot gyűjt", lehet épp egy hetes szabin van. :D A különbség az, hogy Miura bevallhatja, a többiek nem.

Ezzel az egésszel nekem nem is lenne bajom, ha látnám, hogy legalább az a kevés fejezet, ami néha kijön, megéri a várakozást. De sajnos szokszor nem. Pl. a D.Gray-man-nél voltak ilyen pár hónapos szünetek nem egyszer, de utána Hoshino mindig valami olyan újdonságot hozott be, amire azt mondtam, hogy "igen, emiatt megérte várni!" (Pl. a legutóbbi 50 oldal körüli fejezet is hatalmas történeti előrelépés volt az eddigiekhez képest.) Miuránál sajnos olyan csigalassan halad a sztori, hogy nagyon nem áll jól, ha még be is lassítja, és ilyeneket talál ki, hogy "csak évi egy kötetet rajzolok meg", mivel pl. az ezévi fele kb. arról fog szólni, hogy Gatts levág egy csomó szellemkalózt, ami tök király, meg minden, csak épp a történethez megint nem tesz hozzá semmit, de mivel Miura asszisztensi segítséget sem hajlandó elfogadni, frankón eltökölészhet vele, és hopp, megint megtelt egy kötet anélkül, hogy bármi érdemleges történt volna, de a pénz az jön. Ezzel megint nem lenne semmi baj (főleg, hogy ugye övé a franchise, ahogy itt írtátok), csak sajnos mintha elfelejtené, hogy rajongói vannak, sokan a fél karjukat adnák azért, hogy haladjon már a plot, Miura meg jókat röhög, és kb. tényleg "Griffithet játszik". (Nekem nem olyan nagy gond, mivel eleve nem fogott meg soha annyira a Berserk, csak szeretem, de ennyi, viszont akinél mondjuk No. 1 manga, az elég rosszul viselheti, hogy Miura hogyan "kínozza".) Szóval ha nem annyi történne egyetlen kötetben, mint más manga másfél fejezete alatt (kicsit túlzok, de lassan ez a helyzet, nem beszélve arról, hogy a kalózos sztoriig sokáig "képeskönyvnek" volt csak jó a manga), akkor megérteném, hogy Miura épp azon agyal, milyen hatalmas plottwisttel rukkoljon elő, viszont így csak simán azt látom magam előtt, hogy röhögve nyomkodja a PS 3-at, és megjegyzi, hogy "most rajzoltam 40 oldal vagdalkozást, asszem majd december körül rajzolok még ugyanennyit". Baromi jó élet, persze csak a mangakának, a fanok már szívnak. :P

Ja, a rajzolásról annyit, hogy amikor pl. ezer katonát kellett egyenként kézzel megrajzolnia, akkor értettem, hogy szünetet kért, de pl. most a Monkey Islandes szellemkalózok legyakásához minek megint? Semmivel sem bonyolultabb megrajzolni, mint a legtöbb fightot, és azért ne felejtsük el, hogy anno is teljesen egyedül végigvitt úgy 20-25 kötetet, anélkül hogy folyton féléves kimaradásokat tartson, pedig ott is voltak seregek csatái, démonok, minden olyan, ami manapság is van. Az egyetlen jó hír, hogy Elfhelm lesz az utolsó ilyen arc (már ha ezt elhihetjük), és utána már Griff ellen mennek, de ha tartja ezt a tempót, az is eltart még egy darabig.

Apropó, valamit nem értek. Miura most hány éves? Egyik helyen olyasmit olvasni, hogy a Berserk volt az első komolyabb munkája, asszem még a suliban kezdte rajzolni a vázlatokat, meg a pilot chaptert, máshol meg valami olyat láttam (asszem skullknight-on), hogy már a Berserk előtt végigcsinált valami 100+ kötetes(!) mangát, és ha a Berserk eddigi 30+ kötetével elvan úgy 20 éve, akkor ez alapján már az ötvenes éveiben kellene járnia, de gondolom ez nem így van.

Franc, megint egy kisregény lett. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


blackronin

#419
Titkos:
Miura 43 éves, nem volt 100 kötet feletti mangája, hanem még a középiskolában kezdett el egy sorozatot (első szárnypróbálgatásként, a neve "Miuranger", gondolom mindenki látja a szójátékot  :D) és az lett több mint 40 kötetes.

Berserk lett végül az egyetlen érdemi munkája (amit az egyetemi évek óta ír), érdekes módon megnyerte a Berserk 48 oldalas Prototype változatával a Comi Manga School versenyét. Viszont amikor bekerült a végleges Berserk a Young Animal magazinba, kezdetben nem volt valami kiemelkedő siker, csak 1992 után lett népszerű a manga, a Golden Age arc kezdetével.