Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

Titkos

Remélhetőleg legközelebb nem ez a szereplő válik szörnyrape áldozatává... :__devil:
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Quote from: blackronin on 2010-02-26, 20:08:12
312 fordítás:
http://www.evil-genius.us/

Coming back next time...  :frown:


edit: egy dolgot már most megemlítek, mielőtt elfelejteném:
A mostani fejezetben (persze az előzőben is benne volt) lévő lány (Isma) egy OLVASÓ agyszüleménye...
Vagyis pontosabban Miura egy OLVASÓ kedvéért hozta létre.
A részleteket majd leírom.

edit2: a lényeg:
[spoiler]
Az SK.net oldal (Berserk fan oldal) küldött egy levelet Miura-nak (múlt júniusban), amelyben megköszönték neki az eddigi munkáját, valamint mellékelten elküldték neki még egy, az oldal egyik szerkesztőjének kislánya által készített, jópofa könyvjelzőt (amit ő maga csinált).
A könyvjelzőt készítő kislány képét is elküldték a levélhez csatolva...
A 311-es fejezet megjelenésekor vették észre az oldal szerkesztői, hogy a kislány bekerült a kedvenc mangájukba!
Ugyanis az új lány érdekes módon teljesen úgy nézett ki, mint a kislány...  :smile:
Persze a szerkesztő tudni szeretné, hogy valóban az ő kislánya-e az új szereplő ihletője, de Miura-nak még nem írtak levelet.

Cuki történet.

Ja és egyébként a kislány által készített könyvjelzőn lévő formák is visszaköszönnek a mostani fejezetekben... Legalábbis a szerkesztők ezt mondják.  :P
[/spoiler]
QuoteThis is a work of fiction and any relation to real people or events is purely coincendental.
Na a kettő közül ki hazudik? :D


Ezek a pro japán szövegek/angol fordítások is jók. "Annak ellenére hogy tengeristennek hívják, hajókat süllyeszt és embereket eszik." No shit, aszittem pittypangot termeszt. (Tudom, ripped out of context, nemérdekel. :P)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

Quote from: Titkos on 2010-02-26, 22:24:03
Remélhetőleg legközelebb nem ez a szereplő válik szörnyrape áldozatává... :__devil:

[spoiler]sztem ez a kislány maga az elfeledett isten akit keresnek[/spoiler] :)

Titkos

Lehet, és akkor még poén is lenne. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


chilip

 :lol:

[spoiler][/spoiler]


blackronin

Június 25-én jön a Berserk.

Hátha lesz olyan kedves Miura bácsi, hogy 4-5 fejezettel meglep minket az elkövetkező hónapokban.

Junchi

Quote from: blackronin on 2010-06-10, 15:10:30
Hátha lesz olyan kedves Miura bácsi, hogy 4-5 fejezettel meglep minket az elkövetkező hónapokban.

Nem inkább az "év hátralévő részében"-t akartál írni? :D

blackronin

Quote from: Junchi on 2010-06-10, 15:49:35
Quote from: blackronin on 2010-06-10, 15:10:30
Hátha lesz olyan kedves Miura bácsi, hogy 4-5 fejezettel meglep minket az elkövetkező hónapokban.

Nem inkább az "év hátralévő részében"-t akartál írni? :D
Az ember azért még álmodozhat...  ^^"

blackronin

313
[spoiler]


大体の流れ
イスマはおかんが人魚(らしい)ので村から嫌われている→
おとんが死ぬ前に言ってた!いつかおかんが迎えに来るって!→
イスマ以外の村人全部触手

From the short spoiler script, I get that the chapter is about Isma's life...I'm not sure if I get this right but her fish like appearance which our little witch saw, is inherited from her mother...I don't know whether if Isma or her mother, but one of them is hated by the entire village...

And her father is dead...

(unfortunately no sign of Guts in the spoilers  )
[/spoiler]

Junchi

Örömmel látom, hogy Miurának ennyi idő után nem futotta egyébre, mint egy lolira (akit még pucéran is megrajzolt, nehogy a fanservice elmaradjon...  ::) ) és egy Gutsless fejezetre.

Köszönjük!

blackronin

313 fordítás (valódi, de nem Evil-Genius)
http://depositfiles.com/es/files/zux8n9dj7

Összegzés:
Egy átvezető fejezet csak, nekem a vége tetszett...
Olyan igazi Berserk-es "hatalmas gyilkolás kezdődik mindjárt" hangulatot árasztott.  :D

Sajnos a fejezet végén egy kicsit meglepődtem:
Nincsen feltüntetve a köv. dátum!
Reméljük, hogy ez csak véletlenül maradt le, mert ha valóban berak jön megint, akkor Miura elmehet a *****-ba...

blackronin

#462
A 313-as EG fordítás csak később jön ki! (valószínűleg a következő fejezettel együtt)

Ja és 314. Július 9-én jön!

edit: evil-genius 313 már kijött.

edit2: 314 spoiler

[spoiler]




[/spoiler]

edit3: 315 július 23-án!

Zen

Woah, stealth update.
Még jó h pont végeztem a kajámmal.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Kijött a 313-as és 314-es az Evil-Geniustól.
http://www.evil-genius.us/

Vélemény: a régi jó "Guts hentel" részekre emlékeztet...  :D
(ja és Isma már szerintem tuti, hogy csatlakozni fog...
Miura-nak sohase elég a kisgyerek karakterekből)

blackronin

#465
315 spoiler:
[spoiler]


Ja és persze megint szünet...  :frown:  Tehát újabb 5-6 hónap.
Úgy látszik, hogy "kedves" Miura barátunknak az évi 10 fejezet megcsinálása is már túl nagy kérés.

A helyzet az ugyanis hogy csak 9 fejezet jött ki az utolsó kötet óta (315-öst is majd beleértve, 3 fejezet 2009-ben, míg 6 2010-ben, tehát ebben az évben még legalább 4 fejezetet csinálnia kéne az eddigi ütemterv szerint!), általában (ez már tuti hogy 5-6 éve így van, de lehet hogy még azelőtt is így ment) egy kötetben 10 fejezet van, így októberben (amikor általában kijön az új vol) nem jön ki semmi...

2010 így Berserk kötet nélkül marad, ilyen eset most fordult elő először az eltelt 20 év alatt.

TÉNYLEG ennyire elfoglalt lennél, Miura?
Ennyire telik EGÉSZ évben?
Kezd már ez nagyon nevetségessé válni...  ^^"
[/spoiler]

Junchi

Quote from: blackronin on 2010-07-20, 18:44:41
Ja és persze megint szünet...  :frown:

Jjó, akkor eljött az ideje annak, hogy felmásszak szépen MAL-ra, bejelentkezzek, megkeressem a manga list-emet, és "dropped"-re vágjam ezt a hulladék mangát. Kész, ennyi volt, végeztem. Az én türelmem is véges, Miura pedig eljátszotta. Mindet!

Még talán le is nyelném ezt a folyamatos 5-6 hónapos kihagyást, HA ad1) haladna a manga, és nem lenne ilyen nevetségesen lassú, ad2) fordulatos lenne, ergo lenne miért várni a köv ch-t. Csak hát "sajnos" a helyzet az, hogy lassú is ez a sz*r, meg plot twist-, illetve plotless úgy általában véve az egész. És nem tegnap óta ilyen, hanem régóta az.

[irony]Majd azért szóljon valaki úgy bő ~20 év múlva, hogy mennyit haladt a sztori, hátha ismét megjön majd a kedvem. [/irony]

blackronin

#467
Quote from: Junchi on 2010-07-20, 20:31:50
Jjó, akkor eljött az ideje annak, hogy felmásszak szépen MAL-ra, bejelentkezzek, megkeressem a manga list-emet, és "dropped"-re vágjam ezt a hulladék mangát. Kész, ennyi volt, végeztem. Az én türelmem is véges, Miura pedig eljátszotta. Mindet!

Még talán le is nyelném ezt a folyamatos 5-6 hónapos kihagyást, HA ad1) haladna a manga, és nem lenne ilyen nevetségesen lassú, ad2) fordulatos lenne, ergo lenne miért várni a köv ch-t. Csak hát "sajnos" a helyzet az, hogy lassú is ez a sz*r, meg plot twist-, illetve plotless úgy általában véve az egész. És nem tegnap óta ilyen, hanem régóta az.

[irony]Majd azért szóljon valaki úgy bő ~20 év múlva, hogy mennyit haladt a sztori, hátha ismét megjön majd a kedvem. [/irony]
Most teljesen megértem és jogosnak találom a kifakadásodat.

Valóban kezd egyre "kellemetlenné" válni ez a dolog.
Miura olyan szintre lassult le, ami már tényleg nevetséges és szánalmas.

Legyen bármilyen jó az art, s a történet/plot (ami éppen sajnos "hibernációban" van finoman szólva), de olyan nagy kihagyások vannak a fejezeteket között (s néhányban tényleg nem történik semmi), hogy lassan élvezhetetlen lesz a manga.

Én kitartok a végsőkig, mert Berserk fan vagyok, de nem csodálom hogy sokaknak ez már túl sok.

Most mindenki jogosan szidhatja Miura-t, mert egyszerűen kibasz a rajongókkal...


edit: jé... 1500-ik post.  :smile:


edit2: kijött a 315-ös is az EG-tól.
Keresd ott.

Vélemény: nem volt rossz, de ha az ember belegondol, hogy várhatunk ezután újra 5-6 hónapot...
Akkor eléggé lehangoló.  :frown:

Remélhetőleg a következő "adagnál" végre lezárja Miura ezt a csápos részt, s legalább elindulnak az Elf sziget felé...
Nem volt rossz rész ez a "kalózok és csápok" story, de szerintem mindenki már a lényeget várja.
Az Elf Island-ot.

blackronin

A Young Animal honlapján jelezték (a 18-as számhoz kapcsolódóan), hogy szeptember 29-én jön ki az új kötet.
Ami azért vicces, mert még nincsen meg a 10 fejezet, ami egy kötetbe rakható lenne.

Tehát 2 lehetőség van:
1. Miura szarik az egészre (MEGINT), s kiadja a kötetet 9 fejezettel, talán a YA-nál az 1 év => 1 kötet elvárásnak még neki is meg kell felelnie...
VAGY
2. A 19-es számban (ami szeptember 24-én jelenik meg) lesz a 316-os fejezet, s a manga kötetben is szerepel majd. Így a kötet is oké, s kaphatunk 2-3 fejezetet megint októberben...
Hogy utána várjunk majd megint januárig, februárig.


Ja és Miura kedvenc mangája:
Rose of Versailles

Még sohase hallottam róla egyébként...  ^^"

Zen

Quote from: blackronin on 2010-09-02, 15:37:24
Ja és Miura kedvenc mangája:
Rose of Versailles

Még sohase hallottam róla egyébként...  ^^"
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/RoseOfVersailles
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Egy Berserk chapter milyen hosszú? Mert ilyen kidolgozott képekkel nem lep meg, ha csak évi 10-et hoz össze, elég brutálisan részletgazdagok. Az mondjuk muris, hogy az emberi arc/bőr olyan, mint bármi másban. :)

Zen

Legutolsó ch 22 oldalas volt, a többi is biztos kb olyan hosszú szokott lenni.
Amúgy nem csak az h sokáig tart megrajzolni, hanem tojik is rá rendesen.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#472
Quote from: Member on 2010-09-02, 15:59:57
Egy Berserk chapter milyen hosszú? Mert ilyen kidolgozott képekkel nem lep meg, ha csak évi 10-et hoz össze, elég brutálisan részletgazdagok. Az mondjuk muris, hogy az emberi arc/bőr olyan, mint bármi másban. :)
22-23 oldal.
Az oké, hogy nagyon részletgazdag meg minden (én a fejeket is nagyon minőséginek tartom, ha vannak ronda fejek, akkor azok okkal rondák), de az évi 9-10 fejezet nagyon kevés...
A legrosszabb az, hogy évenként van 1-2, talán 3 "turnus", amikor 1-1,5 hónap alatt jelenik meg 3-4 fejezet. Az év többi részében nincs semmi, tehát nem havi manga.

Quote from: Zen on 2010-09-02, 16:07:37
Amúgy nem csak az h sokáig tart megrajzolni, hanem tojik is rá rendesen.
Ez talán a legnagyobb probléma.
Ugyanis a YA-nél nagyon "kivételezett" helyzetben van, értsd az újság a Berserk miatt fogy jól a legtöbbször.

Ezért Miura effektíve azt csinál, amit akar...
Volt is már ebből pár érdekes "balhé" is.
Pl. azért nem jött fejezet, mert valami éneklős játékkal játszott egész nap.  ^^"

Quote from: Zen on 2010-09-02, 15:43:00
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/RoseOfVersailles
Belenéztem...
Miura egy degenerált vagy csak szivat minket.
Mégis hogy tud valaki egy Berserk-hez hasonló dark-fantasy, extrémbrutál és aberált mangát csinálni, s egy ilyen cuccot megjelölni kedvencének!?  :zomg:
Ez kb. olyan, mintha én a húrelmélettel foglalkoznék, s kedvenc időtöltésemnek a disznósz*r lapátolást írnám!
Bocs, hogy kiakadtam, de az a manga nagyon gáz...
Mind artban, mint történetben. Rohadtul nem ezt vártam volna Miura-tól.

Member

Ha 1,5 hónap alatt össze tud dobni komplett 3 fejezetet, akkor csak tényleg lusta dög (vagy mániás-depressziós, ők ha rajzolnak, ált. kivehetetlen a sok vonaltól). Gondolom neki már a vénájában van a vonalháború. :)

A másik témához meg: Én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a kis lelkének többféle igénye van. Nekem is a szanaszét mindfuck-ok a kedvenceim, mégis az egyik legjobb animének a Konnichiwa Anne-t tartom. ^^"

Zen

Ha a wikipédiás éveknek hinni lehet, Miura 6 éves volt amikor a Rose-t elkezdték kiadni. Nem csoda ha gyerekkori mangaként a kedvence.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Következő fejezet megjelenése október 2.


Berserk manga cover 35.



Ja és az új anime változat is bejelentve, de erről már beszéltünk az anime topicban.

blackronin

Hírek: Kijött a 316-os, 317-es és a 318-as az Evil Genius-tól.
Már ha valakit érdekel egyáltalán rajtam kívül...  ^^"

Most egy KICSI szünet jön, tehát szerencsére nem kell több hónapot várni a folytatásra, a 318-as fejezet végén jelezte ezt Miura.

NLZ

Na elkezdtem olvasni. :D
Hát nagy beteg egy faszság ez, most járok ch118-nál (az "elf" erdő).
[reserved]

chilip

hát az, színvonal alább már nem fog menni :D nyugodt lehetsz

Rounin

Quote from: NLZ on 2010-12-19, 02:18:22
Na elkezdtem olvasni. :D
Hát nagy beteg egy faszság ez, most járok ch118-nál (az "elf" erdő).

Az a legjobb része az egésznek. Onnantól csak lefelé megy a színvonal. :__devil: