Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Started by Prof. William, 2006-05-02, 17:25:28

Previous topic - Next topic

Zsiga

MODGET = FAILGET, but who cares anyway? :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-05, 18:46:59
Sőt, ha átnézed ezt a témát, meg is találod benne a tényleges
kronologikus sorrendet, ami nagyban eltér a vetítésitől ;)
Erős késztetést érzek hogy átszerkesszem a postod egy "LOL n00b"-ra, de nem... :D

Facek: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Melancholy_of_Haruhi_Suzumiya_episodes

Dreamcleaver

Amúgy még mindig nem vágom mi értelme volt az epizódok felcserélésnek. Szvsz semmilyen célt sem szolgáltak a zavarkeltésen kívül. Nem lett tőle jobb a végkifejlett, nem volt alternatív logikai szál stb. Semmi értelme sem volt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lokids

Gyk az, hogyha nem cserélgetik fel a részeket, akkor lemegy a 6 főrész, és után semmi lényeges. Így meg azért mégiscsak lestünk, hogy mivan.

Facek

Ennyire össze lennének keverve ?! Hát nem gondoltam volna... De szvsz jobb is hogy az az utolsó rész ami.

Selmo

Van ebből már softsubos torrent? Lehetőleg ne h264.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Quote from: Lokids on 2007-08-05, 19:07:45
Gyk az, hogyha nem cserélgetik fel a részeket, akkor lemegy a 6 főrész, és után semmi lényeges. Így meg azért mégiscsak lestünk, hogy mivan.

Nem értem de mindegy. A fő történések a végén voltak. Egy teljesen jó történeti szálat kapsz, ha sorba rakod a részeket.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

motifator

Én csak egy rabid Haruhi fanboy vagyok, de:
A vetítés szerinti utolsó rész egészen katartikus élmény volt. Ha ezt ellövik a sorozat elején, akkor az esernyős résszel totál WTF? módon fejeződött volna be a sorozat.
Az esernyős rész egyszerűen nem befejező rész, és bár a sorozat a vetítés szerinti utolsó résszel is teljesen nyitott marad, a történetnek attól még szép íve lesz.
Ez talán a legfontosabb érvem a vetítés szerinti sorrend mellett. Van néhány eset, ahol persze semmi különösebb értelme nem volt a sorrendkavarásnak(pl a 2 szigetes epizód), de az első könyv egyszerűen nem volt elég egy 14 részes sorozatnak, de mégis az első könyv végével akarták befejezni a sorozatot, és szerintem nagyon is jól tették.
Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan folytatják(csak az első könyvet olvastam).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Lythis

csatlakozom az előttem szólóhoz. Az egyszerűen így volt jó, ahogy. Nem volt benne masszív filozófiai elmélkedés, ami arra késztetne bárkit is, hogy ne értse a dolgokat úgy, hogy nincsenek sorrendben. Ha ezt egy százakárhány részes sorozattal játsszák el, az más kérdés, de ez így volt jó.
És igen, a vetítés szerinti utolsó elég katarktikus ahoz, hogy azt tegyék a végére, és nem lett volna jó, ha az elején ellövik :)

Lokids

Kár, hogy eredetileg nem úgy tervezték, hogy a teljes storyt kiadják. Persze ha előre tudták volna, hogy a Haruhism mint "vallás" jön létre tuti mindet feldolgozzák kapásból. De sebaj lesz 2. évad.

Manitu

Quote from: motifator on 2007-08-05, 19:59:52
Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan folytatják(csak az első könyvet olvastam).
Tippre a negyedik kötettel, az megint egy nagyobb, összefüggő történet, legalább olyan csattanóval a végén, mint az első. Meg mellé plussz még innen-onnan néhány rövidebbet összeszednek.

Quote from: Lokids on 2007-08-05, 20:47:16
Kár, hogy eredetileg nem úgy tervezték, hogy a teljes storyt kiadják. Persze ha előre tudták volna, hogy a Haruhism mint "vallás" jön létre tuti mindet feldolgozzák kapásból. De sebaj lesz 2. évad.
Milyen egészet? Két újabb kötet jelent meg azóta, hogy az animét elkezdték vetíteni, és már a tizedik is a nyomdában van. Sejtették előre, hogy ekkora őrület lesz belőle, kint már a könyvek is majdnem olyan Haruhi lázat okoztak, mint mondjuk a Harry Potter. Pont ezért csináltak animét meg mangát is belőle.


Lokids

Quote from: Manitu on 2007-08-05, 21:34:57
Tippre a negyedik kötettel, az megint egy nagyobb, összefüggő történet, legalább olyan csattanóval a végén, mint az első. Meg mellé plussz még innen-onnan néhány rövidebbet összeszednek.

Jó lenne, ha mindent ami kint van feldolgoznának. Meg ami kint lesz azt is. :)


Zsiga


Devian

na sikerült nekem is végignézni egy huzamban (a fura sorrendes módon)
nagyon tetszik de Clannad után télelg jöhetne Season 2

fesztiválon mien számot énekelnek ?(ep12)

könyveket meg kössz Zsiga :)

Soldier

Quote from: Devian on 2007-11-09, 18:04:48
fesztiválon mien számot énekelnek ?(ep12)

Aya Hirano - God Knows ; Itt fenn van (acc needed|free)


Manitu



minuszmiki

Haruhi Light Novels 1-9.rar, angol fordítás.

Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-11-10, 00:09:53
Quote from: Zsiga on 2007-11-09, 17:16:58
http://tokyotosho.com/details.php?id=101862
Not found. Mi volt ez? Hamar leszedték TT-ről.
Ahogy minuszmiki mondja, Haruhi könyvek angolul. 30MB az egész, feltölthetem valahova ha érdekel.

Manitu

Ha az 5. utántól elkészült már a pdf verzió, akkor az igen. Ha doc html, vagy egyéb elvadult formátum, akkor inkább megvárom a pdf-et, azt könnyebb nyomtatn, meg igényesebb az egész.


kelvor

9 van és mind pdf formátum, illusztrációkkal stb.

Zsiga

#200
Quote from: Manitu on 2007-11-10, 00:26:40
Ha az 5. utántól elkészült már a pdf verzió, akkor az igen. Ha doc html, vagy egyéb elvadult formátum, akkor inkább megvárom a pdf-et, azt könnyebb nyomtatn, meg igényesebb az egész.
Elkezdtem feltölteni (6-9.).
Szerk.: Valami nem OK az ftp-vel, töltöm inkább rapidshare-re.

Manitu

thnx :merci: Megint lesz dolga a nyomtatónak :D


Zsiga


Alkyra


Draconire

#204
My ears are crying.

edit: something is wrong here...

Alkyra

Épp meghalt a Youtube nálam mikor postoltam ide, s miután láttam, hogy ez csak egy összevágott mini film nem preview(4chan átvert-.-beh. ritkán sikerül nekik de néha túl jól vannak megcsinálva) töröltem a postot.:)

kelvor

Így már oké, azt hittem Gmer kolléga magában beszél.  :D

Lokids

Valaki nem akarja az 1-5 -t is felrakni?
(Ez ugye az, amit a baka-tsuki csinál?)

biomage

#208
Hali

Hare Hare Yukai :) fan vagyok és találtam egy jó táncikálást a youtubeon, gondoltam megmutatom nektek link
Ja és lene egy kérdésem is :) a linknél Suzumiya Haruhi no Gekisou van irva de az anime cime Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, miért gekisou van a linkelnél irva?
hm

kelvor

Gondolom azért Gekisou, mert ez valamilyen rendezvény volt, amúgy meg passz.

Quote from: biomage on 2007-11-23, 00:18:05
Hare Hare Yukai :) fan vagyok

Akarsz róla beszélni?  :D

Quote from: Lokids on 2007-11-20, 01:07:44
Valaki nem akarja az 1-5 -t is felrakni?
(Ez ugye az, amit a baka-tsuki csinál?)

Felrakni nemtudom, max e-mailbe vagy msnen átdobom, ha még aktuális.