Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Próféta

Na megint megjött a kedvem egy kis sorozatosdira, és még van egy hét a Heroes-ig. Szóval választásokat írnék ki: mit nézzek? Dexter, 24, PrisonBreak, Dr House, vagy valami mást? Ahogy néztem, mindegyiket igen masszívan imádják itt és máshol is, de mégis melyik a legjobb?
(nem ér azt mondani, hogy mindegyiket, annyi időm nincs)

Köszi a javaslatokat, cserébe kaptok some random goody-t, ami totál nem illik ide.

Fazék

Prison Break-ből már láttam tv-ben 3 részt és bocsánat, de borzalmasnak tűnt... elég viccesnek érzem ezt a több évadon keresztül szökünk dolgot, szóval én azt nem ajánlanám.

24-et még nem láttam. erről egy jóbarátom azt mondja, hogy tele van baromságokkal és nevetséges akciókkal, de mégis úgy a székhez szegezi, hogy szinte észre se veszi a hibáit, Jack Bauer az Isten :haha: szóval ezt majd én is tervezem vmikor megtekintésre

Dr House - ha az első pár rész bejön, akkor egy nagyon jó ki sorozat. kb a második évadig még élvezni is lehet a részeket, de én a harmadik szezont már csak szokásból nézem, nem vagyok különösebben elájulva tőle. de az első és második évadot sztem mindenképpen érdemes megnézni :)

Dexter - viszont lehet hogy ebbe kéne belekezdened, mert össz-vissz 12 rész (eddig) és valami kegyetlen hangulata van a sorozatnak :jee: ha bejön ez a sorozatgyilkos, mint pozitív főhös téma, akkor sztem elég hamar ledarálod ezt az egy tucat részt :D

sirtomi

Quote from: Fazék on 2007-01-15, 17:46:18
Prison Break-ből már láttam tv-ben 3 részt és bocsánat, de borzalmasnak tűnt... elég viccesnek érzem ezt a több évadon keresztül szökünk dolgot, szóval én azt nem ajánlanám.
Nem rossz a PB sem. Ugyan még nem láttam végig az első évadot, idő hiányában félbemaradt, de amíg láttam érdekes és izgalmas volt.

Ramiz

Nekem mind a három tetszett :D , a Dextert ajánlanám elsőnek rövidsége miatt, a House-t másodiknak, mert abból akárhányat nézhetsz, ha épp nincs más, de rá lehet unni azért hamar, a PB jó, amíg nézed, de utólag semmi nem marad meg belőle. A csavarok jók, a karakterek zseniálisak, de az is unalmas lehet előbb-utóbb, ha mindig valami váratlan történik... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Én csak a Dexterhez és a Prison Break-hez tudok hozzászólni, és ezek közül a Dextert ajánlom mindenképp én is!  :jee:
Prison Break jó jó, de annyira azért nem. Így utólag, bennem sem hagyott mély nyomokat. Bár nézés közben tényleg izgi volt, és mindenképp tovább fogom nézni, ha jön a folytatás. De kizárólag angolul szabad!
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

vagy nézzé scrubsot, humoros kórház, nemrég belekezdtem s még csak a negyedik évad felén jutottam túl :D
s mindig mikor azt hiszem h romlik, le kell állítsam a röhögés miatt:) house persze jó scrubsot alapozni :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Selmo

Quote from: Próféta on 2007-01-15, 17:31:08
Na megint megjött a kedvem egy kis sorozatosdira, és még van egy hét a Heroes-ig. Szóval választásokat írnék ki: mit nézzek? Dexter, 24, PrisonBreak, Dr House, vagy valami mást? Ahogy néztem, mindegyiket igen masszívan imádják itt és máshol is, de mégis melyik a legjobb?
(nem ér azt mondani, hogy mindegyiket, annyi időm nincs)

Köszi a javaslatokat, cserébe kaptok some random goody-t, ami totál nem illik ide.
Ha sokat akarsz röhögni, akkor Weeds. :D

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Ha meg szereted a szuperhősös sztorikat és kíváncsi vagy egy tényleg igényesen megcsinált (és talán megrendezett?) valóságshow-szerűségre, akkor a Who Wants To Be A Superhero?-t ajánlom. Most vagyok az 5. epizódnál (6 van összesen), marha ötletes szerintem. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Quote from: Fazék on 2007-01-15, 17:46:18
Prison Break-ből már láttam tv-ben 3 részt és bocsánat, de borzalmasnak tűnt... elég viccesnek érzem ezt a több évadon keresztül szökünk dolgot, szóval én azt nem ajánlanám.

1. évadban a bötrönből szöknek. 2. évadban pedig az Államokból. Alapvető különbség van a kettő között. Míg az első évad inkább a börtönfilmes szökésekre hajaz, addig a második felvonás a Szökevényt idézi különösen. Maguk a részek alapvetően átgondoltak, bár néha vannak jelentős baromságok benne (különösen a 2. évadban). Nem egy hihetetlenül kegyetlen sorozat, de létezésének célját, a szórakoztatást alapvetően teljesíti.

[spoiler]Prison Break Season 2 Episode 14 New Promo[/spoiler]

Quote from: Fazék on 2007-01-15, 17:46:18
24-et még nem láttam. erről egy jóbarátom azt mondja, hogy tele van baromságokkal és nevetséges akciókkal, de mégis úgy a székhez szegezi, hogy szinte észre se veszi a hibáit, Jack Bauer az Isten :haha: szóval ezt majd én is tervezem vmikor megtekintésre

Én eddig az összes évadot és részt láttam, egyetértek a véleményeddel. Van benne logikátlanság és unalom (politikai száltól hajamat téptem mindig, annyira erőltetett és nevetséges volt), de Kiefer Sutherland nagybetűs JÁTÉKA kellőképpen ellensúlyozza. Jack Bauer RuleZ!

A 6. évad eddigi 4 része pedig valami kegyetlenül durva, utoljára a 2. évadnál éreztem ekkora adrenalinpumpát.  :cool:

Próféta

Ejjj a bőség zavara. Az első néhány válkasz nagyony a Dexter felé húzott, de aztán jól elbizonytalanítottatok :haha: Na majd meglátjuk.

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-01-15, 21:30:54
Ejjj a bőség zavara. Az első néhány válkasz nagyony a Dexter felé húzott, de aztán jól elbizonytalanítottatok :haha: Na majd meglátjuk.

Dexterhez meg még nekem nem volt szerencsém. Azonban az itteni véleményekre felbuzdulva le fogom szedni, majd ha már lesz elég hely a gépen.  :smile:

kikuchiyo

Próféta: Nézz The IT Crowd-ot!
Angol sitcom, aminek az az alapszituációja, hogy van egy jó nagy cég, egy hatalmas irodaházban, tele csinos női alkalmazottakkal... és van az IT departmentjük, ami egy alagsori lyuk, tele ősrégi hardverekkel. Itt fészkel a két IT nerd, Roy és Moss, mindketten "enyhén" retardált, furcsa alakok.
Az általuk nyújtott tech support általában annyiban merül ki, hogy "Have you tried to switch it on and off?" - ez általában elég is, de néha egészen a "Are you sure it is plugged in?" kérdésig elmegy a szakértelmük. Ebbe a környezetbe kerül a szintén síkhülye Főnök jóvoltából Jen, aki egy mukkot sem ért a számítógépekhez. A többi sejthető, illetve megnézhető.

Szórakoztató, jellegzetesen angol sorozat, számos "belsős", kockák számára érthető poénnal. És csak 6*25 perc, ami előny, mert hamar végig lehet nézni, de hátrány is, mert nincs több.
Failure is the default option

Ramiz

Tényeleg, az is milyen jó! :D Anno roderick kezdte el ajánlgatni itt a fórumon. Szerintem az első 3 rész sokkal jobb, mint a második 3.

De ha már sitcom:

BLACK BOOKS!!! Abszolút "kicks ass!" kategória, veri a Scrubs-ot, IT Crowd-ot, House-t Jóbarátokat stb stb STB humor terén! 3 szezon van belőle, egyenként 6 epizóddal. Szerintem az első és a harmadik szezon kicsit jobb. De nincs akkora leülés egy epizód erejéig sem a másodikban sem, mint IT Crowds 4.-től.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

falconmaster

#463
Hírózt akajoook!!!  :bruhuhu:

:)

A 24-et és PB-t tudom ajánlani, nekem bejöttek/bejönnek. Nem rég egy sorozatjunkie-ajánló keretében felhívták a figyelmem a Veronica Marsra - mit mondjak, nem volt rossz, nem bántam meg (bár még csak az első néhány részt láttam) a dr. House-t pedig már én is régóta meg akarom nézni.

(ui.: hagytam magam elcsábítani az ajánlástól és megnéztem neten az it crowdot (kocka vagyok, na :D  :comp: még a végén tanulok vmit  :D szóval megnézem az első rászt aztán meglátjuk mi lesz belőle  :merci:)

Edit: A Veronica Mars ajánló, ha valakit érdekel:
http://www.sorozatjunkie.hu/2006/11/08/veronica-mars-irta-imurai/

Próféta

Na egybehangzó tanácsotokra végül a Nobody's Watching című sorozatba kezdtem bele, de csak azért, mert nem jutott tovább a pilotnál :) Helyesebben továbbjutott, vannak belőle ilyen párperces webizód-szösszenetek, mint pl. amit kikuchiyo is mutatott már (Nobody's Watching Diet Coke and Mentos), de van 24, Lost, stb. rész is. Térjünk azonban vissza az egyetlen normális részre, az árva pilotra.
Hát az sem normális :)

Szóval a Nobody's Watching egy sitcom, a következő történettel: a Nobody's Watching című valóságshow keretében a Warner Brothers felszed két srácot, hogy gyártsanak egy Nobody's Watching című sitcomot, és az ő életüket követjük, illetve tulajdonképpen az általuk gyártott sitcomot nézzük. Vagy mi a fene. Bele lehet zavarodni. :3x3:
Még a Wikipedia magyarázatába is könnyen bele lehet zavarodni, a Format szakaszban.
Itt a pilot: 1 2 3

Értékelés: ilyet se láttam még. Újszerű és érdekes volt, de azért nem akkora nagy szám.

Edit: Új fejlemények

Dexter S1E1: ezt nézni fogom tovább. Hatásos, ötletes, sok benne a lehetőség, és a közepesnél érdekesebb. Ez az apafigura nem tűnt túl reálisnak  :ejj:, viszont a zene tényleg remekül el van találva.

Who Wants To Be A Superhero: na ez viszont szvsz rémes. Minden benne van, amit a Nobody's Watching (ld. fenn) kifiguráz.

Ramiz

Kár. :) Szerintem aranyos. Mondjuk igaz, nem árt hozzá némi amerikai szuperhős-szubkultúrás előismeret, akkor jobban élvezi az ember. Stan Lee THE MAN meg osztja a parancsokat! :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2007-01-16, 22:50:22
Kár. :) Szerintem aranyos. Mondjuk igaz, nem árt hozzá némi amerikai szuperhős-szubkultúrás előismeret, akkor jobban élvezi az ember. Stan Lee THE MAN meg osztja a parancsokat! :whoah:
Persze, az alapötlet természetesen oltári nagy baromság (pozitív értelemben), nem véletlenül cuppantam így rá. Csak a kivitelezés tántorított el.

Ramiz

Hát akkor tényleg nem tudom, mi a bajod, szerintem a kivitelezés nagyon illik az ötlethez. Képregénybe váltó képek, poénos feladatok és hihetetlen arcok (Major Victory, Iron Enforcer, Fat Momma... mekkora már! :lol: ). Egyébként a vége felé komolyodik, volt olyan feladvány, ahol azért lelkileg elég húzós dolgok történtek és a reakciók is érdekesek voltak (kutyás, börtönös, éttermes rész).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Az is lehet, hogy az a gond, hogy a "Ki a Tégla?" óta nem néztem valóságshow-t, és most hirtelen szíven ütött a műfaj ezernyi apró, idegesítő, álságos, förtelmes jellegzetessége.
Például a végén honnan a f-ből tudták, kinek melyik piros kockára kell állnia? => nyilván tudták előre az egészet. Más: fölszállnak szépen a liftre, nagy nehezen bepasszírozzák magukat. Vágás, belülről látjuk a liftet, és ott van köztük egy kameramann, aki veszi őket :3x3: A találkozó helyén, a villában is volt operatőr, meg a limóban is, mégis úgy "meglepődnek", amikor kiderül, hogy Rotiart odafigyelt rájuk. BTW az a fickó hatalmas ötlet, szóval a humorukkal nincs semmi gond.
De pont ezen a "hol van kamera?" témán derültem jót néhány órával hamarabb a Nobody's Watching jóvoltából. És ezután egy valódi valóságsó túl kiábrándító volt.

Ramiz

Hát ezt már tényleg nem értem. :haha: Zavar az, hogy nem mutatják a kameraman-eket? De hát kit érdekelnek azok? Senkit. Gagyi lenne, ha látnád őket, mert téged nézőként nem érdekel se az operatőr, se a rendező, se a díszletrendező. Te emészthető, filmszerű látványt akarsz. Pontosan tudod, hogy miután beszálltak a liftbe, utána kiszálltak annyian, hogy egy operatőr beférjen, de nem akarod látni ezt, mert NEM ÉRDEKEL. Az pedig, hogy mindenhol filmeztek, természetes, hogy nem adott semmilyen gyanúra okot, hiszen ez egy valóságshow, itt mindent mindig filmeztek, egyrészt mert erről szól egy valóságshow, másrészt mert sok anyagból lehet kiválasztani azt a pár jót, ami adásba is kerül. Egyébként látni fogod, ha továbbnézed mégis esetleg, hogy később egyre dörzsöltebbek ilyen szempontból, tehát kezdik megszokni, hogy akkor is tesztelik őket, amikor nem hinnék, illetve hogy nem mindig az az igazi kritériuma a tesztnek, mint amit ők hisznek. De az elején még gyanútlanok voltak. :) Én arra sem voltam kíváncsi, hogy megtanulták-e, hogy kinek melyik kockán a helye, vagy rá volt írva mindegyik hátuljára, fő, hogy szépen mindenki megtalálta a helyét. A világító kockára pedig logikus, hogy nem tudják, kinek kell felállni, de azon már csak megtalálják a helyüket. :D Vagy pedig arra is volt valami előre kitalált szabály, hogy akit elsőre jelöl meg Stan, az áll erre, a második arra stb.
Értem én, hogy a Nobody's Watching most nagyon "lerántotta a leplet" a szemedről ilyen szempontból, de talán az is árulkodó jel, hogy az a sorozat ellőtte a patronjait és megért egy részt, ami nagyon vicces, de egy sorozat mégiscsak úgy működik, ha meg van tervezve, nem? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Megadom magam. Fogom majd valamikor folytatni. Parancs. Majd csak megszokom. (Amúgy tényleg lehet, hogy csak a műfajjal van bajom, és nem konkrétan ezzel a produkcióval)...

falconmaster

Nem is tudom... Megnéztem a Nobody's Watchingot... Hát, vagy kétszer-háromszor felkuncogtam, meg végülis a nézhető kategóriában van a cucc, de nem lepődtem meg, hogy nem ért meg egynél több adást :)

Még annyit, nem tudom ki jár közületek néha sorozatjunkien, de feldobtak ott egy 'Csináljunk promót a magyar hírózhoz' kontesztet, amire összevarrtam én is egy videót, ha van kedvetek nézzétek meg/véleményezzétek. Köszike ;) Cím:http://www.youtube.com/watch?v=83TJTrATSqY

Ramiz

Daria Pilot epizód

A Beavis & Butthead barna hajú, szemüveges, gúnyos humorú pókerarcú lánykája saját sorozata. Tök más hangulatú, mint a B&B, de nekem tetszik. Kíváncsi vagyok, hogy a többi epizód is olyan lesz-e, mint a pilot (fekete-fehér és nem is animált, kicsit slideshow-szerű) vagy azok már rendesen meg lesznek rajzolva. Bár ez sem rossz, csak kicsit furcsa.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Megvan valakinek a Battlestar Galactica (2003) S1, S2 kiírva? Van hozzá egy mindent-egybe 22 gigás 10Rr3|\|1, de muhfugen lassan jön.
HR preferred :)
Asszem erre az adekvát válasz a "f*szom nem kéne?" :)

Addig is Firefly újranézés. Továbbra is made of win and gold ez a sorozat.  :cool: :Kiraly:
Nem tudom eldönteni, hogy melyik rész tetszik legjobban, az Our Mrs. Reynolds vagy a Jaynestown.
Failure is the default option

Fubenalvo

Quote from: falconmaster on 2007-01-18, 04:24:08
Nem is tudom... Megnéztem a Nobody's Watchingot... Hát, vagy kétszer-háromszor felkuncogtam, meg végülis a nézhető kategóriában van a cucc, de nem lepődtem meg, hogy nem ért meg egynél több adást :)

Még annyit, nem tudom ki jár közületek néha sorozatjunkien, de feldobtak ott egy 'Csináljunk promót a magyar hírózhoz' kontesztet, amire összevarrtam én is egy videót, ha van kedvetek nézzétek meg/véleményezzétek. Köszike ;) Cím:http://www.youtube.com/watch?v=83TJTrATSqY

Nagyon igényes lett. Milyen programot használtál vágáshoz?

Ramiz

Jé, tényleg rossz topikban vagyunk... Menjünk át, ahova kell, mert ciki ez így, hogy én vagyok a modi... :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Inkább vidd át oda a postokat. ;)

A tökéletesség unalmas.

falconmaster

Quote from: Fubenalvo on 2007-01-29, 17:39:08
Quote from: falconmaster on 2007-01-18, 04:24:08
Nem is tudom... Megnéztem a Nobody's Watchingot... Hát, vagy kétszer-háromszor felkuncogtam, meg végülis a nézhető kategóriában van a cucc, de nem lepődtem meg, hogy nem ért meg egynél több adást :)

Még annyit, nem tudom ki jár közületek néha sorozatjunkien, de feldobtak ott egy 'Csináljunk promót a magyar hírózhoz' kontesztet, amire összevarrtam én is egy videót, ha van kedvetek nézzétek meg/véleményezzétek. Köszike ;) Cím:http://www.youtube.com/watch?v=83TJTrATSqY

Nagyon igényes lett. Milyen programot használtál vágáshoz?

köszi igyekeztem :) Sony Vegas-t használtam. Sorozatjunkie-n megtalálod a többiekét is :D

Randal

Mostanában kezdtem el nézni a Jericho-t.
Magyar adón nem most indult, de még csak most tart a 9. epizódnál. Az AXN-en vetítik magyarul minden hétfőn 20:00-kor, ismétlés péntekenként 21:00-kor.
Kész még csak 11 rész van, szóval az elkövetkezendő két hétben adják le a jelenlegi uccsó két részt valami amerikai szokású sorozatszünet miatt. Az első évada 22 részes.

Hogy miről is szól?
Egy amerikai kisvárosba épp visszatér Jake Green a polgármester rég látott fia akinek vmiért el kellett mennie. Találkozik a volt barátőjével, tesójával stb. stb, uyge megismerünk pár szereplőt, aztán mikor elindul a városból, meglát a távolban egy szép nagy gombafelhőt majd karambolozik (baja nem lesz, hisz ő az egyik ha nem a főszereplő).

Innentől kezdve megszakad a kapcsolat a külvilággal, nem tudják ki támadt kire, hova dobtak le bombát, mit tegyenek stb. stb.

Ne számítson senki a sorozatból egy naaagy poszt-apokaliptikus érzést ill. akciót, de azért megtalálhatóak benne:)
Az egyes epizódokban fontos szerepet kapnak az emberi kapcsolatok is, meg úgy általában minden.
Van benne egyébként minden ami kell. Különös, idegen szomszéd aki sokmindenhez ért és akiről szépen lassan derülnek ki dlgok, nameg főhsünkről Jakeről is pár dolog.

Nos, a hablatyom helyett pár link:

http://comment.blog.hu/2006/08/31/sorozatpremier_usa_jericho
http://www.sorozatjunkie.hu/2006/07/11/pilot-mustra-jericho-1x00-200607/
http://fercsa.com/blog/?cat=88
http://www.cbs.com/primetime/jericho/

Őszintén szólva egy nagyon jó sorozat ami magával ragadja az embert. Nem tudok sokmindent elmondani róla. Érdemes megnézni.

Ramiz

Quote from: Randal on 2007-02-01, 21:43:39
Mostanában kezdtem el nézni a Jericho-t. (...) Ne számítson senki a sorozatból egy naaagy poszt-apokaliptikus érzést
Ezért nem kezdtem el nézni. :)

BTW nekem ma lett először érezhető az emelés, 200 kbit körül jött a t0rrent, sőt néha fölötte is, az eddigi 60-80 helyett! :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!