Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: noriko on 2015-08-17, 22:49:08
jól táncoltál!  :D
mad skillz :D (meg a kabalahoodie :D )

Quote from: SaiyaGin on 2015-08-19, 17:38:28
Arbeitsplatz GET!
gratulálok! :) :kocc:

Quote from: .Attila on 2015-08-20, 01:58:11
Mondjuk amit a Win10-zel beharangoztak, azzal inkább Linux felé lökdösnek.
Mit? :3x3:

SaiyaGin


Cobra

Jó volt a tüzijáték (a TV-ben). Meglepően jó volt a közvetítés és a zene is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Lythis on 2015-08-20, 21:25:46
Quote from: noriko on 2015-08-17, 22:49:08
jól táncoltál!  :D
mad skillz :D (meg a kabalahoodie :D )

Quote from: SaiyaGin on 2015-08-19, 17:38:28
Arbeitsplatz GET!
gratulálok! :) :kocc:

Quote from: .Attila on 2015-08-20, 01:58:11
Mondjuk amit a Win10-zel beharangoztak, azzal inkább Linux felé lökdösnek.
Mit? :3x3:

Nem legális szoftvereket letörli. Bár gondolom, jön majd "javítás" hozzá.

Cobra

LOL, te is benyelted azt a baromságot? Értelmesebb tech oldalakon le lett egyértelműen írva, hogy ez ne ma W10 EULA-ban van benne, hanem a MS összesítettben és elsősorban XBOX-ra vonatkozik. (illetve elképzelhető, hogy amit a Windows Store-on keresztül lehet megvásárolni és abból lenne illegális verziód, azt talán valahogy felismeri és korlátozza).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Egyelőre benyeltem, de esetemben nincs jelentősége.
Win10re addig nem váltok, amíg mások nem tesztelték kellően :)
Nem olvastam utána részletesen, erre nincs időm.

Lythis

Quote from: .Attila on 2015-08-20, 22:56:13
Egyelőre benyeltem, de esetemben nincs jelentősége.
Win10re addig nem váltok, amíg mások nem tesztelték kellően :)
Nem olvastam utána részletesen, erre nincs időm.
jahm, megelőztek azzal, hogy ez orbitális marhaság :) btw: már egy ideje az a daily driverem itthon, és eddig semmi panaszom nincs rá (minden fut rajta, ami eddig is), bár nyilván ez változhat annak fényében, hogy mire akarod használni.
Szebb, gyorsabb, nekem ennyi elég.

kikuchiyo

Failure is the default option

Dreamcleaver

#55298
Quote from: SaiyaGin on 2015-08-19, 17:38:28
Arbeitsplatz GET!

Csatlakozom a fórum IT-s részlegéhez, és a Hewlett-Packardnál leszek Technical Support Analyst L1 (magyarán a HP partnercégeinek a problémáit próbálom majd megoldani).

Grat is sok sikert!

Asszem, nekünk bölcsészeknek itt Mo-n tényleg ez az L1-es IT support munka maradt. Én is bárhol érdeklődőm haveri körökben ezeket tudják ajánlani (IBM, HP, Citi stb.). Mondjuk nem tudom, hogy ezzel cégen belül milyen karriert lehet kiépíteni, de legalább a fizu jobb, mint az átlag közalkalmazotti fizetés. Szóval hajrá! Majd írj, hogy mennyire hajtós a multi! :D

Minden ismerősőm programozó vagy mérnök. Bosch-hoz lenne jó bekerülni valami nem mérnöki állásra, dehát álmodik  nyomor. :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

Quote from: Dreamcleaver on 2015-08-23, 17:30:44
Asszem, nekünk bölcsészeknek itt Mo-n tényleg ez az L1-es IT support munka maradt.

Még mindig jobb azt kérdezgetni napi 8 órában, hogy "Biztos, hogy be van dugva?", mint hogy "Sült krumplit kér hozzá?", és valószínűleg többet is fizet.

Ugyanakkor valahol szomorú, hogy ez a sokezer ember eltölt öt évet az életéből, hogy kitanuljon egy olyan szakmát, amit aztán esélye sincs művelni.

Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: Dreamcleaver on 2015-08-23, 17:30:44
Grat is sok sikert!

Asszem, nekünk bölcsészeknek itt Mo-n tényleg ez az L1-es IT support munka maradt. Én is bárhol érdeklődőm haveri körökben ezeket tudják ajánlani (IBM, HP, Citi stb.). Mondjuk nem tudom, hogy ezzel cégen belül milyen karriert lehet kiépíteni, de legalább a fizu jobb, mint az átlag közalkalmazotti fizetés. Szóval hajrá! Majd írj, hogy mennyire hajtós a multi! :D

Minden ismerősőm programozó vagy mérnök. Bosch-hoz lenne jó bekerülni valami nem mérnöki állásra, dehát álmodik  nyomor. :D

:merci:

Quote from: kikuchiyo on 2015-08-23, 17:40:08
Ugyanakkor valahol szomorú, hogy ez a sokezer ember eltölt öt évet az életéből, hogy kitanuljon egy olyan szakmát, amit aztán esélye sincs művelni.

:tezsvir:

Flaser

Achievement get! Szakdolgozat leadva.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin

Quote from: Flaser on 2015-08-25, 11:35:48
Achievement get! Szakdolgozat leadva.

Gratula! :appl:
(Miből írtad, ha szabad kérdezni?)

SaiyaGin

Apa a születésnapjára levélben kapott egy akciós vásárlásra szóló utalványt a Supershop kártyásoktól (elég sokszor vásárolunk a Sparban), amit a születésnapján használhat fel. A probléma csak az, hogy a születésnapja tegnap volt, az utalványt meg ma kaptuk.:D
(Amúgy a levelet 19-én adták fel.)

Cobra

Kicsit későn adták fel :) Legkorábban a születésnapján kapta volna meg, de ugye csak ma tudott volna vele vásárolni, a születésnapja után.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2015-08-26, 22:54:28
Kicsit későn adták fel :) Legkorábban a születésnapján kapta volna meg, de ugye csak ma tudott volna vele vásárolni, a születésnapja után.
öööö he?
nem úgy van, hogy mo-i levélkézbesítés az 1, max 2 nap?

Darkstar

Az gyakran meg Budapesten belül sem működik...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: Fazék on 2015-08-27, 08:25:24
Quote from: Cobra on 2015-08-26, 22:54:28
Kicsit későn adták fel :) Legkorábban a születésnapján kapta volna meg, de ugye csak ma tudott volna vele vásárolni, a születésnapja után.
öööö he?
nem úgy van, hogy mo-i levélkézbesítés az 1, max 2 nap?
Nekem adtak fel helyben levelet és 8 munkanap, volt mire ideért. Mádzsár posta avagy ejj, ráérünk arra még.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Kaga visszatért!

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Flaser

Quote from: SaiyaGin on 2015-08-25, 17:32:21
Quote from: Flaser on 2015-08-25, 11:35:48
Achievement get! Szakdolgozat leadva.

Gratula! :appl:
(Miből írtad, ha szabad kérdezni?)

Szak: Mérnök info
Téma: Számítógép memóriák összehasonlító szimulációs vizsgálata
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Quote from: Fazék on 2015-08-27, 08:25:24
Quote from: Cobra on 2015-08-26, 22:54:28
Kicsit későn adták fel :) Legkorábban a születésnapján kapta volna meg, de ugye csak ma tudott volna vele vásárolni, a születésnapja után.
öööö he?
nem úgy van, hogy mo-i levélkézbesítés az 1, max 2 nap?
Este bemegy az OLK-ba Budaörsre, ott jó esetben éjjel kiválogatják, utána bekerül a kiszállító telepre a láda, amiben a levél van, innen vagy kijön reggel, vagy nem, utána a helyi postán ha épp nem üres a körzet (értsd: dolgozik a törzskézbesítő vagy egy helyettes és nincs szétosztva a körzet) a postás kipakolja a ládát és a körzet méretétől és a levélmennyiségtől függően kiviszi vagy aznap, vagy következő nap. Tehát a legoptimálisabb esetben másnap megérkezik a levél, de inkább csak az elsőbbségire érvényes, a sima levél az 2 munkanap, mire megjön a célállomás postájára. Mondjuk ősszel amikor jöttek a bankos levelek, akkor alap volt a 3 nap, mire megjöttek hozzánk a levelek. Településen belül (BP-en gondolom kerületen belül) van esély a sima levél másnapi megérkezésére, de bármi előfordulhat :) )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta


Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2015-08-19, 22:30:12
Quote from: SaiyaGin on 2015-08-19, 22:16:21
Quote from: kikuchiyo on 2015-08-19, 21:58:51
Ezt milyen végzettséggel sikerült?

Okleveles történész. :D

Az szép balkanyar. Szoktad őket a harmincéves háború népességpolitikájával traktálni két nyomtatódriver-telepítés között?

...
:lol:

Gratulalok!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

[spoiler]No, lassan alakulgatnak a dolgok.
Szerdán dumálok a volt (és könnyen lehet, hogy jövőbeni) főnökömmel, aztán valszeg Hollandiában lesz interview. Ha meg az is jól megy, akkor ott némi (1-2 hónap) tanulás és utána is rendszeres utazások, időnként akár Japánba is.  :appl:
De egyelőre csak spoilerbe, nem akarok előre inni a medve bőrére.[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Nekem munkaközvetítővel volt interjú egy holland melóra. Múlt héten szóltak, hogy a cég egyelőre jegelte a folyamatot, úh. nem tudom, mi lesz.
Én mondjuk nem adok sok esélyt a dolognak.

.Attila

Csatlakoztam a gyökérkezeltekhez. Ráparázni nem volt időm, panorámaröntgen egy perc alatt, megbeszélés, érzéstelenítés és 15 perc múlva már neki is estek.
Most viszont várhatok 2 hetet, mert jövő héten szabadságon van az orvos...

NLZ

uhhh, részvét. Gyerekkoromban volt, nem poén. :D
[reserved]

.Attila

Nem olyan rettenetes eddig, csak nem merek nagyon rágni azon az oldalon.
Ezek szerint lehet élni vele. Olyasmiket olvastam, hogy könnyebben törnek a gyökérkezelt fogak.

NLZ

Quote from: .Attila on 2015-09-03, 11:16:04
Nem olyan rettenetes eddig, csak nem merek nagyon rágni azon az oldalon.
Ezek szerint lehet élni vele. Olyasmiket olvastam, hogy könnyebben törnek a gyökérkezelt fogak.
Nem csak az, hanem besötétülnek, szóval jó ronda lesz. Lehet némi fehérítést eszközölni, de nem lesz az igazi.
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2015-09-03, 15:51:01
Quote from: .Attila on 2015-09-03, 11:16:04
Nem olyan rettenetes eddig, csak nem merek nagyon rágni azon az oldalon.
Ezek szerint lehet élni vele. Olyasmiket olvastam, hogy könnyebben törnek a gyökérkezelt fogak.
Nem csak az, hanem besötétülnek, szóval jó ronda lesz. Lehet némi fehérítést eszközölni, de nem lesz az igazi.

Nem elől van, így a színe legyen a legnagyobb probléma :)