Main Menu

Ghost in the Shell

Started by Cyril, 2004-09-04, 23:05:53

Previous topic - Next topic

Rounin


RedPriest

Csak ha már off: Minden először a hadászatban jelenik meg. Csak azután terjed át a hétköznapokra is. Ma már azon kísérleteznek, hogy az utcai harcokhoz olyan robotokat fejlesszenek ki, amik képesek a helyzetet mérlegelni és aszerint cselekedni. De nézhetjük a történelem szempontjából is. Az utolsó 100év óriási ugrás volt. Főleg az elmúlt 20-30év. Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy 2030-2050 tájt ott tartsunk, amit a GITS vetít előre.

Mellesleg nekem bejön az a fajta gépelés, hogy 2X annyi ujjam lesz és úgy nyomom. Szerintem bele is fagyna a program a gépemen.  :rotfl: Persze, olyan tempóhoz az agy feldolgozósebességét is kéne növelni... végülis kilyukadunk a kiberagynál.  :muhahah:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-27, 17:00:36
Egyet még nem értek: minek gépelnek, ha közben tudnak egymással gondolatban
kommunikálni; vagy akár közvetlenül rácsatlakozi a gépre (ld az a nagy pacák az
első filmben, akinek szétpattant a robotkeze és vagy 30 ujjal kezdett el gépelni...)
Hosszú válasz: lehet, hogy többféle drótos csatlakozós szabvány van, és az amcsi kutató nem tud csak úgy vezetékre csatlakozni japánban - v.ö. villamos hálózati ajlzat. Vagy az is lehet, hogy a tipikus zárt rendszer-nyílt rendszer problémával állunk szemben, és protokolleltéréseket kiküszöbölendő alkalmazzák a lassabb, de univerzálisabb szöveg alapú információcserét (ld. xml).

Rövid válasz: Kúlfaktor.

Raggie

#154
Re: hosszú válasz: BME a KIRÁLY! :D :D :D

Re: rovid válasz! :cool: (mi?! hogy ti nem annál a jelenetnél szerettétek meg a filmet?? :))
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Re hosszú válasz: vannak univerzális szabványok is pl 3.5 és 6.3 jack,
vagy USB és a legtöbb számgépes csatlakozó. Az aljzatok pedig azért
direkt mások, hogy ne lehessen más szabvány szerint más hálózatra
készített készüléket beledugni. ;) Egy zárt rendszerben is megoldható
lenne egy univerzális interfész használata.
Raggie: józan ész a király :hehe:

De ez már nagyon off.

Raggie

Ebben pl nagyon tévedsz, mert most van olyan óránk hogy gépszerkesztés és MINDENHOL szaros szabványokba ütközöl, megkötik a kezedet és nem csinálhatod sokszor sokkal ésszerűbbre vagy kényelmesebbre, mert ott van a szabvány és úgy kell. Valamint a következő dolog, hogy milyen szabvány, mert nem minegy hogy orosz, vagy amerikai, vagy kínai vagy japán. Szóval igenis van különbség az ilyenekben és ezért én reális esélyt látok egy ilyen probléma fennállására abban a helyzetben.

A számítógép körül meg azért egységesebb kicsit a dolog, mert szinte csak amerikai szabványok vannak benne(lévén ott fejlesztik :D ).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RedPriest

 :_off:

Amúgy mindent lehet, csak akarni kell. :) Meg lehet oldani, hidd el. De az is igaz, amit mondtál. Zárjuk le, s folytassuk ott, hogy:

Miért volt az, amikor az a bizonyos élő adásos hackelés történt (vigyori logok), hogy csak a hajléktalanok agyát nem tudta feltörni, akiknek nem is volt kiberagya? Annyira olcsó, hogy minden átlag embernek van? És ha a hajléktalanok látták az arcát, miért nem tudták beazonosítani?
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Manitu

Quote from: RedPriest on 2007-03-28, 18:21:22
Miért volt az, amikor az a bizonyos élő adásos hackelés történt (vigyori logok), hogy csak a hajléktalanok agyát nem tudta feltörni, akiknek nem is volt kiberagya? Annyira olcsó, hogy minden átlag embernek van?
Igen. A második évadban minden jöttment bevándorló hajléktalannak kiberagya van, itt inkább az a meglepő, hogy azoknak a hajléktalanoknak még nem volt.

Quote from: RedPriest on 2007-03-28, 18:21:22És ha a hajléktalanok látták az arcát, miért nem tudták beazonosítani?
Két flakon kannás kerítésszaggató után te kinek az arcát tudnád beazonosítani? :D


Flaser

A kézi gépelésnek még van egy nagy előnye: univerzális, könnyen módosítható stb; rengeteg mindent (és nem csak digitális ill. elektromos készüléket) üzemeltethetsz vele.

Azt se felejtsétek el, hogy a 9-es részleg gynoidjai valószínüleg nem tudnák felvenni a versenyt egy emberrel, és Ghost híján könnyen feltörhetőek.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

RedPriest

Quote
Quote from: RedPriest on 2007-03-28, 18:21:22És ha a hajléktalanok látták az arcát, miért nem tudták beazonosítani?
Két flakon kannás kerítésszaggató után te kinek az arcát tudnád beazonosítani? :D

Nem is tudom...  :rotfl: :lul: :rotfl:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2007-03-28, 11:49:10
Ebben pl nagyon tévedsz,
de még mindig nem annyira, mint te :hehe:
De fantáziátlanok itt egyesek  :ejnye:
Nem azt mondtam, hogy vágják le a kezét - hanem azt, hogy ha már úgyis ott
van a tarkóján az a csatlakozó, és van neki brain-machine interface-e, akkor
sokkal egyszerűbb, gyorsabb és hatékonyabb lenne azon keresztül. Ez kb olyan,
mintha a proci és a ram közé egy lyukkártya-nyomtatót és egy olvasót tennétek
be :p
Hiába is bizonygatjátok, hogy így meg úgy, ezt csak egy dologért tették be -
mert ha valaki meglátja, hogy odamegy egy dagadt ipse, akinek egyszercsak
szétpattannak az ujjai és elkezd villámgyorsan gondolni, akkor azt gondolja, hogy
"wow...", míg ha csak odamenne egy ember és bedugna egy kábelt a tarkójába,
mire képernyőkön szöveg kezd el cikázni, csak azt mondaná, hogy "hja."

RedPriest

#162
Nekem meg épp most jutott eszembe valami. Ha valaki kiberagysorvadásban szenved, akkor miért nem menti át a tudatát a hálózaton keresztül egy új kiberagyba? Vagy csak 1kiborgba. Lehet testből testbe tudatot küldeni, erre jó példák az Őrnagy testcseréi. Ezt a betegséget most nem értem...  :confused:


[spoiler]Amúgy most végeztem a Stand Alone Complex-el, kicsit beparáztam, amikor fejbelőtték az Őrnagyot az utcsó előtti részben. Meg amikor ostromolták a 9-esek épületét. Szerintem jó volt a befejezés.  :smile: :cool: Nem is gondoltam rá, hogy ez "csak egy játék", ahogy üldözik őket.[/spoiler]
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Kuroi Tenshi

Asszem a topik címében nincs benne, hogy "Spoiler!", tehát
légyszi rakd a második bekezdést spoilerbe ;)

Az elsőhöz: az őrnagy is csak testet cserél, nem pedig agyat.
Van ugyan "ghost dubbing", de az úgy tűnik, hogy nem 100%-
osan megbízható és pontos, és abba jó eséllyel az alany is
belehal néhány után.

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-29, 21:27:21
Quote from: Raggie on 2007-03-28, 11:49:10
Ebben pl nagyon tévedsz,
de még mindig nem annyira, mint te :hehe:
De fantáziátlanok itt egyesek  :ejnye:
Akkor sem csak azért vooolt! :bruhuhu:
Akkor biztosan az orosz diplomata titokban perverz örömöt lelt minden olyan adatkezelésben amihez nem kellett becsatlakoznia az interfésszel. Vagy lehet hogy éppen szpemes volt az agya és nem akarta hogy a kis genyó spyware-ek megfertőzzék a S-9 gépeit... vagy nemtom... o.O
(Btw szerintem valami ésszerű és érdekes magyarázatot keresni sokkal fantáziadúsabb mint egyszerűen a vagányságra hivatkozva elintézni egy ilyen komoly ügyet! :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RedPriest

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-29, 23:17:05
Asszem a topik címében nincs benne, hogy "Spoiler!", tehát
légyszi rakd a második bekezdést spoilerbe ;)

Az elsőhöz: az őrnagy is csak testet cserél, nem pedig agyat.
Van ugyan "ghost dubbing", de az úgy tűnik, hogy nem 100%-
osan megbízható és pontos, és abba jó eséllyel az alany is
belehal néhány után.

Rendben, megvan a spoiler. És sorry, elfelejtettem. :)


Utólag beláttam, hogy feleslegesen kérdeztem. Ugyanis nem egy rész van, ahol a történetben valakinek az agya kibertestbe (((tankba))) kerül. Vagyis egy ember akkor hal meg, amikor az agya elpusztul. Ez is most tudatosult bennem.  :szemuveges:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-29, 23:17:05
Asszem a topik címében nincs benne, hogy "Spoiler!", tehát
légyszi rakd a második bekezdést spoilerbe ;)

Az elsőhöz: az őrnagy is csak testet cserél, nem pedig agyat.
Van ugyan "ghost dubbing", de az úgy tűnik, hogy nem 100%-
osan megbízható és pontos, és abba jó eséllyel az alany is
belehal néhány után.

Valójában a sorozatban említik, hogy a ghost dubbingba az 'eredeti' belehal, néhány kivételes esettől eltekintve.

Kuroi Tenshi

Bele, de hanyadikba?
Az a diktátor vagymi a negyedikbe; az Innocenceben az
egyik lány 4 után még élt, a másik pedig az 5.nél tartott
(bár már nem tudni, hogy még élt-e).

RedPriest

A 3. filmnek és a 2. sorozatnak nincs magyar felirata fent? :confused:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-31, 00:41:45
Bele, de hanyadikba?
Az a diktátor vagymi a negyedikbe; az Innocenceben az
egyik lány 4 után még élt, a másik pedig az 5.nél tartott
(bár már nem tudni, hogy még élt-e).

Az elsőbe belehal, except kivételes cases.

Ramiz

Szerintem azért a robot ujjaikat használják a cyberbrain-nel rendelkező emberek is, mert biztonságosabb. Gondoljátok el, kétélű fegyver egy majdnem közvetlen számítógép-agy kapcsolat... Azonkívül elég drága dolog lehet ez, és nem biztos, hogy minden komputert felszereltek a szükséges illesztőfelülettel. A valóságban is sokszor az egyszerű (mechanikus) dolgok jobban működnek, mint a technikai fejlesztés. (Mindig nagyot röhögök, ha eszembe jut az amerikaiak és a szovjetek megoldása az űrbeli golyóstoll-használat képtelenségének kikerülésére... :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2007-03-31, 19:11:40
Szerintem azért a robot ujjaikat használják a cyberbrain-nel rendelkező emberek is, mert biztonságosabb. Gondoljátok el, kétélű fegyver egy majdnem közvetlen számítógép-agy kapcsolat...

Hjam, ezt mondtam én is. Vagy nem...? Oo

Kuroi Tenshi

Egyáltalán olvassátok is, amit írtam, vagy csa "hö, flém van? akko' én is megyek!"?
:hehe:
Cyberbrainje szinte mindenkinek van, azokon a csatlakozó pedig 99%-os
valószínűséggel egyformák (még az a nő, aki elsőként kapott cyberbraint, neki is
hasonló csatlakozója volt.) Tehát ezt akár vehetjük teljesen elterjedt, univerzális
szabványnak is, nem? ;)
Illesztőfelület? Vagy egy egyszerű átalakító, esetleg extra funkciókkal, mint az a
sorozatban is volt párszor? (Az a nyakörv-szerűség...)
És már az egyenirányított adatforgalmat is írtam. Ember -> gép, de fordítva nem.
Ugyanúgy, mint a gépelésnél, csak gyorsabb lenne.

Mint ahogy Próféta jól megfogalmazta, kúlfaktor, semmi több. PONT. PWN.

Rounin


RedPriest

Quote from: RedPriest on 2007-03-31, 02:08:00
A 3. filmnek és a 2. sorozatnak nincs magyar felirata fent? :confused:

Végül a Ghost in the Shell - Solid State Society filmhez találtam magyar feliratot, ha kellene valakinek, szóljon. Viszont a SAC - 2nd GIG sorozathoz még nem. Az *.mkv fájlok, amik fent vannak, tartalmazzák??
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Kayama

#175
Az AnimeAddicts-on mindegyikhez van felirat... (Bár asszem nem az mkv-s változathoz)

bandiras2

Nem csak azért lehet ez a billzet illesztő kéz implant, hanem esetleg azért is létrejöhetett, hogy elkerüljék a nemkívánt visszahatásokat a támadott objektum irányából, lásd Togusa esete a hajó biztonsági rendszere irányából. Ha be lett volna csatlakozva direktben, akkor úgy jár mint a dummy, de videoszemüveggel és billzettel védett volt a vírusvisszaáramlás ellen.
Press any key to continue and any other key to quit.

kikuchiyo

Failure is the default option

Rounin

Vajon hányan mondják még el ugyanazt...? :rolleyes:

Zsiga