Warhammer 40K - In Nomine Imperatoris

Started by Rounin, 2006-06-01, 12:04:42

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc "fajod" a Soulstormban (és előbbiekben)?

Chaos
Elda
Imperial Guard
Necron
Ork
Space Marine
Tau
Sisters of Battle
Dark Eldar
Nincs kedvencem/több is van
Bocs, nekem van pénzem TT-re :hehe:

Rounin

Quote from: Prof. William on 2006-11-24, 19:54:10
A császár halálával valszeg az egész birodalom összeomlott volna...

+ ő nemcsak egy nagy hadvezér hanem egy irtónagy táp Pszi vol talán az első tiszta. Állítólag már a akkor leglaább 10 000 éves volt amikor a trónba rakták. Szóval ő már akkor is szinte Isten volt csak még közünk járt. (+ lefeküd egy rakás nővel akik később mesgszülték a fiait, de ez már a könyvek sztorija.:)) Jó lehetett régen császárnak lenni...

Sőt olyat is hallotam hogy már korunkban is élt. Szóval akár most is köztünk járhat. Akár most is írogathat a fórumra...  :Kiraly:

Öhm.. nem 8000 körül született? O_o Mintha valami ilyesmi rémlene Lythis felől.
Más: azt a sensej lovagos marhaságot szerintem felejtsd el :D. Majd ha a GW beleveszi a kódexekbe, akkor elfogadom, addig azonban... broáf. :S

Huh, hirtelen nem tudom, ki kérte a pdf-ek megosztását, de megúgom halkan, hogy már most van 2gb pdf-em cirka - pedig még nincs is meg mindegyik 40k kódex. Na szóval ezt _nem_ kérheted megosztásra. :F

Dreamcleaver

"His original name is unknown, although there are some references in Warhammer 40,000 canon that he was born in the 6th millennium BC in central Anatolia (Priestley and Ansell, 1990; Abnett, 2006). He grew up in an isolated and poor rural area and it was rumoured that he had the power to stop his own aging and numerous other potent and near miraculous psychic abilities."

Őőőőő...Kriszus előtt 6000-5001 között született valamikor ezek szerint.  :D

Amúgy érdekes infóra bukkantam a Thousand Sons káosz légió történetében. Ez az a légió, aki anno rengeteg Psykert alkalmazott, és később ezeket eretnekséggel is vádolták, mert túl sok mágiát alkalmaztak. A mágia ás pszichikus erő kapcsolata a W40k-ban számomra még nem teljesen világos, de a lényeg, hogy a pszichikai erő használata engedélyezett, a mágia (sorcery) nem. Ennek a légiónak a primarchja, Magnus the Red híres volt extreme pszichikai erejéről, második a Császár után, de nagyon érdekelte a mágia is. Amúgy érdemes utánaolvasni a Thousand Sons légiónak, mert szerintem az egyik legérdekesebb sztori az övék.  :D

Szóval a lényeg:
"...While meditating on Prospero, Magnus foresaw Horus being corrupted by Chaos and the future events of the Horus Heresy, the betrayal of half the Space Marine Legions, and the sundering of the Imperium. Burdened with the information imparted by this precognitive vision, he first tried to dissuade Horus through the warp but failing this he used the power of his Legion's greatest sorcerers to convey the news of the impending civil war to the Emperor himself via a sorcerous spell (instead of the slower method of Astropathic psychic communication).

Upon receiving the sorcerous message, the Emperor was furious to see that Magnus had broken his oath and was using sorcerous means once more. In light of this, the Emperor considered Magnus more suspect than his favoured Horus. Leman Russ, Primarch of the Space Wolves Legion, who had always been averse to witchcraft, was ordered by the Emperor to bring Magnus to Terra to account for his actions."

Szívás.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

thrall

William ne buktass le ha megkérhetlek XD

kérdés: honnan tom megszerezni a kódexeket, valaki nemtudja? (nem én kértem az előbb, de minnél többet olvasom a topic-ot annál jobban érdekel :D)

Rounin

Quote from: thrall on 2006-11-24, 21:21:11
William ne buktass le ha megkérhetlek XD

kérdés: honnan tom megszerezni a kódexeket, valaki nemtudja? (nem én kértem az előbb, de minnél többet olvasom a topic-ot annál jobban érdekel :D)

P2p hálózatokon kell böngészgetni, torrent, dc, limewire, ilyesmik.

Dreamcleaver

Quote from: thrall on 2006-11-24, 21:21:11
William ne buktass le ha megkérhetlek XD

kérdés: honnan tom megszerezni a kódexeket, valaki nemtudja? (nem én kértem az előbb, de minnél többet olvasom a topic-ot annál jobban érdekel :D)

http://www.mininova.org/tor/493910

38 seed-et láttam legutóbb., 1,5 giga

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Quote from: Dreamcleaver on 2006-11-24, 21:30:02
Quote from: thrall on 2006-11-24, 21:21:11
William ne buktass le ha megkérhetlek XD

kérdés: honnan tom megszerezni a kódexeket, valaki nemtudja? (nem én kértem az előbb, de minnél többet olvasom a topic-ot annál jobban érdekel :D)

http://www.mininova.org/tor/493910

38 seed-et láttam legutóbb., 1,5 giga

Hehe. Köszi, megérte ma felkelnem

Heil Dreamcleaver :hail:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

thrall

kösz mindenki, majd ha nemleszek lekorlátozva, akkor jön lefele ezerrel XD legalább nem lesznek unalmas perceim :D

Lythis

De egyébként rakat teória van arról is, hogy ami a trónban van, az nem is a Császár, meg mittomén, szal azért GW is rendesen kihagyott dolgokat szándékosan. Például arra sem derül fény, hogy konkrétan hol alkotta meg a légiókat, és kivel alkottatta meg őket, valamint hogy azok is beültetéses alapon készültek, vagy azokat így "tenyésztették".

Prof. William

Ha nem a császár akkor ki? Jaúzsibácsi a takarító? A főmufti meg megszervezte a saját halálát a la Elvis? :)

Lythis

Akár. Főként tekintettel, hogy senki nem tudná megmondani, hogy az tényleg a császár e. Sőt, ha már itt tartunk, nem nagyon van olyan, aki egyáltalán láthatná, hogy ki az, aki oda van zárva. És gondold végig. Van egy űberpsyker muki, akitől Slaneesh-ék is be vannak szarva, és majd pont a saját káosszaltápolt kölyke veri le? Emellett: hogy/miért kezdte el gyártani az astronomicant. Merthogy azelőtt nem volt, ergó valsószínüleg nem volt ekkora böszme pszichéje, legalábbis hogy nem ez alapján navigáltak az tuti.
Namost az emberbarát császár szerinted belemenne abba, hogy mindenki bigott marha, és konstans embereket áldoznak neki, a rohadt astronomican fenntartásához? Mert ha akkora böszme psyker még így is, akkor nem szólt volna már valakiknek, hogy "boccs gyerekek, de nem éppen úgy kavartátok a szart, ahogy én szerettem volna".
Persze ez már csak teória a részemről, de mivan, ha annyira kiábrándult az egészből, miután ki kellett nyírnia a saját "fiát", hogy aztmondta, hogy nem szól bele innen a buliba, és megnézi mi lesz a dologból, amit elkezdett. És ha belegondolsz, nem esne nehezére a színfalak mögé vonulni, mert több, mint 30000 éven át sikeresen csinálta. Plusz még van 2 teljes LÉGIÓNYI gárdistája 2 primarchával, akiket akár el is vihetett mittoménhova.

Rounin

Van abban valami, amin agyalsz. Főként az astronomicon a buktatója az egész Császár-elméletnek.

Quote from: Lythis on 2006-11-25, 01:59:30
Plusz még van 2 teljes LÉGIÓNYI gárdistája 2 primarchával, akiket akár el is vihetett mittoménhova.

+ egy-két elveszettnek tartott primarcha, mint pl. Leman Russ, aki mintegy látomás hatására "Majd jövök!" felkiáltással elloholt valamerre.

Prof. William

#611
Ez alapján tényleg lehet hogy a császár valahol máshol van... Ez a 30000 inkognitó múgy mire volt jó? Mert ha már időszámításunk előtt is élt kismillió alkalma let volna hogy hatalomra jusson. Vagy kivárta a megfelelő pillanatot? Esetleg most is azt várja?

Zen

Lythis: Két dolgot fűznék a teóriádhoz:

1.:A lélekforrasztásos mizéria az Astronomican "üzemeltetésén" kívül nem a Császár életben tartását szolgálja?

2.:Arra nem gondol senki, hogy a GW-sek is csak emberek, és lehet, hogy bizonyos hibákat nem vesznek észre?
A WH világa tömérdek mennyiségű eseményt, nevet, meg még sok minden mást tartalmaz. Könnyű elveszni a részletekben.
Pont a múltkor olvastam a honlapjukon két, látszólag (fáradt voltam és nem volt kedvem átgondolni, azért látszólagos) ellentmondásos dolgot a C'tanokról, csak hogy példát is mondjak...
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lythis

1. Tudtommal nem. Ráadásul szerinted a Császár belemenne, hogy embereket áldozzanak azért, hogy életbenmaradjon?
2. Van rendesen, és állandóan ellentmondanak sajátmaguknak, ez tény, de igyekeznek javítani amit lehet. Ennek ellenére érdekelne a C'tanos példa, mert így elég légbőlkapott. De egyébként szerintem már említettük, hogy GW majdnem minden új kieggel ellentmond valaminek amit már kijelentett - kis túlzással persze. Ugyanakkor mindaz amit a Császárról összehordtak, rendesen ellentmond ennek az egész trónosdinak, nem gondolod?

Zen

Quote from: Lythis on 2006-11-25, 16:29:56
1. Tudtommal nem. Ráadásul szerinted a Császár belemenne, hogy embereket áldozzanak azért, hogy életbenmaradjon?
2. Van rendesen, és állandóan ellentmondanak sajátmaguknak, ez tény, de igyekeznek javítani amit lehet. Ennek ellenére érdekelne a C'tanos példa, mert így elég légbőlkapott. De egyébként szerintem már említettük, hogy GW majdnem minden új kieggel ellentmond valaminek amit már kijelentett - kis túlzással persze. Ugyanakkor mindaz amit a Császárról összehordtak, rendesen ellentmond ennek az egész trónosdinak, nem gondolod?


Most utána olvastam a C'tanos dolognak, de úgy tűnik félreértettem valamit (mondom, fáradt voltam). A lényeg az volt, hogy a Nightbringer öregebb a többinél, de a Deceivernél kicsit félreértettem, és úgy tűnt, hogy a Nightbringen előtt is voltak már C'tanok. Egész konkrétan az idő faktort szúrtam el. Elfelejtettem, hogy WH világában a legrövidebb háború is legalább 1000 éve tart. :D

Az Astronomicanos dolgot meg nem kötekedésképp kérdeztem, hanem csak kiváncsiságból. Bocs ha félreértehően fogalmaztam.
Viszont a Császár a trőnos dolog előtt is írtatta a többi faj képviselőit, nem? Az annyira nem kedves dolog, emberek védelme ide vagy oda.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lythis

Az h melyik C'Tan a legidősebb, arról szerintem nem volt szó sehol :) Annyi, hogy a Necrontyr nép a Nightbringert fedezte fel elsőnek, magyarán ő volt az első, akivel feévették a kapcsolatot.

Nem is azért írtam, mert kötekedésnek vettem, simán csak ha belegondolsz, akkor olyasvalakiről van szó, akinek az emberiség volt az elsődlegesen fontos, és nem az, hogy uralkodjon. (mert akkor már rég megtette volna 30k előtt is szerintem). Egy ilyen emberből nem nézném ki, hogy utána belemenjen abba, hogy emberek millióit áldozzák fel azért, hogy élhessen. Persze elképzelhető, hogy az astronomicanhoz valójában nem is kell a Császár, de akkor megint ottvagyunk, hogy ezzel az erővel lehet, hogy nincs is a trónbazárva...

Rounin

Vagy az Aranytrón kudarcot vallott és nem tudta életben tartani a Császárt, akinek testét alkalmazzák az astronomicon fenntartására mintegy katalizátorként - ehhez pedig nyugodt szívvel áldozzák a psziket. Elvégre a hulla nem fog tiltakozni, hogy egy rohadt nagy máglyához szolgál tüzifaként.

Lythis

Elvben ő kérte Dorn-ékat, hogy tegyék oda, de Dorn már nincs ott, hogy ezt igazolhassa. A testét katalizátorként? Az nem rohadt volna már el? Mármint nemhiszem, hogy sokban különbözne egy emberi testtől. És ha tényleg halott, akkor már rég reinkarnálódhatott volna, nem? Feltéve, hogy ez még lehetséges, de neki elvben menne, mert eleve így lett "létrehozva", vagy mi.
Annyi mindenesetre tény, hogy ami a Birodalomban zajlik, már rég nem annyira a Császár, mint inkább a High Lords of Terra nevű kis baráti társaság döntésein múlik.

Zen

Quote from: Lythis on 2006-11-25, 18:33:33
Az h melyik C'Tan a legidősebb, arról szerintem nem volt szó sehol :) Annyi, hogy a Necrontyr nép a Nightbringert fedezte fel elsőnek, magyarán ő volt az első, akivel feévették a kapcsolatot.

Tessék: "With the passing of the Necrontyr race, much of what was known of the star-gods faded into mythology, though awareness of the Nightbringer has remained with every race since that time. The war between the Old Ones and the C'tan unleashed forces beyond understanding, and the suffering caused among the elder races cannot be fully comprehended. Of all the star-gods, the Nightbringer is the most ancient and has inflicted the greatest misery upon the galaxy, quickly discovering that terror and anguish were the most delectable of sweetmeats.

The very star under which the Necrontyr race lived their brief, morbid lives gave birth to the vast sun-spanning energy that was the Nightbringer. In their quest for a weapon with which to defeat the Old Ones, the Necrontyr turned to the mighty coalescent energy feeding within the photosphere of their star. The first of the C'tan to manifest across the incorporeal starlight bridge, the Nightbringer brought with it the curse of death that had plagued the Necrontyr race since their birth. Having fed on the sustaining, but flavourless power of a star, the Nightbringer found the epicurean delights of the Necrontyr's awe and fear much more to its liking and slaughtered those who had brought it into being, feeding on the essence of their terror and suffering. Its appetite knew no bounds and only with desperate pledges of servitude were the Necrontyr able to convince the creature they had summoned forth that there were yet more races beyond their world that could be feasted upon - species beyond number for it to destroy."

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lythis

Szerintem rosszul értelmezed. Ez lényegileg arról szól, hogy ő volt az első, aki "kimászott" a csillagból. Az, hogy hogyan jöttek létre, milyen sorrendben, vagy hogy egyáltalán hányan voltak, nincs megemlítve.

Quote from: Zen on 2006-11-25, 18:48:34
Tessék: "With the passing of the Necrontyr race, much of what was known of the star-gods faded into mythology, though awareness of the Nightbringer has remained with every race since that time. The war between the Old Ones and the C'tan unleashed forces beyond understanding, and the suffering caused among the elder races cannot be fully comprehended. Of all the star-gods, the Nightbringer is the most ancient and has inflicted the greatest misery upon the galaxy, quickly discovering that terror and anguish were the most delectable of sweetmeats.

The very star under which the Necrontyr race lived their brief, morbid lives gave birth to the vast sun-spanning energy that was the Nightbringer. In their quest for a weapon with which to defeat the Old Ones, the Necrontyr turned to the mighty coalescent energy feeding within the photosphere of their star. The first of the C'tan to manifest across the incorporeal starlight bridge, the Nightbringer brought with it the curse of death that had plagued the Necrontyr race since their birth. Having fed on the sustaining, but flavourless power of a star, the Nightbringer found the epicurean delights of the Necrontyr's awe and fear much more to its liking and slaughtered those who had brought it into being, feeding on the essence of their terror and suffering. Its appetite knew no bounds and only with desperate pledges of servitude were the Necrontyr able to convince the creature they had summoned forth that there were yet more races beyond their world that could be feasted upon - species beyond number for it to destroy."

Ennek is az a lényege, hogy ő volt az első, akiről tudtak, és megidézték. Arról, hogy ekkor hány C'tan létezett, nem találtam forrást. Az, hogy a csillagistenek közül ő a legidősebb, kb annyi, hogy róla tudtak elsődlegesen, a többiről még nem. És mivel elsődlegesen pusztította a népet, megmaradt a későbbi fajokban, mint a halál (róla mintázták a csuklyás kaszás figurát, mert ezt az alakot vette fel, mikor testet csináltak neki).
Of all the stargods rész meg szerintem azért zavaros, mert nm szögezik le, hogy azon istenekről van e szó, akiket a Necrontyr nép tisztelt, vagy a C'tanokról összességében. (mivel belőlük is jópár volt, amíg el nem kezdtek hegylakósat játszani...)

Mondjuk akárhogyis van, ebben nem látom az ellentmondást, amit említettél.

Zen

Az ellentmondás volt,hogy a necrontyr-ek háborúztak az Old One-okkal. A háború közben manifesztálódott a NB (legalábbis én így szűrtem le) ők meg megpróbáltak beszélni vele, olyan üzenetekkel, amiket évezredeken át sugároztak. Én viszont földi vonatkozásban gondolkodtam, ahol egy háború ugye max 100 éves. És teszem azt, 50 év alatt nem sugárzol 1000 éves üzeneteket, ugye. Itt szútrtam el. Mondom, félreértettem.

Kimászott? Én kb úgy képzeltem el, hogy "felnéztek", és azt látják, hogy egy nagy, ronda, és valszeg büdös valami cuppog a szomszéd csillagon. :rotfl:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Őőő Lyhis valamit nem értek a teoriád elején, létszi pontosíts. Valami olyasmit írtál, hogy ha a Császár olyan nagyon erős psziker volt ,akitől még a káosz istenek is féltek, akkor a Hórusz hogyan sebezhette meg annyira. Szóval akkor ergo három lehetőség van: 1. A Császár nem volt olyan erős mint ahogy a fámák zengik, de akkor ki irányítja most az astronomicont, 2. Hórusz nem a Császárral küzdött, valaki mással, a Császár már elment, de nem hinném, hogy a Hórusz lázadás tetőpontján elbújna, plus akkor megint ki az az erős psziker az Aranytrónban, 3. Valami nem stimmel Hórusszal, sokkal erősebb, mit lennie kéne, itt valami titok lappang, és tényleg halálra sebezte a Császárt, aki most tényleg az Arayntrónon ül bábként. Nekem mind zavaros.

Az astronomicon elmélet meg...hát igen, de lehet csak annyit, hogy Hórusz lázadásának hatására a Császár megvátozott. Ergo Császár=erőskezű, eltökélt, de az emberiség érdekeit néző uralkodó, Istencsászár= paranoiás, félholt psziché beacon, aki bebörtönözte magát az Aranytrónba, és az emberisség érdekei elé a káosz elpusztítását helyezte.

 

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Amennyire én tudom, Hóruszt megfertőzte egy nagyhatalmú démon. És mint tudjuk Hórusz * démon= ööö,sok halál. Vagy mi.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lythis

Zen: őő.. mivel fel kellett fedezniük, ezért gondolom nem volt elég odanézni, és megkérdezni, hogy "hé anyjuk, mi a retek az a nagy halálszerű izé ott?". Alapból, ha jól tudom, akkor a C'tanoknak nincs is a szó szoros értelmében vett anyagi teste. Ami van, az lényegében egy rakat Necrodermis, aminek aztán ők adtak végleges formát. Ezeket el lehet pusztítani - bár tény, hogy marha nehezen - de ezzel a C'tan nem hal meg, max megvárja, amíg új testet kap.

Dreamcleaver: Nem értem, hogy ezen mit nem értessz. Annyi, hogy ha a Császár tényleg olyan űberalles, akkor hogy lehet, hogy leverte egy Hórusz? Még akkoris, ha hóruszt a káosz erői támogatták. Mert ha a káosz hatalmasságai együttesen be voltak tojva a Császártól, akkor hiába támogatja a káosz Hóruszt, még így is el lett volna kenve a képe simán. Szerintem legalábbis. Most vagy az van, hogy GW szándékosan hagyta teljesen kuszán és hézagosan ezt az egészet, vagy eleve nem is érdekelte őket, és odadobtak valamit, hogy nesztek, ez van, úgysem ez a lényeg, hanem hogy 10k évre rá csak háború van, és az emberek könyörögnek a kávéfőzőnek a reggeli espressoért.

Zen

Lythis: Látom ma morbid kedvedben vagy. :muhahah:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Hórusz sikerét azzal magyarázzák, hogy a Császár atyai szeretetétől elvakulva nem akarta bántani a fiacskáját és a végsőkig reménykedett benne, hogy vissza tudja rángatni a helyes útra :hehe:
+ nem egy primarcha fizikailag igencsak közel állt (vagy akár le is hagyta) a Császárt, egyedül a pszi képességei voltak überek. Ha Hórusz csak annyira volt erős psziben, hogy védeni tudja magát, akkor már lehetett rá esély, hogy lecsapja a Császárt. Afaik.

Lythis

Rou:Atyai szeretettől annyira, hogy utána, amikor az az orra előtt végzett ki egy Adeptus Custodes tagod, simán törölte a fiacskáját a létezésből. Amire valahogy nem gondolt, amikor a drága kisfia előtte világokat mészárolt le. Szerintem is logikus  :hehe:
Egyébként meg: A primarchákat a Császár elvben gond nélkül lealázta, amikor kihívták. Szerintem fizikailag simán le is hagyhatták volna, ha nincs pszije, mert ha belegondolsz, valószínű, hogy a császár nem implantolta tele magát (ez persze felveti azt a kérdést is, hogy akkor a szürke lovagoknak honnan vannak - ha vannak egyáltalán - implantjaik).
És ha a 4 hatalmasság nem mer vele nyíltan szembenézni, akkor még ha támogatják is azt a hülye "deakkorisénleszekapucikedvence" Hóruszt, sem hiszem, hogy sikerült volna.

Rounin

Quote from: Lythis on 2006-11-25, 20:53:34
Rou:Atyai szeretettől annyira, hogy utána, amikor az az orra előtt végzett ki egy Adeptus Custodes tagod, simán törölte a fiacskáját a létezésből. Amire valahogy nem gondolt, amikor a drága kisfia előtte világokat mészárolt le. Szerintem is logikus  :hehe:

Öhm, a :hehe: azért volt ott, mert eléggé sántának érzem én is ;p

Quote Egyébként meg: A primarchákat a Császár elvben gond nélkül lealázta, amikor kihívták. Szerintem fizikailag simán le is hagyhatták volna, ha nincs pszije, mert ha belegondolsz, valószínű, hogy a császár nem implantolta tele magát (ez persze felveti azt a kérdést is, hogy akkor a szürke lovagoknak honnan vannak - ha vannak egyáltalán - implantjaik).
És ha a 4 hatalmasság nem mer vele nyíltan szembenézni, akkor még ha támogatják is azt a hülye "deakkorisénleszekapucikedvence" Hóruszt, sem hiszem, hogy sikerült volna.


Öhm, a primarcháknál volt róla szó, hogy legalább az egyikük lenyomta volna párbajban, hacsak nem fedi fel magát (vagy nem ismeri fel...?) a Császár. Na meg azt is tegyük hozzá, hogy ha nincs akkora pszi képességük, a Császár nem számít tőlük rá, így Hórusz indíthatott egy meglepetésszerű támadást ellene az enchanted képességeivel :D. Amúgy meg passz.
A párbajukat ábrázoló artwork óta bűzlik nekem az egész =D.

Dreamcleaver

Olyan simán azért nem keni el a Császár a 4 káoszistent imho. Azért logikus erőviszonyokat állítsunk már fel, különben az egész W40k világnak semmi értelme. Ezzel az erővel a Császár letarolhatta volna az összes áruló légiót, Hóruszt fél kézzel bezárhatta volna valami pszi börtönbe későbbi elbeszélgetésre, ha már nem akarta megölni, aztán kiruccanhatott volna a káosz szemébe és legyakhatta volna a 4 halálra rémült káosz istent. Utánuk meg az összes necront és C'tan-t.  :smile: Nyilván a saját kodexében minden frakció übertápnak van beállítva.

Szvsz a lehet-hogy-nem-is-a-Császár-van-az-Aranytrónba-zárva elméletedet nem értem teljesen. Az egyetlen velős indok az emberszerető Császár viszonya az astronomiconnal, dearról már kifejtettem egy elméletet egy posttal előbb.

UI: Persze én nem vagyok túl jártas a W40k világban, szal lehet baromságokat hordok össze-vissza.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

Rou: lenyomta mindet, elvben legalábbis sehol nincs szó arról, hogy lett volna olyan, aki le tudta volna győzni. 30k+ év alatt szerintem összeszedett annyi tudást, hogy egy hórusz, aki mellékesen csontig tudott darálni pszivel egy adeptus custodest - meg tudta volna lepni.
Az az artwork AZ az artwork, amit mutattál, amiben a császár teljes gárdistavértben virít?

Dreamcleaver: Nem, de mégis tartanak tőle, mert ha nem, akkor nem a fiaival basznak ki az elején, hanem őt pofozzák le. A Necronok egy rakás gép. A C'tanok meg gyakorlatilag mindenhatók a fizikai univerzumban, ergó ha nem tetszik nekik a császár ugrabugrája, feldugják neki a saját fejét.
nem kódexfüggő, h a Császár nagyon tudott, hanem általános.
Az elmélet, mint mondtam egy elmélet. Minden kódex, ahol említik egyezik abban, hogy a császár űbertápos. És nem értem, hogy miért záratta magát abba a trónba, ha ezzel gyakorlatilag ellentmondott mindannak, amiért eddig küzdött. Igaz, francba a haladással, játszünk sötét középkorosat, égessünk boszorkányokat, legyünk xenofóbok, és legyünk olyan kúrva bigottak, amennyire belefér. Ja és ha már itt tartunk, akkor mostantól én vagyok isten, és aki mást mond, azt kivégezzük, mert eretnek. És mivel annyira unom itt magam, mától emberáldozat is kell. Lehetőleg jó sok.
Épp az a bajom az egésszel, hogy NINCS velős indok arra sem, hogy a trónba van zárva, és az is csak azért, mert ezt mondja mindenki. Az egész mi-is-történt-Hórusz-hajóján rész úgy hézagos, és megszakításokkal teli, ahogy van. Még az sem tiszta, hogy Abaddon a hajón nyúlta le Hórusz Karmát, vagy utána, miután visszalopták a holttestet az Emperors Children légiótól.