Warhammer 40K - In Nomine Imperatoris

Started by Rounin, 2006-06-01, 12:04:42

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc "fajod" a Soulstormban (és előbbiekben)?

Chaos
Elda
Imperial Guard
Necron
Ork
Space Marine
Tau
Sisters of Battle
Dark Eldar
Nincs kedvencem/több is van
Bocs, nekem van pénzem TT-re :hehe:

Fate

Quote from: Tycho on 2007-07-19, 12:23:04
'atúróba'... pedig poén lett volna  :muhahah:


És ki beszélt arról hogy a heavy bolterek és bolterek nem a kicsikkel foglalkoznának :hehe: mindegy, majd lejáttszuk  :tezsvir:

Állok elébe :morci: :muhahah:
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

allynak hozok egy Ultra Tyranid Hunter squadot... :rotfl:

Fate

Quote from: Tycho on 2007-07-19, 13:04:30
allynak hozok egy Ultra Tyranid Hunter squadot... :rotfl:

Csak rajta  :ejnye:
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Fate

"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

Képek Fate, képek... Ígértél párat a seregeidről  :muhahah:

Fate



Mea culpa, még nem sikerült fényképezőt szereznem, de rajta vagyok az ügyön.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

Olyat lehet, hogy egy devastator squadhoz land raider helios-t rendelek transportnak  :muhahah:

Fate


Ez a variáns az Imperial Armour vol. 2-ben van leírva, tehát az ott leírtakat kell figyelmembe venni. De miért akarsz pont helios-t hozni, szerintem ez a legértelmenetlebb radír variáns.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

Quote from: Fate on 2007-07-24, 10:24:55

Ez a variáns az Imperial Armour vol. 2-ben van leírva, tehát az ott leírtakat kell figyelmembe venni. De miért akarsz pont helios-t hozni, szerintem ez a legértelmenetlebb radír variáns.
csak nekem az nincs meg és nincs torr3nten se  :frown: de ha megvan neked, akkor plz egy uploadot, ha lehetne  :merci: (csak azt tudom, hogy kevesebben férnek bele, de van rajta olyan rakéta vető, ami a whirlwinden (castellan missile launcher afaik)  szóval techniakilag egy transportra képes lascannonos páncélozott whirlwind... vagy ez pont nem így van  :wtf:?)

Fate

Quote from: Tycho on 2007-07-24, 13:49:04

csak nekem az nincs meg és nincs torr3nten se  :frown: de ha megvan neked, akkor plz egy uploadot, ha lehetne  :merci:
Húú, ki volt írva CD-re, de nem találom a CD-t :frown:
De úgy rémlik, mintha az IA2 lenne torrenten.

Quote from: Tycho on 2007-07-24, 13:49:04

(csak azt tudom, hogy kevesebben férnek bele, de van rajta olyan rakéta vető, ami a whirlwinden (castellan missile launcher afaik)  szóval techniakilag egy transportra képes lascannonos páncélozott whirlwind... vagy ez pont nem így van  :wtf:?)

No igen, tehát van egy 2xx pontos tankod amin:

1. van 2 Twin-Linked Lascannon, amit nem használhatsz, ha a Whirlwind launchert használod.

2. van körben 14-es páncélod ami jó, de a Whirlwind launcher tud indirektben is lőni, tehát annyira nem fontos.

Summa: van egy nagyon drága tankod ami sokmindent tud, de ezek kizárják egymást.

Akkor inkább hozok egy Whirlwindet 75 pontért (azt hiszem ilyen áron mozog).
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

#910
De tud transportolni, és a két fegyver között váltogathatok, mire van épp szükségem abban a körben... Több lascannonra, vagy egy indirekt rakétára... De mindegy, ezt csak akkor fontolgatom meg, ha hozzárendelhető egy devastator squadhoz, mint transport, mert ha nem, akkor sima LR megy majd... de előbb egy IA2 kell, ami alapján számolgatok  :hehe:

EDIT: újra próbálgattam a torr3nt keresést és sikerült úgy tűnik ráakadnom az IA2re  :jee:

Lythis


Fate

Quote from: Tycho on 2007-07-25, 00:02:50
De tud transportolni, és a két fegyver között váltogathatok, mire van épp szükségem abban a körben... Több lascannonra, vagy egy indirekt rakétára... De mindegy, ezt csak akkor fontolgatom meg, ha hozzárendelhető egy devastator squadhoz, mint transport, mert ha nem, akkor sima LR megy majd... de előbb egy IA2 kell, ami alapján számolgatok  :hehe:

Ha már transport akkor Crusader. Meg úgy egyébként is, szerintem messze a legjobb LR variáns. Arról nem beszélve, hogy hangulatos, mivel sztori alapján a Black Templarok használják belőle a legtöbbet.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

#913
Quote from: Lythis on 2007-07-25, 04:43:01
Erm, ha még nem lenne lenn a torrent:
Imperial Armour II (rapidshit)

:merci: de 20 perc alatt lent volt :hehe:

Quote from: Fate on 2007-07-25, 11:06:46
Quote from: Tycho on 2007-07-25, 00:02:50
De tud transportolni, és a két fegyver között váltogathatok, mire van épp szükségem abban a körben... Több lascannonra, vagy egy indirekt rakétára... De mindegy, ezt csak akkor fontolgatom meg, ha hozzárendelhető egy devastator squadhoz, mint transport, mert ha nem, akkor sima LR megy majd... de előbb egy IA2 kell, ami alapján számolgatok  :hehe:

Ha már transport akkor Crusader. Meg úgy egyébként is, szerintem messze a legjobb LR variáns. Arról nem beszélve, hogy hangulatos, mivel sztori alapján a Black Templarok használják belőle a legtöbbet.

Ki mondta, hogy azt nem tervezek a seregbe majd?  :muhahah:

EDIT: szerinted melyik dread stat a jobb? a BT venerable dread (a froge world makett) szerinted az alapkönyv statjai+20 pont alapján legyen venerable (azaz az enyém az olyan 135 pont + a furious charge, de ez még nem tuti (csak akkor ha én választom meg, hogy mikor használja és rohanjon az ellenség képébe extra 6"et...)), vagy az IA2 szerinti venerable dread legyen125+wpn (azaz 165+a fruious charge, ha megtalálnám a leírását és eldönteném, hogy akarom-e :hehe:), hard to kill special rule az alap furious charge/tankbuster opció mellé és ilyen statok:  WS:5 BS:5 S:6(10) Front/Side:12 Rear:10 I:4 A:3

Én a másodikra szavaznék elsőre, mert ugyan extra 30 pont, de jobbak a statjai, és minden penetrating és glancing hit sebzését újra rolloltathatom az ellenféllel, ha nem tettszik az első :hehe: (na meg ilyen extra díszes dreadnek azért legyen valami extrája az asztalon is, nem?  :jee: :hehe: )

Tycho

#914
 :_off: OMG DOUBELPOAST B&!!!


amúgy megjött a dreadnought a forge world-től  :hopp: holnap átveszem a postán, ha nem lopták még el :angyali:

majd ahogy lesz időm csinálni, majd uppolom ahogy készül, okulásotokra  :jee:


(AS REQUESTED, USER WAS BANNED FOR THIS POST)
;D

Fate


Quote
EDIT: szerinted melyik dread stat a jobb? a BT venerable dread (a froge world makett) szerinted az alapkönyv statjai+20 pont alapján legyen venerable (azaz az enyém az olyan 135 pont + a furious charge, de ez még nem tuti (csak akkor ha én választom meg, hogy mikor használja és rohanjon az ellenség képébe extra 6"et...)), vagy az IA2 szerinti venerable dread legyen125+wpn (azaz 165+a fruious charge, ha megtalálnám a leírását és eldönteném, hogy akarom-e :hehe:), hard to kill special rule az alap furious charge/tankbuster opció mellé és ilyen statok:  WS:5 BS:5 S:6(10) Front/Side:12 Rear:10 I:4 A:3

Én a másodikra szavaznék elsőre, mert ugyan extra 30 pont, de jobbak a statjai, és minden penetrating és glancing hit sebzését újra rolloltathatom az ellenféllel, ha nem tettszik az első :hehe: (na meg ilyen extra díszes dreadnek azért legyen valami extrája az asztalon is, nem?  :jee: :hehe: )

Ha megvan rá a pont akkor berakhatod a drágábbat is, ez a rendelkezésre álló pontoktól függ. De azért vedd figyelembe, hogy a drenya 12-es páncélját annyira nem nehéz kinyitni (mondom én, aki 205 pontos káosz drenyát szoktam hozni).



A Furious Charge skill azt tudja, hogy ha rohamozol akkor +1 erő és +1 kezdemény.

Néhány esetben jól jöhet, főleg ha gyalogság ellen hozod a drenyát.

Lövős drenyára viszont sokkal inkább tank hunter.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

megjött a kit, majd postolom a darabjait meg ahogy készül, k*rv*jól néz ki :whoah: :whoah: :whoah:

A Dread plasma cannonos és powerfistes... Gondoltam nehéz gyalogság ellen akarom bevetni... 8 termi páncél lenne a command squadom (egy terminator chaplain a commanderem :hehe: és a termiek kevertek black templar módra, tehát lesz thunder hammer és assault cannon is egy osztagban, valamint a bannerek a hátukon lesznek, aki visz bannert  :hehe:) egyenlőre a sereg hangulatosságára megyek rá és ez a saját crusade fleetem first companyja lesz  :angyali: aztán ahogy a pénz engedi, úgy jön a többi...

Fate; fém figurával hogyan kell bánni, gondolok az elkészítésre... maketteztem már mindenből, de ebből még nem, és holnap szerzem be a Terminator Chaplaint,az meg fémből van, aztán ha nekiülök, minél több tanácsot szeretnék addigra hallani  :jee: :merci:

Fate

Quote from: Tycho on 2007-08-02, 15:25:51
Fate; fém figurával hogyan kell bánni, gondolok az elkészítésre... maketteztem már mindenből, de ebből még nem, és holnap szerzem be a Terminator Chaplaint,az meg fémből van, aztán ha nekiülök, minél több tanácsot szeretnék addigra hallani  :jee: :merci:

Nos,

1. sorjázás: ez kb ugyanúgy működik, mint a műanyagnál, szike+reszelő

2. ragasztás: pillanatragasztó, ha nagy, nehéz alkatrészeket ragasztassz, akkor nem árt a csapolás, különben nem marad egyben. Csapolás: 0,5-1 mm-es fúrófejjel lyukat fúrsz a két összeragasztandó félbe és egy drótdarabot illesztesz be a lyukakba. Ennél egyszerűbb módszer, ami nekem bevált, hogy egy kis összehajtott papírzsebkendő darabot raksz a felületre, azt beragasztózod, majd erre nyomod rá a figura másik felét.

3. festés: fém figuránál a legfontosabb, hogy alapozd le festés előtt, különben hihetetlenül gyorsan lekopik róla a festék. Ha kész a festés akkor a további kopásvédelem érdekében matt akril lakkal érdemes lefújni a figurát.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

Quote from: Fate on 2007-08-02, 16:19:19
Quote from: Tycho on 2007-08-02, 15:25:51
Fate; fém figurával hogyan kell bánni, gondolok az elkészítésre... maketteztem már mindenből, de ebből még nem, és holnap szerzem be a Terminator Chaplaint,az meg fémből van, aztán ha nekiülök, minél több tanácsot szeretnék addigra hallani  :jee: :merci:

Nos,

1. sorjázás: ez kb ugyanúgy működik, mint a műanyagnál, szike+reszelő

2. ragasztás: pillanatragasztó, ha nagy, nehéz alkatrészeket ragasztassz, akkor nem árt a csapolás, különben nem marad egyben. Csapolás: 0,5-1 mm-es fúrófejjel lyukat fúrsz a két összeragasztandó félbe és egy drótdarabot illesztesz be a lyukakba. Ennél egyszerűbb módszer, ami nekem bevált, hogy egy kis összehajtott papírzsebkendő darabot raksz a felületre, azt beragasztózod, majd erre nyomod rá a figura másik felét.

3. festés: fém figuránál a legfontosabb, hogy alapozd le festés előtt, különben hihetetlenül gyorsan lekopik róla a festék. Ha kész a festés akkor a további kopásvédelem érdekében matt akril lakkal érdemes lefújni a figurát.

tehát emellé citadel super glue kell, az elég jó?

Alapozónak jó a chaos black, spray can kiszerelésben? (és akkor kell matt lakkot is vennem, mert fényessel akartam a páncél csillogást imitálni, hogy ne kelljen árnyalni, hanem ott ahol a páncél feketére festett felületei vannak, ott fényesre lakkozom, a többi helyen meg mattra (vagy zsírfényűre) :haha:) és csak a citadel akrillal fested vagy szerinted a makett festék is megmarad rajta? (benzines bázisú lakkfeték)

Amúgy, holnap veszem meg a termie chaplain-t, és veszek hozzá ezt-azt, amire még futja, azt nincs úgysincs értelme darabokban lefesteni, szóval lehet összeregasztom meg lesorjázom, mielőtt a festésig jutok (már ha még megvan :hehe: tegnap egy db volt belőle már csak)

(amúgy a dreadet darabokban festem ki és csiszolom le róla a festést ott ahol ragasztani kell asszem... majd a porolást oldom meg utólag... gyönyörűen öntött makett, egyszerűen megéri az árát! Eddig azt mondom a legjobb kit amit vettem minőség/ár arányban és minőségben is! szóval bőven fogok én még rendelni mindent a forge worldtől :jee: )

Fate

#919
Quote from: Tycho on 2007-08-02, 16:58:39
(amúgy a dreadet darabokban festem ki és csiszolom le róla a festést ott ahol ragasztani kell asszem... majd a porolást oldom meg utólag... gyönyörűen öntött makett, egyszerűen megéri az árát! Eddig azt mondom a legjobb kit amit vettem minőség/ár arányban és minőségben is! szóval bőven fogok én még rendelni mindent a forge worldtől :jee: )

Valóban gyönyörűek a Forge World modellek, csak ne lennének olyan drágák (de egyszer akkor is kell egy káosz titán :D)

Quote from: Tycho on 2007-08-02, 16:58:39
Alapozónak jó a chaos black, spray can kiszerelésben? (és akkor kell matt lakkot is vennem, mert fényessel akartam a páncél csillogást imitálni, hogy ne kelljen árnyalni, hanem ott ahol a páncél feketére festett felületei vannak, ott fényesre lakkozom, a többi helyen meg mattra (vagy zsírfényűre) :haha:) és csak a citadel akrillal fested vagy szerinted a makett festék is megmarad rajta? (benzines bázisú lakkfeték)

Igazából a sima száz forintos pillanatragasztó is megteszi. Én általában gél alapút használok, kivéve a papírzsepis módszerhez, mert ahhoz folyékony kell. Fölösleges GW-s ragasztót venni, mert az is csak egy egyszerű pillanatragasztó.

Igen, a spray kiszerelésű alapozó a legjobb, mert egyenletesen tudod felvinni a festéket.
Jó a makett festék is, csak ne felejtsd el higítani.

Edit: Bár még mindig nem tudtam fényképezőt keríteni, azért felraktam pár képet a Thousand Son seregről (a régi 2. kiadású drenya és a spawnok nem tartoznak hozzá, valamint a Daemon Princsről és a nagydémonról sajna nincs képem)

http://kep.tar.hu/fate3/50510315



"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

#920
Fate: Fém makettet hogyan tisztítasz meg alapozás előtt? (Pontosabban: Te hogyan szoktad? Nem merem lakkbenzinnel átmosni, mert nem tudom, hogy az az akrilát pillanatragasztó hogy bírja a benzint, meg most nem is benzines alapozót fogok fújni rá...)

Amúgy összeállt a Terminator Chaplain, egy kis forge world extra is került rá, csak úgy szolídan, így is majd megfullad a díszítéstől :angyali:, de őt nincs értelme fotózni még, úgyis tele van a gamesworkshop honlap vele, a Dread meg még festés előtt nem kerül szinte semmiféle szerelésre, mert ellentétben a chaplainnel, őt igencsak nehéz lenne szépen kifesteni egyben, mert a felületének legalább a feléhez nem lehet utána hozzáférni  :haha:, ha szerencsém van, holnap el tudok menni a trollbarlangba és megveszem az összes hiányzó festéket...  (mivel a megszokott makettboltom éppen átépítés alatt van (pl beszerelnek egy warhamer40k polcot is  :rotfl: ))

EDIT: Ó mennyei előrelátás! :haha: átnéztem minden festékes dobozomat, és akár neki is állhatnék a festésnek... mert még pót festékeim is voltak és a legtöbbnek amúgy sincs semmi baja... a 40 színből a fele fémfestéknek volt utánpótlása és a fehérekből 2 is volt és a feketéből is... egyedül arany festék kell és alapozó a fém chaplainre, meg némi lakk :whoah: (és ezek a festékek, ellentétben az akrilokkal, úgy fognak tapadni a műgyantára, hogy azt öröm lesz nézni :muhahah:)

____________________________________
régi post:
maketteztem sok, hosszú, évig... Csak a fémmel való bánáshoz kell tipp, azért még festeni tudok  :hehe: ;)

Egy 3 éve készült, nem tökéletes, de elég jó F-84G:


amúgy a gép olyan 16 centi hosszú, jó kis makró, mi? :hehe: tudom lehetne jobb is Zsiga... :ejnye:

Fate

Quote from: Tycho on 2007-08-05, 11:54:12
Fate: Fém makettet hogyan tisztítasz meg alapozás előtt? (Pontosabban: Te hogyan szoktad? Nem merem lakkbenzinnel átmosni, mert nem tudom, hogy az az akrilát pillanatragasztó hogy bírja a benzint, meg most nem is benzines alapozót fogok fújni rá...)

Általában szappanos vízzel szokták, csak utána nagyon alaposan le kell róla mosni.

Quote from: Tycho on 2007-08-05, 11:54:12
________________________________
régi post:
maketteztem sok, hosszú, évig... Csak a fémmel való bánáshoz kell tipp, azért még festeni tudok  :hehe: ;)

Egy 3 éve készült, nem tökéletes, de elég jó F-84G:


amúgy a gép olyan 16 centi hosszú, jó kis makró, mi? :hehe: tudom lehetne jobb is Zsiga... :ejnye:

Szép darab :jee:
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

#922
tegnapi post: :merci: a tippet és megint :merci:, remélem a termie chaplainről is ezt fogod majd mondani, ha kész lesz, meg a BT venerable dreadről is :redface: :hehe:

!UPDATE!
képek a termie chaplainről, első wh40k makettem, és ekkora makróval nem annyira szép már, mint délután volt kézben, de azért remélem tettszeni fog a nagyközönségnek :redface: (majd holnap napfényben is lefotózom, mert a vaku megölte kicsit a szineit, meg úgy egyáltalán a felületekből semmi se láttszik)


Amúgy még nincs kész, mert a betontörmelékes alapot, amit tervezek neki, még nem tudom megcsinálni, mert nincs hozzá alapanyagom.

valamint a venerable dread és hozzávalóinak doboza, aminek majd holnap állok neki, aztán egyszercsak készen lesz :hehe:

(vonalzó és  termie csak méretnek az alkatrészek közelijáhez

Zen

Kézben nézve jobb lenne, de így nagyon jónak tűnik, grat. :smile:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fate


Grat, jól néz ki. Ha elfogadsz egy tanácsot, a pergamenkre rakhatnál némi szövegimitációt (0,3-as ecset, fekete festék), vagy ha jó vagy szabadkézi festésből akkor esetlek BT szímbólumot, mert így kicsit egyhangúak, különösen a lába között.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

régi post:
oda még akarok, de még amin áll sincs kész, de nincs akkora ecsetem... (még :hehe:, de szerintem .3as alkoholos tűfilc is jó lesz ;)  )

!UPDATE!

egy jobb fénykép a chaplainről és a majd' kész dreadről (még ahogy forgatom és nézem, egy-két hibát kijavítok, a pergamenekre és a power fistre felírok valamit és lehet áthúzom a kéket a plasmacannon-on, meg még lehet feljavítom a keresztet a jobb vállán, mert egyre kevésbé tettszik annyi arannyal :hehe:)





Remélem tettszik!

Fate: és te mikor küldesz képet a 'nidákról és a thousand sonsról? :ejnye:

Dreamcleaver

Most vagy az a dread rohadt kicsi, vagy a chaplain k*rva nagy. De grat, jól néznek ki.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

A Dread rohadt kicsi. Sokkal nagyobbra számítottam anno, aztán mikor megláttam az elsőt, akkor csalódnom kellett...

Fate

#928
Grat, nagyon jól néz ki.

Quote
Fate: és te mikor küldesz képet a 'nidákról és a thousand sonsról? :ejnye:

A TS-ről már küldtem, de berakom mégegyszer:

http://kep.tar.hu/fate3/50510315

A nidák már neccesebb téma, nem igazán tudok fényképezőt szerezni :frown:
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Tycho

uhhh :D a TS durva :haha: kifolyik a szemem a szinétől :3x3: :rotfl:
amúgy a dread tényleg kicsi, és a termie chaplain meg még nagy is mellette és köszönöm a gratulációkat  :merci: :merci: ha lesz új szerzemény egyszercsak, akkor majd arról is jön kép :hehe: :jee:

UPDATE: a termie chaplain tényleg baromi nagy... egy fél fejjel kisebb a termie captain páncélja a chaplainétől...  :wtf: vagy ez nagyon régi modell, és azóta nagyobbak a termie-k vagy a chaplaint mérték el... egyenlőre modolom még a captain-t, de ha ez a model kicsi, akkor egy komoly green stuffolás után egy sima terminátorból fogok csinálni egy terminator páncélos marshall-t  :eek: a képek majd jönnek, ha meg lesznek a marine-ok és a termie captain, aztán lehet fújolni/gratulálni :)