Warhammer 40K - In Nomine Imperatoris

Started by Rounin, 2006-06-01, 12:04:42

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc "fajod" a Soulstormban (és előbbiekben)?

Chaos
Elda
Imperial Guard
Necron
Ork
Space Marine
Tau
Sisters of Battle
Dark Eldar
Nincs kedvencem/több is van
Bocs, nekem van pénzem TT-re :hehe:

teraflare

#1200
Quote from: Tycho on 2008-08-14, 18:38:04
csak az a kékesszürke túlságosan olyan mint az amerikkkai vadászgép maketteim kékje, nem elég bugyután színes
:Kiraly:
Először én is furcsállottam hogy nem a wolf grey a színük hanem a shadow izé, de régebben rendes szürke volt vagy mi.

Quote from: Tycho on 2008-08-14, 18:38:04
és az is biztos szinte, hogy el fogják veszteni a leman russ annihilator opciót októberben, az új SM kódexszel,
Na ne már! És milyen indokkal? Lelőttek még egy kivizsgálót aki a rendjüket akarta ellenőrizni? (Ezt a részt imádtam a kódexben. :mikor érzékelték az űrhajóm figyelmeztető lövéseket adtak le. Mikor megmondtam ki vagyok és milyen szándékkal jöttem alig tudtam elmenekülni.   :D ) Vagy kiderül hogy Russ gyáva volt és elmenekült ezért valami hátsó páncélzatú menekülőtankot neveznek el róla?

Quote from: Tycho on 2008-08-14, 18:38:04
Javaslat csak annyi, hogy járj sokat a /tg/-re, a bell of lost souls-ra és a bolter and chainswordra :) ott rengeteg tipp a nyakadba zúdul majd  :jee:
A /tg/ mi lenne? /me :lame:. A bolter and chainsword az első a bookmarkok közt nálam.   :D

Tycho

szerintem olyan indokkal, ahogy az iron warriors nem használhat már basilisket és a BA is elvesztette a heavy support dreadnought-ját... Bár remélem, mint mondtam, hogy legalább kapunk valami hvy support opciós dreadnoughtot, mert alapos bővítést kapnak a drenyák októberben :hehe:

4chan /tg/ azaz "traditional games" :angyali:

Lythis

furioso drenyák 4 life :D
(btw tegnap a BA thread a te műved volt?)

Tycho

az army list amire senki se válaszolt? :lol: az igen :facepalm:

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Kíváncsi vagyok, végül hány játszható oldalt kapunk. 4 max 5-re tippelek. Egy Marine, Chaos, Tau, Eldar, Nida felállással talán még kibékülnék. Bár a Necron is nagyon kéne.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Makos

#1206
Hú WH-ba le vagyok maradva...én még csak a Dawn of War Winter assaulttal jáccottam...Soulstormot meg most töltöm....valahogy megjött a kedvem ezzel jáccani :D


Edit:
Amúgy mit hogy és hogyan kell felrakni szépen sorba?
Vagy a Mark of Chaos-ba benne van minden?
Így hogy szétnéztem eléggé bonyolult az egész :D
Tehát kérdés: mit töltsek le ha csak a sima DoW és a Winter assault van meg? :lame:

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-20, 18:29:46
Kíváncsi vagyok, végül hány játszható oldalt kapunk. 4 max 5-re tippelek. Egy Marine, Chaos, Tau, Eldar, Nida felállással talán még kibékülnék. Bár a Necron is nagyon kéne.

Engem az se érdekel, ha single-ben csak két oldal játszható, de legyen egy _normális_ campaign (igen, történetet akarok :F). Nem skirmish láncolat, amire ráfogjuk, hogy a játékélmény növelését szolgálja.  >_>

Zen

Mark of Chaos - WarHammer Fantasy
DoW - WH 40k
A Dark Crusade es a Soulstorm standalone kieg-ek, csak CD kulcsok (vagy kevésbé legális fixek) kellenek ahhoz, h az eddigi fajokkal multiban játszhass.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Makos

Quote from: Zen on 2008-08-20, 20:31:56
Mark of Chaos - WarHammer Fantasy
DoW - WH 40k
A Dark Crusade es a Soulstorm standalone kieg-ek, csak CD kulcsok (vagy kevésbé legális fixek) kellenek ahhoz, h az eddigi fajokkal multiban játszhass.

Akkor a Mark of Chaos egy kölön rész ha jól értem?

A többi meg csak kieg. ok.
mongyuk nekem mindegyik kéne...de mire lejön....bah...
CD kulcs-ot vagy fixet dobna valaki? :smile:

Rounin

Nem, a Mark of Chaos a fantasy világban játszódik, nem keverendő a 40K-val. Bár mindkettő grimdark as it gets. ^^

CD-kulcs az nfo-ban, fix a dvd/cd-n.

Makos


Tycho

#1212
Quote from: Rounin on 2008-08-20, 20:38:56
Nem, a Mark of Chaos a fantasy világban játszódik, nem keverendő a 40K-val. Bár mindkettő grimdark as it gets. ^^

CD-kulcs az nfo-ban, fix a dvd/cd-n.

az allraces fix ami multiplayerhez kell az meg itt.
trollkodást félretéve www.gamecopyworld.com -on kell keresni minden ilyesmit.

Rounin

Á, hülye vagyok, www.gamecopyworld.com -on van fix, azt hittem, crack kell. ^^"

Szerk.: és még lassú is.

Makos

thx asszem ez a link még hasznomra lesz :)

Dreamcleaver

#1215
Quote from: Rounin on 2008-08-20, 20:38:56
Nem, a Mark of Chaos a fantasy világban játszódik, nem keverendő a 40K-val. Bár mindkettő grimdark as it gets. ^^

CD-kulcs az nfo-ban, fix a dvd/cd-n.

Warhammer Fantasy az ótvar gagyi, nem grimdark.  :lazza:

Én meg taktikus RTS akciót akarok elsődlegesen. Ha van valami jó sztori is, az már csak hab a tortán. De ha a single kampány csak space marine-okól fog szólni, akkor elmehetnek a p*csába.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver link=topic=829.msg353934#msg353934
Warhammer Fantasy az ótvar gagyi, nem grimdark.  :lazza:

*buksisimi*

Lythis

Ha hinni lehet a híreszteléseknek, akkor DoW2-ben 4 faj lesz: Space Marines (ki gondolta volna...), Ork (szintén meglepetés), Eldák, Tyranidák.
Káosz és IG előreláthatólag kimarad, csakúgy, mint a Tau és Necronok. Elvben a többiek majd a kiegekben jönnek be.

btw: that's GRIMDARK wuith capital letters :D

Dreamcleaver

Jó ebből: Marine-ok uncsi, Orkok uncsi...szal ez egyből leredukálta két fajra számomra
-> ezért sem adok ki pénzt.  :D Se Tau, se Chaos, se Necron...meh.  :ejj:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

Részemről nem izgat, ha cserébe a campaign, vagy teszem azt a játékélmény kompenzál érte. Inkább legyen jól összerakva kevés fajjal, mint belezsúfolnak mindent és aztán lesel, olyan csodás dolgokon, mint a morál a Necronoknál (álá Soulstorm ugye...).
Chaos meg eleve egy szutyok unalmas oldal volt (imho TT-ben is az). Akkormár inkább a Chaos Demons kerüljön be.

Dreamcleaver

Én kedvelem a Chaost, de ez ugye egyéni ízlés kérdése. Sztem pl a Nidák egy rohadt uncsi faj, csak most ugye az újdonság erejével fognak hatni, meg egy-két egységük tényleg jól néz ki.
Én is abban reménykedem, hogy azért ez a 4 faj, mert egy tényleg minőségi kampányt építenek köréjük. De akkor is...azért pl az orkok helyett lehetett volna valami más...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

Nekem ugyanaz a bajom velük, mint a sötét eldákkal is. Lényegében halál ugyan az, mint a másik oldal, csak jujjdegonosz, több tüske, meg hulla, és a változatosság kedvéért kapnak pár démont is (joh, ez sarkított, mert vannak egyéb külömbségek is - amik inkább TT-ben látszanak. Lényegében az alapkoncepciót tartom unalmasnak). Ráadásul nem fér a fejembe, hogy annak ellenére, hogy folyamatosan írtják őket, mégis mindenhol az "ugyanazok akik anno elárulták a császárt" szöveg folyik. Ezért tartom fantáziadúsabbnak a Chaos Demons oldalt (annak ellenére, hogy az meg a "big bad evil demons" klisére épít), de ugye ők nem voltak játszhatóak eddig egyszer sem.

Dreamcleaver

Quote from: Lythis on 2008-08-21, 17:28:20

Bárcsak lenne az Adepta Sororitas-nak is mása a káosz oldalon.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

#1223
Lythis: Nem mintha Fabius Bile nem találta volna fel a káoszgárdisták sorozatgyártását még az eretnekség idején, és nem mintha nem lennének vadonat új árulók... Szerintem egy két kivételes 'hős', mint Typhus, Abaddon és a démon-primarchák azok akik még 'élnek' az eredeti bagázsból, ha meg vannak még fallen angelek, akkor az is csak a Dark Angels-ek inkompetenciáját bizonyítja :ejnye: - amúgy a dow féle generic spikey speeesh mehreeens koncepció tényleg baromi unalmas, de TT-ben sokkal izgalmasabb, látványosabb és brutálisabb káosz seregeket lehet csinálni az inkvizíció ordo-in kívül bármilyen lojalista seregből... :jee:

A DE tényleg szar viszont :lol:

Lythis

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-21, 17:49:08
Quote from: Lythis on 2008-08-21, 17:28:20

Bárcsak lenne az Adepta Sororitas-nak is mása a káosz oldalon.  :D
játékban jó a jelenlegi is, TT-ben meg amúgyis olyan bűnronda modelljeik vannak, hogy simán elmennek káosznak is :D


Tycho:Fabius bácsi csak klónozgat és nyamvadt cseszedékeket, meg noise marine-okat generál. Az más kérdés, hogy a káosz seregek ezeket esetleg felhasználják maguknak, de önmagában egyik sem astartes. Az meg ok, hogy abaddon meg Ahriman és a többi főgyökér túléli, de a fluff-ból is az csorog, hogy "derpaderp we are the same ones who betrayed the EMPRAH 10 mothafukken thousand years ago....". Szóval retconolhatnák már, mert szerintem időszerű lenne. Az is ok, hogy vannak új szektások is mindíg, de azokat meg mutálni kell.
Also: ha el is olvastad, amit írtam, és nem csak arra reagáltál, hogy valaki uncsinak tartja a káosz seregeket, akkor írtam, hogy van különbség, ami elsősorban TT-ben látszik. Ott sem annyira nagyon, de még mindíg sokkalta látványosabb annál, ami a játékba bekerült ("we are evil spehs muhreenz, phear us"). Imho a WHFB sokkal jobban meg tudta ragadni a káosz-osdit - talán pont azért, mert ott nem folynak a csapból is gárdisták.

chilip

új gamestarban van cikk a DoW 2-ről, azt írják benne hogy a kampányban nagyon kevés egységet fogunk irányítani, de azoknak mind saját kinézetük, nevük, xp-jük!!!, inventoryjuk!!! (új páncél, implant, stb.) lesz, és a fejlesztők igérgették hogy az első rész csenevész kampányánál sokkal jobbat csinálnak, meglátjuk mi sül ki belőle. orkoknak nagyon örülök :D kedvenceim

Tycho

Quote from: Lythis on 2008-08-21, 20:20:24
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-21, 17:49:08
Quote from: Lythis on 2008-08-21, 17:28:20

Bárcsak lenne az Adepta Sororitas-nak is mása a káosz oldalon.  :D
játékban jó a jelenlegi is, TT-ben meg amúgyis olyan bűnronda modelljeik vannak, hogy simán elmennek káosznak is :D


Tycho:Fabius bácsi csak klónozgat...


igen, csak gene seedet és implantokat is.

Az meg igaz, hogy a marinok a csapból folynak, de azokat veszik a legtöbben, szóval érthető miért...
Amúgy igazad van, tényleg szar hogy túl sok a túlélő, de bele lehet látni annyit, hogy esetleg azért mondják ezt, mert mint légió, ők azok akik fellázadtak, még ha nem is élt épp akkor az aki mondja... De ez is csak szőrszálhasogatás...

Lythis

Quote from: chilip on 2008-08-21, 20:55:57
reméljük a legjobbakat  :w00t:
Quote from: Tycho on 2008-08-21, 21:27:49
igen, csak gene seedet és implantokat is.
geene-seed-del játszik, és ebből kifolyólag implantokkal is, de sehol nincs írva, hogy sikerült is neki (lexicanum-on is megnéztem, ott sem mondják azt, hogy megy neki).Az persze lehet, hogy közel jár. Mindenesetre kétlem, hogy menne neki rendesen, pláne úgy, hogy egyes légiók erőteljesen ellenzik is a tevékenységét. Az, hogy a káoszgárdisták mégis "szinten vannak", szerintem sokkal inkább betudható annak, hogy kapnak mutációkat meg démoni megszállást, meg mindenféle mágiákat tetszőleges testnyílásukba.
Jóh, persze, szőrszálhasogatás, egyszerűen csak unom, hogy annak ellenére, hogy hullanak ők is rendesen, még mindíg ez a szöveg megy.
SM-es csapbólfolyás: pont amiatt cseszik el a káoszt, hogy a csapból folynak. Ők a legjobbak, a leggyorsabbak, a legszuperebbek, etc (joh, leszámítva az adeptus custodes-t de nekik hálistennek nincs seregük :D). Evvel háromféleképpen lehet felenni a versenyt:
-létszám: ha a romlás erői sokan lennének, de nem érnének semmit, akkor már korántsem olyan félelmetesek, a csodás gárdisták szanaszét gyalázzák őket, max sokáig tart.
-hasonló képességek: ez lehetetlen, mert akkor nem a gárdisták lennének a LEGESLEG. Mondjuk mostanában már magyaráznak a mutációkról, szóval reméljük kezdenek észbekapni.
-nem marad más, mint : ugyanaz az alapanyag. így meg van magyarázva, hogy miért utálják a másik oldalt, és az is, hogy honnan vannak hasonlóan félisteni képességeik.

Egyébiránt azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a légiók tovább játszák a rendes szaporító dolgot, amit a gárdisták is csináltak, elvégre a progenoid mirigyek (gene seed) elvben megmaradhattak egyes légióknak. Viszont szerintem már azok is mutálódtak rendesen (akiknek esetleg megvan, azok is káoszhívők, és a 98%-uk az Iszonyat Szeme-ben dekkol párszáz - ha nem ezer éve)

Rounin

#1228
Sir! Reporting for duty, Sir!

Kipróbáltam egy valag modot. Gondoltam csak lesz valami érdekes ennyi után...

Hát FoK. Nem rossz ez, de közel sincs annyira közel a TT-hez, mint szerettem volna, illetve single campaign-hez sem működik még. Viszont bíztató, jól kidolgozottak az egységek és szeretettel várom a Final-t.
Hja, ha már ott voltam, kipróbáltam hozzá a Black Templars-t is. Höh. Jó ez, csak... szóval a szinkronhangok. Azok FÁJNAK.

Akárcsak a Witch Hunters (Adepta Sororitas) hangjai. Auch. Modellek terén baromi jó munkát alkottak, a hangoktól viszont sírhatnékom van. (az élőszent talán kivétel, de ő meg beszélhetne hangosabban) Akárcsak az Arbites egységektől és épületektől. Szóval értem én, akartak valami jót, de ezek inkább a Syndicate világába passzolnának, nem a 40k-ba. Vagy egy Alien filmbe. Igaz, hogy még csak egy eléggé beta állapotban lévő verziót tesztelhettem, de kétlem, hogy átdolgoznák az egységek kinézetét. (a kissé rockos/metálos/mittommilyen theme is... érdekes)

Inquisition Daemonhunt. Na. NA! Ez most mi ez? A trailere alapján anno azt mondtam, hogy ez kelleni fog. És most megvan. És mi a fene ez? A GK troop-okat leszámítva minden modell odabasz (ők is jók, csak kicsit furcsán hatnak a többiek mellett). A zenék kellemesek, a szinkronhangok pedig ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ *drool* Jó, a GK captain hangja nem a legjobb választás (a sima GK-ké jobb), de hihető a szerepben és jól mondja a szövegeit. Az inkvizítor telitalálat. Nyugodt, eltökélt hang, a szövegei tetszenek. A GK dreadek és termik whoaaah... mozgásban, hangokban... Oké, nyugi van, kicsi Rounin. Szóval még nem volt elég időm tesztelgetni nehezebb szinteken (egyelőre az egységek érdekeltek és ilyesmik), de az biztos, hogy tier1-ben szívni lehet csak velük. Azért egy deep-strike land raider crusader már jelent valamit. ^^ Ráadásul lehet kérni kétféle tüzérségi támogatást is, bár korlátozott sugarú körben.
Nyamm. Jónak tűnik, egyelőre úgy látom, a balance is oké.

Ami szintén nyamm, hogy dolgoznak egy single campaign modon, ami az I:DH és a Witch Hunters modokat használja fel ehhez. Ami előzetest láttam belőle, az alapján musthave.

Steel Legion (Soulstorm alatt a 3.0-s AI-vel)
Hát az AI még... na majd meglátjuk. SL csapatok, kétféle fejlődési út (armoured fist és tankokra specializálódás), saját hangok, amik elmennek (nem kiemelkedő, de WH-nál messze jobbak...)
A gyalogságra specializálódást nem tartom egyelőre túl életképesnek, messze nagyobb sikerem volt egy Stormblade-el...
Bár a stormtrooper-ek deep strike-ja jól mutat. :D

Dogs of Warhammer érdekel majd, ha lesz belőle valami (Titans FTW) és még nézelődök, bár volt pár szóra sem érdemes alkotás...

Lythis

Most pakolhatom fel DC-t megint, csak ezekért .. meh :D
Én még régebbi verzióját próbáltam a Steel Legion mod-nak (az még WA-hoz volt, ha jól emlékszem), de akkor nem tett rám túl mély benyomást...
Witch Hunters mod screenek alapján érdekelni fog, ha kijött, mert a modellek szépen kidolgozottnak tűnnek így elsőre. Az élőszenttől viszont sikítófrász kerülget....
Anno volt valami nyda mod is, azt esetleg próbálta valaki? Egyáltalán be lett fejezve?
(bár DoW2-ben úgyis kapunk belőlük)...
DH-el meg akkor ezek szerint érdemes tenni egy próbát, szóval majd sortkerítek rá.

Btw: az hogy FoK single höz is működik aztat jelenti, hogy tervezik a modot használhatóvá tenni a metacampaign alatt is?


Nice ava btw :D