Warhammer 40K - In Nomine Imperatoris

Started by Rounin, 2006-06-01, 12:04:42

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc "fajod" a Soulstormban (és előbbiekben)?

Chaos
Elda
Imperial Guard
Necron
Ork
Space Marine
Tau
Sisters of Battle
Dark Eldar
Nincs kedvencem/több is van
Bocs, nekem van pénzem TT-re :hehe:

Tycho

Quote from: Rounin on 2008-09-10, 23:19:31
Egyes kurafiak a kezükben tartják a nyomorult Spess mehreen kódexet, de pár oldalon kívül még nem láttam többet bescannelve. A közzétett infók viszont ijesztőek... pár dolog miatt erősen elgondolkoztam, hogy vagy csak 4th edition-t leszek hajlandó játszani, vagy a dioráma-faragás mestereinek babérjaira török. :angyali:

rapidshit or pics plz! az 5. kiadású BA kódex csak az elit scoutok és a megszűnt hvy support dread miatt fáj, a vanilla mehreenek mit kaptak?

Rounin

Land raider redeemer, 16 pontos SM, ultratáp Vulkan He'stan, újfajta dread (ironclad... aranyos srác o.o), nincsenek többé traitek, scoutok elite csapatok, cyclone (termikre rakétavető, tudod^^) használható lesz megint (eddig nem volt az? o.o mondjuk ez nekem csak jó, már alig várom, hogy felszereljem az egyik skacra, szerintem marhajól mutat)) sternguard, ... eh, read /tg/, i can't be arsed.
http://rapidshare.com/files/143779625/space_marine_08_jumbled_scans.rar.html

Here's your RS. Now kneel and serve the Emperor! :haha:

Dreamcleaver

Quote from: Tycho on 2008-09-10, 21:38:19
Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-10, 16:11:31
Quote from: Rounin on 2008-09-10, 11:18:17
Quote from: teraflare on 2008-09-10, 11:08:39
link please  :angyali: (Amúgy meg szándékozom venni eredetiben is)

http://rapidshare.com/files/131867437/Warhammer_40_000_-_5th_Edition_Rulebook.pdf.html

Nagyon helyes.

A 5th Edition-höz jöttek már ki codex-ek? Ha igen esetleg valaki tud dl linket? (nem szándékozom megvenni őket :D).

nem is kell :D Blood Angels legálisan letölthető :Kiraly: (az ork most jött ki a black reach dobozzal, a speesh mehreen októberben jön, más még nem jött ki... )

És amia Blood Angels-ről van az benne lesz az SM kodexben is vagy miért van nekik külön?

Szal akkor az Eldar és Tau kodexek még messze vannak...meh...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

Spehs Muhreeenz okt4.-én jön hivatalosan. Elvben abban lesz benne az összes főbb chapter is, ergó valszeg most nem kapnak külön kódexeket (nemmintha kéne nekik... így is a fluff 2/3-a róluk szól :ejj: ).
Tippre egyébként a DE (bármennyire is nem kedvelem őket, ha valakikre, akkor rájuk rájukfér az új kódex) vagy IG jön utána amúgy. Olvastam valami olyasmit is, hogy necronok és még mittoménkik már csak 2009. Ez mondjuk reális, mert kétlem, hogy mindenkivel készlennének már.
Amiket Rounin is linkelt azok mocskos szutyok emberek kezéből származnak, akik saját állításuk szerint GW-nál dolgoznak.

Tycho

Rou: Ez borzalmas, remélem nem forgatták fel a blood angelsemet, hanem a netre kitett kódex érvényes* :eek:
bár jó lenne a troop scout  és a 10 fős termi osztagok és a 35 pontos drop pod... meg a venerable dread ugyan +60 pont de lehet csinálni belőle elbaszott durva mortis dread féleségeket :eek: egyszerre borzalmasan szar ötlet és széttápolható :eek: :gyagya: :comp: :Kiraly: hát kíváncsian várom... remélem megmaradnak az assault marine troopjaim és a jump packes honour guardom, meg a death company :eek:
*: DC - mert 3. kiadás óta csak egy white dwarfban közölt cikk volt róluk és ezt PDF-é tették és felvarrták 5. kiadásra... de csak el lett baszva a 3rd kiadású kódex...

Lythis

Én megvárnám, hogy mégis mi kerül be a SM kódexbe végül. Egyébként tényleg az lenne a legnormálisabb (warseer fórumon írta valaki), ha simán csak addendumokat írnának a különböző nagyobb chaptereknek.
Én személy szerint nem venném túl jó néven, ha DA/BA/BT saját kódexet kapna már megint. Vagy ha mégis kapnak, akkor majd akkor, ha minden más kódex kinnvan.

Tycho

#1296
Quote from: Lythis on 2008-09-11, 01:30:37
Én megvárnám, hogy mégis mi kerül be a SM kódexbe végül. Egyébként tényleg az lenne a legnormálisabb (warseer fórumon írta valaki), ha simán csak addendumokat írnának a különböző nagyobb chaptereknek.
Én személy szerint nem venném túl jó néven, ha DA/BA/BT saját kódexet kapna már megint. Vagy ha mégis kapnak, akkor majd akkor, ha minden más kódex kinnvan.


Én meg örülnék hogyha benne lenne minden nagyobb divergens chapter, DA, BA, BT, SW, megkapná az összes rendes külön szabályát és nem lenne így elbaszva, mint ez sok új baromság ami októberben kijön :eek:

ed.:I'll just leave this here...(5th-ed SM codex a nyomdából)

Rounin

#1297
Most akkor jól értem, hogy ha nem Ultrasmurf, Imperial Fist, White Scars, Crimson Fist, Salamanders vagy Dark Angels chapterrel mennék, akkor bekaphatom tövig special karakterek szempontjából? Nem mellékesen most akkor mi van a régi special karakterekkel? Asmodan, Azrael például...

Oh, wait. Látom már.
Felhasználhatom ezeket (5th codex) a karaktereket _bármelyik_ chapternél. Vagy csak átfestem és átnevezem...

Nem, nem akarom én temetni, nem erről van szó, de ez nekem nem tetszik. (előre látom a sok Vulkan-t és a csupa flamer seregeket. BEHOLD!! THE IMMOLATOR!!!)
Pft.

Fuck. Hellbrecht? Grimaldeus? SPACE WOLVES? o.o

Lythis

Quote from: Tycho on 2008-09-11, 08:13:55
Quote from: Lythis on 2008-09-11, 01:30:37
Én megvárnám, hogy mégis mi kerül be a SM kódexbe végül. Egyébként tényleg az lenne a legnormálisabb (warseer fórumon írta valaki), ha simán csak addendumokat írnának a különböző nagyobb chaptereknek.
Én személy szerint nem venném túl jó néven, ha DA/BA/BT saját kódexet kapna már megint. Vagy ha mégis kapnak, akkor majd akkor, ha minden más kódex kinnvan.


Én meg örülnék hogyha benne lenne minden nagyobb divergens chapter, DA, BA, BT, SW, megkapná az összes rendes külön szabályát és nem lenne így elbaszva, mint ez sok új baromság ami októberben kijön :eek:

ed.:I'll just leave this here...(5th-ed SM codex a nyomdából)
Én tökéletesen kiegyezem avval, hogy kapják csak meg a külön szabályaikat, de azokat nyugodtan zsúfolják bele a nagykódexbe. Ha jól megcsinálják, szerintem röhögve belefér. Fluffot meg majd leközlik WD-ban. Ez eddig is működött.

teraflare

Huhúú. A counter attack megkapta a +1 attackot :jee: (bár leadership teszt kell hozzá) A kérdés már csak az hogy a Blood claw is csak 1-et kap vagy ők a saját +2 jüket?  :confused: ("...exactly as if they too had assaulted that turn") Bár még a farkas codex nem jött ki, remélem nem veszik le a +2 attackot tőlük.
(Szentelhetnének amúgy a mariska kódexbe 1 fejezetet az Angry Marineoknak  :D)

Tycho

elvileg minden régi karakter megmarad, csak kaptak egy tonnányit az ultrasmurfok... de azért kicsit féltem a Blood Angeleimet :eek:

Lythis

Quote from: Tycho on 2008-09-11, 15:44:18
csak kaptak egy tonnányit az ultrasmurfok...
most őszintén: te ezen meg vagy lepődve? :D kb ultraMarySue chapter az egész. (ráadásul az eddigi összes starter szett . black reach és korábbiak - velük volt tömve. Box artok alapján legalábbis.)
Túlélik a nydákat, tökéletes génállományuk van, a légiók korában nem szóltak be nekik a 25k tagért....1 bolygó helyett valami 8 rendszert kormányoznak, az ő primarchájuk írta a codex astartes-t. És a successor chaptereik gyak részben a honor guardjaik.... ha minden chapter ekkora s*ggnyalást kapna csak azért, mert nem tér el semmiben az codex astartestől, akkor széles vigyorral az arcomon fogok összeszedni egy GenericMarinestm sereget, amint kitalálok nekik egy color scheme-et.

Btw: Dark Heresy: ki akar mesélni? :D

Tycho

#1302
nem vagyok meglepődve  ::) csak már fel se veszem hogy minden az UltraGenericMarySueSmurfGWWetDreamMarines-ről szól ::) Csak a többi SC-t miért ölik ki (pl Moriar, bár most a statja előállítható - dread+venerable+death company), vagy miért vették el a BA-k heavy supportba is betehető dreadnoughtját?
Ez a kódex amit kijavíthatna azt is szarul teszi és behozott egy csomó faszságot... inkább ki se jött volna, hanem lett volna egy jó DE vagy IG kódex, azokra ráfér az ápgréd... a marineoknak jó lett volna pár új figura meg pár extra szirszar, ha meg új egység, akkor WD-ben jöhetett volna az adatlap is hozzá...

teraflare

Quote from: Lythis on 2008-09-11, 16:20:51
ha minden chapter ekkora s*ggnyalást kapna csak azért, mert nem tér el semmiben az codex astartestől,
Ezért is szeretem a farkasokat szarnak bele a kódexbe nem olyan merevek :D A falka is megteszi chapter helyett :haha: Meg a közel ork színvonalú gondolkodás. ("Hé a bolternek hasonló a markolata mint a pisztolynak, lehet ezt egy kézzel is használni a másikba meg mehet a csoppa")

Rounin

Quote from: teraflare on 2008-09-11, 14:22:08
Bár még a farkas codex nem jött ki, remélem nem veszik le a +2 attackot tőlük.

Nem is fog. Nem lesz külön kódex. Mégis mit képzelsz?! Get back to smurfin! :morci:

*sigh*

Na jó, én mesélek DH-t, de akkor kérem a létszámot, kit érdekel _komolyan_.

teraflare

Quote from: Rounin on 2008-09-11, 23:26:12
Na jó, én mesélek DH-t, de akkor kérem a létszámot, kit érdekel _komolyan_.
Mármint ki akar biztosan játszani vagy ki akar komolyan játszani :D Én az ájulós karakter akarok lenni  :whoah:

Rounin

Mármint ki az, aki biztosan játszani akar és emellett nem csak poénkodni, hülyéskedni és folyton OOC-be menni.
Annak jutalma egy igen részletesen elmesélt anal-gate a warpból egyenesen az anyagi világra. Ott lesz ájulás.

Lythis

Engem érdekelne... habár az az enyhén homoerotikus warp utalás kicsit elbizonytalanított :D

teraflare

Engem is érdekelne, majd próbálok nem önmagam lenni addig :D

Rounin

Insanity és corruption pontok, pár elrontott dobás és lehetsz önmagad. Igaz, kedves acolyte társaid kegyelemből és az Istencsászár iránti kötelességtudatból úgyis megváltanak szenvedéseidtől.

@Lythis: az csak a végső fegyver a kordában tartásotokra. ^^

Tycho

engem is érdekel, olyan csendes élvezettel irtanám a sok hereticet egy jaded guardsmennel :jee:

Rounin

3 people. A'ight, ezzel már lehet kezdeni valamit. (ha van még érdeklődő, tessék szólni)

Ordo Malleus, Hereticus, Xenos?
(utóbbit nem javasolnám, ember vagyok, nem xeno, nem tudom magam beleélni bármelyik szerepébe)

Lythis

Hereticus vagy malleus imho. Xenos bash-elésre úgyis ottvannak a pdf-ok, meg a gárdisták, ráadásul azok sokkal nagyobb mértékben űzik az ipart, mint mi 3-an valaha is (Except if I get that STAFF I was talking about...:D ).
Eretnekeket, boszorkányszektákat és démonokat hajkurászni sokkal vonzóbbnak hat... habár visszavonom, elvégre GRIMDARK :D

Rounin

Alapvetően leginkább a Hereticus felé húzott a szívem, szerintem a legrugalmasabb történetmesélésre. Imho.

chilip

,o/ engem is érdekelne, kérdés mikor lenne?

Rounin

Engem a "hol" kérdése jobban foglalkoztat, a szobám túl kicsi az ilyesmihez (man, a felét az ágy foglalja el :D) és egyelőre még csak ötleteim vannak kalandhoz. Igazából én eléggé ráérek melón kívül, de az három műszakos, szóval hétről-hétre változik, melyik hétköznap jó - a hétvégéim viszont jobbára szabadok.

tl;dr -dunno, lol

Lythis

I'll just have more time to make mah damn cleric...
Egyébként csak alapkönyv, vagy Inquisitor's Handbook is játszik?

Tycho

nekem a hétköze jobb lenne, ott abszolút rugalmas vagyok, nekem jöhet démon és heretic is, nagyon közel vannak egymáshoz, a xenoshoz meg ott a deathwatch... ::)

Zen

Quote from: Tycho on 2008-09-12, 16:00:34
nekem a hétköze jobb lenne, ott abszolút rugalmas vagyok, nekem jöhet démon és heretic is, nagyon közel vannak egymáshoz, a xenoshoz meg ott a deathwatch... ::)
Sztem a "3 elda mérgezi a kútat a faluban" típusú problémák megoldására nem a deathwatchot kóldik. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Tycho

Quote from: Zen on 2008-09-12, 17:42:31
Quote from: Tycho on 2008-09-12, 16:00:34
nekem a hétköze jobb lenne, ott abszolút rugalmas vagyok, nekem jöhet démon és heretic is, nagyon közel vannak egymáshoz, a xenoshoz meg ott a deathwatch... ::)
Sztem a "3 elda mérgezi a kútat a faluban" típusú problémák megoldására nem a deathwatchot kóldik. :D
DE :__devil: :uzi: :whoah: :hehe: