Warhammer 40K - In Nomine Imperatoris

Started by Rounin, 2006-06-01, 12:04:42

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc "fajod" a Soulstormban (és előbbiekben)?

Chaos
Elda
Imperial Guard
Necron
Ork
Space Marine
Tau
Sisters of Battle
Dark Eldar
Nincs kedvencem/több is van
Bocs, nekem van pénzem TT-re :hehe:

Zen

Quote from: Lythis on 2008-09-18, 19:51:27
Quote from: Tycho on 2008-09-18, 19:27:19
ummm...  :wtf:
someone hasn't been lurking enough lately :ejnye:
hint: EXTRA HERESY!
consult comissar FUCKLAW for details....


Link pls. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lythis


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

teraflare

#1413
 :lul:
Kérdés: Pretty Marine-hoz honnan lehetne fejet szerezni?

Lythis

szerintem kénytelen vagy greenstuff-ból megoldani.
Végignézve a miniatúrákat, GW egyiket sem kifejezetten "pretty" fejjel áldotta meg (keyword: GRIMDARK).

És a font megint valami 302 huf devizaárfolyamon (magyarán ha venni akarsz, akkor még több)

teraflare

#1415
Quote from: Lythis on 2008-09-19, 12:08:03
szerintem kénytelen vagy greenstuff-ból megoldani.
Végignézve a miniatúrákat, GW egyiket sem kifejezetten "pretty" fejjel áldotta meg (keyword: GRIMDARK).

Hát az enyémek sem épp lesznek akkor szépek. Amúgy mennyi a greenstuff? Kellene zászlóvászonnak is majd. (Lol 1 bénán kifestett marinennal a hátam mögött már milyen terveim vannak  :rotfl: valhogy így  :D)

Lythis

Kristálycsarnokban 1600/csomag, ha jól emlékszem, de nézd meg az árlistát, vagy ha ma úgyis mész, akkor kérdezz rá :)

teraflare

to Tycho:Lehet mégsem érek oda időben mert nyakamba szakadt a meló, de max 19:00-re ott leszek  ^^"

Tycho

Quote from: Lythis on 2008-09-19, 12:26:31
Kristálycsarnokban 1600/csomag, ha jól emlékszem, de nézd meg az árlistát, vagy ha ma úgyis mész, akkor kérdezz rá :)

én hétvégén vettem 1200ért a wargammersben...


(félreértés ne essék nem propaganda, de az pl ott olcsóbb... :jee:)

tera: nem para, én is kb most indulok, azaz 45re leszek ott leghamarább :angyali:

Lythis

Helyileg hol van/hogy jutok oda, etc?
Amúgy kb ez a két bolt van. Kristálycsarnokban már voltam, tudom hol van helyileg. A másiknak csak a netes árait néztem, az alapján drágább volt, azért nem is kerestem címet. Egyébként nyílván, ha valami olcsóbb, akkor ott igyekszem megvenni, ahol az. GW egyébkéntis rendesen megkéri az árát mindennek....

Tycho

#1420
Quote from: Lythis on 2008-09-19, 21:05:23
Helyileg hol van/hogy jutok oda, etc?
Amúgy kb ez a két bolt van. Kristálycsarnokban már voltam, tudom hol van helyileg. A másiknak csak a netes árait néztem, az alapján drágább volt, azért nem is kerestem címet. Egyébként nyílván, ha valami olcsóbb, akkor ott igyekszem megvenni, ahol az. GW egyébkéntis rendesen megkéri az árát mindennek....


www.wargammers.hu - ott van térkép, meg a webshop, meg msn címük is van, szóval otthonról teló nélkül tudod csekkolni hogy mi van ha nem akarsz az e-mailre várni... arról nem is beszélve hogy kb ezerszer annyi cuccuk van a bázisok elkészítéséhez mint a GWnek önmagában, a diorámák hozzávalóiról nem is beszélve :jee: rengeteg extra jó műgyanta scenic base-ük van és VAN PLASTICARD :whoah:

érdemes a webshopba regelni, és onnét berendelni cuccot, lehet a bolban átvételkor is fizetni, 18500 forintig, csak a webshop bugos és kiszürkíti az opciót a rendszergazda meg már az újat írja, szóval a fizetésről a megjegyzés rovatban írj :facepalm: :lul:

Lythis

err... megvárnám amíg befejezik szerintem ^^"

also: ha már így szóbajöttek a diorama-k, meg alternatív (non-GW heresy) cuccok, akkor gondoltam megosztom veletek
EZT, hátha valaki még nem ismeri.
Érdemes végigolvasni, lehet belőle tanulni, még ha nem is egetrengető újdonság, de szépen össze van szedve benne az info.

teraflare

Mai kreálmányom DC által felhozott ötlet alapján:
Brother Wrist Slicer az Emomarine-ok közül:

Lythis

fukken epic :D
ne felejtsd el emobandák nevével ellátni a vértjét... esetleg hordozhatna egy "WHEN I WAS..." zászlót :D

teraflare

Quote from: Lythis on 2008-09-21, 15:19:07
fukken epic :D
ne felejtsd el emobandák nevével ellátni a vértjét...

Thx. Nem tudtam mi legyen a vállpáncélon.  :jee: Ez lesz rajta:


Quote from: Lythis on 2008-09-21, 15:19:07

esetleg hordozhatna egy "WHEN I WAS..." zászlót

Ezt viszont nem értem  :confused:


Draconire


Dreamcleaver

Quote from: teraflare on 2008-09-21, 14:49:45
Mai kreálmányom DC által felhozott ötlet alapján:
Brother Wrist Slicer az Emomarine-ok közül:
[spoiler][/spoiler]

:lol: Szép munka. Amúgy én nem értek hozzá, de miért zöld? Az az anyag alapszíne és még festetlen?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

Ma úgy 6 órát festettem a devastator sergeantemet, fiery orange highlightok, washok a fémen, a kék sisakon, a testén, króm effekt trükközgetés, szóval ahogy illik és a végén a matricák a vállára. Már csak le kell fújni a purity seal satin lakkal és kész... Na itt baszott ki velem az öreg Murphy... behozom az erkélyről, még szépen szárad, majd mire az asztalomhoz érek, mint egy polaroid film, elkezd 'előhívódni' és tejfehéres habos lenni... ezt még az alapozónál értettem volna, hogyha mondjuk nem szedem le róla a formaleválasztó löttyöt, de WTF? Most az időtől (hideg, párás) vagy attól hogy először túl vastagra fújtam életemben? FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFUUUUU~

Kijavítottam amit lehetett, de nagyon szép már nem lett az auspex képernyője (pedig elsőre olyan jó radarkép volt rajta) a bolter is elcsúnyult a többihez képest,  és az öve meg az aquila se annyira jó mint volt... a vállapok meg már thin your paints kategória majdnem.. :mad: :comp: :grrr:


Tera: Szép munka, ideje festeni! :whoah:

DC: az a greenstuff színe :hehe: (epoxy 'gyúrma' - ilyen agyagszerű formázóanyag... )

teraflare

Quote from: Draconire on 2008-09-21, 18:59:53
http://uk.youtube.com/watch?v=S5nw1-_5-Vk
Ez tetszik. Akkor én most emo vagyok?  :confused:  (:D)

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-21, 20:04:24
:lol: Szép munka. Amúgy én nem értek hozzá, de miért zöld? Az az anyag alapszíne és még festetlen?
Az green stuff. Mivel nincs emós frizurájú marine (vajon miért nem  ::) ) ezért green stuff-bol csináltam egy kopasznak hajat (azt hiszem a pretty marine is így fog készülni, mert van még 1 ilyen fejem) meg a csuklóról a lefolyó vércsíkot  :D

Rounin

Quote from: Tycho on 2008-09-21, 20:07:22
FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFUUUUU~

THIN YOUR PAINTS!
Részvétem, csodálom, hogy nem daráltad be.

Quote from: emoflare
picture

:lol: Now a whole company of this!

teraflare

Quote from: Tycho on 2008-09-21, 20:07:22
Ma úgy 6 órát festettem a devastator sergeantemet,...
Ez az volt amit tőlem kaptál?  :D

Quote from: Rounin on 2008-09-21, 21:07:43
:lol: Now a whole company of this!
rolling with dice. if 1 reroll else 1 wound. Félek gyors meccs lenne.

Rounin


Tycho

Hát én inkább kijavítottam... majd ha lesz időm és napfény is, akkor megnézem hol kell még igazítani, de nem lehet már olyan mint volt. Inkább nem szívom a fogam miatta. :ejj:

Tera: nem egészen, devastator backpack, sima boltpistol kéz átszerelve a bolterrel, reguláris láb az övön egy auspexszel és a devastator sarge kinyújtott lánckarja csuklóig és csak a kézfejét vittem el a black reach sarge-nak... egyszerűen nem tudom, hogy hogy lehetne szétvágni hot-wire cutter nélkül úgy hogy használható is legyen ami még jó belőle... majd rájövök, de a dev-sarge amúgy egész jó lett leszámítva a furcsa lakk hibát (ami miatt nem lehet már tökéletes)... lesznek képek ha lesz arra is időm :jee:

teraflare

Csináltam 2 képet az első kifestett űryiffről.
[spoiler]


[/spoiler]
Gondoltam megkérdem mit tanácsoltok mik a hibák, de a kép annyira szar (webcammal készült) hogy még a színek sem jönnek vissza rendesen nem hogy az apróbb dolgok^^" Ami kell tuti: highlight. De amit elsőre sikerült az úgy nézett ki mintha az illesztésekbe fugát nyomtak volna.

Tycho

#1434
nem rossz, a highlightokhoz szerintem vegyél egy feles valejo ecsetet és a páncéllemezek felső éleit, meg a mélyedések széleit húzd ki egy kicsi wolf greynél világosabb árnyalattal (vagy keverj ha nem vettél, csak akkor nehéz lesz minden figuránál ugyanazt a kiemelést eltalálni) a vállapok sárga mezőjének a szegélyét valami narancssárgás wash-al lehetne kihúzni, vagy keverj valami sötét narancsos sárgát és azzal húzd be mondjuk, a páncéllemezek közötti réseket valami sötét kékesszürke wash-al kellene bemosni.. én a BA-kon úgy szoktam hogy felhúzom a fehérre az első pár réteg blood redet, és a tökéletes fedés előtti utolsó réteget nem, hanem bemosom baal reddel és aztán kijavítom a lemezeket, hogy telt vörösek legyenek.
A sasra valami csontszín kéne a yiffeknek, monjuk húzd be valami sötétbarnával, drybrushold bleached bone-al és washold gryphonne sepiával (lsd.: death company marine a chaplain mellett) a páncél mechanikus részeire meg ötletnek ott vannak a figuráimon a megoldások (tamya gun metal, drybrusholva tamya chrome silver és black wash)
A képek szarok, de nem volt jobbra lehetőség, a kék sisakos a devastator sarge, a másik sarge a troophoz van, ő még nincs lakkozva és nincsenek rajta a matricák, de láttszik eléggé a részlethiány azt hiszem a devastatoron így is, hogy ki van javítva :lame: :comp:

[spoiler=nagy képek]



[/spoiler]

ed.: a képek tényleg nagyon szarok, majd rendes megvilágítás mellett, nem napfénynél, rendes objektíves makrózós géppel csinálok jobbakat, a bázisokat még nem csináltam meg... majd az is jön persze, ha vettem olyan kiégett műfüvet, kavicsom már van elég bőven.

Ramiz

Ez az Inkvizítor tényleg elég gány idáig... :rolleyes: Kódexekre viszont nem lesz se időm, se energiám. Jó regényeket szabad ajánlani! :) Addig is Tycho mesélői képességeire kell hagyatkoznom, a W 40k világ maga egyre jobban érdekel ugyanis. Meg jöhetne egy korrekt játék is belőle akár... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: Ramiz on 2008-09-25, 22:45:44
Ez az Inkvizítor tényleg elég gány idáig... :rolleyes: Kódexekre viszont nem lesz se időm, se energiám. Jó regényeket szabad ajánlani! :) Addig is Tycho mesélői képességeire kell hagyatkoznom, a W 40k világ maga egyre jobban érdekel ugyanis. Meg jöhetne egy korrekt játék is belőle akár... :)
Inkvizítor sajnos nemigen lesz jobb, sőt annak a cilkusnak a többi kötete sem imho. Szóval ha ez nem tetszik, akkor a többi sem nagyon fog szerintem (A Watson teljes WH40k univerzuma könyvre gondolok). És az egésznek a tetejébe nem is kánon a cucc.

Tycho

#1437
Quote from: Lythis on 2008-09-25, 23:01:53
Quote from: Ramiz on 2008-09-25, 22:45:44
Ez az Inkvizítor tényleg elég gány idáig... :rolleyes: Kódexekre viszont nem lesz se időm, se energiám. Jó regényeket szabad ajánlani! :) Addig is Tycho mesélői képességeire kell hagyatkoznom, a W 40k világ maga egyre jobban érdekel ugyanis. Meg jöhetne egy korrekt játék is belőle akár... :)
Inkvizítor sajnos nemigen lesz jobb, sőt annak a cilkusnak a többi kötete sem imho. Szóval ha ez nem tetszik, akkor a többi sem nagyon fog szerintem (A Watson teljes WH40k univerzuma könyvre gondolok). És az egésznek a tetejébe nem is kánon a cucc.

mondtam neki én is... Watson egy szart írt, és a színvonala folyamatosan esik, az egész sorozatból még talán az űrgárdista a legjobb... de a fistek páncélja sem gennysárga (pus yellow eredeti watsonban) és kék (ikea marines anyone?), hanem SUNBURST yellow és vörös.....

Ramiz: Jó könyvet tudok ajánlani, de a kódexekben meg amúgy sincs annyi stuff mint egy könyvben, ha ettől félsz, a szabályokat meg a sereglistákat és festés tanácsokat meg fotókat kivonod belőle akkor olyan 30 oldal átlagban a sztori bennük :)
Jó könyvek: nekem eddig egy Dan Abnett könyv se okozott csalódást, legyen az a Horus Rising, a Horus Heresy sorozatból ( a többi részt nem olvastam azokból amit ő írt még) meg a Gaunt Szellemei széria is nagyon jó szerintem :jee:

Korrekt játéknak pl meg van Raggie-nek egy nagyon jó amit adtam, amúgy várd meg a DoW2-t, elvileg télen jön ki, ha a DoW1-et már unod (bár van egy nagyon jó mod-ja amit elég gyakran játtszunk hamachin, ha érdekel) e ez mint taktikai (Space Hulk) vagy rts (a DoW) ... más nagyon nem jött ki, csak egy fps de az kolosszális fail...

Rounin

Quote from: Tycho on 2008-09-25, 23:37:17
Jó könyvek: nekem eddig egy Dan Abnett könyv se okozott csalódást, legyen az a Horus Rising, a Horus Heresy sorozatból ( a többi részt nem olvastam azokból amit ő írt még) meg a Gaunt Szellemei széria is nagyon jó szerintem :jee:

Dan Abnett mellett szólnék én is, tetszik a stílusa és amit ír is. Nem úgy, mint Graham McNeill-é..

Forrás! \o\ |o| /o/ |o| \o\ |o| /o/ |o| \o\ |o| /o/ |o| \o\ |o| /o/
http://www.anonib.com/bookchan/index.php?t=58

Brothers of the Snake mondjuk, amit ajánlok és ezzel letudtam mára.
Ian Watsont pedig szerintem is kerüld, Ramiz - igaz, hogy anno még dícsértem, de azóta sikerült az újdonság varázsát eltüntetnem. ^^"

QuoteKorrekt játéknak pl meg van Raggie-nek egy nagyon jó amit adtam

Is it Chaos Gate? It is, right? Right?? :morci:

Tycho