Main Menu

Toriko

Started by blackronin, 2012-06-04, 15:39:40

Previous topic - Next topic

Isley

388

Remek, hogy mennyire képes volt Mitsutoshi ebben a fejezetben is erősíteni a Toriko mitológiai, metafizikai mondanivalóját. Gondolok itt arra, hogy Acacia, hogyan tette meg a Flavort annak, ami az abszolút és nem szűnik meg létezni soha, hanem új természetet, "ízt" nyer magának. Acacia mondatait gondosan olvasva egyre nehezebben nevezhető gonosznak. Ebben a fejezetben felfedte ugyanis, hogy ő a rettegésnek is csak az ízét, a zamatát csodálja és imádja. Ez tehát végtelen étvágy és nem gonoszság.

Toriko pedig újabb magasságokban. Cocoék végre visszatértek. És Aimaru is megérkezett CENTERhez, aminek annyira mondjuk nem örülök. Túl közel már a vég.

chilip

Quote from: Isley on 2016-09-21, 23:02:09
388

Remek, hogy mennyire képes volt Mitsutoshi ebben a fejezetben is erősíteni a Toriko mitológiai, metafizikai mondanivalóját.

u wat?

Isley

Quote from: chilip on 2016-09-22, 02:59:55
Quote from: Isley on 2016-09-21, 23:02:09
388

Remek, hogy mennyire képes volt Mitsutoshi ebben a fejezetben is erősíteni a Toriko mitológiai, metafizikai mondanivalóját.

u wat?

A Torikoban éppen az az egyik legjobb, hogy sok szinten lehet olvasni. Mitsutoshi egyes dolgokat jobban szemléltet, de sokszor az olvasó szellemi intuíciójára bízza az értelmezést. A shonen mangák gyakran nyúlnak mitológiai elemekhez. A shintoizmus és a buddhizmus hatása a Naruto esetében is nyilvánvaló. A Torikoban az az érdekes, hogy egyszerre merít ezekből, ugyanakkor hoz létre egy saját mitológiát.
De míg a legtöbb, mitológiai utalásokat tartalmazó mangában ez megmarad csak máznak és jól csengő neveknek, a Toriko abban különbözik, hogy nem használ jól csengő neveket, nem igazán veszi át a mitológiák és keleti filozófiák terminológiáját, hanem újakat hoz létre, és maga a történet mitológiai, és nem a máz.

chilip

örülök hogy megtaláltad a bibliádat :)

Isley

389

Annak örülök, hogy a kétségbeesés "ízét" imádó NEO ellen nem a remény, hanem a düh "íze" hathat majd. Az viszont szerencsétlen fejlemény, hogy a jelenlegi GOD arc egyben egy "árnyék" CENTER arc is. Már nagyon kevés van hátra így, hogy Aimaru lassan rádöbben az Area 0 titkára.

blackronin

Quote from: Isley on 2016-09-29, 14:18:37
389

Annak örülök, hogy a kétségbeesés "ízét" imádó NEO ellen nem a remény, hanem a düh "íze" hathat majd. Az viszont szerencsétlen fejlemény, hogy a jelenlegi GOD arc egyben egy "árnyék" CENTER arc is. Már nagyon kevés van hátra így, hogy Aimaru lassan rádöbben az Area 0 titkára.
Hát igen...
Egy kicsit össze lett sűrítve a két arc így, de hát ez van.
Midora jól szerepelt a fejezetben, de jó lenne tudni, hogy akkor Starjun él-e vagy meghalt.
Tetszett az is ahogy nekiestek Acacia-nak Toriko-ék, valamint Komatsu flashback-je a Food Spirit-tel (aki talán Froese-jé volt).

chilip

hát a mangaka egyvalamit nem tud rajzolni és az a síró arc. mindig ugyanaz mintha literszámra ömlene a könny mindenkiből ugyanazzal az arccal. egyszerűen nem lehet komolyan venni

Isley

390

Jól kezelte ezt a harcot Mitsutoshi. Tetszett, hogy Midorának megvoltak a saját kemény jelenetei, és amikor Acaciának kezdett nagy lenni a szája, akkor Toriko is belevetette magát. Az pedig nagyon érdekes, hogy NEO semmi félelmet nem tudott kiváltani Midorából, viszont Toriko harmadik oni-ja igen. Plusz Toriko egy mondatából kezd úgy tűnni, hogy Mitsutoshi végre elmagyarázza, miért tűnt Acacia ilyen gonosznak.

blackronin

Quote from: Isley on 2016-10-05, 16:22:46
390

Jól kezelte ezt a harcot Mitsutoshi. Tetszett, hogy Midorának megvoltak a saját kemény jelenetei, és amikor Acaciának kezdett nagy lenni a szája, akkor Toriko is belevetette magát. Az pedig nagyon érdekes, hogy NEO semmi félelmet nem tudott kiváltani Midorából, viszont Toriko harmadik oni-ja igen. Plusz Toriko egy mondatából kezd úgy tűnni, hogy Mitsutoshi végre elmagyarázza, miért tűnt Acacia ilyen gonosznak.
:tezsvir:

A fejezet végén Ichiryu feltűnése és a sok halott Nitro elég érdekes dolgokat sejtett...
Kíváncsi leszek, hogy mi következik.

blackronin

391
Acacia vs mindenki...
Kár hogy Toriko-n kívül a többiek eléggé háttérbe voltak szorítva.  ^^"
Úgy tűnik, hogy az összes Eight King meghalt már, ami azért durva.
Akciódús és élvezetes fejezet volt összességében, de ami a legérdekesebb volt az Ichiryu és Frohse tevékenykedése.

Isley

391

Egyetértek veled. Talán vagy 20 fejezet alatt le lehet mindent zavarni és zárni ilyen tempóban és az e heti fejezet tükrében. Kicsit megdöbbentett ez most... Elhullt volna az Eight King EGY fejezet alatt? A többiek pedig tényleg háttérbe szorultak.
Az az ötlet viszont tetszik, amit Toriko folytat Acacia (NEO) ellen. Minél erősebb, annál "érettebbé" válik, s így learatható lesz a zamatos termés. Vagyis Toriko megeszi és legyőzi az ultimate ingredient-et, Acacia-NEO-t.

chilip

#911
Quote from: Isley on 2016-10-14, 14:29:25
Minél erősebb, annál "érettebbé" válik, s így learatható lesz a zamatos termés. Vagyis Toriko megeszi és legyőzi az ultimate ingredient-et, Acacia-NEO-t.

miközben a föld és az emberiség sorsával játszadozik szó szerint. FUCK YEAH!

ed.: arról nem is beszélve hogy jelenleg épp a SAJÁT APJÁT akarja megenni. Toriko, the cannibal!

Isley

Quote from: chilip on 2016-10-14, 14:38:35
Quote from: Isley on 2016-10-14, 14:29:25
Minél erősebb, annál "érettebbé" válik, s így learatható lesz a zamatos termés. Vagyis Toriko megeszi és legyőzi az ultimate ingredient-et, Acacia-NEO-t.

miközben a föld és az emberiség sorsával játszadozik szó szerint. FUCK YEAH!

Ezt most igazán nem róhatod fel neki. Létezik más megoldás ezenkívül? Minden mást kipróbáltak.

Quote from: chilip on 2016-10-14, 14:38:35
ed.: arról nem is beszélve hogy jelenleg épp a SAJÁT APJÁT akarja megenni. Toriko, the cannibal!

Érdekes szituáció, annyi biztos. : D

Yuuki

#913
391

Sziasztok!

Hosszú intermezzo után én is bejelentkezem. Pedig rendszeresen olvasom a fejezeteket és egyre jobban kedvelem. Nagyon izgalmas a manga mostanában. Már hiányozott a Négy Mennyei Király, jó volt látni őket, habár nem túl hosszú időre. Ebben a tempóban valóban pár fejezetben le lehetne zárni. Acacia nagyon erős, de azért örültem annak, hogy Toriko bevitt neki jó pár ütést a fejezet elején. Ott volt pár nagyon menő kép Torikoról. Acacia jó ellenfél és egy igazi legenda, de azért már várom, hogy Toriko legyőzze. Számomra egyre kevésbé szimpatikus. [spoiler]Vele kapcsolatban abban reménykedem, hogy ő a régi, igaz szívű Acacia és ez, akivel most harcol Toriko, az inkább Neo. Régtől köztudott, hogy Acacia nem az, akinek eddig hittük, de én azért még reménykedem. [/spoiler]

Én még Starjun-ra vagyok nagyon kíváncsi.[spoiler] Az egyik kedvenc karakterem és nagyon remélem, hogy nem halt meg.[/spoiler]


,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

Isley

Yuuki

Két fejezettel ezelőtt Acacia azt a benyomást keltette, mintha azért lenne ennyire egydimenzionális, gonoszkodó karakter, hogy a leghatékonyabban vezesse rá Torikoékat NEO legyőzésének egyetlen lehetséges módszerére. Ez lehet, hogy csak az én érzésem, mindenesetre most Torikoék tudják ezt a módszert, "hála" Acaciának, szóval lehet abban valami, hogy ő csak látszólag változott ilyen óriásit.

Starjunnal kapcsolatban még semmi sem biztos. Alapból a Torikoban a halál nem jelenti egy karakter végét, ugyanis kidolgozott túlvilág, másvilág koncepcióval bír a sorozat. Ahogy Ichiryuu, Starjun is még képbe kerülhet.

Yuuki

Isley

Igazad van. Én még egy olyan "forgatókönyvnek" is örülnék, ha kiderülne, hogy Acacia végig Torikoék mellett állt. Azért ilyen most, mert NEO az egyik legerősebb, irányíthatatlan démon, akitől még Acacia is tartott. Egyszerűen nem tudta legyőzni magában NEO-t, de végig azt akarta, hogy legyőzzék és általa Toriko és Starjun erősebbé váljanak. Lehet, hogy én várok túl sokat, de olyan szép lenne, hogy ha kiderülne, hogy Acacia tudott Torikoról és Strajunról és hogy nem véletlenül talált Torikóra pont Ichiryuu.

Nagyon remélem, hogy képbe is fognak még kerülni. Én már Ichiryuu halálát is teljesen értelmetlennek tartottam, Starjunról akkor inkább nem is beszélnék. Igaz, itt a halál viszont nem feltétlenül jelenti egy karakter egyértelmű végét. Úgyhogy jöjjenek vissza!!!
  :bruhuhu:


,,People bring the small flames of their wishes together... since they don't want to extinguish the small flame... they'll bring that small flame to a bigger fire. A big flame named Griffith. But you know... I didn't bring a flame with me. I think I just stopped by to warm myself by the bonfire."/Guts/

Isley

Quote from: Yuuki on 2016-10-14, 20:26:40
Isley
Nagyon remélem, hogy képbe is fognak még kerülni. Én már Ichiryuu halálát is teljesen értelmetlennek tartottam, Starjunról akkor inkább nem is beszélnék. Igaz, itt a halál viszont nem feltétlenül jelenti egy karakter egyértelmű végét. Úgyhogy jöjjenek vissza!!!
  :bruhuhu:

Természetesen nem direkt visszatérésben gondolkozom. A Toriko nem olyan, mint a sok áldramatikus sorozat, melyben a halál nem jelent semmit. A Torikoban az nagyon is sokat jelent, mégpedig úgy, hogy teljesen ki van dolgozva a másvilág, gondoljunk itt ANOTHER másik dimenziójára és a Area 6 top séfjeire. A Torikoban a dolgokat a "másik" oldalról is lehet alakítani, s nem feltétlenül kell élőnek lenni ahhoz, hogy egy karakter szerepelhessen, lásd Ichiryuu.

blackronin

#917
392
Hát... ez a fejezet nem egészen jött be.
Toriko-nak volt pár király pillanata (a támadásai), de az egész olyan semmilyen lett.
Acacia megeszik mindent, ami már elég unalmas, a többiek pedig nézik.
Toriko harmadik démonjának szerepeltetése továbbra is zavaros, egyszerűen nem értem, hogy mi a célja vele Mitsutoshi-nak (a kék démon se szerepelt sokat, valamint arról se tudtunk meg szinte semmit).
Az pedig hihetetlen, hogy Zebra, Coco és Sunny szinte semmit sem szerepelt a végső csatában.  :frown:

Isley

392

Toriko az eddigi legmagasabb szintjén. Ilyen elszántsággal még senki nem nézett szembe NEO-val. A fejezet minden momentuma megérintett. Az igazi vélemény majd csak jövő héten, mert látni kell ennek a következményét és egy kis magyarázat is jól jön majd.

blackronin

393
Ez most komoly?  :eek:
Ennyire közel a vég már?
Mert ha igen, akkor itt év végén befejeződik a sorozat!   :zomg:

A fejezet maga remek volt, de egyszerűen durva belegondolni abba, hogy 2016-ban véget ér a Toriko.  :frown:

Isley

393

Abszolút csúcs! A legmélyenszántóbb manga fejezet, amit valaha olvastam. Ezt aztán lehet sok szinten olvasni. Ami pedig külön öröm az az, hogy amit már korábban többször leírtam, beigazolódott. Acacia sohasem volt gonosz. Egyszerűen egy tervet követett, az egyetlen, mely a helyes út volt. Ichiryuu korainak tetsző halála is értelmet nyer, minthogy egyedüliként ismerte a jelenkori szereplők közül Acacia és Pair mestertervét.
Az, hogy a Föld érését belehelyezte az állandóan megújuló univerzum ciklusaiba, az volt az egyik legjobb húzása Mitsutoshinak, amit már persze a legelején eltervezhetett. Nagyon érdekes kérdés volt annak felvetése is, hogy a Föld pusztuljon el most és így az ízek jussanak egy új szintre, vagy más megoldás kellene.

Isley

#921
394

Hát igen... Múlt héti fejezet után azt gondoltam, hogy amilyen tempót diktál Mitsutoshi, akár egy fejezet alatt be tudná fejezni. Erre fel a végén a hír a 31 oldalas jövő heti fejezetről... Jó ég, lehet, hogy jövő héten befejezi? Mondjuk nem valószínű, mert nincs hivatalos bejelentés.

Egyébként ezt még érdemes elolvasni. Ilyen dicséretben sem részesült még mangasorozat szerintem.

http://the-japan-news.com/news/article/0003296663

blackronin

394
Hát elég nehezen hiszem el, hogy jövő héten tényleg vége lehet...
Pedig szinte 70-80 %, hogy ez lesz.

Nem minősíteném most a fejezetet, minden attól függ, hogy milyen lesz a jövő heti.

chilip

#923
hát vége

[spoiler=saját vélemény, kéretik nem legyilkolni érte]sztem kurva szar volt a vége :) úgy az egész rész a majom király és kakihegyétől kezdve, DBZ powercreep bullsh!t. nem baj az számomra ha fejlődnek és erősödnek, de ez valami más volt. sztori is össze vissza csapongott. az uccsó normális fejezetet, a szakácsversenyt még az emberi részen meg elvágta a harmadánál kb az író. egyre jobban nagyzott és nagyzott és nem lehetett "komolyan venni" már ahogy egy shounent komolyan lehet. lefeketetett ki nem mondott szabályokat és erőviszonyokat és sorba rúgta fel őket míg a végén olyan támadások mentek ami a bolygót formálta kb. látom az író is nézte a tengen toppa gurren lagant.[/spoiler]

szóval ennyi volt részemről :) első fele - 2/3-a nagyon jó volt, utána elvesztette minden varázsát :/

ed.: ja igen
[spoiler=uccsó chapter spoiler]a deus ex machináról nem is beszélve, hirtelen mindenki meggyógyult kivéve Midora, aztán Neo teljes megbocsátást nyert azokután hogy halálba kínzott megszámlálhatatlan lényt, complete and utter bullshit. már csak a szivárvány és a pónilovak hiányoztak a végéről[/spoiler]

ed.2.: látom itt lettem hagyva a véleményemmel egyedül :D R.I.P. Toriko topic

chilip

azért olvastam volna a ti véleményeteket is a lezárásról, mi ez a nagy hallgatás? mindenki felszívódott innen

Tremors

Vége..? Miről beszélsz van még 1 fejezet vissza.

chilip

hmm, ettől függetlenül sztem a véleményem nem fog változni

blackronin

#927
395


Összesítő véleményem a sorozatról majd csak jövő héten, az utolsó fejezet után.

Isley

395

Ez a fejezet úgy volt gyönyörű, ahogy volt. Az eskű szöveg vicces Ínyenc-jellege, hogy Mitsutoshi előző nagy mangájának főszereplői, Takeshi, Gonzou és Eiji is feltűntek, NEO a DBZ-s Buu szerepben, az Összfogásos Menü evése közben felelevenített sok emlék, és hát Midoráék... Ez végképp gyönyörű volt.

Jövő héten utolsó fejezet. Kíváncsi vagyok mit rak ehhez hozzá még.

chilip

gyönyörű jah, az is ahogy neo ott ücsörög vigyorogva :P az is gyönyörű  :__devil: