Main Menu

Trinity Blood

Started by Emarsharae, 2005-06-23, 18:39:13

Previous topic - Next topic

chilip

Quote from: Szacsi on 2006-09-28, 20:28:31
Elég friss élmény még nálam ez az anime és meg kell, hogy mondjam, nagyon tetszett.
Mert:
- nagyon szép a kivitlezés
- Abel miatt már megéri megnézni a sorozatot  :D
- jók a zenék, az openinget/endinget mindig megnéztem
- stílusos vámpírok, nem azok a sziszegős fajták, mint a mai vámpír filmekben
- érdekes megközelítése az emberek/vámpírok egymáshoz való viszonyáról

Vannak benne hibák, nem is kevés. Sok helyen olvastam, hogy "olyan Hellsing-es/Trigun-os". De engem egyáltalán nem zavartak ezek a dolgok. A mangának sajnos csak az első 3-4 fejezetéhez volt szerencsém. Viszont utána néztem az anime háttértörténetének és nagyon elkezdtek érdekelni a regények. De mivel japánul nem tudok, kénytelen leszek kivárni egy angol fordítást.

Szóval summa summarum jó kis anime  :szemuveges:

ehhez nemtok mit hozzászólni, csak csatlakozni, mivel én is ilyen véleményen vagyok  :D

Szacsi

Ennek szívből örülök  :D

daina

A manga akkor most hány kötetes?Eddig úgy tudtam hogy három,de japánul és kínaiul is találkoztam a hetedik kötettel.
:confused:

Szacsi


Rounin

Szintén friss élmény.
Persze ezt az animét is elsőként a zenéje alapján ismertem/szerettem meg. Szerencsére a képi világgal és történettel sem okoztak csalódást, bár iszonyúan sok kérdés támadt bennem, amihez persze mindent el kellene olvasnom, ami csak a világgal kapcsolatban létezik.

Egyedül a CG részek voltak gyengécskék olykor. A többek által kifogásolt 'idiótaság-poénkodás' részek szerintem nem voltak illúziórombolóak, mint pl. a Gravitation OVA-ban, nekem tetszettek azok is. Nem korszakalkotó, az biztos, de szépen beírta magát a kedvenceim közé (+ most is hallgatom az Inori-t).

Sancho

Az anime tetszett! Már csak a mangát kéne valahonnan beszereznem... :)

Szacsi

Igen, nekem is fúrja már az oldalam ^^
Ha jól emlékszem, akkor a tokyopop honlapján olvastam, hogy a regényeket is ki fogják adni, az első pedig valamikor 2007 januárra lesz kész  :smile:

daina

#67
Quote from: Szacsi on 2006-09-29, 18:34:11
Ha jól emlékszem, akkor a tokyopop honlapján olvastam, hogy a regényeket is ki fogják adni, az első pedig valamikor 2007 januárra lesz kész  :smile:


:rotfl:örülök,én személy szerint nagyon szeretem ezt az animét és a mangából is amennyit el tudtam olvasni tetszett.
A regényekre is fenem egy ideje a fogam és ha megjelennek angolul az is jelentős előrelépést jelent(legalább úgy nagyábból megértem őket...mivel a japán nem igazán megy :hehe:)mivel van egy olyan érzésem,hogy Trinity Blood regényt magyarul max az unokáim fognak olvasni :frown:

soske.fmp

Ennek az animének nem lesz folytatása? :confused:

csacsa

Quote from: soske.fmp on 2007-05-05, 18:19:02
Ennek az animének nem lesz folytatása? :confused:
Sajnos nem hiszem, pedig lehetne folytatni, mert van még elvarratlan szál nem is egy.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Kraivan

Quote from: csacsa on 2007-05-05, 23:41:05
Quote from: soske.fmp on 2007-05-05, 18:19:02
Ennek az animének nem lesz folytatása? :confused:
Sajnos nem hiszem, pedig lehetne folytatni, mert van még elvarratlan szál nem is egy.
Úgy tudom azért mert aki kitalálta az egészet elhalálozott valahol a sorozat közepén.
Látszik is mennyire visszaesett a történet a birodalmi jelentek után.

csacsa

Akkor lehetett volna az "új alkotó(k)nak" annyi esze, hogy full-ra lezárják a történetet és nem hadják a jónépet így csüggeni a reményen...
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

soske.fmp

A vége nem tiszta hogy mit keres ott memphris grófja?

LiaLia

Kedvencem  3. rész, ahogy Abel kiszáll a vonatból, és végigsétál a Nyugati pályaudvaron   :merci:
Az OST-jei nagyon jók szerintem, az Inori és az opening nekem nagyon tetszik. Maga a történet elég kacifántos, időnként vontatott, utólag érezhető, hogy ez egy manga feldolgozás, bár mondjuk én kedvelem a vámpíros történeteket. A Hellsinggel azon kívül,  hogy ebben is vámpírok vannak és méretes, vastag pisztolyokkal  lövöldöznek rájuk, és a harcosok egy szervezet tagjai, szerintem sok hasonlósága nincs. Egy sajátos világ, a Vatikán fél-világuralmával, másik oldalon a vámpírokkal.
Nekem további érdekesség, amit már máshol is olvastam hogy a japánok szerint a vámpírok az űrből érkeztek. Nálunk azért sokkal jobban él a magyar hagyomány az erdélyi grófról, akitől származnak a világunk vámpírjai. (Csak zárójelben az Underworld film ezért is kedvenc, kicsit foglalkozik ezzel a szállal, és főleg budapesti forgatási helyszínekkel  :haha: Ahogy elkezdenek harcolni a metróban, és közben a falon a Bacardi denevér emblémája...Huhhh)

Xzone

Quote from: LiaLia on 2009-07-22, 01:47:45
Kedvencem  3. rész, ahogy Abel kiszáll a vonatból, és végigsétál a Nyugati pályaudvaron   :merci:

Szerintem az a Keleti volt :P

Quoteutólag érezhető, hogy ez egy manga feldolgozás

Nehezebb olyat találni, ami nem az :)

QuoteMaga a történet elég kacifántos, időnként vontatott

Azért úgy tudom, ebben volt szerepe az író halálának is.

LiaLia

Quote from: Xzone on 2009-07-22, 02:23:47

Szerintem az a Keleti volt :P

Most direkt megnéztem, és igazad van.  :borul: 
Mostanában a Nyugatiban jártam, úgyhogy kevertem. A Nyugatinak is szép, antik az épülete.  :P

QuoteNehezebb olyat találni, ami nem az :)

Igazad van, de előfordul azért olyan anime, ami ahhoz képest, hogy mangából készült, egy kerek, egész, érthető történetet mesél el.  :smile:
A Trinity Blood nem egészen ilyen.

LuckyDingo

Hát nem tudom. Megnéztem anno a TB animét és azt mondtam, hogy ez egy kalap.. emberi vagy állati ürülék. Aztán rá egy évre barátnőm mondta, hogy olvassam el a mangáját. Nekiestem (a mangának) és az egészen tűrhető volt, meg még mindig az :P. Ez van, ebben az esetben lapos lett az anime :D

csacsa

Mondjuk ebbe szerintem az is nagy szerepet játszott, hogy az anime készítője kb a sorozat felénél meghalt. Mondjuk az utolsó 2 rész szíven ütött.... az Inori máig egyik kedvenc zeném.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Member

Quote from: LuckyDingo on 2009-07-22, 11:21:30
Hát nem tudom. Megnéztem anno a TB animét és azt mondtam, hogy ez egy kalap.. emberi vagy állati ürülék.
Kiválóan alkalmas magzatelhajtásra.

Quote from: csacsa on 2009-07-22, 11:46:09
Mondjuk ebbe szerintem az is nagy szerepet játszott, hogy az anime készítője kb a sorozat felénél meghalt.
[irony]Szerintem tudták tartani a színvonalat.[/irony] :)

Lythis

Quote from: csacsa on 2009-07-22, 11:46:09
Mondjuk ebbe szerintem az is nagy szerepet játszott, hogy az anime készítője kb a sorozat felénél meghalt.
A regények írója...és nem a felénél....amiből a manga készült, amiből az anime készült, etc. És hogy az mennyire a fele volt, azt fene tudja. Nekem elég klimaktikus befejezés közeli esemény szaga volt, dehát az ilyeneknél ugye sose tudni. (George Lucas után meg pláne...)

Titkos

Konkrétan van a TB regénysorozat, mint pl. a Haruhinál, vagy sok más animénél. Ezekből készült a TB anime, de asszem kb. pont a közepét csinálták meg, szóval mintha egy GyU anime a Két Toronnyal kezdene. Én a Kádár Gyulás részekig néztem csak, mert eleve amiatt kezdtem el, de ha WTF a sztori, akkor gondolom ez is belejátszik, meg az, amit itt fentebb írtak, hogy a regények írója időközben meghalt. (Bár én úgy emlékszem, hogy amikor az animének vége lett, még akkor is élt, szóval az anime vége nem emiatt lett olyan, de azt el tudom képzelni, hogy mondjuk terveztek egy második sorozatot, vagy valami, csak már nem maradt elég alapanyag megcsinálni.) A manga pedig az anime után készült, szóval az már a harmadik rókabőr. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


LiaLia

Quote from: Titkos on 2009-07-22, 17:02:17
Konkrétan van a TB regénysorozat, ......Ezekből készült a TB anime, de asszem kb. pont a közepét csinálták meg .... A manga pedig az anime után készült, szóval az már a harmadik rókabőr. XD

Nahh, mostanra sikerült a gyomromnak fordulni egyet.  :oops: és egy kisebb világ dőlt össze bennem  :zomg:
Kár az animéért, érdekes világképe van és ha nem ragozzák túl, és nem akarták volna a fél világ látványosságait bemutatni, a történet is átláthatóbb lehetne.

LuckyDingo

Quote from: Titkos on 2009-07-22, 17:02:17
A manga pedig az anime után készült, szóval az már a harmadik rókabőr. XD
Ha ez a harmadik rókabőr, akkor ez azt jelenti, hogy a végére csak összedobtak valami egész jót :P Regényt nem olvastam, szal arról nem tudok nyilatkozni.

LiaLia

A manga elkészültéig érlelődött az alkotókban az eszmei mondanivaló  :lol:
Hogy ennyire szóba került, lassacskán utánakeresek a mangának, milyen is az.