Main Menu

Fairy Tail

Started by Liquid Snake, 2007-08-27, 01:18:01

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Aki olvassa ezt a mangát jelentkezzen :D Olyan OP-es kinézete van, és onemanga-n is van fent 46 chapter. El is kezdem olvasni elég jónak tűnik :)

KÉP!!!

edit.: RAGE! Úgy halottam te olvasod ezt a manga-t. Esetleg egy kis elemzést le tudnál ide írni? :)

Rage

#1
Jól hallottad. :D
Mashima Hiro új mangájáról van szó, ami stílusát tekintve gyakorlatilag a RAVE és a One Piece egyesítése (előbbiről annyit, hogy 380+ fejezetet élt meg, tehát nem valami noname CUCC).
Az alaphelyzet nagy vonalakban annyi, hogy van egy Fairy Tail (妖精の尻尾) nevű varázsló-guild, melynek tagjai a sorozat főbb szereplői, mint például "Salamander" Natsu vagy a hozzájuk újoncként csatlakozott, a fanservice egyik alapját szolgáltató Lucy - ők pedig bizonyos missziókat teljesítenek, természetesen jó pénzért. Eközben összetűzésbe kerülnek más guild-ekkel, etc etc, you know the drill. :D
Megjegyezném, hogy a CUCC . Aki szereti a One Piece-t, annak egyenesen kötelező olvasmány. Jelenleg az 51. fejezetnél tart, de aggodalomra semmi ok, a KEFI csapata nagyon jó munkát végez a fordítással, és nem is késnek túl sokat a megjelenéssel.
Fontos: akik számára elsődleges szempont, hogy egy manga ne legyen klisés (bár ez egy shounen mangától manapság elég nehezen várható el :D), az jobb, ha elfelejti a Fairy Tail-t, ugyanis ebben minden megvan, ami egy népszerű shounenbe szükséges - viszont ez az élvezhetőségéből szerintem semmit nem von le.

(Btw, kitől hallottad, hogy olvasom? :ejnye:)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Liquid Snake

Quote from: Rage on 2007-08-27, 02:39:09
Jól hallottad. :D
Mashima Hiro új mangájáról van szó, ami stílusát tekintve gyakorlatilag a RAVE és a One Piece egyesítése (előbbiről annyit, hogy 380+ fejezetet élt meg, tehát nem valami noname CUCC).
Az alaphelyzet nagy vonalakban annyi, hogy van egy Fairy Tail (妖精の尻尾) nevű varázsló-guild, melynek tagjai a sorozat főbb szereplői, mint például "Salamander" Natsu vagy a hozzájuk újoncként csatlakozott, a fanservice egyik alapját szolgáltató Lucy - ők pedig bizonyos missziókat teljesítenek, természetesen jó pénzért. Eközben összetűzésbe kerülnek más guild-ekkel, etc etc, you know the drill. :D
Megjegyezném, hogy a CUCC . Aki szereti a One Piece-t, annak egyenesen kötelező olvasmány. Jelenleg az 51. fejezetnél tart, de aggodalomra semmi ok, a KEFI csapata nagyon jó munkát végez a fordítással, és nem is késnek túl sokat a megjelenéssel.
Fontos: akik számára elsődleges szempont, hogy egy manga ne legyen klisés (bár ez egy shounen mangától manapság elég nehezen várható el :D), az jobb, ha elfelejti a Fairy Tail-t, ugyanis ebben minden megvan, ami egy népszerű shounenbe szükséges - viszont ez az élvezhetőségéből szerintem semmit nem von le.

(Btw, kitől hallottad, hogy olvasom? :ejnye:)

Thank you very much :D Mivel nálam NO.1 a One Piece ezért biztos h ezt a mangat is elkezdem olvasni :D Láttam én azon a képen h ez nem egy átlagos manga :D Amúgy Hiei-sama- val beszélgettem a One Piece topicban és tőle kérdeztem h ismeri-e ezt a manga-t mert olyan OP-s, és ő említette h te olvasod, én meg lecsaptam rád :P És köszi mégegyszer az elemzést :D

pniko

Nekem szerencsém volt hozzá mikor elkezdték fordítani. Nagyon tetszik és várom a folytatást hogy mikor jön ki a legújabb rész. Jelenleg kijött az 50. lefordítva.

Ha érdekel valakit itt megtalálható az eddigi összes rész. Ha jól tudom ez a csapat volt az első aki elkezdte, azóta hogy hányan fordítják nem tudom, én tőlük szedem le.

Fairy Tail

Szerintem kezd egyre izgalmasabb és érdekesebb lenni. Igaz nagyon hasonlít az OP-re karakterek szempontjából (szinte mindenkinek megvan a párja az OP-ből ebben a mangában), de még abból ami eddig megjelent nem lehetett minden karaktert megismerni (megtudni bármit is róluk, nem sok minden derült ki eddig).

Nem akarok Spoilerezni azoknak akik nem ismerik de ajánlom mindenkinek.

Az OP-hez hasonlítva nem tudtam dönteni e 2 karakter szempontjából, de szerintem

Gray Fullbuster = Roronoa Zoro
Loki = Sanji

Szerintetek?

LuckyDingo

Én is olvasom, de nem akartam neki topicot nyitni, mert úgy gondoltam, hogy ha az OP topicba nem írnak, ide miért írnának  :rotfl:
Nah mindegy :D Ha már karakter hasonlítgatás, akkor rögtön Natsu=Luffy meg Lucy = Nami és Happy = Chopper lol
Az OP még mindig jobb, de még ebből is lehet valami.. elég fiatal a manga és igazából még csak most kezd kibontakozni a története.. csak az a gáz hogy elég lassan fordítják, bár amit eddig a KEFI megcsinált az nekem tetszett :D
Nah mindegy örülök hogy más is olvasgatja a FT-t ^^

Liquid Snake

Nekem nagyon tetszik, tényleg ha karakterekről van szó akkor a más fentebb említett párosításokhoz még annyit tennék hozzá h Robin=Erza :) Személyiségre nem de Robinnak is keresni kellett eggy hasonmást :) Amúgy énis a KEFI-től szedem, a Magazine Omake meg HOT volt :P :P :P :D Arra h anime-ben megjelenjen pedig nem kell számítani a közeljövőbn sajnos... :(

smash++

Bakker!Most kezdhetem ezt is olvasni.Nem elég,hogy annyi animet nézek amik hetente jönnek ki és már követni sem tudom mi mikor,de még felkeltitek a figyelmemet egy OP-hez hasonló mangaval is ;)
Még szerencse,hogy nincs túl sok belőle eddig.De egyébként nagy eséllyel pályázik arra,hogy anime lesz belőle,nem?

chilip


Liquid Snake

#8
Egyszerűbb a KEFI oldaláról szedni, úgyis ott van fent leghamarabb és ott már a ch 50 is le van fordítva :) http://www.kefi.org/fairy.php


edit.: Ja és smash++ azt nemtom milyen eséllyel pályázik arra h anime legyen belőle,de annyira semmi hír nincs róla h sztem 07/08/09-ben biztos nem lesz anime belőle... :(

Rage

#9
Quote from: Liquid Snake on 2007-08-28, 00:05:09
edit.: Ja és smash++ azt nemtom milyen eséllyel pályázik arra h anime legyen belőle,de annyira semmi hír nincs róla h sztem 07/08/09-ben biztos nem lesz anime belőle... :(
Szerintem pedig 2009-ben 100%, hogy lesz, de még a 2008 őszi szezont is meg merem kockáztatni. Mint már említettem, nem szabad elfelejteni egy (inkább két) dolgot:
1. A mangaka előző mangája, a RAVE, 380+ fejezetet élt meg - és készült belőle egy 51 részes anime;
2. A Fairy Tail a Shounen Magazine-ban fut, ez pedig kb. bérelt helyet jelent a "valamikor ebből anime lesz" mangák közé.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Liquid Snake

#10
Quote from: Rage on 2007-08-28, 03:39:25
Quote from: Liquid Snake on 2007-08-28, 00:05:09
edit.: Ja és smash++ azt nemtom milyen eséllyel pályázik arra h anime legyen belőle,de annyira semmi hír nincs róla h sztem 07/08/09-ben biztos nem lesz anime belőle... :(
Szerintem pedig 2009-ben 100%, hogy lesz, de még a 2008 őszi szezont is meg merem kockáztatni. Mint már említettem, nem szabad elfelejteni egy (inkább két) dolgot:
1. A mangaka előző mangája, a RAVE, 380+ fejezetet élt meg - és készült belőle egy 51 részes anime;
2. A Fairy Tail a Shounen Magazine-ban fut, ez pedig kb. bérelt helyet jelent a "valamikor ebből anime lesz" mangák közé.

Mondjuk ez igaz de a Rave sem lehet akkor valami jó ha 380+ chapterből egy 51 részes anime-t csináltak... Akkor inkább már One Piece/Naruto hosszúságú legyen de ne térjen el a mangától. Gondolom a Rave-eltér vagy 380+ ch-t beletörmörítettek 51 részbe? :confused:

LuckyDingo

Valszeg lesz anime a FTből, de amennyi eddig kijött belőle, abból nehéz lenne úgy animét készíteni a közeljövőben, hogy ne érje utól a mangát és akkor jönnek a rettegett fillerek XD

smash++

Még csak az elején vagyok CH 9.De ami nekem egyből feltűnt ha az OP-hoz hasonlítom,hogy itt a karik már az elején jóval nagyobb képességekkel rendelkeznek kvázi sokkal erősebbek mint pl Luffy volt az OP eljén.A másik pedig elég rendesen megkavarták Zoro és Sanji kariját,ha már a hasonlatoknál maradunk.Itt Zoro dohányzik és Sanjinak van fülbevalója csak pl.

Bishop

Azért mert két hasonló karakter van(Lucy,Natsu) még nem kéne mindenkit hasonlítani valakihez,egyrészt ez félig Rave is,szal ha már Gray-nek megfelelő kell akkor a Rave-ből a lándzsás srác a nevét nem tudom. Amúgyis ki szokot OP-ba folyamatosan vetkőzni :lol:
smash++ majd meglátod hogy még ők sem olyan kemények "egyes emberekhez képest"

LuckyDingo

Mellesleg KEFI kiadta valamikor a ch 51et is :D Durva csata lesz és a főnök sehol... Kíváncsi vok hogy verik el Phantomékat :D Luxus meg egy hülye **** , Mist Gun fejére meg kíváncsi vok már naon.. remélem megtalálják :D

Bishop

Én az "old geezer"-re lennék kiváncsi :D
Nem kell agódni végén úgyis felébred Makarov és lezúzza Phantom master-t. Amugy nem találtátok furcsának hogy Natsu meg Elfman is szinte majdnem egy szinten harcolt az elementa four egyik tagjával? Aki valószínűleg a legerősebb. Most Phantom ennyire gyenge vagy csak az emotion buff miatt? Mirajane képességére kiváncsi vagyok.

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2007-09-01, 14:46:15
Én az "old geezer"-re lennék kiváncsi :D
Nem kell agódni végén úgyis felébred Makarov és lezúzza Phantom master-t. Amugy nem találtátok furcsának hogy Natsu meg Elfman is szinte majdnem egy szinten harcolt az elementa four egyik tagjával? Aki valószínűleg a legerősebb. Most Phantom ennyire gyenge vagy csak az emotion buff miatt? Mirajane képességére kiváncsi vagyok.
Nah jah vajon miért nem varázsol Mirajane? Biztos valami überbrutál anger varázslat :D

Liquid Snake

#17
Szerintem meg Phantomot Natsu fogja megfőzni. Nem hiszem h mégegy Makarov vs Phantom harc lenne bár ki tudja...

Bishop

Azért nem gondolsz kicsit sokat Natsu-ról. Natsu még az alsó szinten van még Luxus és Mist Gun is erősebb nála és még ők sem éppen egy rangon vannak egy Guild Master-val. Plusz Makarov és Phantom master tagja a világ 10 legjobb mágusainak,majd pont Natsu aki legyőzi. De abban biztos vagyok hogy azt a Vas Dragon Slayert legyőzi

Liquid Snake

#19
Quote from: Bishop on 2007-09-01, 23:15:19
Natsu még az alsó szinten van

Épp ezért fog mostmár feljebb kerülni :D Phantom legyőzése nagy szám lesz... :D

Bishop

Jah ennyi erővel be kerül a 10 legjobb mágus közé ha eltünteti Phantomot a föld színéről,bár az meg büntet lenne. Meg még legyőzné a világ egyik legnagyobb mágusát. Azért kicist előre ugrottál pár száz chaptert szerintem :_piszka:

Liquid Snake

#21
Quote from: Bishop on 2007-09-01, 23:39:13
Jah ennyi erővel be kerül a 10 legjobb mágus közé ha eltünteti Phantomot a föld színéről,bár az meg büntet lenne. Meg még legyőzné a világ egyik legnagyobb mágusát. Azért kicist előre ugrottál pár száz chaptert szerintem :_piszka:

Mondjuk az igazat megvallva nincs értelme ezen "vitatkozni" mert úgyis kiderül előbb utóbb a mangából  :)

LuckyDingo

A Két legerősebb harcos a Fairy Tailben jelenleg Erza és Mirijane, szal valszeg ők alkotnak valami szépet.. Erza Páncéljait bírom :D az 51esben kiderült hogy mégis leveszi tisztálkodás közben XDDDD

Bishop

Mist Gun meg Luxus is erős lehet,az más kérdés hogy nem sokat tezsnek a guildért. Luxus tiszta Enel nem gondoljátok?

Liquid Snake

Quote from: Bishop on 2007-09-02, 01:46:20
Mist Gun meg Luxus is erős lehet,az más kérdés hogy nem sokat tezsnek a guildért. Luxus tiszta Enel nem gondoljátok?


Nem figyeltem még nem vettem észre hasonlóságot :) De az azért kicsit furcsa h a FT Guildben mindenki "testvér" és pont a két legerősebb ember szarja le a Guild-et... :(

smash++

Még csak CH 20.Szép lassan haladok :)
Nekem ennyi ch alatt Gray lett a kedvencem.Nem tudom miért,de amikor először megláttam az arckifejezése tiszta Zoro volt.Kicsit sajnálom,hogy csak Natsu kapott nagy szerepett eddig.Erza és Gray is csak csicskásokat intézett el.Kíváncsi vagyok Gray-nek is van-e olyan alakja mint ""Natsunak"" amikor full-os.Mint pl Iceman az x-men ből.

Liquid Snake

Quote from: smash++ on 2007-09-03, 00:29:40
Még csak CH 20.Szép lassan haladok :)
Nekem ennyi ch alatt Gray lett a kedvencem.Nem tudom miért,de amikor először megláttam az arckifejezése tiszta Zoro volt.Kicsit sajnálom,hogy csak Natsu kapott nagy szerepett eddig.Erza és Gray is csak csicskásokat intézett el.Kíváncsi vagyok Gray-nek is van-e olyan alakja mint ""Natsunak"" amikor full-os.Mint pl Iceman az x-men ből.

Már Gray-től is láttunk nagy dolgokat úgyhogy kitartás és olvasd a manga-t, nem fogsz csalódni Gray-ben :D

LuckyDingo

Jaja Graynek is lesz nagy szerepe :D viszont Loki tényleg nem szerepelt sokat :D kíváncsi vok miért fél a Lucy féle Magektől :D Biztos régen dobta egy és mély depresszióba esett :D

Rage

Nagyon egyszerű a dolog: Luxus és Mist Gun igazából nem a guildet szarják le, hanem túl erősek ahhoz, hogy ilyen "kis" problémák esetén a kisujjukat is megmozdítsák. Vagy tán nem ez van minden shounenben? :D
痛みを感じる方向に、出口がある!

LuckyDingo

Nah jah.. Luxusról nem tom, de Mist Gun nem semmi, hogy mindenkit bealtat XD Luxust egyszerűen nem bírom.. nagypofájú /még akkor se bírom az ilyet, ha van mire nagyképűnek lennie :P/