Main Menu

Toriko

Started by blackronin, 2012-06-04, 15:39:40

Previous topic - Next topic

Bishop

Nagyon jó chapter volt, mostanában nagyon nehéz kivárni a Torikot :D
Remélem más erős karakter is fel fog tűnni a harcok során akik nincsenek a Gourment Worldben.

blackronin

Quote from: Bishop on 2012-07-19, 15:09:06
Nagyon jó chapter volt, mostanában nagyon nehéz kivárni a Torikot :D
Remélem más erős karakter is fel fog tűnni a harcok során akik nincsenek a Gourment Worldben.
Végre, hogy valaki más is beír ide rajtam és Isley-n kívül!
Egyébként, ha neked is ennyire bejön a sorozat, akkor miért nem írsz be ide?  :confused:
We need more people.  :D

Bishop

Ritkán vagyok fórumon mostanában.. ^^'

blackronin

#33
Kijött
http://www.mangareader.net/toriko/197

Toriko, Terry vs Gaoh
A valódi szintje 127.
A többiek szörnyei mind erősebbek Toriko ellenfelénél.
Suni ellenfelének szintje 132.

Toriko már simán nyomja a 30-as Kugi Punch-ot is.  :eek:
Meg valami új technikáról is beszél Toriko, gondolom hogy a Spoon lesz, de majd jövő héten kiderül.

Coco harca is érdekes lesz biztos.  :smile:

Egy újabb remek fejezet, megint lazán verte a One Piece-t a héten (Hmm...
Lassan kezd kellemetlenné válni, hogy a kedvenc sorozatom fokozatosan kikap a Toriko-tól.  ^^" )

Egyetlen hibát tudok csak megemlíteni, ami már régóta zavaró számomra, hogy a mangaka nem tud mit kezdeni Rin karakterével harc szempontjából.
Toriko csapatában azért kell egy erős csaj, aki velük együtt fejlődik, s én úgy érzem, hogy Rin lenne az ideális jelölt (arról nem is beszélve, hogy neki is vannak Gourmet Cell-jei).
Ezzel szemben nem fejlődött semmit a sorozat kezdete óta.
Pedig maga a foglalkozása is érdekes (állat idomár), s kár lenne veszni hagyni a karakterét...
Mert a Toriko iránti rajongásán és a mostani mérőműszer feltalálásán kívül szinte lényegtelen szerepe van a sorozatban.

Isley

Eddig csak Sunny és Toriko ellenfelének ereje derült ki. Honnan tudod, hogy a többieké is magasabb?

Ezek a harcok jónak ígérkeznek, bár az erejüket nézve, annyi garantálható, hogy az ilyeneket már lazán kell majd lenyomniuk a Királyoknak az Ínyenc Világban. Valami fejlődés oda még kell.

Torikoék igazi szupersztárok lesznek, ha vége a küzdelmeknek. Egyenes adásban sugározni ezeket a csatákat, hihetetlen. : D

Rin esetében nagy fejlődésre én nem számítok. Old school shounen a Toriko, ott sok szerepe a harcokban a fiatal lányoknak nincs. Maradnak a vének. : D

blackronin

Quote from: Isley on 2012-07-26, 12:25:05
Eddig csak Sunny és Toriko ellenfelének ereje derült ki. Honnan tudod, hogy a többieké is magasabb?
A spoiler szöveg megjelenésekor valaki lefordította a lényeget, s abban még így szerepelt a dolog.

Quote from: Isley on 2012-07-26, 12:25:05
Ezek a harcok jónak ígérkeznek, bár az erejüket nézve, annyi garantálható, hogy az ilyeneket már lazán kell majd lenyomniuk a Királyoknak az Ínyenc Világban. Valami fejlődés oda még kell.
Hát igen...
Persze okozni fognak némi kellemetlenséget, de lényegében már nem jelenthetnek ezek a szörnyek komoly veszélyt a Királyoknak.

Quote from: Isley on 2012-07-26, 12:25:05
Torikoék igazi szupersztárok lesznek, ha vége a küzdelmeknek. Egyenes adásban sugározni ezeket a csatákat, hihetetlen. : D
Tiszta, mint a Cell games anno a Dragon Ball Z-ből.  :D
Csak itt nincsen Mister Satan.  :P

Quote from: Isley on 2012-07-26, 12:25:05
Rin esetében nagy fejlődésre én nem számítok. Old school shounen a Toriko, ott sok szerepe a harcokban a fiatal lányoknak nincs. Maradnak a vének. : D
Hát remélem, hogy ebben nem lesz igazad.

blackronin

#36
198
http://mangahead.com/Manga-English-Scan/Toriko/Toriko-198-English-Scan

A harcok között ugrálgatunk:
Invaitdeath vs Coco
- Coco ellenfelének szintje 140.
- Coco is elsajátította a Food Honor-t és Immersion-t, mint Toriko
- Coco-nak új mérgei vannak, s egy "Poison Doll" nevű technikája, ami leginkább egy Kagebusin-hoz hasonlít

Octopus vs Suni,
- Suni is megtanulta a Food Honor-t
- Már 1 millió hajszálat tud irányítani

Mounturtle vs Zebra,
- "Voice Meteor Shower" új technika
- "Voice Burst" technika
- úgy látszik, hogy Zebra is már jóval keményebb lesz közelharcban...

A végén pedig valami durva dolog kiderül Ichiryu üzenetéből:
- a 4 szörny csak "végtagjai" az igazi veszedelemnek, amely a föld alól közelít...  :eek:
- s ezt a durva szörnyet pedig valaki irányítja.  :zomg:

Kemény csata lesz!


Már megint a Toriko a császár a héten.

Isley

Megint egy pörgős fejezet, amiben rengeteg dolog történt.

Nem hittem volna, hogy Sunny és Coco is eltanulta Chin-santól a tudnivalókat. Nem is tudtam, hogy egyáltalán még volt erre idő.

Coco harca nagyon ígéretes. Most Sunny volt számomra a leginkább lenyűgöző. A kép az egy millió hajjal magáért beszél. Nagyon látványos.

Mitsutoshitól pedig nagyszerű húzás volt az, hogy egy szörnynek tervezte őket, mert így tényleg az Ínyenc Világban is keménynek számíthat a szörny.

De vajon ki irányíthatja? Én Nitrora gyanakszom.

Blackronin: nem tudom mi az oka, hogy késlekedik a Torikoval a mangareader, de talán a mangaparkot is érdemes megnézni.

http://www.mangapark.com/manga/Toriko/c198/1

Bishop

#38
Hatalmas chapter volt :D

Már most a Coco fangasm kerülget :D
Viszont Sunny nem győzött meg, nagyon nehéz volt a stílusát megszokni, de ez már túl sok haj nekem, de ettől még remélem jó harc lesz. :)
Zebra nem mutatott sok újjat de élveztem.
A vége is jó volt, nagyon idegesítő mennyit kell várni a chapterre...

blackronin

#39
Quote from: Isley on 2012-08-03, 11:55:35
Blackronin: nem tudom mi az oka, hogy késlekedik a Torikoval a mangareader, de talán a mangaparkot is érdemes megnézni.

http://www.mangapark.com/manga/Toriko/c198/1

Quotefrom Bishop
A vége is jó volt, nagyon idegesítő mennyit kell várni a chapterre...

Igazából nem kell ennyit várni a fejezetre, leírom hogy én hogy csinálom:
1. A mangahelpers Toriko topic-jába már szerdán benne szoktak lenni a RAW képek.
2. Ugyanebben a topcban egy kewl nevezetű srác be szokta rakni a RAW képek kijövetele után nem sokkal (bár néha többet kell várni) a fordítást is, ami viszont csak szöveg.
3. Tehát ha a kettő összeolvasod, akkor megkapod a fejezetet.
Az általam leírtakat már szerda este, csütörtök délelőtt is olvashattátok volna, hiszen akkor már kijött mind a RAW és mind a szöveges fordítás is.


A fejezetről pedig már elmondtam a véleményemet.
Nehéz lesz a jövő heti szünetet túlélni.

Bishop

Nem szeretek rawot olvasni vagy spoilert, szóval várnom kell :P

blackronin

#41
199
http://www.mangareader.net/toriko/199

Röviden:
A Négy Király szétalázza a szörnyeket a legújabb technikáikkal (nekem Coco képességei jöttek be legjobban, meg persze Zebra is kemény volt).
Hihetetlen, hogy valójában nem jelentettek akkora veszélyt, mint ahogy gondoltuk...
Persze, a győzelem még nem biztos, az csak a következő fejezetből derül ki.
Jó volt Teppei-t is látni.

Remek fejezet volt, de sajnos most az OP győzött fölényesen...  :P

Bishop

Hát azzal hogy megjelent Teppei  :Kiraly:  :whoah: és Coco alázott, nekem magasan a hét favoritja :D

Isley

Ja, Teppei valamiért majd szükséges lesz, ha már feltűnt.

Az új technikák bejöttek, jó, hogy haladtunk mindegyik színtéren előre. Coco ezzel a lándzsával, a nyílával és a méregpáncélzatával nagyon király volt.

Annyira meggyőzőek a Királyok, hogy nem is tudnék hirtelen kitalálni egy módot a legyőzésükre. Coco a Méreg Vírussal mindenképp megtalálja a megfelelő mérget ellenfele elpusztítására. Nem igazán tűnik ez a képesség legyőzhetőnek.

blackronin

#44
Toriko 200
http://www.mangareader.net/toriko/200

Zebra Beat Punch-a brutális, kár hogy az anime-ben biztosan cenzúrázni fogják...  ^^"

A 4 Beast fő teste egyelőre nem annyira érdekes, mint a 4 szörny, egy kicsit egyedibb design-ra számítottam.

A fiatal Ichiryu-ban pedig mintha Toriko-t látnám viszont, csak sötétebb hajjal és bajusszal.  :D

A végén pedig elég érdekes volt Mansam elszólása (bár ki tudja, hogy komolyan gondolta-e) és a titokzatos alak mögötte.

Isley

Tőlem ezen a héten is, újfent a legjobb minősítést zsebeli be a Toriko.

Nekem személy szerint nagyon tetszik a főtest. Kicsit az egész a gyermekmesék mumusára hajaz, mint ahogy a wikin következtették is a 194-ik fejezetből. Külsőre telitalálat. A stratégiája számomra váratlan volt. Jó látni, hogy nemcsak nagyon erős ellenfél, hanem megvan a magához való esze is. Az utolsó képből pedig remélem találok valahol színest. : D

Cenzúra számítok én is. Mansard mögött a személy szerintem az, aki irányítja a Négy Szörnyet.

blackronin

#46
Quote from: Isley on 2012-08-24, 10:15:49
Nekem személy szerint nagyon tetszik a főtest. Kicsit az egész a gyermekmesék mumusára hajaz, mint ahogy a wikin következtették is a 194-ik fejezetből. Külsőre telitalálat. A stratégiája számomra váratlan volt. Jó látni, hogy nemcsak nagyon erős ellenfél, hanem megvan a magához való esze is. Az utolsó képből pedig remélem találok valahol színest. : D
Annak én is örülök, hogy van neki stratégiája és nem is ostoba, s a design se annyira vészes, de egyelőre számomra csak egy nagy gyökér...  :P
Az eddigi 4 szörny számomra sokkal egyedibb.

Quote from: Isley on 2012-08-24, 10:15:49
Mansard mögött a személy szerintem az, aki irányítja a Négy Szörnyet.
Szerinted ennyire kézenfekvő dolgot mutatna nekünk a mangaka?
Biztosan valaki más lesz, a szörny irányítója szerintem nem jönne elő ennyire nyíltan.

Isley

Quote from: blackronin on 2012-08-24, 10:45:03
számomra csak egy nagy gyökér...  :P
Az eddigi 4 szörny számomra sokkal egyedibb.

Ez jó. : D De az jó, nem? 6. oldal: bulb-like seeds... Gubó és csíra. Erről beszélünk. : D

Igazad van, a négy végtag nagyon jó, nekem viszont tetszik az a nagy gyökér feje is.  =P

Quote from: blackronin on 2012-08-24, 10:45:03
Szerinted ennyire kézenfekvő dolgot mutatna nekünk a mangaka?
Biztosan valaki más lesz, a szörny irányítója szerintem nem jönne elő ennyire nyíltan.

Teljesen helyes feltevés. Túlságosan is egyszerű lenne. Tippek még: egy Bishokukai-tag. Nitro kizárt. Pedig eddig arra gondoltam, hogy Nitro van az egész mögött.

Tipped van?

blackronin

#48
Quote from: Isley on 2012-08-24, 17:50:25
Teljesen helyes feltevés. Túlságosan is egyszerű lenne. Tippek még: egy Bishokukai-tag. Nitro kizárt. Pedig eddig arra gondoltam, hogy Nitro van az egész mögött.

Tipped van?
Egy Bishokukai tag a legvalószínűbb, jó lenne mondjuk Greenpach-ot is látni már újra.
De vele valószínűeg csak a Gourmet World-ben fogunk találkozunk majd.
Könnyen elképzelhető az is, hogy egy eddig nem ismert/látott IGO tag figyeli az eseményeket.
Vagy egy teljesen új karakter, aki most kapcsolódik be az eseményekbe.

edit:
201
http://www.mangareader.net/toriko/201

A hét legjobbja megint simán a Toriko.  :smile:
Remek spread a királyok auráiról, meg a végén amikor egymás mellett állnak.
A 4 beast is érdekesebbnek tűnik már, bár most meg a Szellemírtók nagy lufiemberére hasonlít...  :D
Ja és Zonge is feltűnt.  :P

Isley

201

Az iram megint rendben volt, a szörny technikája is meggyőző. Ez a mérgező eső azért is jó választás kezdésnek, mert ezzel jól szemlélteti a mangaka, hogy az ellenfél ezúttal már a Gourmet World-ből jött, és az már csak ilyen. Már az atmoszféra elviselhetetlen lehet egy ember számára.

Nem tudom te hogy vagy vele, de nekem a szörny a 11-ik oldalon tiszta Buu, akár a DB-ba is elférne az az oldal. Gondolhattuk, hogy bedagad a testrészek bekebelezése után.

Teppei, Komatsu feladata megvan, Zonge vicces volt. Most már várhatjuk a harcot. Elvileg egy órán belül kellene eldönteni. Keménynek tűnik. A szörny lehet vagy 300-as.

blackronin

#50
Toriko 202
http://www.mangahere.com/manga/toriko/c202/

Remek fejezet szintén, a Main Body egy kicsit meglepte a királyokat.
A szintje se semmi, így már igazi kihívást fog jelenteni a csapatnak.
Hiszen erre vártunk, nem?  :D

Isley

202

Elég kemény a szörny. Nem lesz egyszerű legyőzni, az biztos.

A 320 meg kiderül mennyire sok. Elvileg ezzel lehet háromszor olyan erős mint egy végtag volt, de lehet másképp van itt a számozás.

blackronin

#52
203
Kijött
http://mangafox.me/manga/toriko/c203/1.html

Jó fejezet volt, de sajnos az OP most simán lemosta a színről...
Tetszik az nagyon, hogy amíg a 4 király harcol, addig Komatsu-t és a többi szakácsot is komoly kihívás elé állítják.
Jó volt látni Teppei-t és Livebearer-t is.

Ami rossz:
Rin kár hogy nem harcol, bár neki is megvan a feladata.
Csak azt nem szeretném, ha ő is egy jelentéktelen női mellékszereplővé süllyedne le, mint mondjuk a Naruto-ban Sakura...  ^^"
Sajnos már így is fényévekre van a királyoktól, s ha hamarosan nem kezd el edzeni vagy erősödni, akkor esélytelen lesz neki bármiféle jövőbeli harc.
Persze a királyok a legérdekesebbek és a legerősebbek, de legalább egy női harcos is legyen már Toriko csapatában, aki a drukkoláson kívül harcolni is tud.

Isley

Hogy vált Rin a te rögeszméddé? : D Megkapta a feladatát ő is, bőven elég. Nem gondolhatod komolyan, hogy a Királyokkal harcol majd együtt. Erre semmi esély. Akkor mit vársz? A lényeg, hogy legyen feladata, ami miatt fontos. Harcoslány nem lesz belőle.

Annyi biztos, ha ezt Komatsu megoldja, bekerül a 100 séf közé. Óriási teljesítmény lenne.

blackronin

#54
Quote from: Isley on 2012-09-12, 16:42:12
Hogy vált Rin a te rögeszméddé? : D
Na, azért ne túlozzunk már...  :D
Max néhányszor hoztam elő őt.

És egyébként azért is említem őt újra, mert:
1. Nincs más női tagja jelenleg az "állandó" csapatnak. Tina csak filler ugye. Ő tényleg nem harcos alkat.
2. Mint már említettem, hogy érdekesnek tartom az állatidomár képességeit, szerintem remekül ki lehetne bontani a dolgot.
Elvégre teljesen más stílusban harcolhatna mint a többiek.
Azt se felejtsük el, hogy ő Sunny testvére és Gourmet Celljei is vannak!
Tehát a fejlődési lehetőség bőven benne van a karakterében.
3. Azért, mert ez egy shonen attól még lehetnek értelmes és hasznos női harcosok is.
Nem feltétlenül Rin-nek kell lennie, de egyelőre nem jöhet szóba más senki.
Esetleg a Gourmet World-ben találkozhatnak egy erős csajjal, de az még odébb van.
Az OP alapján bátran állítom, hogy a női harcosok remekül feldobják a történetet és még a harcokat is.
Nem csak állandóan a hatalmas izomtömegeket látunk csak...  :P
4. A kapott feladata nem valami nagy szám, kb. lassan olyan színvonalon mozog szegényke mint Sakura vagy Hinata.
Megmérte a Four Beast szintjét és átadta Ichiryu üzenetét. Meg elmegy megvédeni az embereket. Ennyi.
És eddig az arcig alig szerepelt.. komolyan azt hittem, hogy amikor legközelebb feltünik majd, akkor kiderül, hogy ő is edzett és vannak új képességei. Erre kiderül, hogy valószínűleg nem fejlődött semmit.
Az OP-ben legalább Oda próbálkozik azzal, hogy a női karakterek is fontosak és harcképesek legyenek.
Bár Oda-nak is akadnak gondjai ezzel.  ^^"

De ha nem akarsz egyetlen női harcost látni Toriko-ék csapatában, akkor oké.
Bár szerintem nagy hiba lenne.
Tényleg a 4 királyról (meg Komatsu-ról) szól a történet, szóval érthető hogy főleg csak őket akarod látni.

Komatsu pedig biztosan hamarosan bekerül majd a 100 legjobb séf közé, ez eléggé egyértelmű számomra.
Főleg azután, hogy megmentette az egész Huma World-öt.  :P
Ennyi azért jár neki, nem?

Isley

204
http://www.mangareader.net/toriko/204

Bár ez a fejezet nem a harcról szólt, ez is jó volt. Komatsu már most sokat tett az emberiség megmentéséért. Azt is érdekes látni, hogy tudnak hasznossá válni egyszerű szakácsok és a nagykereskedők is.

Más kérdés, hogy ameddig a vadászok nem kerekednek felül, addig az egész nem ér semmit. A Négy Szörny pedig továbbra is nagy fölényben.

Ezek után Komatsut már az első 10-be várom, nem is a százba. : D

Bishop

Kicsit unalmas rész volt, de ezzel is megvagyunk, most Komatsu tündöklött... Remélem hogy Torikoék nem valami friendship poweruppal nyerik ezt meg, de hogy őszinte legyek nem tudom ebből hogy állnak talpra.

chilip

#57
54es chapternél járok

eddig a vélemények:
- hát nem opic, viszont nem rossz!!! tetszik a hangulata meg úgy az egész amit látok, viszont maga a világ meg annyira nem. valahogy nem tudom magam odaképzelni a gourmet világba, kicsit komolytalan mégse az, nehéz megfogalmazni.
- összefut a nyál a számban mikor olvasom lol  :appl: ilyen még nem volt
- hát elég vicces hogy olvasgattam a végét még az olvasás előtt és hát a sztori komplexitására utal hogy mindent megértettem kb 3-4 chapterből a végén :D szóval nagy meglepetés emiatt eddig nem ért.

szóval nem korszakalkotó de eddig határozottan pozitív maga a cucc, megyek is vissza enni olvasni

Isley

Bishop:

Valahogy biztos felfognak, mert nem soká megyünk a Gourmet Worldbe, s ilyen és ennél erősebbekkel kell elbánniuk egyenként. Szerintem valami olyasmire számíthatunk, mint amit Toriko és Zebra csinált Nitro ellen az Ínyenc Piramisban. Ott elég jól ment a kombinált technika. S ezt biztos tudják négyen is, ami meg elég lehet.

chilip:

A történetvezetése könnyen követhető a mangának, ezzel később se lesz gond, ahogy mondod. Azonban a kreativitás sem hiányzik szerintem.

Annak örülök, hogy tetszik! Remélem hamar beéred! ;)

chilip

imádom ahogy bolhából csinálnak elefántot lol  :D [spoiler]Zebra kiszabadul erre felmennek az árak mindenhol a világon hogy felvásárolják a kaját mielőtt zebra megeszi, de gagyi  :haha:[/spoiler]