Main Menu

One-Punch Man

Started by Chronus, 2013-03-23, 08:33:14

Previous topic - Next topic

blackronin

76. fejezet első fele
Semmi extra, legalább láttuk újra Puri Puri Prisoner-t szerepelni... elég érdekes "helyen" tartja a telefonját.  ^^"
A harc inkább poén jellegű volt, de ilyen is kell néha.

Saitama pedig szokás szerint elmélkedik a hősök dolgán és hogy miért nem talál örömet már az egészben.

Isley

76

Hát ez a harc tényleg nem volt nagy szám, de hátha talál valami érdekeset magának a kesergő Saitama...

blackronin

77
Király fejezet volt!
King és Saitam beszélgetése, Watchdog Man vs Garou és persze a vége.
King szerencséje nem ismer határokat.  :D

Isley

77

Jó fejezet volt tényleg! King haláli karakter. A vége pedig nagyon ütött!

blackronin

78
Sonic-ról kaptunk egy kis helyzetjelentést.
A vége pedig önmagáért beszél... szegény Sonic a nagy óvatosságával magának ártott.
De szerintem jobb, ha ember marad.

NLZ

Megsütötte, hát beszarok xDD
[reserved]

Isley

78

Dilis ez a Sonic. Ha ezt elmondja a két másiknak... : D

blackronin

79
Jó átvezető fejezet volt, Darkalloy is feltűnt a színen végre.
Ő is egy érdekes karakter, de eddig csak a webcomic-ban szerepelt komolyabban (a legtöbb, eddig hanyagolt S hőshöz hasonlóan).
Hamarosan megváltozik ez természetesen, ahogy haladunk előre a mangában.
A végén pedig King vs Saitama... önmagáért beszél.  :D

Isley

79

Egyetértek, hogy érdekes fejezet volt, de valahogy most is King vitte a pálmát nálam. : D

blackronin

80
Egy kellemes átvezető fejezet, ami jelzi a Monster Association Attack arc végét és a Monster Association HQ Raid arc elejét.
A dolgok innentől kezdve lesznek érdekesek, a webcomic alapján mindenképpen.  :smile:

Isley

80

Szokásos átvezető fejezet, kissé laposra sikeredett...

blackronin

81
Nekem nagyon tetszett a fejezet, több okból is:
Garou gondolkodása, gyors alkalmazkodóképessége és személyisége remekül be van mutatva.
Jók voltak az akciójelenetek, a szembenálló nyolc hős remekül kiegészíti egymást Garou ellen.
Az OPM egyik legnagyobb erénye, hogy a mellékszereplőkre kellő hangsúlyt fektet, így még a kevésbé érdekesebb karakterek is kapnak lehetőséget a szereplésre. De sohase annyit, hogy az már fárasztó vagy felesleges lenne a történet szempontjából.

blackronin

82
Remek fejezet, látványos és érdekes harccal.
Az mondjuk érthetetlen számomra, hogy a többség a minőségi küzdelem ellenére olyanokat mond, hogy "filler harc" vagy "kit érdekel pár senkiházi legyőzése", stb.
Ez benne volt a webcomic-ban is, csak röviden bemutatva, szóval ez mind canon.
Garou fejlődését és végső kiteljesedését egyébként csak a mostani és az elmúlt pár fejezet alapján lehet igazán megérteni (meg a korábbi S szintű hősök elleni csaták is ide tartoznak).
Aki olvassa a webcomic-ot naprakészen, az rögtön megértette, hogy Murata miért szán ennyi időt Garou személyiségének és motivációjának bemutatására.

Kraivan

Nekem kicsit furcsa hogy egy mangának legyen fillere, de tudok róla hogy van egy onepunch-one sorozat valahol, de azt nem követem.

Továbbá miről szóljon a sorozat? Hogy Saitama talál egy méltó ellenfelet?
Tudjuk jól hogy nem ez a plot, hanem az hogy mindenki más mit csinál, míg Saitama unatkozik.

blackronin

Quote from: Kraivan on 2017-10-15, 20:02:43
Nekem kicsit furcsa hogy egy mangának legyen fillere, de tudok róla hogy van egy onepunch-one sorozat valahol, de azt nem követem.
Azért nevezik Murata kiegészítéseit "fillernek", mert nem volt benne az eredeti webcomic-ban, amiből indult az egész, vagyis szerintük ONE nem találta "fontosnak".
Ezzel az érveléssel az a gond, hogy a manga ONE jelentette ki, hogy Murata segítségével elnyerheti az OPM azt a formát és tartalmat, amit mindig is szeretett volna.
Murata ONE beleegyezésével és szoros együttműködésével csinálja a mangát, nem ő találja ki a dolgokat.

Quote from: Kraivan on 2017-10-15, 20:02:43
Továbbá miről szóljon a sorozat? Hogy Saitama talál egy méltó ellenfelet?
Tudjuk jól hogy nem ez a plot, hanem az hogy mindenki más mit csinál, míg Saitama unatkozik.
ONE elmondta, hogy az OPM sorozat lényege egyenlő arányban oszlik meg Saitama útkeresése és a mellékszereplők által képviselt utak (pl. a hős élet előnyei és hátrányai) bemutatása között.

blackronin

83
Garou vs Genos + a többiek

Izgalmas és akciódús volt a fejezet, tetszett hogy Garou kezd "átváltozni".
Egyre jobban feszegeti a határait, hogy minél erősebb legyen.

NLZ

134 oldal wanpanchman  :eek:
[reserved]

blackronin

#47
Quote from: NLZ on 2017-12-08, 00:11:06
134 oldal wanpanchman  :eek:
Murata egy kicsit túltolta, reméljük hogy nem ment rá az egészsége.  ^^"

84
Ezzel a fejezettel véget ért a felvezetés a Monster Association arc-hoz, innentől durvulnak be igazán a dolgok, aki ismeri a webcomic-ot.
A fejezet remek volt az art és harc szempontjából is.
King és Saitama hozta a formáját, mindig övék az utolsó szó... vagy az utóbbi esetében az ütés.  :P
Blast-ra is vethettünk egy pillantást, ami szintén egy pozitív fejlemény.

Le a kalappal Murata előtt!  :jee:

blackronin

#48
85
Teljes erővel ráfordultunk végre a Monster HQ Raid arc-ra.
Jó összekötő fejezet volt, de a legvégén lévő katonák sorsát nem lesz nehéz kitalálni...
Mondjuk úgy, hogy amilyen jellegtelennek néznek ki, annyira lényegtelenek a történet szempontjából.

edit:
86
Garou a Monster HQ-ban, a katonák off-screen le lettek verve, de GyoroGyoro töltelékként még hasznukat veszi.
Nem biztos, hogy sok értelme volt ezért kitalálni őket...  ^^"
Átvezető fejezet volt inkább ez is, de ilyenek is kellenek néha, főleg az elmúlt időszak akciódús történései után.

blackronin

#49
87-88
Jó fejezetek voltak, szépen haladunk a történettel is.
De így is durva belegondolni, hogy a webcomic 56-57-ik részénél tartunk még csak...  ^^"

blackronin

89-90
Jól haladnak a dolgok, egy szavam se lehet!  :smile:
Kíváncsi leszek a harcokra nagyon.

blackronin

#51
91-92
Azt hiszem mindig, hogy Murata nem tudja már felülmúlni az eddigi teljesítményét, erre az újabb és újabb fejezetek mindig rámcáfolnak!
Fantasztikus harcokat kapunk egymás után, a történet halad intenzíven, valamint az art hihetetlen.
Garou messze jobban ki van bontva, mint a magában, alig várom a folytatást!

A legendás, régóta várt [spoiler]Garou vs Saitama küzdelem[/spoiler] pedig szerintem olyan emlékezetes lesz, mint anno a Dragon Ball-ban a legjobb harcok! Murata meg fogja csinálni, ehhez már kétség se fér.

edit:
93
Remek átvezető fejezet, sok interakcióval a szereplők között.
A komolyabb harcok most kezdődnek el, így jó volt a felvezetés.  :smile:

blackronin

94
Több mint 150 oldalnyi tömény akció, jobbat nem is kívánhatna az ember!
Remek art, jó kihasználása a karaktereknek, minden benne volt amiért az OPM-et szeretjük.
Nem lehet okunk a panaszra, ez az arc egy jobb és jobb lesz!  :whoah:

NLZ

Meh, sok cannon fodder akik nem tudom mennyire lesznek relevánsak a későbbiek során. Fubuki meg kamerán kívül lezavarta.
[reserved]

blackronin

95-96
Király fejezetek voltak, Murata sensei nem lassít.  :P
Flashy Flash annyira nem volt érdekes a webcomicban nekem, de a manga közelebb hozta a karakterét.
Szerintem így lesz a többi, kevésbé látott S hőssel is.

Ja és jövő héten már jön a következő fejezet!  :eek:

NLZ

[reserved]

blackronin

#56
Quote from: NLZ on 2018-09-22, 12:28:51
Ez gyors volt, már kint is van
https://mangadex.org/chapter/452261/1
Az újabb is kijött már.
https://readms.net/r/onepunch_man/098/5419/1

97-98
Az előző és a mostani is Child Emperor harcairól szól, de élvezetes volt mind.

Murata nem semmi tempót diktál mindenesetre.  :smile:

edit:
99 Part I
Csak 10 oldal volt, de "nézzük el" Murata-nak...
Elvégre úgy dolgozik mint a gép az elmúlt években (twitter-en írta, hogy jelenleg "csak" 8 projekten dolgozik egyszerre + az OP 18-as kötetének a bónusz fejezetét írja).

Az biztos, hogy ez nem teljes fejezet, így valószínűleg folytatja ahogy az ideje engedi.

Isley

Újra beértem a sorozatot. Azóta Garou, Tatsumaki, Atomic Samurai és Flashy Flash elképesztőket művelt. Az új, A-B classosak között is vannak nagyon jók, Atomic Samurai emberei például és Mizuki, az atléta csaj. Child Emperor is érdekesebb annál, amit tőle vártam. Ez a sorozat csúcs-szuper továbbra is.

blackronin

#58
99. fejezet Part I. és II. újragondolt
Nem elírás, Mukata valóban újratervezte és rajzolta az előző fejezetet + kiegészítette az új tartalommal is egyszerre.
Ez aztán elhivatottság!
Mindezt csak azért, mert utólag nem találta "eléggé jónak".

Child Emperor harca elvileg így lezárult, de várjuk ki a végét.
Élvezetes harc volt, Phoenix Man sokkalta fontosabb lett végül a mangában, mint a webcomicban.
Egyébként észrevettétek, hogy a legújabb fejezetben feltűnik a Hold is, amin még mindig látható Saitama krátere?  :P
Valamint hogy a vízben lévő szörnyek ismerősek valahonnan... ők voltak az Underground People, akiket még Saitama vert le a manga elején, majd elmenekültek... egyenesen Gyoro Gyoro bázisába.

blackronin

100-101
Remek fejezetek voltak, különösen a Zombieman-es harc volt nagyon intenzív és hangulatos.
Nem igazán kedveltem őt, mint hőst, de most elég királyan nyomta.  :jee:
Persze a vámpír se volt gyenge, viszont rossz ellenfelet kapott ki...