Main Menu

One-Punch Man

Started by Chronus, 2013-03-23, 08:33:14

Previous topic - Next topic

blackronin

#60
102-103
Sweet Mask a színen, elég jó volt látni, hogy azért őt sem szabad félvállról venni.  :jee:
A webcomic-ban ez a harc inkább poénos volt, de Murata a komolyabb stílust helyezte inkább előtérbe.
Persze Atomic Samurai tanítványai is erősnek tűnnek, de a komolyabb szörnyekkel azért nem veszik fel a versenyt.
A vége pedig... Pig God nem lacafacázik.  :P

edit:
104
Nem volt annyira nagy szám most, mert Atomic Samurai tanítványai kevésbé érdekesek, mint a többiek.
A vége alapján úgy tűnik, hogy Puri Puri Prisoner harca is elkezdődik végre.

edit2:
105
Puri Puri nem a kedvenc karakterem, de a harca bejövős volt.
Poénos az egész küzdelem, különösen az, hogy Puri nem hajlandó a nyer igazságot tudomásul venni a "fiúi" kapcsán.  :P
A vége pedig önmagáért beszél.   :D
Szegény Nyah nem a legideálisabb ellenfelet kapta.

blackronin

#61
OPM 106
A Monster Association arc egyik fontos fordulópontjához érkeztünk.
A "gyengébb" szörnyek elleni küzdelmek lementek, most már jönnek a nagyágyúk.  :smile:
A legerősebb tagok elleni harcok mind királyak lesznek, ismerve a webcomic történéseit és Murata képességeit.  :whoah:
Az art és a pacing remek volt most is, végre Saitama is csatlakozott a bulihoz.

Murata hihetetlen tempót diktál, de még így is nehéz elhinni, hogy a [spoiler]Garou elleni végső epikus küzdelemre[/spoiler] valószínűleg nem kerül sor 2021 előtt...  :frown:

edit:
107
Rövid, de EPIC fejezet.
Tatsumaki vs Gyoro, és a sokak által várt Saitama vs Orochi!  :hopp:
Murata mindig felülmúlja, az alapból magas, elvárásaimat.
Szép munka volt!  :jee:

blackronin

#62
108
Saitama vs Orochi
EPIC volt mindvégig.
Saitama szövege pedig önmagáért beszél.  :D
Reméljük, hogy nem csak ennyi volt, de nagyon kellemes küzdelem és felvezetés volt a későbbi [spoiler]Saitama vs Final Form Garou harcra.[/spoiler]

Hihetetlen, hogy Murata apja pár hete halt meg, ennek ellenére ilyen fejezetet tudott elkészíteni.

edit:
109-113
Király fejezetek voltak, Murata fokozatosan előkészíti a terepet a végső küzdelmekre a Monster Ass. vezető tagjai ellen.
Innentől kezdve jönnek az igazán élvezetes harcok!  :whoah:

edit2:
114-115
Szépen halad a történet, hihetetlen hogy milyen tempót diktál Murata.
Lassacskán Garou is újra visszatérhet a küzdőtérre.  :smile:

blackronin

#63
116-124
Mondhatja a webcomic rajongók többsége, hogy Murata nagyon elnyújtja a sztorit a sok betoldással, de nem érdekel.
Annyira szellemesek ezek az új részek, amik persze mind ONE jóváhagyásával készültek, hogy örömmel elfogadom, hogy a Garou elleni harcok később lesznek.
Pyschos is feltűnt végre maga valójában, hát nem is kellett csalódni Murata-ban.
Eléggé "feltúrbózta" a kinézetét a webcomichoz képest, nem is beszélve az "érdekes" pózairól az oldalakon.  :P 

edit:
Webcomic 120-as fejezetig
ONE eredeti története is megy tovább természetesen.
Nagyon beteg a humor továbbra is, a legviccesebb mostanában az, hogy [spoiler]Sweet Mask, miután látta Saitama győzelmét Garou ellen, elhatározta, hogy Caped Baldy-ból lesz a legnagyobb hős a világon, aminek eléréshez ő minden segítséget megad Saitama-nak...  :D
Persze Saitama, unottsága és a felelősségtől való menekülése miatt, nem rajong túlzottan az ötletért.
Ja és emellett Saitam leverte a világ legveszedelmesebb ninjá-ját, de ez csak a szokásos.  :P[/spoiler]

blackronin

Webcomic story jelenleg:
A NEO Heroes debütálása a nagyközönség előtt, valamint valamiért megint elkezdtek elszaporodni a szörnyek...

Murata redraw:
A story most áll egy ideje (Tatsumaki vs Pykos küzdelem kellős közepén vagyunk), mert Murata a 20-as kötethez kapcsolódó újrarajzolásokkal volt elfoglalva.
Sajnos egy kicsit túltolta most a dolgot, mert a Child Emperor vs Phoenix Man harcot már a harmadik verzióban dolgozta ki.
Szerintem értelmetlenül sok figyelmet szentelt ennek a harcnak, ami közel sem olyan fontos, elég csak a webcomic verziót megnézni.
Még maga ONE is kiemelte a twitter-en, hogy a változtatások nem az ő ötletei alapján történtek, hanem Murata ragaszkodott ezekhez.

blackronin

#65
OP manga most (135-ig fejezetig):
Tatsumaki vs Orochi/Pychos harc lényegében véget ért, Drive Knight még fogócskázik Orochi-val vele de az már nem lényeges, a hősök többsége kimenekült a romok alól.
Vagyis lényegében a Monster arc utolsó felvonásához érkeztünk, amikor is a legerősebb szörnyek igazából összecsapnak majd a S osztályú hősökkel.
Murata kaotikus pacing-je miatt kicsit sokáig tartott eljutni ide, de végre megtörtént.
Bízok benne, hogy már nem lesz szükség olyan utólagos manga toldásokra, mint ami volt a 22-es kötet esetében.

A most kijött fejezet pedig azért érdekes, mert Sweet Mask visszaemlékezésében feltűnik a régen várt Blast is rendes alakjában.

A webcomic áll egyelőre, ki tudja hogy ONE mikor folytatja tovább.

blackronin

#66
Elég rég írtam ide, de nem azért mert a sorozat unalmas vagy rossz lenne...
Sőt pont az ellenkezője igaz!

ONE webcomic 137-ig
Halad a NEO heroes arc tovább, egyre biztosabb hogy valamiféle cyborg mániás mozgatja a szálakat a szervezet árnyékában.
Metal Knight a fő gyanúsított, de szerintem valaki más lesz.
Blue pedig nyit a Heroes Assoc. felé, nem túl sok sikerrel.

Manga 183-as fejezetig (bár a számozás néha elég zavaros a sok redraw és részfejezet miatt)
Blast megjelenése alaposan felborította a dolgokat, rengeteg olyan utalást kaptunk az eddigi szerepére, valamint hogy tevékenységével miként küzd GOD befolyása ellen.
Ennek köszönhetően sokkal tisztább a kép, hogy milyen végjátéka lesz a sorozatnak.
Az art továbbra is elsőrangú, a küzdelmek látványosak és a szörnyek jobban ki vannak bontva mint anno a webcomicban.
A mostani fejezet végén pedig megjelennek a Cadre tagok is a színen, akik remek harcot ígérnek majd.
Ha ők lemennek, akkor pedig végre Garou lép a színpadra, mint az "ultimate monster".

Én elégedett vagyok Murata munkájával, de olvastam hogy sokan nagyon ki vannak akadva azon, hogy mennyire eltér a webcomic változattól.
Írják ezt úgy, hogy ONE folyamatosan figyeli a munkát, bár egyes esetekben elég nagy szabadságot ad Murata-nak (lásd. Tournament arc és Phoenix Man harc).
Ha Murata le tud innentől kezdve szokni a komolyabb redraw dolgoktól, akkor bizakodva tekintek a jövőbe.

blackronin

184-185
Kijelenthetjük végre, hogy ha nehéz szüléssel is, de Murata végre célba ért.
Nincs több redraw egyelőre, valamint a Cadre-k is megjelentek az utolsó küzdelmekre.
Innentől jön szerintem a Monster Association arc legjobb része, király csatákkal és a legemlékezetes pillanatokkal.
Ha nem lett volna ennyire szétnyújtva az előzmény, Murata redraw mániájának és zavaros időbeosztásának köszönhetően, akkor ez az arc lett volna az egyik legjobb a mangában.
Aki mondjuk egyben olvassa, annak talán az is.
Aki viszont folyamatosan követte végig az eseményeket, mint mondjuk én, annak eléggé felemás élményben volt része...  ^^"

A lényeg az, hogy már túlvagyunk a nehezén.  :smile:

blackronin

#68
186-202
Régen nem írtam ide, de gondoltam megemlítem, hogy a manga továbbra is remek.  :smile:
Igen, egyre több az eltérés a webcomic-tól, de több szempontból már sokkal többet tudunk most Murata verziójában, mint anno ONE változatában.

Blast, GOD és a Cube... mind olyan dolog, ami kellő titokzatosságot ad a sorozatnak és újabb lendületet.  :smile:
ONE verziója mostanában nem mer annyit változni, nem mer annyire merész lenni, mint régen.

blackronin

#69
203-209
Murata tolja tovább a manga szekerét, lassan jön a Garou vs Saitama harc tetőpontja is.
Számomra a manga feldolgozás továbbra is bejövős, persze voltak furcsaságok, eltérések a webcomic-tól, amit elsőre nem tudtam hova tenni.
Az art elsőosztályú mint mindig.  :smile:

Az viszont mondjuk kérdéses, hogy a Monster Ass. saga után meddig hajlandó Murata foglalkozni az OPM-el.
Mert elvileg most le lehetne zárni, ha nagyon akarná.

edit:
210-212
A Garou elleni harc megy ezerszer, nem semmi küzdelmet kaptunk az biztos!  :jee:

Sajnos rossz hír is társul a mangához:
Egyre valószínűbb, hogy a manga hamarosan véget ér, vagyis Garou vs Saitama harc lesz az utolsó küzdelem.
Még kapni fogunk valamilyen lezárást/epilógust, de az biztos hogy a webcomic-os folytatás esélye elég kicsi.
Így is eléggé elkanyarodott a manga ONE eredeti történetvezetésétől, így mondjuk érthető a döntés Murata részéről.

edit2:
A manga végével kapcsolatban elvileg korrigált Murata, vagyis a Garou elleni arc fog véget érni hamarosan.
De mondjuk ennek ellenére simán elképzelhető, hogy a manga pár évig tart már csak...

edit3:
213-214
Véget ér a Garou vs Saitama harc, szerintem remek befejezést kapott.  :jee:
Kicsit érdekes húzás volt ez az időutazós dolog, de beleillik az OPM manga stílusában a maga módján.

A Monster arc nálam egy erős 8.5, leginkább azért, mert egy kicsit túl lett nyútjva, valamint a sok újrarajzolás nem minden esetben volt indokolt.
A manga a vége felé már eléggé eltért a webcomictól, de összességében nekem ez a változat jobban bejött, a Garou vs Saitama harc epikus volt. :)


Innen lesz igazán nagy kérdés, hogy miként folytatódik a manga, milyen irányt vesz fel...