Shingeki no Kyojin/Attack on Titan

Started by gerey, 2014-02-06, 20:20:19

Previous topic - Next topic

gerey

frozenstein javaslatára jött létre a topic, hogy ne a Melyik mangát olvastad-t spoilerezzük tele.

Zelda

Már éppen ideje volt!  :D
S ha mán itt tartunk, egészen érdekes irányba fejlődik a manga, remélhetőleg ebből a körből legalább győzelem lesz...

blackronin

Örülök, hogy létrejött a topic, azt hittem hogy nem sok embert érdekel a manga itt az usteam-en...  ^^"

A véleményemet röviden leírom újra:
Naprakészen vagyok a sorozattal, de az utóbbi fejezetek (51-54) nem voltak annyira intenzívek és érdekfeszítőek, mint a korábbiak (az 50-ik még EPIC volt)

Ja és elég valószínű, hogy márciusban break, így csak áprilisban folytatódik a manga.

Zelda

Hát az elmúlt pár fejezeten az előzőekhez képest tényleg akár aludni is lehetett volna... + Most olvastam azt a rövid riportot a mangaka-val... Hát nem tetszik, amit írtak, remélem, hogy nem a fanok miatt rontja el az eredetileg király sztorit. Egy ilyen mangánál a fanservice nem jó irány szerintem.

blackronin

Quote from: Zelda on 2014-02-06, 21:35:12
Most olvastam azt a rövid riportot a mangaka-val... Hát nem tetszik, amit írtak, remélem, hogy nem a fanok miatt rontja el az eredetileg király sztorit. Egy ilyen mangánál a fanservice nem jó irány szerintem.
Hát igen.
A mangaka jelenlegi terve, hogy a sorozat összesen 20 kötetes lesz, amiből 13 már meg is van (a 13-as jön majd pont most tavasszal).
Tehát elméletileg maradt 7 kötet, hogy MINDENT letudjon.
Hát, nem egyszerű feladat...

Ja és azt is jó tudni, hogy a mangaka eredeti terve az volt, hogy mindenki meghal, szóval egy "bad end", de nemrégen azt nyilatkozta, hogy ehelyett kitalál majd valami mást.

Zelda

Quote from: blackronin on 2014-02-06, 21:45:19
Ja és azt is jó tudni, hogy a mangaka eredeti terve az volt, hogy mindenki meghal, szóval egy "bad end", de nemrégen azt nyilatkozta, hogy ehelyett kitalál majd valami mást.
Engem pont az utolsó 2 szó foglalkoztat, de akkor ezek szerint nem vagyok egyedül.  ^^

gerey

És pont abból az interjúból az is kiderül, hogy a mangaka sem tudja még, hogy hol a vég. Épp ezért elég valószínű, hogy a korábbi 20 kötetes hossz is változhat.

Mindenesetre a mostani puccs sztoriszál is lehet érdekes, bár a felvezetés kicsit döcögős volt, talán most felgyorsulnak az események.

Megmurdel

Nah először is király hogy kapott topicot a manga. :D
Quote from: gerey on 2014-02-06, 22:19:03
Mindenesetre a mostani puccs sztoriszál is lehet érdekes, bár a felvezetés kicsit döcögős volt, talán most felgyorsulnak az események.
Másodszor nekem pl tetszik ez a mostani terv. Valóban kicsit lassan indult, de szerintem innen már csak jobb lesz.

LuckyDingo

Nekem azóta nem tetszik, hogy Erent visszaszerezték a Titán árulóktól.. jobb lett volna többet megtudni arról a helyről, ahova vitték volna... így megint 1 év, mire valami kiderül..

gerey

Quote from: LuckyDingo on 2014-02-07, 04:35:41
Nekem azóta nem tetszik, hogy Erent visszaszerezték a Titán árulóktól.. jobb lett volna többet megtudni arról a helyről, ahova vitték volna... így megint 1 év, mire valami kiderül..
Mintha kapkodna és ugrálna az ötletei között pince->szőrös beszélő titán->árulók->titan village->most meg belső harc, nem gond ha mindre lesz ideje, hogy normálisan kidolgozza.

blackronin

#10
Quote from: LuckyDingo on 2014-02-07, 04:35:41
Nekem azóta nem tetszik, hogy Erent visszaszerezték a Titán árulóktól.. jobb lett volna többet megtudni arról a helyről, ahova vitték volna... így megint 1 év, mire valami kiderül..

Quote from: gerey on 2014-02-07, 09:20:16
Mintha kapkodna és ugrálna az ötletei között pince->szőrös beszélő titán->árulók->titan village->most meg belső harc, nem gond ha mindre lesz ideje, hogy normálisan kidolgozza.

:tezsvir:


Szerettem volna még beírni, de úgy látom hogy elég, ha csak titeket idézlek.
Komolyan mondom, hogy szó szerint leírtátok a gondolataimat a fejemből!   :P

Leara

Jajj, végre egy topic :D.

Egyet kell értenem azokkal, akik szerint az utóbbi néhány fejezet elég unalmasra sikeredett (ami egy havi mangánál pláne soknak tűnik). Oké, hogy felvezetés, de annak sem kell feltétlenül unalmasnak lennie, mert van olyan manga, aminél már ezeknél a részeknél is le tudom rágni a körmeimet, mert jól van megcsinálva. Igazából már többször is volt olyan érzésem a Shingeki kapcsán, hogy a mangaka nem nagyon tudja még, hogyan érdemes vezetni a sztorit (talán azért, mert az első hosszabb mangája, de hát ott van a szerkesztője is, hogy segítsen)... sokszor tényleg olyan, mintha csapongna az ötletei között és hiába van, hogy kiderül 1-2 dolog, mégis úgy érzem, hogy nem jutottunk semmire. Jobb volt ezt maratonozva olvasni anno, bár akkor is csak kb. 20-25 fejezet volt kint XD.

Na, de ettől függetlenül még mindig jó kis manga ez, bár azért a Top 3-mamba nem férne bele :D (mármint a shounen kategórián belül).
MAL

Megmurdel

Nekem lehet azért nem tűnt olyan unalmasnak a felvezetés, mert le voltam maradva, mint kiderült egy pár fejezettel és kicsit többet olvashattam tegnap este. :D

Quote from: Leara on 2014-02-07, 10:56:49
Jobb volt ezt maratonozva olvasni anno, bár akkor is csak kb. 20-25 fejezet volt kint XD.
:tezsvir: én kicsivel később estem neki, úgyhogy többet tudtam egybe letudni, de a lényeg ugyan az

gerey

Quote from: Megmurdel on 2014-02-07, 12:20:51
Nekem lehet azért nem tűnt olyan unalmasnak a felvezetés, mert le voltam maradva, mint kiderült egy pár fejezettel és kicsit többet olvashattam tegnap este. :D

Quote from: Leara on 2014-02-07, 10:56:49
Jobb volt ezt maratonozva olvasni anno, bár akkor is csak kb. 20-25 fejezet volt kint XD.
:tezsvir: én kicsivel később estem neki, úgyhogy többet tudtam egybe letudni, de a lényeg ugyan az
Hát én meg az 50. fejezetig olvastam, lehet azért :D A mostani tempó sem lenne vészes, ha nem havi manga lenne, így azért már cinkesebb.

Megmurdel

Quote from: gerey on 2014-02-07, 13:20:42
Quote from: Megmurdel on 2014-02-07, 12:20:51
Nekem lehet azért nem tűnt olyan unalmasnak a felvezetés, mert le voltam maradva, mint kiderült egy pár fejezettel és kicsit többet olvashattam tegnap este. :D

Quote from: Leara on 2014-02-07, 10:56:49
Jobb volt ezt maratonozva olvasni anno, bár akkor is csak kb. 20-25 fejezet volt kint XD.
:tezsvir: én kicsivel később estem neki, úgyhogy többet tudtam egybe letudni, de a lényeg ugyan az
Hát én meg az 50. fejezetig olvastam, lehet azért :D A mostani tempó sem lenne vészes, ha nem havi manga lenne, így azért már cinkesebb.
Ezért kell úgy csinálni mint én :D 1-2 hónapig hanyagolni :D

gerey

Quote from: Megmurdel on 2014-02-07, 15:52:07
Ezért kell úgy csinálni mint én :D 1-2 hónapig hanyagolni :D

Hát jah, csak az email meg jön minden hónapban, így nehéz elfelejteni xD :D

Megmurdel

Quote from: gerey on 2014-02-07, 15:58:00
Quote from: Megmurdel on 2014-02-07, 15:52:07
Ezért kell úgy csinálni mint én :D 1-2 hónapig hanyagolni :D

Hát jah, csak az email meg jön minden hónapban, így nehéz elfelejteni xD :D
Batoto-n olvason és onnan nem jön mail ;)

Zelda

Én is hanyagolni szoktam, és egyszerre olvasom, az elején meg a maraton nekem 42 chap volt xD A kövi chap-be amúgy remélhetőleg kiderül majd, hogy kb milyen tempóval és pontosan merre megy majd a sztori, legalább is én ebben bízom.

Megmurdel

az jó lenne és mivel van topic látni fogom ha lesz új fejezet és el is tom majd dönteni hogy érdemes-e elolvasni vagy maradhat még a következőig :)

blackronin

#19
55. fejezet:
http://www.mangapanda.com/shingeki-no-kyojin/55/3

Haladtunk a történettel, de semmi rendkívüli nem történt.
Csak megerősítést nyert az, amit eddig is gondoltunk.

Viszont egy dolog különösen tetszett:
Amikor kedves kínzottunkkal elhitették, hogy a barátja milyen könnyen köpött.
Az jó húzás volt Erwin és Levi részéről.  :smile:

gerey

Azt már legalább tudjuk, hogyan akarják megoldani a hatalom leváltását. És Armin, megint rátapint a lényegre, de egyből elnézést kér. :D

LuckyDingo

Armin fejétől eskü megijedtem amikor mondta, hogy csak viccelt.. xD

Zelda

Quote from: LuckyDingo on 2014-03-07, 20:27:32
Armin fejétől eskü megijedtem amikor mondta, hogy csak viccelt.. xD
:tezsvir:  :rotfl:

LuckyDingo

What THE FUCK? :XDD Most komolyan kiderül itt, [spoiler=tényleg az]hogy a Levi meg Mikasa rokonok?[/spoiler] :D
Azon meglepődtem.. az meg kicsit sucks, hogy [spoiler]borult a terv..[/spoiler]

blackronin

Attack on Titan 56:
Nem volt rossz fejezet, de kellene már valami igazi action is... 
Mindenki csak beszél, beszél, beszél... :D

Zelda

Nem hinném, hogy még sokáig kell várnunk...  :whoah:

fema

Quote from: Zelda on 2014-04-08, 17:01:16
Nem hinném, hogy még sokáig kell várnunk...  :whoah:

Ideje lenne már... Annyira unom ezeket a részeket, hogy csak bambán végigpörgetem őket. Most meg így nem emlékszek arra, mi volt az előző pár fejezetben.  ^^"

Viszon remélem, hogy Levi
[spoiler=kell egyáltalán spoiler tag a manga topicjában?]és Mikasa nem testvérek és ellopták egyiket vagy másikat gyerekként, esetleg valami hasonló erőltetett hülyeség, mert akkor falnak megyek...[/spoiler]

Leara

Quote from: fema on 2014-04-08, 19:58:34
Viszon remélem, hogy Levi
[spoiler=kell egyáltalán spoiler tag a manga topicjában?]és Mikasa nem testvérek és ellopták egyiket vagy másikat gyerekként, esetleg valami hasonló erőltetett hülyeség, mert akkor falnak megyek...[/spoiler]
Szerintem csak szimplán egy klánhoz tartoznak. De remélem lesz Leviről valami normális flaschback, bár lehet, hogy folytatni kéne a spin-off mangát, ami róla szól.
Abban talán már utaltak is erre a dologra egy kicsit.
MAL

gerey

Haladnak a dolgok a megszokott tempóban, igaz a terv eléggé megbukott, bár az elejétől kezdve nem tűnt valószínűnek, hogy a másik oldal csak ül és nézni.
Eren is időben jön rá a dolgokra megint :lol:

Megmurdel

OFF: Egy gyors kérdés melyik a legfrissebb fejezet, mert majd talán a héten tudok pótolni és jó lenne tudni mennyi van. :D