Nanatsu no Taizai (Seven Deadly Sins)

Started by blackronin, 2014-10-29, 10:22:36

Previous topic - Next topic

blackronin



Az anime elindulása kapcsán érdeklődtem, hogy van-e esetleg létjogosultsága a sorozat manga topicjának...
Elég hamar kiderült, hogy igen. :D

Így hát akkor elkezdjük.

A történetről röviden:
Liones királyságában vagyunk, ahol a rendet és a hatalmat a Szent Lovagok (Holy Knights) képviselik.
A birodalomban béke és nyugalom uralkodott egészen addig amíg a lovagok közül heten váratlanul elárulták a királyságot és egy szörnyű bűnt követtek el.
A tettük következményeként ezt a hét személyből álló csapatot innentől kezdve a "Hét Halálos Bűnök" (Seven Deadly Sins) bandaként emlegetik.
Ők a legkeresetebb bűnözők a királyságban, ennek ellenére az utóbbi időben nem lehetett sokat hallani róluk.
A birodalom viszont nélkülük is komoly gondban van, ugyanis a Szent Lovagok magukhoz ragadták a hatalmat és kiskirályokként uralkodnak a területek fölött... a királyi család tehetetlen.
Elizabeth, a királyság hercegnője, útnak indul, hogy segítséget szerezzen a helyzet megoldása érdekében.
Úgy gondolja, hogy csak a hét renegát lovag tud segíteni neki... bár nem tudja, hogy miként találja meg őket.

A manga jelenleg a 100-ik fejezetnél tart (2012. októberében indult), míg az anime a negyedik résznél (ami 2014. októberében kezdődött).

A mangából csak pár fejezetet olvastam el (ahol az anime is tart), de hamarosan bepótolom a lemaradásomat.

Megmurdel

Megtöröm a csendet. :D

103
Talán ezzel a fejezettel tényleg befejeződhet az arc és kezdődhet az "új kaland", ami kb eddig abból áll, hogy Ban külön akar válni a csapattól és ez nekem nagyon nem jönne be.

blackronin

Letudtam az első 25 fejezetet.

Röviden a vélemény:
A sorozat simán hozza az elvárásaimat minden téren.
Remek karakterek, jó hangulat, igényes art és jól felépített világ.
A pacing megfelelő, sok hely van a kibontakozásra is.

Egy dolog, ami megemlítenék (bár ez inkább az anime-hoz kapcsolódik):
Már most kihagytak részeket a mangából (pl. Ban találkozása a doktor lányával, Meliodas vs Ruin harcból pár oldal/jelenet), aminek az okát nem értem... Az anime elég gyorsan halad, így mindenféle rövidítés/kihagyás elég felelőtlenség szerintem.

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2014-11-12, 21:47:40
Egy dolog, ami megemlítenék (bár ez inkább az anime-hoz kapcsolódik):
Már most kihagytak részeket a mangából (pl. Ban találkozása a doktor lányával, Meliodas vs Ruin harcból pár oldal/jelenet), aminek az okát nem értem... Az anime elég gyorsan halad, így mindenféle rövidítés/kihagyás elég felelőtlenség szerintem.
Az egyetlen dolog ami eszembe jut az az, hogy nem férnének bele a 24 részbe. Véleményem szerint a most befejezett arc végéig akarnak eljutni (de nem legyen igazam) és az eléggé hosszú, mivel minden összefüggésben áll. Ha viszont egy fordulattal szeretnék befejezni kicsival hamarabb akkor viszont szerintem is teljesen felesleges kihagyni bármit is hiszen remek a manga.

blackronin

#4
50-ig elolvasva a sorozat.

Hú, hát nincs okom a panaszra, a manga még mindig remek, sőt EPIC!  :jee:

Tetszik, hogy sokszor "mellélőttem" abban a tekintetben, hogy miként alakul a történet, így értékeltem a fordulatokat.
A karakterek megfelelően vannak prezentálva, nem éreztem egyszer sem azt, hogy valaki "összecsapott" lenne.
Az akció pedig elsőosztályú, alig várom, hogy lássam a harcokat az anime-ben is.  :smile:
Az art is nagyon üt, tetszik hogy a mangaka-nak már az elejétől fogva magasra tette a lécet.

Haladok tovább az olvasással, elég nehéz megállni, hogy ne daráljam le egy nap alatt egészen a 103-ig...  :P

Megmurdel

Igazából én csodálkozom, hogy bírod. :D Én egy hétvége alatt bedaráltam 100 fejezetet, mert nem bírtam volna ki.

Zelda

Én a 27-ik fejezetnél tartok. Eddig nagyon bejön, imádom minden momentumát. Az eddig megismert karakterek a 7ek-ből mind nagyon egyediek, szórakoztatóak, bírom a szóváltásokat, a fő-főhős (Meliodas) határtalan és büntetlen perverzségét, hogy Elizabeth nem a mostanában általánosult menthetetlen rinyagép főhősnő, és hogy mindig van benne újdonság, mindig lépünk egy szinttel feljebb. Igazán remek manga ez. Így persze igyekszem én is minél lassabban haladni vele.

blackronin

#7
75-ig elolvastam.

Hú.
Elég tömény volt az utóbbi fejezetek anyaga.
Örülök neki, hogy több részletben megyek végig, mert így le tud egy kicsit ülepedni a sok történés.

A manga a fantasztikusból átment nálam az EPIC kategóriába.
A Seven Sins mindegyike remek karakter (a többi szereplőre se lehet panasz), a harcok pörgősek de tartalmasak (érdekes és ötletes képességekkel), az art elsőosztályú, a pacing jó.
A világ teljesen magába szippantott, a plot-twist-ek telibe találnak és nem hagyják, hogy ellaposodjon a történet.
Suzuki Nakaba sensei egy maradandó mangát alkotott számomra.

Az esetleges hibákról, kedvenc karakterekről, melyik a legjobb arc eddig, stb. majd csak akkor beszélek, ha naprakész vagyok a mangával.

Ezek után szerintem már a legutolsó fejezetig folytatom, majd én is beállok a sorba:
Hétről hétre követni ezt a remek sorozatot.  :smile:

chilip


Megmurdel

Ban mindig tartogat meglepetéseket. :D

blackronin

#10
100-ik fejezet is elolvasva.
Az arc is lezárult, szóval ennél jobb alkalom nincs, hogy beírjak újra.
Az egész Kingdom Infiltration arc fantasztikus volt, telitűzdelve OPIC pillanatokkal.

A Seven Sins manga teljesen váratlanul ért engem.
Tudtam, hogy nem lesz rossz manga, de akkor is.
Sohase gondoltam volna, hogy ennyire magába fog szippantani egy shonen, főleg az OP és a Toriko után.

Ezt le kellett szögezem, mert annyira bejött Suzuki Nakaba sensei munkája.
Megállhatnék felsorolni egy-egy furcsaságot vagy hibát, de nem teszem.
A mangaka annyi törődést és lelket rakott a történetbe, a világba és a karakterekbe, hogy a végeredmény önmagáért beszél.

Csak dili kedvéért megnéztem, hogy [spoiler]a korábbi sorozataim (Bleach, Naruto) hol tartottak ilyenkor, mit értek el 100 fejezet alatt.
Amikor még szerettem őket, a "szép időkben".
Hát alaposan meglepődtem.
Ha lett volna akkor már Seven Sins, akkor azokat sohase folytattam volna tovább... a különbség ég és föld.
A pacing, a kidolgozottság, az art, stb. kár is lenne tovább sorolni.
[/spoiler]

A maradék fejezeteket majd a jövő hetivel együtt olvasom el.
Utána már viszont a heti rendszeresség jön.

Nagyon remélem, hogy még sokáig követhetem ezt a remek sorozatot.  :smile:

blackronin

#11
105
http://www.mangareader.net/nanatsu-no-taizai/105/2

Beértem én is végre.

Az elmúlt 5 fejezet szintén élvezetes volt, most már nyugodtan olvashatom a spoiler-eket én is.

Más, vagyis egy-két szó a mangáról eddig:
a, A legjobb arc egyértelműen az előző volt.
Remek harcok, sok plot twist és kellő dráma.
Hendriksen jó ellenség volt, sikerült a "ez még nem a legvégsőbb formám" féle harcot jól megcsinálni vele.
b, kedvenc karakter Meliodas, de a többi Sins is nagyon el van találva.
King és Ban fantasztikus páros, Diane pedig egy erős női karakter (végre!).
c, hibák:
Hát, nem igazán tudok ide mit írni...  ^^"
Volt egy-két kiszámítható lépés talán (pl. Merlin, mint Arthur segítője), de összességében semmi zavaró.
Ja, a földbe/kőve ragadt kard ötletét viszont fárasztó volt kétszer elsütni (egyszer ugye Gilthunder-nél, míg másik esetben Arthur-nál).

chilip

#12
Sir Hawk, what does the scouter say about his power level?

it's OVER threeTHOUUUSAAAAND!!!!

blackronin

Quote from: chilip on 2014-12-02, 17:41:05
Sir Hawk, what does the scouter say about his power level?

it's OVER threeTHOUUUSAAAAND!!!!
Csak tudnám hogy minek kell ezeket behozni...
A végén úgy sem fog számítani semmit (lásd. Dragon Ball, OP és Toriko).

Egyébként jó fejezet volt, ezt leszámítva.

Megmurdel

Ennek én se láttam sok értelmét. Meg az egész "én nem fogadom el, hogy ti mentettétek meg a királyságot" maszlag is felesleges. Mégis mi a jó fenéért hazudna a király? :D ... just sayin'

LuckyDingo

Mindig vannak nagy arcú népek, Meliodas helyre teszi őket oszt csókolom :D Pár ilyen semmilyen fun epizód belefér. :D

blackronin

#16
107
Klassz fejezet volt, elég sok info-val.
Hawk nagy arc, szegény alaposan meglepődött, hogy milyen erős tagok veszik körül (az mondjuk érdekelne, hogy a Sacred Treasure cuccok mennyit dobnak az egyes tagok értékein pl. Diane számai a kalapácsa nélkül értendők-e, míg Merlin alapból kiemelkedő a mágia miatt).  :P
Több power level is kiderült, de Gowther elszólása visszaterelte a helyes irányba a dolgokat (vagyis harci helyzettől függően változhatnak az értékek -> értsd. hosszú távon ezek a számok sokat nem fognak jelenteni).

A következő arc láthatáron, mégpedig Camelot királyságában.
Várom!  :smile:

Megmurdel

OFF
Remélem nem nagy gond ha ide írom, de kint van az OST. :)

chilip

Quote from: Megmurdel on 2014-12-22, 13:00:43
OFF
Remélem nem nagy gond ha ide írom, de kint van az OST. :)

linket kérhetnék? :3

Megmurdel

AnimeAddicts-ról szedtem. :) Máshol még nem láttam fenn.

blackronin

108
http://www.mangareader.net/nanatsu-no-taizai/108

Hú, hát ez aztán nem semmi fejezet volt!
Dreyfus-ról kiderül, hogy ő az igazi veszély és Hendriksen csak egy csicska hozzá képest.
Általában nem szeretem, ha visszahoznak "főgonoszokat", de itt olyan jól volt megcsinálva, vagyis logikusan elmagyarázták a körülményeket, hogy most szemet hunyok eme húzás felett...
A Camelot-ban tomboló szörnyről pedig még mindig nem tudunk semmit.
Szerintem remek arc elé nézünk!  :whoah:

danika230


Zelda

Nahát én is felzárkóztam végre!!!
Nagyon régen nem olvastam ennyire "aktív" mangát. Itt nincs megállás, eddig semmit nem tudok megemlíteni ami picit unalmas lett volna. Az art zseniális, bár számomra néhol túlzsúfolt volt, nagyon ritka az ilyen részletekbe menő rajzolás, először szokni kellett. Számomra a legmeglepőbb az volt, hogy egy ilyen Britanniás, Arthur királyos stb. setting-et meg tudtak csinálni úgy, hogy engem érdekeljen és lekössön. (Merthogy egyébként lerágott csont a téma, és anno, miután olvastam az Excaliburt nem is érdekelt soha.)
Szóval királyságos manga ez, az elmúlt évben számomra az egyik legkellemesebb meglepetés volt.

blackronin

Quote from: Zelda on 2015-01-04, 11:40:42
Nahát én is felzárkóztam végre!!!
Nagyon régen nem olvastam ennyire "aktív" mangát. Itt nincs megállás, eddig semmit nem tudok megemlíteni ami picit unalmas lett volna. Az art zseniális, bár számomra néhol túlzsúfolt volt, nagyon ritka az ilyen részletekbe menő rajzolás, először szokni kellett. Számomra a legmeglepőbb az volt, hogy egy ilyen Britanniás, Arthur királyos stb. setting-et meg tudtak csinálni úgy, hogy engem érdekeljen és lekössön. (Merthogy egyébként lerágott csont a téma, és anno, miután olvastam az Excaliburt nem is érdekelt soha.)
Szóval királyságos manga ez, az elmúlt évben számomra az egyik legkellemesebb meglepetés volt.
Örülök, hogy még egy újabb rajongóval bővült a topicba írók száma.  :smile:

Simán kijelenthetem, hogy ez a manga nemsokára bekerül a nagy nevek közé (ha eddig nem tette volna meg), köszönhetően a remek minőségnek, a király artnak, a fantasztikus hangulatnak és az elsőosztályú pacing-nek.
Nálam már bent van, rögtön az OP és a Toriko után.

LuckyDingo

109 - Wow how original.. na mindegy akár még jót is kihozhatnak az új ellenfelekből, de így elsőre nem várok semmi jót.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2015-01-06, 02:47:06
109 - Wow how original.. na mindegy akár még jót is kihozhatnak az új ellenfelekből, de így elsőre nem várok semmi jót.
Szerintem király fejezet volt, nem nagyon tudok belekötni.
Hendriksen jelenlétének értelme is volt, az ál-Dreyfus jól kihasználta őt.
A démonok design-ja szintén bejövős, különösen tetszett hogy az egyik nagyon hasonlít Meliodas-ra.
Talán a testvére lehet?

Egyébként a Seven Sins manga gyakran "nem eredeti", vagyis megszokott dolgokat hoz elő, de azt olyan formában, hogy élvezetes olvasni.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2015-01-06, 09:08:34
Quote from: LuckyDingo on 2015-01-06, 02:47:06
109 - Wow how original.. na mindegy akár még jót is kihozhatnak az új ellenfelekből, de így elsőre nem várok semmi jót.

A démonok design-ja szintén bejövős, különösen tetszett hogy az egyik nagyon hasonlít Meliodas-ra.
Talán a testvére lehet?


Na éppen ez az ami nem jött be, hogy megjelent egy Dark Meliodas. Vagy a testvére, vagy régebben egy testben voltak és ez a gonosz része, amit eddig ismertünk meg a jó.

blackronin

#27
Quote from: LuckyDingo on 2015-01-06, 14:13:09
Quote from: blackronin on 2015-01-06, 09:08:34
Quote from: LuckyDingo on 2015-01-06, 02:47:06
109 - Wow how original.. na mindegy akár még jót is kihozhatnak az új ellenfelekből, de így elsőre nem várok semmi jót.

A démonok design-ja szintén bejövős, különösen tetszett hogy az egyik nagyon hasonlít Meliodas-ra.
Talán a testvére lehet?


Na éppen ez az ami nem jött be, hogy megjelent egy Dark Meliodas. Vagy a testvére, vagy régebben egy testben voltak és ez a gonosz része, amit eddig ismertünk meg a jó.
Ez egy minőségi sorozat, nem pedig egy bleach vagy naruto féle hulladék.
Azért mert egy karakter hasonlít a másikra, attól még lehet egy érdekes és izgalmas szereplő.
Ebből a "Dark Meliodas"-ból még sok jó dolog kisülhet.

Egy kicsit jobban megbízhatnál a mangaka-ban.
Elvégre eddig nem okozott csalódást (de nyugodtan írd le, ha valami esetleg nagyon nem jött be).

Azt már meg sem kellene említenem, hogy azért Meliodasnak is el tud borulni az agya... lásd Danafor.
Szóval ő se egy szent ám!

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2015-01-06, 14:19:22
Egy kicsit jobban megbízhatnál a mangaka-ban.

Never again.. :D Ha jó sül ki belőle, ok, de sok mangát láttam már elvérezni ilyen hülyeségek miatt. Hozzáteszem ha összességében nézzük a storyt a NnT sem valami nagy szám. A fő storyszál már megoldódott, nem árulók többé, akár be is fejezhetnék az egészet. Az, hogy most előkapták Dreyfust, mint démon főgonosz, nekem egy erőltetett húzásnak tűnik, hogy tudják valahogy folytatni a történetet. Az már egy másik dolog, hogy nem a story hanem a karakterek és a hangulat miatt olvasom a mangát.

Az új enemy csapatot még emésztenem kell pár fejezet erejéig.

blackronin

#29
Quote from: LuckyDingo on 2015-01-06, 17:33:50
Quote from: blackronin on 2015-01-06, 14:19:22
Egy kicsit jobban megbízhatnál a mangaka-ban.

Never again..  :D

Mélyek a sebek látom...
Ki volt a tettes? Bleach? Naruto? Vagy a Fairy Tail?  :D

Quote from: LuckyDingo on 2015-01-06, 17:33:50
Ha jó sül ki belőle, ok, de sok mangát láttam már elvérezni ilyen hülyeségek miatt. Hozzáteszem ha összességében nézzük a storyt a NnT sem valami nagy szám. A fő storyszál már megoldódott, nem árulók többé, akár be is fejezhetnék az egészet.
Szerintem jó lesz, kötve hiszem hogy a Seven Sins ilyenbe bukna bele...
A történetről pedig igazad van, tényleg nem nagy szám, de ezt a sorozatot nem az eredetisége miatt szeretjük, hanem a remekül eltalált karakterek és a hangulat miatt. Meg persze a világ is jól ki van dolgozva.
Egyébként én külön örültem, hogy 100 fejezet alatt letudták ezt a "A Seven Sins csapat bűnözők bandája" féle felállást.
Menjen más irányba a történet.
Ami meg is történt.

Quote from: LuckyDingo on 2015-01-06, 17:33:50
Az, hogy most előkapták Dreyfust, mint démon főgonosz, nekem egy erőltetett húzásnak tűnik, hogy tudják valahogy folytatni a történetet.

Az új enemy csapatot még emésztenem kell pár fejezet erejéig.
Most ugye kiderült, hogy az eredeti Dreyfus valószínűleg halott és egy démon vette át a teste felett az irányítást.
A démonok eljövetele pedig várható volt.
Az új csapatot pedig idővel megszokod.