Nanatsu no Taizai (Seven Deadly Sins)

Started by blackronin, 2014-10-29, 10:22:36

Previous topic - Next topic

chilip

[spoiler]AFTER 3 THOUSAND YEARS I AM FREE AND ITS TIME TO CONQUER THE WORLD!
[/spoiler]

Zelda

Szerintem is jól alakul. Saját magamat meghazudtolva szeretnék többet látni még Arthur alakjából, amire szerintem lesz bőven lehetőségünk a jövőben. Az is érdekel, hogy milyen ereje lesz, mert ezek a villain demon-ok tuti kihozzák majd belőle végre, és továbbra is izgat a többiek háttere is. Szeretem azokat a félfejezeteket, mint Ban, King, és Diane-é voltak, ahol láttuk őket, milyenek voltak Sin koruk előtt. Ezt a mangát a karakterek mozgatják teljes mértékben, és eddig remekül bevált ez szerintem.
Legalábbis anno, mikor még olvastam Bleach-et (már másfél éve jegelem a témát) nem kellett sok idő hozzá, hogy megunjam a sok halfassed semmirekellő fantáziátlan erejű tucatshinigami hadsereget. De még így is eljutottam odáig, hogy Genryuusai elpatkolt.
Szóval thumbs up Nanatsu!!!

Megmurdel

Egy gyors kérdés, csak nekem tűnik úgy, hogy Mr. villain on the right side tökre úgy fog kinézni mint Meliodas a wanted posztereken?

A csapat egyenlőre engem sem nyűgözött le, de remélem, hogy majd le fog nyűgözni a mangaka.

blackronin

#33
Quote from: Megmurdel on 2015-01-07, 00:53:00
Egy gyors kérdés, csak nekem tűnik úgy, hogy Mr. villain on the right side tökre úgy fog kinézni mint Meliodas a wanted posztereken?
Ezt már más is észrevette, szerintem valamiféle foreshadowing lehet.
Jó poén lenne, ha kiderülne, hogy szintén rokoni kapcsolatban van Meliodassal.  :D

Quote from: Megmurdel on 2015-01-07, 00:53:00
A csapat egyenlőre engem sem nyűgözött le, de remélem, hogy majd le fog nyűgözni a mangaka.
Szerintem jó ellenfelek lesznek a démonok.  :smile:

edit: Dreyfus valószínűleg még él, csak Fredus (a démon) átvette felette az irányítást.
Bizonyíték egy korábbi fejezetből
[spoiler]

[/spoiler]

A lényeg:
Gowther simán leverte volna őt, amikor megszállta az elméjét, de a benne lévő démon meglepte.

Zelda

Quote from: blackronin on 2015-01-07, 10:48:23
edit: Dreyfus valószínűleg még él, csak Fredus (a démon) átvette felette az irányítást.
Bizonyíték egy korábbi fejezetből
[spoiler]

[/spoiler]

A lényeg:
Gowther simán leverte volna őt, amikor megszállta az elméjét, de a benne lévő démon meglepte.
Hm... Makes sense. Thx.

blackronin

110
http://readms.com/r/the_seven_deadly_sins/110/2656/1

Elsőosztályú fejezet volt, jó látni, hogy a mangaka fordít időt arra, hogy egy kicsit tisztázza a karakerek közötti viszonyokat.
Diane meglepő módon viszonozza King szerelmét, aminek különösen örülök.
Elvégre mindketten megérdemlik a boldogságot.  :smile:

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2015-01-10, 20:12:27
110
http://readms.com/r/the_seven_deadly_sins/110/2656/1

Elsőosztályú fejezet volt, jó látni, hogy a mangaka fordít időt arra, hogy egy kicsit tisztázza a karakerek közötti viszonyokat.
Diane meglepő módon viszonozza King szerelmét, aminek különösen örülök.
Elvégre mindketten megérdemlik a boldogságot.  :smile:
:tezsvir:

Kíváncsi is voltam, hogy ez a téma mikor fog előkerülni, mert Diane egy szót nem szólt eddig róla a harcok óta.

Zelda

Az biztos, hogy a mangaka tényleg sokoldalú, kellemes látni, hogy így odafigyel a részletekre. Már jöhetne a kövi chap...  :D

blackronin

#38
Quote from: Zelda on 2015-01-17, 19:08:44
Már jöhetne a kövi chap...  :D
Tessék!  :smile:
http://readms.com/r/the_seven_deadly_sins/111/2660/1

Remek átvezető fejezet volt.
Külön örülök, hogy a Sins tagok mind önálló egyéniségek, akik nem mindenben rendelik magukat alá Meliodasnak.
Az is érdekfeszítő, ahogyan saját céljaik érdekében cselekszenek... legyen bármi is az.
Gowther-t lengi körül a legtöbb rejtély, szóval kíváncsi leszek, hogy mit kavar.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2015-01-19, 15:59:39
Quote from: Zelda on 2015-01-17, 19:08:44
Már jöhetne a kövi chap...  :D
Tessék!  :smile:
http://readms.com/r/the_seven_deadly_sins/111/2660/1

Remek átvezető fejezet volt.
Külön örülök, hogy a Sins tagok mind önálló egyéniségek, akik nem mindenben rendelik magukat alá Meliodasnak.
Az is érdekfeszítő, ahogyan saját céljaik érdekében cselekszenek... legyen bármi is az.
Gowther-t lengi körül a legtöbb rejtély, szóval kíváncsi leszek, hogy mit kavar.

Gowther egy pszichopata, end of story.. nem szedi a dokinéni gyógyszerét, akkor elborul az agya és gyilkol.. valszeg ez lesz. xD

blackronin

#40
Quote from: LuckyDingo on 2015-01-19, 16:59:19
Gowther egy pszichopata, end of story.. nem szedi a dokinéni gyógyszerét, akkor elborul az agya és gyilkol.. valszeg ez lesz. xD
A vicc az, hogy nem, hanem helyette sokkalta komplikáltabb a szituáció.
Ugyanis az Arthur mondakör egyes részei szerint, amiből a mangaka meríti a dolgokat (és itt nem csak a nevekre gondolok), Gowther és Merlin féltestvérek, akiknek az apjuk egy démon.
Valamint Gowther-t azzal gyanúsítják, köszönhetően az örökségének (Merlin a varázslás tudományát ennek köszönheti), hogy ő egy incubus, vagyis egy férfi vágydémon...
Az ilyen incubusok a nők érzelmein élősködnek, démonfattyakat akarnak tőlük és aki nem működik együtt azt a rémálmain keresztül zaklatja.
Ismerős nemde?  :smile:

edit: egyébként érdekes az is, hogy a kiszabadult démonok csoportja a "The Ten Commandments", vagyis a Tízparancsolat.
De a mangastream fordításban megemlítik, hogy a japán írás szerint itt akár egy buddhista dologra is gondolhatott a manga, mert elvileg ott is van valami ilyesmi.

LuckyDingo

Attól még hogy Incubus, simán lehet pszichopata.. xD

blackronin

#42
112
Kijött!
http://readms.com/r/the_seven_deadly_sins/112/2668/1

Tetszett a fejezet, Gowther érveléseibe nem lehet belekötni... ha úgy gondolkodnánk, mint egy robot.  ^^"
De szerencsére Diane egy kicsit helyreteszi majd őt!

Egyébként pont ezek a Sins csapaton belül interakciók a legérdekesebbek a mangában.
Attól, hogy még társak, az még nem jelenti azt, hogy minden fontos dologban egyet kell érteniük.
Az ilyen jelenetek hiányoznak jelenleg az OP-ből is.

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2015-01-27, 08:43:12
Tetszett a fejezet, Gowther érveléseibe nem lehet belekötni... ha úgy gondolkodnánk, mint egy robot.  ^^"
De szerencsére Diane egy kicsit helyreteszi majd őt!

Én csak remélem, hogy Meliodas meg Merlin nem fog nagyon beleavatkozni.

blackronin

#44
Kijött a 12-es kötet, amiben benne van az Escanor side story.
De feltűnik benne Zalatras, a korábbi Great Holy Knight is (akinek megölése indította el a story-t).
Még a képessége is kiderül.
A korábbi pletyka pedig igaz volt, Escanor vámpír és a side story a vámpír klán elleni harcról szól, akik komoly fenyegetést jelentettek.

[spoiler]

[/spoiler]

blackronin

113
Átvezető jellegű fejezet, Gowther vs Diane és a démonok főszereplésével.
Úgy látszik, hogy a Meliodas poszterére hasonlító démon lehet a legerősebb köztük, aki egyben a legnyugodtabb (a viselkedése alapján).
Azon mondjuk meglepődtem, hogy nem vették jó néven Meliodas pusztítását Danaforban...
Talán akartak ott valamit?

Megmurdel

Hmm szerintem egy kicsit gyorsan lezárták a Diane vs Gowther harcot. Én legalább is szerettem volna többet is látni.

blackronin

Kijött az Escanor extra fejezet fordítása minőségi scan-nel.
Ajánlom az elolvasását.  :smile:

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2015-02-14, 22:49:37
Kijött az Escanor extra fejezet fordítása minőségi scan-nel.
Ajánlom az elolvasását.  :smile:
:tezsvir:

blackronin

Ha szeretné valaki a legjobb minőségben, a legtökéletesebb fordításban az összes fejezetet elolvasni, beleértve az extrákat is, akkor ajánlom ezt:
http://manga.redhawkscans.com/reader/series/the_seven_deadly_sins/

Ez a csapat még a mangastream-es változatnál is jobb, minden apró dologra odafigyelnek.

LuckyDingo

Jah a Red Hawkot én is ajánlom régebben dolgoztam nekik, jól tolják.

Megmurdel

Batoto-ra is RedHawk van feltöltve és én is azt szoktam általában olvasni.

blackronin

#52
114
Remek fejezet volt, bár a poll egy kicsit meglepett...
Hendriksen ennyire bejött az embereknek?  ^^"

A fejezetről:
Threader csatlakozása meglepő volt, Gowther valódi alakjának megismerése szintén.
Szóval akkor ő nem démon, hanem csak egy bábu, ami az érzelmek megismerésére vágyik?
És jó, hogy nem Merlin hozta létre, így titokzatosabb az egész.

A szereplők közti párbeszédek megint ütöttek, imádom ezeket a részeket!  :smile:
A vége pedig... EPIC természetesen, igazi Seven Sins-es megérkezés.  :D

chilip

miért hívják sladernek?????? threadert o_O szar fordítás? vagy ez lenne a jó? mit jelent egyáltalán a slader???

blackronin

Quote from: chilip on 2015-02-17, 14:19:13
miért hívják sladernek?????? threadert o_O szar fordítás? vagy ez lenne a jó? mit jelent egyáltalán a slader???
A slader nem jelent semmit... szerintem elrontották a srácok.
A korábbi fejezetekben threader szerepelt.

Milyen jó, hogy éppen nem is olyan régen írtam, hogy minőségi munkát csinálnak, erre jön ez a félrefordítás.  ^^"

blackronin

#55
115
http://readms.com/r/the_seven_deadly_sins/115/2698/1

Hangulatos és akciódús fejezet volt, egy szavam se lehet.  :smile:
Meliodas is visszakapta a rendes fegyverét, így már keményebb lesz.

Most jött ki az első databook, amiben több érdekes dolog is van.

Ha valakit érdekel, akkor szívesen leírom ide, de csak magam szórakoztatásáért nem pazarolom a helyet.  :P

Megmurdel

Merlin annyi mindent rejteget, hogy az hihetetlen.

Quote from: blackronin on 2015-02-23, 18:47:29
Most jött ki az első databook, amiben több érdekes dolog is van.

Ha valakit érdekel, akkor szívesen leírom ide, de csak magam szórakoztatásáért nem pazarolom a helyet.  :P
Story-val vagy karakterekkel kapcsolatban van sok érdekesség?

mert annak függvényében lehet, hogy én élnék a felajánlásoddal. :)

LuckyDingo

Karakterekről fegyverekről, egymáshoz való viszonyukról van inkább, ha jól láttam, annyira nem érdekes.

blackronin

#58
Quote from: LuckyDingo on 2015-02-24, 20:14:14
Karakterekről fegyverekről, egymáshoz való viszonyukról van inkább, ha jól láttam, annyira nem érdekes.
Kinek mi az érdekes...

Nekem ezek keltették fel az érdeklődésemet (és ezzel kielégítem Megmurdel kíváncsiságát is  :smile:)

- King és Diane Escanort, Ban és Merlin Meliodast nem szeretné ellenfélnek, Gowther és Escanor nem akar harcolni senkivel és Meliodas Merlin-től félne leginkább.
- Megvan az összes Sacred Treasure neve: Meliodas-é Lost Vain (rövidkard, bár ez pont most derült ki a mangában is), Escanor-é Rhitta (egy mennyei fejsze), Merlin-é Aldan (egy lebegő gömb, amit bármikor előhozhat) és Ban-é Courechouse (háromrészes szent bot)
- Escanor ember és 40 éves (eddig azt hittük, hogy vámpír), Ban 43 éves (23 évesen szerezte meg a halhatatlanságot, én azt gondoltam, hogy sokkal öregebb ennél), Diane 750 éves, King 1300, Meliodas pedig több mint 3000.
Merlin (aki nem ember) és Gowther (aki ugye egy mágikus bábú) kora nem ismert.
- Az összes Seven Sins tag Diamond (gyémánt) szintű Holy Knight volt, a címek szerinti rangsor egyébként ez:
Diamond「金剛」
Platinum「白金」
Sapphire「蒼玉」
Ruby「紅玉」
Emerald「翠玉」
Crystal「水晶」
A Cardinal rang egyedi, mert a Great Holy Knight segédje, de ez nem azt jelenti, hogy erősebb lenne egy Diamond rangú lovagnál.
- ahogy LuckyDingo írta sok információ a Seven Sins tagokról szól (szokások, mire büszkék és mire nem, mitől félnek/aggódnak). Meliodas különleges képessége Elizabeth szexuális zaklatása (ez van leírva  :P ) és ezt minden nap gyakorolja.  :D
- Több karakternek szintén megtudjuk a korát (Gilthunder, Hauser, stb.), valamint a szokásos szülinapi leosztást.

Megmurdel