Nanatsu no Taizai (Seven Deadly Sins)

Started by blackronin, 2014-10-29, 10:22:36

Previous topic - Next topic

blackronin


Megmurdel

Igazából gondoltam a sok utalgatásból/szereplőből, hogy a szigeten játszódik, de bennem az volt, hogy a teljes területen nem csak Skóciában.

blackronin

Quote from: Megmurdel on 2015-02-27, 12:24:57
Igazából gondoltam a sok utalgatásból/szereplőből, hogy a szigeten játszódik, de bennem az volt, hogy a teljes területen nem csak Skóciában.
Most Camelot-nak köszönhetően már valóban az egész szigeten történhetnek a dolgok, de én azt hittem, hogy az Arthur-i mondakörhöz tartozó utalgatásokon túl (nevek, helyek) nincs más kapocs a mi világunk és a Seven Sins világa között.

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2015-02-27, 13:12:24
Quote from: Megmurdel on 2015-02-27, 12:24:57
Igazából gondoltam a sok utalgatásból/szereplőből, hogy a szigeten játszódik, de bennem az volt, hogy a teljes területen nem csak Skóciában.
Most Camelot-nak köszönhetően már valóban az egész szigeten történhetnek a dolgok, de én azt hittem, hogy az Arthur-i mondakörhöz tartozó utalgatásokon túl (nevek, helyek) nincs más kapocs a mi világunk és a Seven Sins világa között.
Jah értem, ez most az előző post írása közben (meg ne kérdezd miért de) teljesen kiment a fejemből pedig épp most történt. :D

blackronin

#64
116
Jó fejezet volt, bár a következő hét lehet, hogy kiszámítható lesz King szempontjából.
Elvégre ki viseli igazán a szívén az erdő sorsát...
Meliodas pedig eléggé felelőtlen volt, hogy egy ilyen remek kardot anno eladott 50 aranyért!  :P

Az Escanor fejezet második részéről is keringenek spoiler képek a neten, így gondolom, hogy az is hamarosan kijön.
http://spoilerkingjuliane.tumblr.com/post/112443011384/little-spoiler-about-nanatsu-no-taizai-special

Megmurdel

Most miért nagyon jó bizniszt kötött vele. :D

blackronin

#66
Edinburgh part 2:
http://manga.redhawkscans.com/reader/read/the_seven_deadly_sins/en/0/115/1/page/1

Ezek az extra fejezetek nagyon tetszenek, különösen Escanor karakter érdekes.
Kíváncsi vagyok, hogy mi a képessége, mert hogy nem sima ember az tuti...

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2015-03-03, 19:03:34
Ezek az extra fejezetek nagyon tetszenek, különösen Escanor karakter érdekes.
Kíváncsi vagyok, hogy mi a képessége, mert hogy nem sima ember az tuti...
:tezsvir:
Szerintem amúgy, kicsit olyan Hulk-os beütése van.

blackronin

117
Kicsit kiszámítható volt, de ennek ellenére nem volt rossz fejezet.

blackronin

118.
King megmutatta, hogy azért őt se kell leírni rögtön...  :smile:
Nagyjából az történt, amit vártam, így a jövő heti fejezetre leszek inkább kíváncsi.

blackronin

#70
119
Király fejezet volt, alig várom a jövő hetet!  :whoah:
Galan pedig (meg úgy az összes démon tag valószínűleg) elég kemény, hogy teljesen legyengített állapotban 26000 az ereje... :zomg:

edit: egyébként mostanában a topicba miért nem ír be senki rajtam kívül?  :confused:
Talán valami gond van a mangával?
Nekem eddig bejön a mostani arc...

LuckyDingo

Az a gond hogy nem sok érdekes dolog történik úgy összességében. Engem spec a óriás démonos harcok nem érdekeltek olyan feleslegesnek tűntek. Az, meg, hogy az új főgonoszoknak majd 10x akkora az ereje, mint Meliodasnak, sztem hülye húzás, mert valszeg asspull trükkel fogják lenyomni őket. Na mindegy egyelőre még várok, de eddig nekem nem jön be annyira.

Btw.. Hendriksen jófiú.. nanemár.. ha ez is Vegita effektus lesz, akkor már legközelebb kiből csinálnak jófiút?

chilip

revenge counternél kellett volna elpatkoljon :P hogy utána maradt benne annyi hogy kiengedje a nagy gonoszokat + még a főkolompos is elengedje :P

blackronin

#73
Reagálok, mert a leírtakban van valami...

Power level:
A bevezetésekor már aggódtam, hogy csak feleslegesen megkavarja a dolgokat, s kezd lassan igazam lenni.
Valamint LuckyDingo is megemlítette, hogy egy nagy szám elővétele tényleg értelmetlen, ha végül egy technikával/trükkel/asspullal simán leverik az adott ellenfelet...  ^^"
A Dragon Ball-ban is csak a kezdeti időszakban volt értelme, utána már átment totál randomba az egész.

Hendrikson:
Chilip jól felsorolta, hogy mi a probléma vele.
Meg kellett volna haljon Meliodas ellen, innentől kezdve csak púp a hátunkon.
Szóval ezt a mangaka valóban elrontotta...

Jelenlegi arc:
Nekem a gólemekkel való küzdelemmel semmi bajom nem volt, valamint a démonok is érdekes ellenfeleknek ígérkeznek.
Szóval a fent említett dolgokat leszámítva én nem panaszkodok.

edit: egyébként megint kijött egy extra fejezet, ami Helbramról és Kingről szól.
Semmi extra, de érdemes gyorsan átmenni rajta.
Valamint a vámpíros történet harmadik része is a héten jön ki, azt mondjuk sokkal jobban érdekel.

blackronin

#74
Edinburgh part 3
http://manga.redhawkscans.com/reader/read/the_seven_deadly_sins/en/0/119/1/

EPIC, de ez igaz az egész mellékszál többi részére is.
Ritkán látni ilyen jól összerakott fejezeteket.  :smile:

Escanor pedig  :whoah:

edit:
120
Jó fejezet volt, Galan egy taktikus harcos aki komoly gondot okozhat még.
A szintje továbbra is röhejes, de majd meglátjuk hogy mit talál ki erre a mangaka...

chilip

http://www.mangareader.net/nanatsu-no-taizai/120/4

bal alsó sarok, mintha az egyik statiszta a középső ujját mutatná galannak :D

Megmurdel

Quote from: chilip on 2015-03-30, 20:16:32
http://www.mangareader.net/nanatsu-no-taizai/120/4

bal alsó sarok, mintha az egyik statiszta a középső ujját mutatná galannak :D
:lol:

Remélem Galan nem kaszálja le Merlin-t a kövi ch elején.

blackronin

121
Wow.  :eek:

EPIC fejezet, de azért reméljük, hogy később a hősök "feltámadását" nem fogja a mangaka valami hülye asspull-al letudni.
Ha korrektül lesz megoldva, akkor nincs ellenvetésem.

LuckyDingo

Két lehetőség.. Elizabeth feléleszt mindenkit a druidaszemével. 2... GENJUTSU by Gowther. :D

chilip

#79
a 2eset választom :D az poénabb

ed.: http://www.mangareader.net/nanatsu-no-taizai/121/28

nu hol van galan testében a nyíl goethertől? :D

blackronin

Quote from: chilip on 2015-04-06, 15:44:52
a 2eset választom :D az poénabb

ed.: http://www.mangareader.net/nanatsu-no-taizai/121/28

nu hol van galan testében a nyíl goethertől? :D
Így már logikus lehet.
Bár ha ez jönne be, akkor Gowther beteg nevetése a mostani fejezet végén nem lenne már annyira ütős.  :P

Egyébként a fejezetben be lett jelentve egy újabb gaiden (az egyik oldalon szerepel a szöveg), kíváncsi vagyok hogy kiről szól majd...

blackronin

#81
122
Jó fejezet volt, bár remélem hogy Hendriksen jövőbeli szerepeltetése nem lesz túlzásba véve.
Gilthunder "rossz fiú vagyok... ja mégsem." dolgát még elviselem, de egy újabb Vegita nem kell.

A démonokat pedig egyre jobban csípem minden egyes fejezettel.  :smile:

edit: most esett le, hogy a fejezet miért volt még érdekes.
A démonok magyarázata az energiáról (vagyis a földben lévő erő "átvándorolt" az élőlényekbe, növényekbe) eléggé elgondolkodtató.
Mégis mi történt a Seven Sins világában, hogy ez a változás bekövetkezett?
Talán ezzel van összefüggésbe az is, hogy a többi nagy faj (az óriások, tündérek és az istennő klán tagjai) ennyire visszaszorultak volna? Feláldozták az energiájukat (miután legyőzték a démon klánt) az emberiségnek?

blackronin

123
Élvezetes fejezet volt, de Hendrikson "pálfordulását" még szoknom kell.
Kíváncsi vagyok, hogy mi történt a múltban vele és Dreyfus-sal, hátha akkor jobban megértjük hogy miért tervezték meg Zarathras megölését 10 éve.
Meg hogy mióta került Fraudrin a képbe...

chilip

Quote from: blackronin on 2015-04-20, 13:05:57
123
Élvezetes fejezet volt, de Hendrikson "pálfordulását" még szoknom kell.
Kíváncsi vagyok, hogy mi történt a múltban vele és Dreyfus-sal, hátha akkor jobban megértjük hogy miért tervezték meg Zarathras megölését 10 éve.
Meg hogy mióta került Fraudrin a képbe...

sztem mondhatjuk hogy agymosás áldozata

blackronin

124
Érdekes fejezet volt, jó megtudni, hogy mi vezetett Danafor pusztulásához és a Sins csapat besározásához.
Persze több részlet még rejtély, de a következő hetekben ezek is kiderülnek.  :smile:

blackronin

#85
125
Nem igazán tetszett az, hogy átmentünk számháborúsdiba, de hát ez van.

Gowther dolgát is elég gyorsan letudták, pedig jó lett volna, ha egy kicsit az ellenség szerepébe is láthattuk volna (az őrületének köszönhetően).
Legalább rájött Meliodas, hogy Escanor-t ideje lenne előszedni, ha le akarják győzni a démonokat.
King és Diane állandó "elfelejtettem, hogy szeretlek" dolga pedig kezd egy kicsit röhejessé válni.
De legalább kapunk egy Diane gaiden-t nemsokára.

edit:
126
Ez már jobb fejezet volt, mint a múlt heti.
Gowther kavarása tetszik, örülök hogy nem hagyták annyiban múlt héten.
Most már simán el tudom képzelni, hogy a Sins csapat ellen fordul majd valamikor (egy rövid időre).
Diane backstory-ja nagyon érdekel, meg hogy egyáltalán él-e valaki még a faluból (a Liones-ben élők reakciói alapján mintha már csak kevés óriás létezne a világban).
Várom a jövő hetet.  :smile:

blackronin

#86
Diane Gaiden Part 1:
Nagyon bejött, alig várom a folytatást!  :smile:
Matrona és az Óriások Klánját jó volt végre látni.

edit:
Diane Gaiden Part 2.
Nem lett olyan epikus, mint ahogy vártam, de azért a lényeg benne volt.
Megtudtuk Diane bűnét és hogy mit jelentett számára Matrona.
Ennek ellenére jobban örültem volna annak, hogy egy sima emberek által felállított "csapda" helyett valami titokzatosabb dolog okozta volna Matrona vesztét.

Összességében nekem Ban és King backstory-ja sokkal jobban bejött, de Diane gyerekkora is több drámát mutatott mint ez a rövid gaiden.

blackronin

127
Oké... úgy látom, hogy Suzuki egy kicsit trollkodott velünk.
Láttuk szegény Matrona-t meghalni a Diane Gaiden-ben, erre most feltűnik a jelenben.
Remélem, hogy értelmes és hihető magyarázatot kapunk arra, hogy akkor most mi van.

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2015-06-08, 10:42:55
127
Oké... úgy látom, hogy Suzuki egy kicsit trollkodott velünk.
Láttuk szegény Matrona-t meghalni a Diane Gaiden-ben, erre most feltűnik a jelenben.
Remélem, hogy értelmes és hihető magyarázatot kapunk arra, hogy akkor most mi van.
Én kétlem, hogy erre értelmes és hihető magyarázatot adjon, de azért a remény hal meg utoljára.

chilip

#89
"dat poison that kills a dragon only made me look like I was dead! when I woke up you already joined a group a fighters, I was so happy I just went back to our mountain without a word!"

amúgy sztem nem is matróna az hanem a kis dagi aki kigyúrta magát mert mindenki fontos elhagyta :P azt úgy néz ki mint az anyja