Manga ajánlás, információs sarok

Started by kaoru, 2002-12-31, 14:53:15

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: AlkyraKösz, megpróbálom leszedeni onnan, bár nem szeretem az IRC-t.
Pedig jó az :) Már régóta ismerem, de igazából sose néztem ott körül, viszont pár hete bkukkantottam, és :eek: Vagy 7000 kötet :D Eddig mindent megtaláltam, amit kerestem :)
De ha mégsem megy, szólj aztán megoldjuk másképp.


Rounin

Quote from: ManituPedig jó az :) Már régóta ismerem, de igazából sose néztem ott körül, viszont pár hete bkukkantottam, és :eek: Vagy 7000 kötet :D Eddig mindent megtaláltam, amit kerestem :)
De ha mégsem megy, szólj aztán megoldjuk másképp.

Sajnos a Crying Freeman Vol 4,5,6 nincs. Csak az elsõ három =/ *sóhaj*
Wolf's Rain is csak elsõ négy fejezet...
Ennek ellenére köszi az infot^^ Igazi kincsesbánya:]

Lazzaret

Nem tudja valaki hogy a Suzuka és a Pretty Face mikor jelenik meg angolul? Vagy már vannak kint?


www.arkangyalok.uw.hu

Hiei-sama

Quote from: RouninSajnos a Crying Freeman Vol 4,5,6 nincs. Csak az elsõ három =/ *sóhaj*
Wolf's Rain is csak elsõ négy fejezet...
Ennek ellenére köszi az infot^^ Igazi kincsesbánya:]

Crying Freeman nincs tovabb leforditva,viszont nekem megvan vegig rawban osszvissz 9 volume ;)
De nem hiszem hogy raw manga felmehet....


Alkyra

Quote from: LazzaretNa itt van torrent angol scanrõl

http://www.lostreverie.com/forums/index.php?act=Attach&type=post&id=3
http://www.lostreverie.com/forums/index.php?act=Attach&type=post&id=4

Szerintem a manga nem annyira jó. Az anime jobban fel van építve, de hogy ON is legyek:

Kodocha:
Hát ez vlm haláli. Olyan jókat szoktam rajta nevetni.
Valóságos, shoujo manga, bár a grafikája számomra érdekes volt(hasonlít a minta no bokurához, de az jobb)
Csináltak belõle animot is, bár azt még nem láttam.
Meglássuk mi lesz ebbõl.^^

Moonshiner

Tudna valaki ajánlani valami eszement, értelem nélküli darabot?

noriko

#67
(bocsi Moonshiner, én is csak kérdezek)
Nem tudja valaki véletlenül, hogy a Death Note-ot hány részesre tervezik? Csak mert gyanusan a végefelé közeledik..

Amúgy ilyesféle infókat mangákkal kapcsolatban hol lehet találni?

edit:  :lol:...MMV! (manga music video)
http://www.youtube.com/watch?v=8yhOHOcoXOY&search=death%20note
"I wish I could, but I don't want to."

SaiyaGin

Quote from: Moonshiner on 2006-04-07, 13:35:42
Tudna valaki ajánlani valami eszement, értelem nélküli darabot?

Excel Saga?

Member

Quote from: Moonshiner on 2006-04-07, 13:35:42
Tudna valaki ajánlani valami eszement, értelem nélküli darabot?
Jungle wa itsumo Hale nochi Guu, elvileg van mangában is. Még a filók is agyamentek.

fema

Hello. Tudom, itt nem erről kéne írnom, de lenne egy kérdésem, ami sztem nem érdemli meg, hogy új izé legyen neki nyitva, ha megkaptam a választ, majd törlöm. Amúgy már keresgéltem a választ itt is, meg máshol is, de nem nagyon találtam. :(
Szóval, a kérdésem az lenne, hogy hogy kell olvasni a mangákat? Milyen irányba? Mintha úgy vettem volna észre, hogy egyiket jobbról balra (ha jól gondolom, az EL ilyen), aztán másiknál meg nem, és néha megkeveredek, és úgy nem túl jó. Ha válaszoltok kösz, ha nem, az se baj, mert tudom, ostoba a kérdés.

Member

Valamikor nyugatiban, vmikor eredetiben, attól függ, hol adták ki a beszkennelt változatot. Olvasás közben biztos észre fogod venni. ;) És akkor így torzul a beszédbuborékok olvasása is ugyebár.

Yaten

#72
Quote from: Lazzaret on 2006-02-19, 21:26:18
Nem tudja valaki hogy a Suzuka és a Pretty Face mikor jelenik meg angolul? Vagy már vannak kint?

A Pretty Face-t nem láttam sehol írni  :frown:  de a Suzuka hamarosan megjelenik!

Suzuka - vol1: Aug 29, 2006
Suzuka - vol2: Nov 28, 2006

<azt írja 13 dollárosak lesznek a kötetek... ^^">

EDIT: az Excel Saga animében jobb ^^  (mangában annyira nem tetszett ^^""")


EDIT2: Dragonball - 1. kötet - angol kiadáshoz hozzászólás: Hogy az istenbe szelngezne már egy videki kisfiú aki a nagyapjával nő fel O.o""" Szerencsére ezt a bakit pár fejezet után abbahagyták ^^" (mag ö-znek a parasztok vagy e-znek egyesek XDDD , de ez durva ^^""" Slengezni a nagyvárosiak szoktak inkább ^^""""""")
" border="0

Randal

Sikerelt megszereznem a Cowboy Bebop Volume 3-at:)
Ha érdekel vkit szóljon:)

Raggie

Jóóó is az! :jee: Mondjuk már megvan mind a három manga! :D

De érdemes megvenni, mert a fő történeten kívüli kis sztory-kat mesélnek el és jól illik a sorozathoz is!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Randal

Sajna én nem vettem meg.

Raggie

Quote from: Randal on 2006-06-09, 14:47:10
Sajna én nem vettem meg.
Hanem?? Letöltötted?
Nem olyan drága és sok helyen van. Érdemes szvsz.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Randal

Le. Amúgy merre van az a sok hely és mennyibe kerül? és egyáltalán milyen verzió? angol?

Raggie

Quote from: Randal on 2006-06-13, 13:55:26
Le. Amúgy merre van az a sok hely és mennyibe kerül? és egyáltalán milyen verzió? angol?
Csakis angolt érdemes. A Bebop mangákat eleve angolul és japánul is az alkotók írják és az színvonalasszöveg. A fordítások nem mindíg jók. Egyébként szinte minden online-rendelős helyen lehet kapni(pl: japanimaton, vagy bebopshop meg szvsz amazonon is van), meg még itthonról is lehet rendelni(bár itt csak az első kettő kötet van meg :frown: ).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Feldin

SEGÍTSÉG!!!!!!!!!!!
ezeket vadásznám, gépre.
valaki nem tud vmit? nagyon kéne.

# Haibane Renmei - The Haibanes of Old Home (Ch.1) (August, 2001)
# Haibane Renmei - The Haibanes of Old Home (Ch.2) (December, 2001)
# Haibane Renmei - Haibane Lifestyle Diary (August, 2002)
# Haibane Renmei - The Haibanes of Old Home (Extra) (December, 2002)
# Haibane Renmei - Kyakuhonshuu - Volume 1 (August, 2004)
# Haibane Renmei - Kyakuhonshuu - Volume 2 (December, 2004)
# Haibane Renmei - Kyakuhonshuu - Volume 3 (December, 2004)
# Haibane Renmei - Kyakuhonshuu - Volume 4 (December, 2005)
# Haibane Renmei - Kyakuhonshuu - Volume 5 (December, 2005)

meg ha még kihagytam vmit ami haibane renmei akkor az is.

előre is nagyon nagyon köszi ha tud vki vmit!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Manitu

Quote from: Feldin on 2006-07-01, 16:13:13
SEGÍTSÉG!!!!!!!!!!!
ezeket vadásznám, gépre.
valaki nem tud vmit? nagyon kéne.

# Haibane Renmei - The Haibanes of Old Home (Ch.1) (August, 2001)
# Haibane Renmei - The Haibanes of Old Home (Ch.2) (December, 2001)
# Haibane Renmei - Haibane Lifestyle Diary (August, 2002)
# Haibane Renmei - The Haibanes of Old Home (Extra) (December, 2002)

Ezek megvannak, meg még egy valami, ami nem volt a listádban. Mindjárt feldobom rapidshare-re.


Próféta

Quote from: Manitu on 2006-07-01, 19:15:14
Ezek megvannak, meg még egy valami, ami nem volt a listádban. Mindjárt feldobom rapidshare-re.
Részemről is, előre is  :merci:

Manitu



Member

Quote from: Manitu on 2006-07-01, 19:30:03
Done. Click.
:merci: tőlem is, ha lesz időm, leszedem és elolvasom (30 napon belül illene).

Feldin

Quote from: Manitu on 2006-07-01, 19:15:14
Quote from: Feldin on 2006-07-01, 16:13:13
SEGÍTSÉG!!!!!!!!!!!
ezeket vadásznám, gépre.
valaki nem tud vmit? nagyon kéne.

# Haibane Renmei - The Haibanes of Old Home (Ch.1) (August, 2001)
# Haibane Renmei - The Haibanes of Old Home (Ch.2) (December, 2001)
# Haibane Renmei - Haibane Lifestyle Diary (August, 2002)
# Haibane Renmei - The Haibanes of Old Home (Extra) (December, 2002)

Ezek megvannak, meg még egy valami, ami nem volt a listádban. Mindjárt feldobom rapidshare-re.
hálás köszönet!
ha a többiről vki tud vmit kiabáljon :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Randal

Leszedtem a GITS 1.5 - Human Error Processer-t, gondolván hogy játék. Jóól megszívtam. Szal most van egy e-manga cd-m japánul:(
Vhonnan angolul nem lehet megszerezni a mangát?

Raggie

Ramiz vett Samurai Champloo mangát és naggyon jóók! Két kötet összesen és különálló történetek vannak benne(nem a fő szálba kapcsolódnak), ami nagyon illik hozzá szvsz. Ráadásul kicsit véresebb és debilebb a sorozatnál. :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Erdekesseg:
Milyen szineket hasznalnak a mai kepregenyekben?
http://www.knt.vein.hu/staff/schandaj/SJCV-Publ-2005/
528.pdf-et nezzetek.
Nem tudom eldonteni, hogy komolyan vegyem, vagy ne... De mindenkeppen erdekes.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

via_mala

Quote from: Kvikveg on 2006-08-30, 16:59:58
Erdekesseg:
Milyen szineket hasznalnak a mai kepregenyekben?
http://www.knt.vein.hu/staff/schandaj/SJCV-Publ-2005/
528.pdf-et nezzetek.
Nem tudom eldonteni, hogy komolyan vegyem, vagy ne... De mindenkeppen erdekes.
Hát én lehidalok, hogy egyeseknek van pofájuk ilyen értelmetlen dolgot kutatni, sőt publikálni!
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Randal

Vááááhhhááááhááá....

A Síkné Lányi Cecíliát ismerem:)
Tanított engem:) Asszem a Director nevezetű program kezelésére.

via_mala: Lehet, hogy neked ezek nem fontosak, de azoknak akiknek ez a szakmájukhoz kapcsolódik eléggé azok. Pl. nyomdászat ugyebár:)

Mondjuk nemtom miért a Slayerst választották. Lehetett volna a Gits, a Cowboy bebop, Gunnm vagy esetleg a Dorohedoro:)