Main Menu

Gunnm

Started by Fenrir, 2005-05-23, 15:51:04

Previous topic - Next topic

Randal

Naon jó kis manga. Bér jöhetne már a többi is, mert pont az izgalmas résznél maradt abba:(

Manitu

#61
Jipijájé! Last Order vol8 kijött  :Kiraly: Ezerrel szaggat is lefele #lurkról :)


Elolvastam... háááát... Alita alig szerepel benne (talán 40 oldala ha van), a többiek meg egyáltalán nem. Gyakorlatilag az egész a vámpír-csaj múltjáról szólt, és még nem is ért el a jelenbe. van egy olyan érzésem, hogy nem mostanában lesz ennek vége, minimum két kötet még lesz... de inkább több.
Azért nem volt rossz, némi információmorzsát kapunk róla, hogy miért is ilyen a Föld, mint amilyen, a sztori is egész tűrhető, a rajz meg egyre brutálisabb lesz... vér, repkedő testrészek, kiomló belek mindenfele...
Azért a ZOTT alakulása valahogy jobban érdekelt volna. Se Zechs, se Elf, se Zwölf... így nem az igazi :)


Randal

Na végre. Legalább tudom folytatni és berakni alá a zenét:)

Randal

A Gunnm alá nekem valamiért Johnny Cash-től a Tennessee Stud passzol. Talán a hangulata miatt. Valszeg pont egy olyan pillanatban indult el, amikor passzolt a mangához:)

TurboK

Quote from: Manitu on 2006-09-16, 15:22:10
Jipijájé! Last Order vol8 kijött  :Kiraly: Ezerrel szaggat is lefele #lurkról :)


Elolvastam... háááát... Alita alig szerepel benne (talán 40 oldala ha van), a többiek meg egyáltalán nem. Gyakorlatilag az egész a vámpír-csaj múltjáról szólt, és még nem is ért el a jelenbe. van egy olyan érzésem, hogy nem mostanában lesz ennek vége, minimum két kötet még lesz... de inkább több.
Azért nem volt rossz, némi információmorzsát kapunk róla, hogy miért is ilyen a Föld, mint amilyen, a sztori is egész tűrhető, a rajz meg egyre brutálisabb lesz... vér, repkedő testrészek, kiomló belek mindenfele...
Azért a ZOTT alakulása valahogy jobban érdekelt volna. Se Zechs, se Elf, se Zwölf... így nem az igazi :)
asszem a következő kötetben lesz vége, és elég részletesen ki fogja magyarázni a gunnm-világ eredettörténetét.

(Mondjuk pöcsségnek találom hogy fél évig szívóztak a forditással, annak ellenére hogy mondták is hogy nem fog annyi ideig tartani.)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Manitu

Quote from: TurboK on 2006-09-20, 01:36:13
(Mondjuk pöcsségnek találom hogy fél évig szívóztak a forditással, annak ellenére hogy mondták is hogy nem fog annyi ideig tartani.)
Ezzel sajna nem tudunk mit csinálni, japánul egy kukkot nem értenék belőle, kénytelen vagyok várni. Befogom a számat, és örülök, hogy egyáltalán valaki fordítja. Mondjuk a fél év tényleg durva volt, újra kellett olvasnom a legutóbbi kötetet, mert már majdnem elfelejtettem hol tartott...

Találtam még egy Yukito Kishiro mangát, az Ashen Victort. kb 10 évvel azelőtt játszódik, hogy Ido megtalálta Alitát. Motorballos sztori, nem rossz. A rajzstílusa egészen más, mint amit a Gunnm-ban használt, olyan kontrsztosabb. Sokkal inkább a Blame!-re emlékeztet.


Szacsi

Nagy rajongója vagyok a Gunnm-nak, a Last order is tetszik, de... Ez a vámpírosdi nekem valahogy nem passzol a képbe o_O Érdekes volt ez a kötet is, csak nagyon furcsa.

Egyébként nem tud valaki valami infót arról, hogy a mangaka hány kötetet tervez még..?

Manitu

#67
Hátha akad még, akit érdekel: LO vol9 :hopp: Mért hajnali kettőkor kell releaselni az ilyesmit :morci:

edit: fene ezekbe a []-be :mad:


Rounin

Vííííííííííííííííííííííííííííííííííííí \o/.

Ezer hálazsolozsmázós köszönetnyilvánítás^^.

Szacsi

Nem tetszett ez a kötet (az előző se túlzottan).
Nem a vámpírokkal van bajom, hanem azzal, hogy a Gunnm-ban vámpírok vannak. Nem jó ez így.
Remélem a következő kötet már jobb lesz.

Manitu

Nem vagy vele egyedül. A vámpírok még hagyján, viszont Alita nincs. Sőt, az egész Gunnm világból gyakorlatilag semmi nincs. Szép dolog a visszaemlékezés, meg hogy megtudjuk mi történt a világgal, hogy olyan lett, amilyen, de két köteten keresztül :confused:


Szacsi

Legalább ötletesen lenne megcsinálva, de nem, fantáziátlan az egész. Le vagyok törve. Az már biztos, hogy ezek a kötetek nem fognak bekerülni a gyűjteményembe  :frown:

Randal

Ahh, épp most akartam kérdezni, hogy hola halálban van a többi kötet.
A végén még az összes szereplőt kötetenként mutatják be.
Valszeg a mangakát elkapta valami vámpírmánia, játszott vagy látott vagy olvasott valamit aztán megzakkant szerencsétlen és jóóó sokáig ezt fogja rajzolgatni GUNNM - LO címszó alatt...

Viszont már teljesen elfelejtettem hogy mi is történt pontosan a világgal, hogy alakult ki, meg ilyenek.
Ha esetleg valaki spoilerben leírná, mert jelenleg nincs kedvem újraolvasni az egészet:D

Prof. William

Ez az alternatív szál nem nagyon jön be mostmár.

Nekem még mindig az eredeti Gunnm vége az igazi befejezés.

Már az elején is ezt a alternatív endinget/folytatást csak rókabőrnek tekintettem...

Manitu

Last Order c56-57 Nagyságrendekkel jobb, mint az előző kötet volt. Végre egy kis Sechs jóság :D Kár, hogy olyan hamar elintézte a fickót :jee:


Randal

Um, ez már hanyadik kötet? Még a 9. vagy már a 10.?

Majd ha kiadtak úgy 10-20 kötetet elolvasom:D

Manitu

Már a 10. Nem tudom most mért nem egybe nyomták ki az egész kötetet, mint ahogy szokták. (Illetve sejtem, akkora cliffhanger van az 57-es chapter végén, hagy izguljon a nép egy kicsit :D)


Szacsi

Vééégre két normális fejezet  :jee:

Ez a pudingosdi nagyon tetszett  :muhahah:

Randal

Namost nemtom mi van, de kiadták megint az Another Storyt. Vagy a srácok csak most fordították le. Jöhetne amúgy a többi.
És bocs mindenkitől, hogy nem azért írtam, mert kijött a többi:D

Randal

PSSSZT!
Csak csendben megsúgom, hogy kijött az LO 58-61. Ha esetleg érdekel valakit:)

Randal

Éééééééééééééééééééééééééééééééééééés igen!

Kijött egy Glossery és GUNNM LO VOLUME 10:D

Lehet menni a rippersanime.com-ra érte:)

Szacsi

Najó, ez a kötet is csak kész időhúzás volt....
A Sechs-es rész mondjuk jó volt XD

[spoiler]Éééés igeeen, Alita már megint meghalni készül, de naná, hogy végül túléli.[/spoiler]

Egyébként nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem az eredeti sorozat rajzolása sokkal jobban tetszett. Ebben is vannak nagyon szép dolgok, de úgy összességében a régi akkor is közelebb áll az én ízlésemhez.

Manitu

A rajzzal nekem speciel semmi bajom, de haladhatna már valamit a sztori. Az előző két kötet iszonyat gyenge eresztés volt, ennek mondjuk az eleje már alakul (Sechses rész), de az Alitás szál nem az igazi. Eleve, hogy néz már ki szegény abban az űrruhában? :3x3:


Manitu

[spoiler=lolwut?][/spoiler]
Kezd nagyon elbagatelizálódni a cucc :zomg:


Randal

WTF???
Jó ideje nem követem sajna, de ez mi a kurvafranc???

Manitu

[spoiler]A Merkúron elszabadult nanorobotokból kifejlődött inteligens életforma nagyágyúja a ZOTT-on. Elég hamar "kiherélték" mondjuk :D[/spoiler]


Randal

intelligens:D

Azért az ilyen szintű elborultságot már nemigen szeressem:(

Randal

Hol tart már a cucc? Volt valami értelmes az elmúlt időben?