AMV = Anime Music Video

Started by VASH, 2003-09-10, 20:27:57

Previous topic - Next topic

AMV?

HAGGYÁ BÉKIBEN:D
9 (9.5%)
AMV=Megnézem, de ennyi...
29 (30.5%)
AMV for Prezident
57 (60%)

Total Members Voted: 94

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zen

Szeeegéény Kata. :lul:
(Pics, már 1 hónapja megígértem haveromnak h ezt a sorozatot végignézem-.-)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Soul

Quote from: RedPriest on 2008-04-21, 23:03:03
Elkészült az első olyan amv-m, amit nem win movie maker szült. Nekem tetszik. Tudom, hogy akad még benne jó pár hiba.

Megnéztem.Igen van benne pár hiba  :smile:, de aza lényeg hogy érdekel foglalkozol vele stb.Mivel pörgős zenét választottál ahol csak lehet figyelned kell, hogy ütemre történjenek a robbanások, persze tudom egy idő után már fárasztó az egész és azon vagy minél hamarabb legyen kész.Nem gáz ha mondjuk 2 hónapig vagdosol valamit, mert a végén télleg olyan eredménye lehet amire teljesen büszke lehetsz.A legnagyobb "hibája" sztem a kép minőség volt, az amv.orgos avit szedtem le és ekkora pixel orgiát rég láttam, felidézte bennem a múltat  :smile:.Lehet hogy a méret miatt választottad ezt de inkább legyen 200mb és csoda szép sztem.Foglalkozz az amv-zésel minél többet és egyre jobb leszel majd meglátod.

A kövi amv-d legyen 1 only Motoko-s, csak ő legyen benne  :smile:, aztán sztem próbálkozz más animével is.

RedPriest

#1893
Quote from: Soul on 2008-04-23, 19:44:04
Quote from: RedPriest on 2008-04-21, 23:03:03
Elkészült az első olyan amv-m, amit nem win movie maker szült. Nekem tetszik. Tudom, hogy akad még benne jó pár hiba.

Megnéztem.Igen van benne pár hiba  :smile:, de aza lényeg hogy érdekel foglalkozol vele stb.Mivel pörgős zenét választottál ahol csak lehet figyelned kell, hogy ütemre történjenek a robbanások, persze tudom egy idő után már fárasztó az egész és azon vagy minél hamarabb legyen kész.Nem gáz ha mondjuk 2 hónapig vagdosol valamit, mert a végén télleg olyan eredménye lehet amire teljesen büszke lehetsz.A legnagyobb "hibája" sztem a kép minőség volt, az amv.orgos avit szedtem le és ekkora pixel orgiát rég láttam, felidézte bennem a múltat  :smile:.Lehet hogy a méret miatt választottad ezt de inkább legyen 200mb és csoda szép sztem.Foglalkozz az amv-zésel minél többet és egyre jobb leszel majd meglátod.

A kövi amv-d legyen 1 only Motoko-s, csak ő legyen benne  :smile:, aztán sztem próbálkozz más animével is.

Elsőnek köszönöm neked is, hogy megnézted, és írtál róla. :smile:
Az a baj, hogy amv.org-on 100megás korlát van, az eredeti meg 133mega(ami szép, és nem pixeles). Ezért kénytelen voltam a képet lerontani, hogy felférjen. Azóta már csináltam egy extra.hu-s oldalt, épp oda töltöm fel az eredetit, amit majd be is linkelek amv.org-ra, meg ide is. Azért lett ilyen nagy, mert a hang uncompressed maradt, amit nem is bánok, had szóljon. Ha már megnézted, kérlek, hq változatban is tedd meg. :smile:
Már mondtam Christiannak is, hogy most nem tervezek újabb amv-t csinálni, leghamarabb csak nyáron, de természetesen, ha jön valami nagy ötlet, akkor meglátjuk. :smile: Gits-t már unom én is, majd kitalálok valamit.

szerk.: redpriest.extra.hu/
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Soul

Azért örülnék 1 Gits Motoko special amv-nek  :smile:.

RedPriest

Quote from: Soul on 2008-04-23, 20:50:24
Azért örülnék 1 Gits Motoko special amv-nek  :smile:.

Hmm... nem rossz ötlet, lehet, megpróbálom. Még gondolkozok ezen, meg a lehetséges megvalósításokon.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Fubenalvo

Linkin Park - Session zenéjére volt egy verseny AMV SakuraCon-on. Aki tudja hol találhatnám meg, kérem szóljon!
Köszi szépen!

Soul

Sajnos konkrétat nem tudok, de itt nézz körül.Vagy kérdezd itt.

A Karas-os amv megérdemelte az első helyet, a 2. és 3. helyezettel nem értek egyett, de ez csak az én véleményem.A többi versenyzőset még nem néztem.Viszont elég sokat vetítettek a 2008as amvorgos amv versenyen szereplő amv-kből.Igen van köztük nem 1 odab.. :smile:.A The Game ha nem is dobogós de közönség díjas lett, igazán írhatta volna a tulaj.Vagy még ő se tud róla?  :smile:

Christian

#1898
Reggelizz, ne háborúzz lett a közönségdíjas :D

Nyári Animeconra tessék neki állni amvket szerkeszteni. Ez az animecon eltérő lesz a mostanitól, rendes zsűri és egyebek. Kategóriákkal együtt, tessék ráfeküdni és növelni a magyar amvsek számát. Akinek eddig volt kedve az nyugodtan vágjon bele, ha nem ért valamit max segítek neki. A nagyobb programokat nagyjából mind ismerem, szóval ezekben tudok segítséget nyújtani.

Szóval mindenki előre a Nyári Conra :) (főleg Drámát lenne már jó látni)

kelvor

Quote from: Christian on 2008-04-24, 23:14:09
Reggelizz, ne háborúzz lett a közönségdíjas :D

Ezen nem csodálkozom, nagyon fun lett  :D

Én

Quote from: Christian on 2008-04-24, 23:14:09
Reggelizz, ne háborúzz lett a közönségdíjas :D

Nyári Animeconra tessék neki állni amvket szerkeszteni. Ez az animecon eltérő lesz a mostanitól, rendes zsűri és egyebek. Kategóriákkal együtt, tessék ráfeküdni és növelni a magyar amvsek számát. Akinek eddig volt kedve az nyugodtan vágjon bele, ha nem ért valamit max segítek neki. A nagyobb programokat nagyjából mind ismerem, szóval ezekben tudok segítséget nyújtani.

Szóval mindenki előre a Nyári Conra :) (főleg Drámát lenne már jó látni)
Nekem és egy barátom fejében régóta érlelődik egy Chrno Crusade AMV, csak az egyetlen videóval kapcsolatos progam a lejátszókon kívül a VirtualDubMod volt, amit kezeltem, ő meg még azt se... :P De majd megkérdezem filmezős cimborámat, hogy mit használjunk, meg majd sgít és akkor mglesz. Csak rá kell vegyem magam, hogy megnézzem újra - nem a tényel, az idővel van baj. Megcsinálni megpróbálom, de ha nem lesz olyan amilyennek elképzelem, nem adom ki kezem közül. :D

Christian

Quote from: kelvor on 2008-04-24, 23:18:30
Quote from: Christian on 2008-04-24, 23:14:09
Reggelizz, ne háborúzz lett a közönségdíjas :D

Ezen nem csodálkozom, nagyon fun lett  :D

Ezzel egyedül vagy, mindenki más csodálkozott. Maradjunk annyiba,hogy én nem minősíteném azt az amvt :P

Zen

Hol van a listán Karas amv?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

kelvor

Szórakoztató volt, ez nekem elég.  :smile:

Christian

#1904
Quote from: kelvor on 2008-04-24, 23:56:46
Szórakoztató volt, ez nekem elég.  :smile:

Na igen, csak egy amv versenyen, nem ez alapján kellett volna betenni,hogy vicces jelenetek, random képekkel és 0 lip synccel és off beat synccel, ebbe most inkább ne menjünk bele. Maradjunk annyiba,hogy volt 10× jobb alkotás ami igazán bekerülhetett volna.

Mechanic Soul - Ez a Karas amv :)
DROPS: Tears & Blood - Pl ez is mehetett volna helyette, végülis csak Bostoni amv verseny döntős amv volt XD Elhiszem ,hogy ide nem fért be...lol...

Még linkelgethetném ide az amvket...és elmondhatnám ,hogy melyiket milyen hülyén osztályozta a zsűri. Komolyan mondom égett a pofám,hogy én ilyen helyre neveztem az amvmet. (Többször nem is nevezek olyan helyre ahol MATos zsűri van, hála égnek nyáriról kizárták őket XD ) Szóval maradjunk annyiba,hogy ez egy rohadt rossz verseny volt. Az egyik zsűri meg közölte,hogy néha még a magyar szöveget se érti, angolt meg abszolút nem. Vajon miért nem jutott be egy PURE DRÁMA amv se? Na és miért volt a The Game és a Dark Desire akció sokak szerint? :)

Dark Desire - Sokak szerint ennek kellett volna megnyernie az AMV versenyt. Bár én csak annyit mondok,hogy Top3 a minimum. Mert nekem az 5 perc kicsit hosszú, de a top3 az fix, már csak ha a szöveget nézzük is az ötlettel.

Ezenkívül szerintem kyssifur GTOra vágott - Tanár úr c. amvje magasan verte a reggelizz ne háborúzz c. művet :)

kelvor

Én úgy gondolom, hogy a közönségdíjnak pont az a lényege, hogy mennyire nyerte el az olyan emberek tetszését, akik nem a vágásokat és a csili-vili effekteket nézik, hanem valami teljesen mást. Lehet, ha most visszanézném a levetített műveket, beleértve a közönségdíjast is, teljesen más véleményt formálnék róluk. Viszont akkor, ott, teljesen jó volt és feldobta a hangulatot az a mű, ezért nem csodálkoztam, hogy megmaradt az emberek fejében.  Az, hogy mennyire felel meg egy AMV az előbb említett feltételeknek, arra ott van a szakavatott zsűri (már ha van). Én nem adtam le egy szavazatot sem, mivel lövésem sincs, milyen szempontok alapján kellene értékelni egy AMV-t. Annyit tudok eldönteni, hogy tetszett-e, vagy sem. Lehet, hogy AMV készítő szemszögből tényleg silány a közönségdíjas mű de ami vicces és nem megszokott, azt könnyen megszereti az ember.

Kvikveg

Jelentem, megneztem ezt a 3at, Karas marad.
Sajnos a Death Note-os es az Evangelionos is ugy jart, hogy az anime nem erdekelt olyan mertekben, az amv meg nem adott nekem hozza annyit.
Az Eva-ast per pill nem volt energiam vegignezni. Az tul hosszu, a DNes meg tul rovid. Ez utobbinal viszont szep dolgokat lattam, nagyon tetszett a stilusvaltas a zene valtasanal, es az osszevagott jelenetek jo mozgalmasak lettek, de nem kovethetetlenek. Eppen nem vagyok kepben hogy ki csinalta - a neven tul, de remelem folytatja.  :jee: :appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Draconire


Próféta




Kvikveg

Quote from: Draconire on 2008-05-03, 14:28:26
http://www.youtube.com/watch?v=Blld6o0D2gs

A vége fájni fog...
Legalabb tudom, hogy az angolul tudo ismerosoket hogyan kergessem sirba. :eek:
Es igen, fajt. Nem csak a vege... Ehh... XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Érdemes közben a közönséget is figyelni.

Én

Tengen Toppa Gurren-Lagann - WHEN I WAS
Meglepően jó. :jee: Csak a pofázásokat kihagyhatták volna...

motifator

Hát hallod, ez igencsak szép volt, ahhoz képest hogy forced meme. Eszembe juttatta, hogy mennyire EPIC is a Gurren Lagann  :Kiraly:
Már alig várom, hogy újranézzem  :jee:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Soldier


Fazék

Quote from: Én on 2008-05-04, 01:58:03
Tengen Toppa Gurren-Lagann - WHEN I WAS
Meglepően jó. :jee: Csak a pofázásokat kihagyhatták volna...
Meglepően pocsék :jee: Ebből az anime-ből komoly teljesítmény hulladék amv-t készíteni :p

SaiyaGin

http://www.youtube.com/watch?v=hhRlXBDWhdA
Gundam 00 - Szupercsapat (The A-Team) trailer. Nem tartom nagyon jónak (szerintem csak Sergei-t találták el a 00-szereplők közül, bár őt nagyon), viszont a japán szinkronos szupercsapat opening önmagában is érdekes. :D

smash++

Quote from: Christian on 2008-04-25, 00:04:37
Mechanic Soul - Ez a Karas amv :)
Most néztem meg a Karas-t és egyből utána az AMV-t
Ez eszement jó! Abszolút fav!
:jee: