Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: PirulaUtán? Utána jógacenter, répalé, alvásterápia, méregtelenítõ kúra, csakratisztítás. :D
Kutyaharapást szõrivel! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizKutyaharapást szõrivel! :D
Igazat szóltál! Errõl eszembe jutott valami:
"Mert én megmodtam az igazságot! Mindenkinek, a nyivánosság elõtt! Megmondtam nekik! Az Igazságot, azt!" [SIZE="1"]by Sámán(az Ifitalin)[/SIZE]
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonIgazat szóltál! Errõl eszembe jutott valami:
"Mert én megmodtam az igazságot! Mindenkinek, a nyivánosság elõtt! Megmondtam nekik! Az Igazságot, azt!" [SIZE="1"]by Sámán(az Ifitalin)[/SIZE]
:zen: :hail:
Mekkora arcok voltak ott... :kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moonshiner

Quote from: RamizJól hangzik! De 2 tk narancslétõl meg egy kis héjtól tényleg narancs ízû lesz? :3x3:
Most hétvégén lesz kipróbálva. De a biztonság kedvéért, több narancs kerül bele. :D

Ramiz

Quote from: MoonshinerMost hétvégén lesz kipróbálva. De a biztonság kedvéért, több narancs kerül bele. :D
Esetleg meeten? :D Na jó, akkor legalább élménybeszámolót kérünk! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Új felfedezettem: Háry étterem(Bródy Sándor u.---> kb.ra a Siriussal szemben)

Csapolt sör(Soproni): 230,-

Napi meü(leves+fõétel+desszert): 590,-(teljesen jó adag, és mindíg finom!! :) )

Mostanában egyre gyakrabban járok ide suli után/közben, mivel hangulatos kis pince-étterem fabútorokkal, kedves és illedelmes pincérrel és jóó árakkal. Ma ebédre volt szerencsém kipróbálni a hagymalevesüket(490,-). Éppen elfogyott a napi menüjük úgyhogy gondoltam kipróbálom a hagymalevest, olyan régóta nem ettem már. Naggyon gusztusosan, igazi cipóban(!) tálalva hozták ki a sajttal megszórt tejszínes hagymalevest! A leves kitûnõ volt az adag emberes. Elfogyasztása után õszintén mondhatom, hogy tele voltam, igaz elhörpöltem mellé egy korsó hideg Sopronit is, de az teljesen természetes. Szóval a lényeg az, hogy király a hely és a hagymalevesük után késztetést éreztem, hogy ezt veletek is megosszam! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Hmm, jól hangzik. :)
"Teljesen természetes..." Az egyik digitális technika elõadó mondja mindig ezt, hirtelen aszittem, hogy rá utalsz. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizHmm, jól hangzik. :)
"Teljesen természetes..." Az egyik digitális technika elõadó mondja mindig ezt, hirtelen aszittem, hogy rá utalsz. :D
Méég nem... majd jövõre! :)

(Egyébként megint voltunk ott és az utolsó két menüt vettük meg, a desszert csokival leöntött piskóta lett volna. A pincér a desszertnél megjegyezte, hogy a piskóták már nagyon megszáradtak, ugyhogy nem zavarna-e minket, hogy ha inkább friss somlói galuskát hoznának helyette... hát nem ellenkeztünk! :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Moonshiner

Már a libazsíros kenyér is rajta van a gyoséttermek lapjain, bevezetõ 249 Ft-s áron!:muhahah:

Ramiz

Quote from: MoonshinerMár a libazsíros kenyér is rajta van a gyoséttermek lapjain, bevezetõ 249 Ft-s áron!:muhahah:
:lul: Ez hol van?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moonshiner


Pirula

Karácsonyi ebéd második fogása gyanánt volt párolt kardhal és ittam hozzá 2002-es Somlói Juhfarkot.
Amikor a tökéletesség mosógépébõl kiszedsz egy tiszta zoknit...
Gasztronómiai katarzis.

Ramiz

Ha egy tiszta zokniról a katarzis ugrik be, akkor nem merem elképzelni, hogy milyen viszonyok uralkodhatnak a fehérnemûs fiókodban! :D
Nálunk sült "fehér hal" volt (ez volt ráírva a Sparban... :3x3: ) és majonézes krumpli. Vacak volt. :( Csak a sok Gösser mentette meg a helyzetet. :) Viszont a kardhaladról beugrott az afrikai harcsa íze, amit a Mongolban ettem banketten. Köszönöm! :merci: Szépek lesznek az álmaim. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizHa egy tiszta zokniról a katarzis ugrik be, akkor nem merem elképzelni, hogy milyen viszonyok uralkodhatnak a fehérnemûs fiókodban! :D
Poroszos fegyelem! :D
Az utolsó sort csak a roppant bonyolult költõi kép értelmezésének megkönnyítésére raktam be.

Raggie

Áhhh..végre újra a fórumon! Végre újra a gasztronómia topicban! :D

Nna, csak hogy csatlakozzam a karácsonyi menükhöz:
Halászlé nagypa módra + norvég lazac paprikás lisztben olívaolajon sütve + vörös tonhalszeletek enyhén megpirítva + igazi krumpliból házi krumlipüré + birsalmakompót....
(utána két napig nem bírtam enni, annyira telezabáltam magam)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Nagyon kellemes meglepetésben volt részem: zseniális girosz, ráadásul itt a 16. kerületben! (A könyvtár és az új OTP között van kb.) Az is hozzájárult a tökéletes élvezethez, hogy a girosz felénél a srác felajánlott még egy adag csípõs és tejfölös szószt, és marha jó lett tõle a girosz második fele is. :D :cool: :kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Moonshiner

#767
töktorta
1 kg sütõtököt apróra vágva (reszelve) 1/2 liter citromhéjjal ízesített tejben sûrû péppé fõzünk. Ha langyosra hûlt, hozzákeverünk 5 dkg cukrot, 5 dkg margarint, 15 dkg felaprózott vegyes gyümölcsöt (kompótot vagy szárított, tejbe áztatott gyümölcsöt), 5 dkg zsemlemorzsát, egy csipet sót, 3 tojás sárgáját és a tojások kemény habbá vert fehérjét. Kivajazott, lisztezett sütõformába simítjuk úgy, hogy a massza csak a forma 2/3 részéig érjen, mert sülés közben felemelkedik, és elõmelegített sütõben (160-180°C) kb. 50 percig sütjük. Ha hústût szúrunk bele, és a massza nem tapad rá, akkor kész. Valószínûleg jó már, ha a teteje repedezni kezd. A formában hagyjuk kihûlni. Hidegen szeleteljük. Jó étvágyat hozzá! ;)
Szilveszterre:
Borpuncs tojással
 8 dl fehér bor, 30 dkg kockacukor, 1/2 db citromhéj, 1/2 db narancshéj, 2 dkg vaníliás cukor, 5 g fahéj, 2 db tojássárga, 1 db narancs leve, 1 db citrom leve. 6 dl száraz fehér bort forrásig melegítünk, ekkor beletesszük a kockacukrot, majd reszelt citrom és narancshéjjal, fahéjjal, vaníliás cukorral ízesítjük. Egy megfelelõ nagyságú tálkába ütjük a tojások sárgáját, a narancs és a citrom levével elkeverjük, majd hozzáöntjük a 2 dl hideg bort is. Állandó keverés mellett hozzászûrjük a felforrt bort, majd nem erõs tûzre téve habverõvel addig keverjük, amíg felforr. Poharakba merve azonnal, forrón fogyasztjuk.
receptek: http://www.nana.hu/index.php?apps=cikk&cikk=14736&p=2

Raggie

Júúúj, egyszer már ettem ilyen töktortát. Valami osztálytársam csinálta, de akkor is nagyon ízlett. Csak hangzásra furcsa a töktorta, ízre és látványra egyaránt kitûnõ! :jee:

Coming soon: Ramiz istentelenül jóó Gyrosz-ról szóló visszaemlékezése, és a szilveszteri kulcsosházas party gasztro-szemszögbõl! :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Ááá... istentelenül jó giroszt ettem a Mazsival! Az Újpest-központ aluljárójában lehet kapni, 2 db 750 forint. Alapban is nagyon jó, kiemelném, hogy apróra vannak vágva a zöldségek (káposzta), ezért nagyon finom. De a legjobb az, hogy az erõst is apróra vágták, kevés szósszal adták, viszont a tejfölös szószból sok került rá, és egyenletesen elterítette a giroszban az erõspaprikát. Nagyon finom volt! :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

:lul: Kimaradt a megtermékenyítéses költõi kép! :hahaha:

Edit: egy kis kiegészítés ehez(hogy miért is olyan vicces): ezt a gyros-t az odafelé vezetõ út elõtt ette Ramiz és mi egész úton köbö tizenötször meghallgattuk ezt élõszóban. A végére már készen voltunk tõle...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lythis

#771
Hehh.. tegnap kaptunk egy adag mexikói édességet (értsd: onnan hozták nekünk). Halál jó... kedvencem az a gumicukor, ami ilyen enyhén chillis szósszal van töltve (most pusztítom az utolsót), meg volt ilyen por is, amire elõször azthittem h italpor, de közbe nem az, hanem a nyelvedre kell önteni, és az is ilyen édes-csípõs cucc.. poén.
 De a legnagyobb találmány az a Bonjelly, vagy mifene... ilyen kis labdacsszerûség, és lényegében valami zselé, amiben van gyümölcsdarab is.. valami kegyetlenül finom!!!! Asszem ki kell ruccanni mexikóba:D
 Itthon mér nem lehet ilyen dolgokat kapni?

Raggie

Mer mi magyarok csak a jóó öreg húst-húst-húst elvet valljuk! ;)
(jól hangzanak!... csorog a nyálam)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Bruce

Quote from: Raggie GordonMer mi magyarok csak a jóó öreg húst-húst-húst elvet valljuk! ;)
(jól hangzanak!... csorog a nyálam)
Vajon az ilyen cukor milyen lehet a pörköltben?:hehe: De csak mert épp azt fõzök :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Raggie

Hááát én maradnék a jóó öreg magyar csípõspaprikánál! :jee:

De azért Lythis, ha elnyomhatatlan késztetést érzel ezeknek a finomságoknak a velünk való megosztásáre, akkor hozhatsz egy-két kostolót kövi meetre vagy Vampozásra! :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Sosem szerettem a zseléket-édességeket nagyon... maradok a Mazsom által említett Magyar Ételnél (hús). :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizSosem szerettem a zseléket-édességeket nagyon... maradok a Mazsom által említett Magyar Ételnél (hús). :D
Desszertnek is húsos palacsintát eszel mi?! :D

SaiyaGin

Quote from: RamizSosem szerettem a zseléket-édességeket nagyon...

Pedig jók azok!:ejnye:

Lythis

Õõõõ... hát ilyen por bigyó még maradt, szal ha kihúzza vasárnapig akkor vihetek meetre. Gumicukor meg a zselék viszont irgalmatlanul be lettek kebelezve.

Raggie

Quote from: LythisÕõõõ... hát ilyen por bigyó még maradt, szal ha kihúzza vasárnapig akkor vihetek meetre. Gumicukor meg a zselék viszont irgalmatlanul be lettek kebelezve.
Hát ja ismerõs... csak nálunk otthon bármi ami ehetõ így végzi(mármint, hogy ha nem kifejezetten csak arra figyelsz, hogy senki ne egye el elõled, akkor pár perc múlva már hûlt helyét találod csak... :rolleyes: ). Nembaj az is jó lesz.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"