Main Menu

Dragon BaLL

Started by [BouNCE], 2004-01-15, 12:11:21

Previous topic - Next topic

szpeter

#1050
Módosítok, a manga már jobban tetszett. ( http://naruto-kun.hu/manga/Dragon_Ball_Super/001/1 ) Bills billsesebb, jobb indoklása van arra, miért pusztította el a bolygót (igaz, hogy az animében egy másik bolygóról van szó mondjuk, szóval ez nem hiba), tetszett ahogy Goku odab*szta azt "az akármit" (traktort) :D , az edzése tartalmasabb volt ahogy elképzelte a volt riválisait, stb stb stb. Hajh, lehet, hogy a Dragon Ballt igazán csak mangában tudom élvezni? Éés igen, ez alapján már 100%, hogy az első film előtt játszódik, nem sokkal. Említi Bills, hogy az SSG-t keresi. Hogy ez hogy nem fért bele az első anime részbe?  :3x3: Ennyire nagy kihívás lenne egyszer megfelelően interpretálni egy DB mangát...?
szerk.:Habár nem tudom, hogy a manga párhuzamosan rajzolódik-e, vagy az már kb megvan, és abból dolgoznak az animáció készítői...vagy hogyan is néz ki a munkafolyamat. Mindegy, a manga zsír, nekem ez fanservicelt igazán. Autentikusabbak a karakterek benne. Anyway, lehet, túlzottan figyelek a részletekre, nem volt jelentős baj az animével se, most már belátom. Csak sok idegesítő "bug".

SaiyaGin


Catrin

#1052
^LOL.

DBS 2. rész

Vegeta család-fanservice ep! yeeeey, imádom! Nagyon poén lett.  :D Kíváncsian várom miket módosítgatnak a filmhez képest, következő részben már Bulma szülinapja jön, de ezúttal luxushajón. Az előzetes infók alapján pedig kapunk ráadás fanservice-t Krillinékből is.  :jee:

+ Mostanra az openinget is sikerült teljesen megszeretnem.

szpeter

#1053
Mhm. Nem lett volna egyszerűbb utalni a filmekre, és onnan folytatni a dolgokat? Jók voltak a filmek arra, hogy elmeséljék a sztorit, miért kell ezt kétszer látni? No, mindegy. A felirat kicsit hiányos, nem is értem, hogy tudták ilyen gyorsan elkészíteni.  :eek: Gondolom nem 100%-os pontossággal, úgy.
A 2. részről meg annyit, hogy Vegeta tényleg meglepően sokáig bírta :D Én sz.rtam be, amikor lefröcskölte a polip :D, hogy ott vérengzés lesz. Illetve tetszik, hogy végre korszerű a grafika. Az EP és OP már nekem is tetszik. Meg hát tényleg jó, hogy foglalkoznak a szereplőkkel, nem csak a gyepáláson van a hangsúly. Engem az is érdekelne, hogy Tenshinhan-nal mi van (jár még a tüsszentős csajjal? :D), vagy Piccoloval, remélem kicsit ők is szerepelnek. De azért...karakterfejlődés, Toriyama...a Buu-saga végén Vegeta elismeri, hogy Goku a námbör ván, és hogy ő az egyetlen, akit barátjának nevezhet...most meg, mintha ez meg se történt volna.  :ejj: Mindenesetre, várom a mangát.  :P

Btw, ha már manga, tegnap elolvastam kb 100 fejezetet a Dragon Ball-ból, a Red ribbon saga-tól a Z kezdetéig. Néhol kaparászott a torkom, néhol nevettem, izgultam...remek volt, és megvolt az a faktor, hogy ha Krillin-ék összefognak, talán még az aktuális főszemetet le is verhetnék, szóval nem húzott el a fő karakter annyira, de azért persze eléggé. És ott van a mestereknek a tanácsai, és valamiféle, a harcművészet lényegét megragadó szellemiség és tisztelet. Ezt a hangulatot talán már nem lehet visszahozni, hiszen már a Z-ben is kicsit elúszott. Nem tudom eldönteni, hogy jobb lenne ezt meghagyni szép romantikus emlékként, vagy jó ez, hogy folytatják, de valahogy más a feeling. Egyszerre érzem feleslegesnek és örülök neki, hogy él a sorozat.

Catrin

Quote from: szpeter on 2015-07-12, 17:10:28
Mhm. Nem lett volna egyszerűbb utalni a filmekre, és onnan folytatni a dolgokat? Jók voltak a filmek arra, hogy elmeséljék a sztorit, miért kell ezt kétszer látni? No, mindegy.
Egyetértek! Díjaztam volna ezt a megoldást, de a mostanira sem tudok haragudni. Amúgy azon kívül, hogy pénz és időhúzás még az lehet az oka, hogy akik nem látták a filmeket, de a sorozatra vevők/folytatják, azok se maradjanak le részletesebben az új szituról.

Quote from: szpeter on 2015-07-12, 17:10:28
Meg hát tényleg jó, hogy foglalkoznak a szereplőkkel, nem csak a gyepáláson van a hangsúly.
EZZZZ!!!!!!! :cool:

Quote from: szpeter on 2015-07-12, 17:10:28
Engem az is érdekelne, hogy Tenshinhan-nal mi van (jár még a tüsszentős csajjal? :D), vagy Piccoloval, remélem kicsit ők is szerepelnek. De azért...karakterfejlődés, Toriyama...a Buu-saga végén Vegeta elismeri, hogy Goku a námbör ván, és hogy ő az egyetlen, akit barátjának nevezhet...most meg, mintha ez meg se történt volna.  :ejj: Mindenesetre, várom a mangát.  :P
LOL, TenshinhanxLaunch fanservice.... jó is lenne! :D Piccolóból szerintem többet fogunk kapni. Vegeta sajnos a tsunderék között az egyik legtsunderébb karakter. :P Az a makacs feje... nem is ő lenne, de amúgy én már nem érzem azt a hisztit felőle, amit a nagy monológja/ráébredése előtt. Egyszerűen csak a féltékenység és az egó nála nagy úr, pláne, ha tudja, hogy a nagy nyaralása közepette az a bizonyos valaki edz. :D (De csak mentem a fangirl fejemmel, ami nem menthető. :ejnye: )

Quote from: szpeter on 2015-07-12, 17:10:28
Btw, ha már manga, tegnap elolvastam kb 100 fejezetet a Dragon Ball-ból, a Red ribbon saga-tól a Z kezdetéig.
Most az újraolvasásnál én is épp ennél a szakasznál járok... DAT feeling... részben jobban élvezem mint animében. (Btw, a Super 2. fejezetét én is várom, azok a rajzok, az a hangulat!)

Quote from: szpeter on 2015-07-12, 17:10:28
Egyszerre érzem feleslegesnek és örülök neki, hogy él a sorozat.
Jól mondod, szerintem sokan érezzük így. Nagyon nem volt ez szükségszerű, és mégis örömteli!

Cloud

A polipos résznél már vártam hogy Vegeta szétcsapja a kajáját, de végül nem lett semmi. :D A Beerus részt nem értem miért kapjuk meg újra (átírva főleg), tök felesleges. Gondolom akkor a másik film sztoriját is megkapjuk így. Felesleges időhúzás.

SaiyaGin

Quote from: Catrin on 2015-07-12, 20:25:25
Launch

Egyszer azt olvastam, hogy a DBZ végére Toriyama állítólag már el is felejtette, hogy ő létezett.:D

Quote from: szpeter on 2015-07-12, 17:10:28
Egyszerre érzem feleslegesnek és örülök neki, hogy él a sorozat.
Quote from: Catrin on 2015-07-12, 20:25:25Jól mondod, szerintem sokan érezzük így. Nagyon nem volt ez szükségszerű, és mégis örömteli!
:tezsvir:

Én is megnéztem a részt, nekem is tetszett (mondjuk én a DBZ-ben is szerettem az ilyen nyugis részeket), nem is nagyon tudok hozzátenni ahhoz, amit leírtatok róla.
Észrevettem viszont egy érdekes dolgot az openingben: szegény Krillin összement!
[spoiler=DBZ opening vs DBS opening]

[/spoiler]

Az észrevételen fellelkesülve felmentem a DB Wikiára, és megnéztem, hogy Krillin tkp. hány centivel is alacsonyabb Gokunál, és meglepő eredményt kaptam.
[spoiler]22 cm ^^"[/spoiler]
Viszont közben belefutottam egy vicces dologba:
http://dragonball.wikia.com/wiki/List_of_influences_on_popular_culture#Music

Catrin

#1057
Quote from: SaiyaGin on 2015-07-13, 20:00:24
Quote from: Catrin on 2015-07-12, 20:25:25
Launch
Egyszer azt olvastam, hogy a DBZ végére Toriyama állítólag már el is felejtette, hogy ő létezett.:D
XD Simán lehet... aggódom is vajon milyen és mennyi hibára számíthatunk az új sorozat alatt, mármint a korábbiakra nézve. Pl. jó, hogy említed Krillin összemenését, ami eléggé szemetszúr.. az endingben is írtó zavaró. Mert az egy dolog, hogy alacsony, de ennyire nem volt törpe.-.- Vegetát pedig magasabbra rajzolták kicsit, mert ő és Bulma eddig kb. egy magasak voltak (úgy, hogy Bulmán nem volt magassarkú. ^^ ). Mondjuk ez az új csoportkép szumma is azt a benyomást kelti, mintha csak nagyjából ügyelnének a régi részletekre (szépítenek/túloznak, ahol jónak látják??)...

Quote from: SaiyaGin on 2015-07-13, 20:00:24
(mondjuk én a DBZ-ben is szerettem az ilyen nyugis részeket)
:kocc:

Cloud

De vajon mikorra hozzák be a sztorit? Úgy értem, most lemegy a Beerus tali, aztán a Freeza tali, és után meg jön Beerus tesója vagy mi? :D

Catrin

Quote from: Cloud on 2015-07-13, 21:43:30
De vajon mikorra hozzák be a sztorit? Úgy értem, most lemegy a Beerus tali, aztán a Freeza tali, és után meg jön Beerus tesója vagy mi? :D
Szerintem a Beerus tali után jön egyből a "Beerus tesója" szál a párhuzamos univerzum dologgal... és csak utána a kékhaj forma, gondolom erre fognak gyúrni, lesznek majd rá új opening képek, meg stb. XD Freeza talit remélem meghagyják csak filmnek, mert az side storynak jó, de ennyi. Inkább új, további ellenfeleket képzelek el az új erőszint mellé.

SaiyaGin

Ja, és ezt el is felejtettem megmutatni. :D

Catrin

Quote from: SaiyaGin on 2015-07-13, 22:31:20
Ja, és ezt el is felejtettem megmutatni. :D
:merci: I'm dying.

Cloud

Quote from: SaiyaGin on 2015-07-13, 22:31:20
Ja, és ezt el is felejtettem megmutatni. :D

Jajjj. :D

szpeter

Quote from: SaiyaGin on 2015-07-13, 22:31:20
Ja, és ezt el is felejtettem megmutatni. :D
:appl:
Quote from: Catrin on 2015-07-12, 20:25:25
Vegeta sajnos a tsunderék között az egyik legtsunderébb karakter. :P Az a makacs feje... nem is ő lenne, de amúgy én már nem érzem azt a hisztit felőle, amit a nagy monológja/ráébredése előtt
Van benne igazság!  :redface:
Quote from: Catrin on 2015-07-12, 20:25:25
Most az újraolvasásnál én is épp ennél a szakasznál járok... DAT feeling... részben jobban élvezem mint animében. (Btw, a Super 2. fejezetét én is várom, azok a rajzok, az a hangulat!)
:tezsvir: a manga tökéletes annak, ami - szórakoztató, izgalmas-humoros olvasmánynak.

SaiyaGin

Befejeztem a DB Kai második szezonját. Azt kell mondanom, hogy ezért valahogy már nem rajongtam annyira, mint az előzőért. Még mindig tetszett, a nosztalgia továbbra is megvolt, de idővel a szereplők hülyesége egyre többször idegesített, és a poénok se mindig jöttek be (Trunks és Goten hülyeségeit egy idő után unalmasnak és erőltetettnek éreztem. Ha a Super eddigi részeit nem élveztem volna annyira, amennyire, azt hinném, hogy kiöregedtem a Dragon Ballból.
[spoiler]Mondjuk azt be kell látnom, hogy a 28 évemmel aligha tartozom az elsődleges célközönséghez. ^^"[/spoiler]

Catrin

^Jó is lenne, ha a Gotenks szál rövidebb lenne... akkor nem fárasztanák az embert annyira. Mindegy, nálam egyelőre marad a Buu a kedvenc Saga, és így rövidebben még mindig fogyaszthatóbbak voltak a kölykök is, mint a Z-ben (bár pont az ő részükből nem volt kb. mit vágni, milyen kár, azért én tudtam volna!  ^^).

balu01

Kijött a manga második fejezete.

szpeter

#1067
Érdekes, a sztori hasonló az Istenek csatájához, csupán itt van egy mellékszál a kövér Beerus változattal, aki elég konspirátornak tűnik, szóval biztos negatív karakter. De ha egyszer Beerus is egy önkényesen bolygókat pusztító lény, mi a fenét akarhat a másik? Egyébként meglepő mód az egész Vegeta családi trip filler volt, de talán lesz rá utalás, hogy Vegeta épp azon van, hogy lekörözze Gokut...legalábbis remélem, mert ha nem, akkor elég nagy bullshit az a rész, szerintem. Viszont eszerint Toriyama a mangában kb lefossa a többi karaktert :D (a Gokun kívüli Z harcosokat) egyelőre.

Catrin

Quote from: szpeter on 2015-07-17, 02:32:50
Egyébként meglepő mód az egész Vegeta családi trip filler volt, de talán lesz rá utalás, hogy Vegeta épp azon van, hogy lekörözze Gokut...legalábbis remélem, mert ha nem, akkor elég nagy bullshit az a rész, szerintem. Viszont eszerint Toriyama a mangában kb lefossa a többi karaktert :D (a Gokun kívüli Z harcosokat) egyelőre.
Ó, szerintem nem filler. (Most az más kérdés, ha szimpla értelemben vett kitöltő jelenetnek mondod, mert ilyen alapon persze az összes slice of life elem az a DB-ben.XD Sok amcsi fórumon nyomatták is, hogy minden, ami a DB-ben nem harc, az fillerXDD... Háát, nézőpont kérdése.)
Itt nem a mangát adaptálja a sorozat, hanem párhuzamosan megy a kettő, ráadásul az epizódok storyboardját Toriyama alkotja. Szerintem szimplán arról van szó, hogy a mangára nem fektetnek nagy hangsúlyt, csak amolyan "legyen" alapon megy, mert plusz pénz, és igyekeznek csak a lényeget belesűríteni. Biztosan benne lesz majd a többi karakter/Vegeta edzés mániája is, de ahogy látom, annak ellenére, hogy havi manga elég rövidre szabják... Amúgy a Fukkatsu no F mangája is előbb jelent meg a filmnél, mégsem fedi le azt... akkor a fél film filler?? (Mármint azontúl, hogy egy LOL mellékszál.)XD Nem hinném, mivel a teljes forgatókönyvét a mangaka írta. De ha a filler szót saját jelentésében használjuk is vagy mégis a mangához mérten, azt szerencsére már nem igazán mondhatjuk az epizódokra, hogy non-canon részek. Mivel eleve úgy hirdeti magát az egész anime, hogy Toriyama történetével folytatják.  :D De kinek, mi, nem tagadom, hogy már megint szépítek. :D

Amúgy a fejezet okés volt, jó lenne többet kapni, mert nagyon rövid. Ja, és vicces, hogy sikerült megoldaniuk, hogy az eseményei megelőzzék a TV epizódot. Kíváncsi vagyok a többi hónapban is így lesz-e, hogy közvetlen az utána való részeket vezeti be/meséli majd el röviden... Igazából, ha erre törekszenek, ez által kis előnyt adva a mangaváltozatnak, akkor érthető, hogy "kukázzák" az epizódok háromnegyedét (ha már nem akarnak havonta 60 oldalakat rajzolni... :P). Kíváncsi vagyok később, hogy sikerül ezt megoldaniuk, mivel akkor nem csak 2 rész fog eltelni 2 manga fejezet között, hanem 4 (bár elvileg, most július végén kimarad egy ep, mert mást adnak a TV-ben). Szóval én nem tudok most erre a mangára adaptálandó műként gondolni, mivel egyszerre készülnek, csak a manga kvázi elhinti, mik várhatók lényegében/fővonalon.

szpeter

#1069
Quote from: Catrin on 2015-07-17, 10:09:30
Itt nem a mangát adaptálja a sorozat, hanem párhuzamosan megy a kettő, ráadásul az epizódok storyboardját Toriyama alkotja.
Végre, ezt akartam tudni!  :smile: Pontosan ezt nem értettem sosem, hogy a mangából adoptálnak, vagy párhuzamosan megy a kettő.  :confused: Egyébként igen, a Z-ben ami nem harc az kb mind filler :Dd Viszont ha a storyboard a szerző által készül, akkor bizonyára minden átfedésben van a mangával - habár megállapítottuk, hogy ez nem is számít annyira.
A manga így egyfajta hivatalos spoilerező kiadvány az anime mellett. Ebben mondjuk az a jó, hogy a manga kvázi magában is élvezhető, az anime is tulajdonképp, meg egymást is kiegészítik. Igazából a nagy dobás az lenne, ha még egy videójátékot is csinálnának ami újabb szálakat és történeteket fedne fel :D Csakabiznisz. ld. pl. Mátrix-univerzum

Catrin

Quote from: szpeter on 2015-07-17, 14:18:44
A manga így egyfajta hivatalos spoilerező kiadvány az anime mellett.
Aham, talán ez rá a legtalálóbb jelző. ;)

DBS 3. rész:
Baromi nagy időhúzás volt... és nyilván nem az utolsó.  :gyagya: Azért Beerus&Whis jelenetei poénosak (fürdés :D ), többieket pedig jó volt ismét együtt látni, ezt a nagy hajót pedig még szokni kell így a DB környezetbenXD... Piccolo és a fénykép ütött!  :lul:

szpeter

Azt hittem ezt szeretitek :D Egyébként semmivel sem volt nagyobb időhúzás, mint az előző részek. Igazából lassan, de biztosan haladt a sztori. Kissé uncsi milliomodszorra a "Ja minek megyünk kocsival, tudunk repülni" poén. Pedig vártam volna egy kis Krillin time-ot, de az a pár perc elég kiábrándító volt. :D Na, mindegy, egynek elmegy, nekem tetszett, jópofák Beerusék :D Whis mondjuk wtf volt a fürdőben.

Catrin

Szeretem is, most is végigvigyorogtam a részt. :D De ami tény, az tény, még egy részt agyalni a super saiyajin godon... Nem csak újra mesélik a moviet, hanem szét is húzzák. De nem tagadom, hogy továbbra sem bánom ezt.

SaiyaGin

Quote from: Catrin on 2015-07-19, 16:11:31
Piccolo és a fénykép ütött!  :lul:

A kedvenc jelenetem a részből. :Kiraly:
Beerust viszont sajnos már most kezdem unni. Így, hogy most fejeztem be a Buu-sagát, nem hiányzott még egy éretlen, kajamániás ellenfél. ^^"

Kraivan

Engem csak az zavar Beerusban, h már azon a szinten vagyunk, h egy fingással bolygók pukkannak szét, de próbáljunk már egy "komoly, teljes erőbedobással vérremenő" harcot bemutatni, holott már nem létezik olyan anyag a galaxisban ami kibír ekkora behatást.

De ok... Beerus annyira kemény, h eddig a legerősebb legerősebbje is addig volt a legerősebb, amíg a teljes terror után a még teljesebb terrort meglátjuk mesterünk arcán.

Amúgy Beerus milyen kapcsolatban állt Freezerrel? Ez volt valahol vagy majd kiderül a jövőben?

szpeter

#1075
Ez a Freezás szál engem is érdekelne, de szerintem még a legutóbbi filmben sem tisztázták.
Más: Dragon Ball-Interjú Csőre Gáborral Habár minden idők legrosszabb fordításaival operált az a magyar szinkron, még érdekes. Megmagyarázza a színvonalat is...

szerk.: Dragon Ball Minus Toriyama kicsit bakizott a Bardockos filmhez, meg en bloc a DB világához képest, amikor egyenruhát rakott a kis Gokura, de ezzel együtt is - poén.
szerk2.: DB KAI + magyar szinkron véletlenül találtam, az ötlet maga jó, a megvalósítás se annyira rossz.

Kraivan

DBS 4:
Eddig szomorúan konstatálom, hogy a Kai "pörgőssége" helyett a régi típusú 20 perc alatt semmi sem történik tempóban halad a történet.

szpeter

5. rész: megcsinálni azt, amit már láttunk, de szarabbul, nem érdem. A filmben szépen, gyorsan de mégis hatásosan zavarták le az egész Beerus-látogatás dolgot. Na meg, ha ilyen lesz a csaták grafikája (párbeszédes részeken kívül a takarító rajzolja meg a jeleneteket) akkor ennyi elég is volt a DBS-ből...A másik meg, ami rég óta idegesít, Kaionak nagyon gyenge a szinkronhangja. Még sosem panaszkodtam szinkronhang miatt egy animében, de nekik sikerült összehozni, hogy a megjelenített kép és a hang két külön világ legyen. Gratula.

blackronin

Én még nem követem a Super-t, de egyértelműen rossz a megítélése eddig.
A külföldi fórumokon köpködik, itt sincs senki tőle elragadtatva, az art gyenge és a történetvezetés vontatott.
Sajnos az a legnagyobb baj, hogy erre számítottam.

Szóval egyelőre nem nézem, max csak akkor fogom elővenni, ha komolyabban megváltozik a megítélése.
Egyelőre csak egy "próbáljunk kisajtolni mindent a döglött lóból" féle próbálkozás az egész sorozat számomra...

szpeter

#1079
^
Én aztán nem tudlak hibáztatni ezért, ellenben a DBS mangát nyugodt szívvel olvasd, szokásos Toriyama pörgés:) Teljesen élvezhető. Előbb a mangát kellett volna befejeznie, és arra épülnie valami kiforrott animének, mert ezért ilyen vontatott az egész szerintem. Meg össze van csapva, lásd az artot. Aztán lehet lesz DBS Kai... :'D

Egyébként személy szerint annyira rossznak az animét se tartom, megvan a maga, szinte bűnös élvezeti értéke. Aranyos, egynek elmegy, csak nagyon felejtősek a részek. Hasonlítsd össze mondjuk a Z első részét a DBS-ével. Előbbiben plot twistek Goku múltjáról, erőteljes konfliktus. Itt meg hoztak egy kis lápi vizet a hülyegyerekek:D meg levertek valami kígyót. De nem tudok rá haragudni, csak bántóan gyerekes lett. És amíg nem történik vmi említésre méltó, asszem ennyit tudok mondani, már így is sokat pofáztam:D

Adalék a remek 5. rész grafikai csillogásához. Szinte vetekszik a Naruto Shippuudenes mélypontokkal. Vicc...
[spoiler][/spoiler]
[spoiler][/spoiler]