Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

frozenstein

Ookami to Koushinryou LN
Nem volt rossz, de szerintem nagyon el lett húzva, fele ennyi kötetben jobban tetszett volna. Sokszor futott mellékvágányra a történet, a side story kötetekről meg inkább ne is beszéljünk :punny:.
9/10

chilip

elkezdtem olvasni a Mob Psycho 100-at mivel anime mindjárt a sarkon :D jópofa, várós lesz. One érti a dolgát

NLZ

Monster x Monster - Sajnos ennek is elértünk a végére, remek történet került lezárásra.
Humoros végig, miközben néhány helyen erős dráma van, az ilyen manga a gyengém.
Ajánlom mindenkinek, a főhős hülyesége ne tántorítson el, noha az maradni fog :)
Jah, és itt az első rész/oneshot mangasteamen
[reserved]

NLZ

Aura from Another Planet
Webtoon, komédia a javából.

Véletlenül a földre teleportál egy hölgyemény, akinek az a képessége, hogy buffokat tud adni.
Bekerül suliba, aztán bandázik, meg vannak más idegenek is, elég random a sztori.

Közepén van egy ilyen picsogós tinidráma (ami abból ered, hogy nem beszélnek egymással), de a vége fenomenális, többször is újraolvastam.
Ha más nem, legalább innen érdemes elovasni három részt, önmagában is megállja a helyét:
http://www.webtoons.com/en/comedy/aura-from-another-planet/ep-88-the-great-bustard-1/viewer?title_no=369&episode_no=88

Sajna hamar vége van, de persze lehet, hogy jobb így, mert legalább nem futott ki belőle a gőz.
[reserved]

SaiyaGin

DC 972-973: végre ismét halad a történet, és talán választ kapunk pár hosszú ideje feltett kérdésre. :jee:

frozenstein

Umineko no Naku Koro ni
(Ez valójában 8 különböző entry M-U-n, de nem fogom mindet linkelni.)
Összesen 50 kötetnyi manga a VN-ből adaptálva, szétszedve 8 részre: 4 question arc és 4 answer arc. Így meló mellett beletelt vagy két hetembe, mire a végére jutottam. A játékkal nem játszottam, úgyhogy az adaptáció minőségéről nem tudok nyilatkozni. Viszont már az, animében feldolgozott, első 4 arc-ban is elég sok plusz információt kapunk, és a végére minden kérdésre kiderül a válasz. Megéri elolvasni.
10/10

Squazee2005

Quote from: SaiyaGin on 2016-09-24, 09:44:09
DC 972-973: végre ismét halad a történet, és talán választ kapunk pár hosszú ideje feltett kérdésre. :jee:
Jól esik ezt kimondani 3-4 évente egyszer.  :lul:

Egyébként igen, most sok érdekes dolog van.  :whoah:

SaiyaGin


NLZ

[reserved]

Bicskei

UQ HOLDER 130

Nem tudom valaki követi-e még; mindenestre havi harminc xoldalal és történések szerelmi drámává silányulásával kezdem megunni.
Ultras liberi

NLZ

[reserved]

frozenstein

To Aru Majutsu no Index New Testament vol.15-17
Jó ötlet volt kivárni több kötetet egybe, ezzel egy story arc lezárult, és következő kötetben végre talán válaszokat is kapunk.
[spoiler=NT18 Summary]The "Plan".

Enshrined within the headquarters of Science is the ambition of an immortal magician that spans beyond a hundred years. It undergoes an infinite amount of forms, and bares its fangs without mercy.

Tsuchimikado Motoharu and Fran have become targets of the leader of Academy City. After they stumble into Kamijou Touma's room, they attempt to escape from Academy City as a last resort. However, the man in the green surgical gown certainly will not let them get away. His poisonous fang, a magic called "Karma", strikes Tsuchimikado's sister Maika, consuming her in the process. To overcome this situation, Kamijou and Tsuchimikado decided to attack the stronghold of the General Superintendent of Academy City, the Windowless Building.

What awaited them inside was a vast, nihilistic space as if symbolizing the ruler's mind.

Kamijou charged forth heading to the top, but suddenly a strange, cat-eared beauty in mourning garb named Moina Mathers invites him to experience the same Golden Path that the immortal magician walked. Along with the mystery of the Imagine Breaker...

Finally the curtain is drawn.

Thus begins the tale of Aleister Crowley, a "human" with a clear consciousness.[/spoiler]

Kraivan

Boku no Hero Academia
Eddig bírtam a heti anime megjelenéseket, és röpke 10 nap alatt elfogyasztottam mind a 142 chaptert...

Átlag shounen, szokásos random generated plotpowerekkel. Valamiért nagyon megragadott a sorozat. Talán azért, mert egy önbizalomhiányos de nagyon elszánt karakter fejlődéséről szól.
Ha párhuzamot kellene vonnom, a History strongest disciple jut az eszembe.

frozenstein

To Aru Majutsu no Index New Testament vol.18
Ennek csak sikerült a végére meglepnie:[spoiler]Arra számítottam, hogy most köteteken át vs. Aleister lesz, de azok a  csavarok a végén! :cool:
Valami hasonlót már csinált a Magic God-okkal amikor behozta World Rejecter-t, de ott nem igazán jött be az a fordulat.[/spoiler]

Kraivan

Boku no Hero Academia:
Van egy igen hatalmas plothole a történetben.
Ugyebár Midoriya amikor harcol az agymosósrác ellen, akkor Eraserhead is kifejti hogy a felvételi hatalmas problémája, hogy a robotőrök miatt a combat típusú hősök vannak előmnyben.
Viszont van az osztályban egy láthatatlan lány, akinek idáig úgy tűnik semmi más ereje nincs, csak az hogy láthatatlan.
Átment az erdei vizsgán, és még a provisional licence-t is megszerezte...

Ellenben úgy tűnik, hogy még maga az alkotó se tudja mit kezdjen azzal a csajjal, mert még egyszer sem került rivaldafénybe.
És főleg érdekel, hogya  vizsgák során ki követi szemmel őt... Főleg úgy hogy ha látja, akkor ugyebár egy szál semmiben látja őt...

chilip

úgy emlékszem nem mondták meg PONTOSAN mi a képessége amúgy. valami technoblablával le lehet tudni és marad " " fanservice " "

Kraivan

Még kiderülhet hogy egy kaméleon. :D

Csak tényleg olyan érzésem van, hogy az elején összedobott egy osztálynyi kölköt random képességekkel, és most kezd ráeszmélni, hogy a manga tovább futott mint hitte volna, és háttérbe szorult szegény, de azért elő kell venni, amikor az osztályterembe van mindenki.

blackronin

Hunter x Hunter 361 - 370
Összességében elég gyenge volt az idei felhozatal, rengeteg felesleges szövegelés, de ennek ellenére szinte alig haladt valamit a történet.
Az art átlagos volt, csak egy-egy jelenet érdemel említést (pl. a Nen szörnyek jól meg voltak csinálva).

Togashi break-re megy megint, ki tudja hogy mikor jön vissza...

chilip

Quote from: blackronin on 2017-09-01, 11:20:05
Hunter x Hunter 361 - 370
Összességében elég gyenge volt az idei felhozatal, rengeteg felesleges szövegelés, de ennek ellenére szinte alig haladt valamit a történet.
Az art átlagos volt, csak egy-egy jelenet érdemel említést (pl. a Nen szörnyek jól meg voltak csinálva).

Togashi break-re megy megint, ki tudja hogy mikor jön vissza...

azért gyakrabban van/több mint a berserk :D

blackronin

Quote from: chilip on 2017-09-01, 11:30:37
Quote from: blackronin on 2017-09-01, 11:20:05
Hunter x Hunter 361 - 370
Összességében elég gyenge volt az idei felhozatal, rengeteg felesleges szövegelés, de ennek ellenére szinte alig haladt valamit a történet.
Az art átlagos volt, csak egy-egy jelenet érdemel említést (pl. a Nen szörnyek jól meg voltak csinálva).

Togashi break-re megy megint, ki tudja hogy mikor jön vissza...

azért gyakrabban van/több mint a berserk :D
Hát ezzel nem tudok vitatkozni, de ott legalább szép art.

frozenstein

To Aru Majutsu no Index New Testament vol.19
A legfontosabb válaszok még mindig váratnak magukra, de végre[spoiler]Aleister is középpontba kerül, és ezzel talán közeledünk a vége felé. Úgy látszik talán kapunk WW4-et a folytatásban. :jee:[/spoiler]

Isley

Dr. Stone

Olvassa itt valaki ezt a mangát? Szerintem őrületesen jó és vicces, és nagyon jól pörögnek az események. Meg is haladja az átlagos shounen kliséket, hogy nem a legerősebb akar lenni a főszereplő, maga az alapszituáció is remek.

38

[spoiler]Wow, Chrome leverte Magmát. Épül tovább a birodalom. : D[/spoiler]


blackronin

Dr. Stone 1-41
A WSJ-ban az új sorozatok közül ez az egy keltette fel igazán az érdeklődésemet.
Halogattam az elolvasását, de most a szabadság alatt bepótoltam az eddigi fejezeteket.
Látok benne fantáziát, mert az igényes art mellett érdekesnek tűnik a történet, van egy egyedi hangulata.
A karakterek szerethetőek, a poénok jók, szóval minden adott egy ígéretes kalandhoz.  :smile:

Isley

Quote from: blackronin on 2017-12-30, 12:34:05
Dr. Stone 1-41
A WSJ-ban az új sorozatok közül ez az egy keltette fel igazán az érdeklődésemet.
Halogattam az elolvasását, de most a szabadság alatt bepótoltam az eddigi fejezeteket.
Látok benne fantáziát, mert az igényes art mellett érdekesnek tűnik a történet, van egy egyedi hangulata.
A karakterek szerethetőek, a poénok jók, szóval minden adott egy ígéretes kalandhoz.  :smile:

:tezsvir:

Végre beérted te is. ;) Remek kis sorozat, remélem még megél egy anime feldolgozást is! Úgy az egész nagyon egyben van.
Az aktuális fejezetekről. Az utolsó két fejezet (40-41) remek lezárása volt az egész falujátékoknak. Rurinak örültem nagyon.

NLZ

Batoto lehúzza a rolót :(
https://bato.to/forums/topic/28840-batoto-will-be-closing-permanently/

Remélem lesz valami minőségi utód, mert nem tudok másik anime olvasóról, ami nem pöcegödör lenne.
[reserved]

Leara

Quote from: NLZ on 2018-01-13, 11:42:03
Remélem lesz valami minőségi utód, mert nem tudok másik anime olvasóról, ami nem pöcegödör lenne.
Az utóbbi időben én a MangaSee-t használom, ráadásul amiből lehet, abból a hivatalos kiadásokat szokták felrakni (előfordul, hogy már a havi/heti új fejezet is úgy van fent, de ha mást nem, a kötetek megjelenése után idővel felkerülnek). Úgy tudom, ugyanazok csinálják, akik anno a mangatraderst is, csak itt nincs letöltés, hanem csak online olvasás.
MAL

blackronin

Dr. Stone 42-45
Kemény fejezetek voltak, a drámát alaposan át tudtam érezni.
Elvileg ezzel vége az 1. felvonásnak, vagyis a felvezetésnek, következhet a háború a tudomány és az erő királysága között.  :whoah:

NLZ

Úgy néz ki, hogy https://mangadex.com az új befutó, legalább is sok csapat ezt jelöli meg, akiknek nincs saját olvasójuk.
[reserved]

Isley

Dr. Stone 49

Jól kezdődött az új történetszál. A tudomány királysága megmutatta, hogy mire képes. Ezután kíváncsi vagyok Senku megelőző csapására.
Ja és relatíve új hír, hogy a VIZ Media licencelte, talán már csak egy lépésre az anime adaptáció. :)

blackronin

Dr. Stone 46-53
A sorozat továbbra is rettentően szórakoztató, arról már nem is beszélve, hogy közben tanul is az ember...  :P
Csak így tovább, már egy ideje heti rendszereséggel követem Senku kalandjait a Tudomány Királyságának megteremtésében.  :smile: