Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Mattanja

#480
Nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle. Szeretet, gyűlölet, gyengeség, hatalom, élőlény, gép, álmok, akarat, valóság, végzet - mik ezek? Mitől ember az ember? Mit élhet át egy robot? Miért van vége ennek a mangának (2000 oldal)? Nagyon tetszik. A rajzstílus helyenként buta, de utána bőven kárpótolnak érte. A történet teljesen rendben van, mindig időben vált hangulatot, nem lesz unalmas. Remek sci-fi/akció manga, ezt talán meg is venném eredetiben.
Közben szinte végig a KoRn "See You On The Other Side" és "Take a Look in the Mirror" albumai mentek.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manitu

Quote from: Shiroi on 2006-07-13, 21:37:56
Nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle. Szeretet, gyűlölet, gyengeség, hatalom, élőlény, gép, álmok, akarat, valóság, végzet - mik ezek? Mitől ember az ember? Mit élhet át egy robot? Miért van vége ennek a mangának (2000 oldal)? Nagyon tetszik. A rajzstílus helyenként buta, de utána bőven kárpótolnak érte. A történet teljesen rendben van, mindig időben vált hangulatot, nem lesz unalmas. Remek sci-fi/akció manga, ezt talán meg is venném eredetiben.
Közben szinte végig a KoRn "See You On The Other Side" és "Take a Look in the Mirror" albumai mentek.
:tezsvir: Üdv a rajongók körében :) Nézz be a saját topicjába is.

Gyors fejszámolás... 2000 oldal... akkor a Last Ordert még nem olvastad, az még 1500 :D Úgyhogy hajrá  :jee:


Mattanja

Quote from: Manitu on 2006-07-14, 00:35:43:tezsvir: Üdv a rajongók körében :) Nézz be a saját topicjába is.

Gyors fejszámolás... 2000 oldal... akkor a Last Ordert még nem olvastad, az még 1500 :D Úgyhogy hajrá  :jee:
Tegnap elkezdtem az Uzumaki-t olvasni, de ha már így ajánlod, akkor inkább ezt folytatom. Amíg pihen a szemem talán lejön az a 7 volume.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Mattanja

Tovább szinesítik a történetet és a világot. 200 oldal a három történet összesen - kisebb kikapcsolódás, ezek is jók.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Mattanja

Értelmetlen horror-manga, amit csak azért kedveltem meg egy kicsit a végére, mert az érte felelős lény Lovecraft iránti rajongása felszínre tört.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

kikuchiyo

Ez nem teljesen manga, hiszen nem japán, de azért érdemes a figyelemre:

Online nézegethető képregények Ray Bradbury klasszikus sci-fi novelláiból

Különösen a "Fiúk! Termesszetek óriásgombát saját pincétekben!" c. történetet ajánlom.
Failure is the default option

Mattanja

A gyilkolás helyessége és helytelensége, bosszú, gyerekek védelme. A rajzstílus egyszerű, a történet sem túl bonyolult. Nem fogom mégegyszer elolvasni.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Mattanja

Dogs - 4 rövid történet a maffiavilágból, nekem az egyik különösen tetszett, hiányolom a folytatást.
Uncivilized planet - 100 oldalon keresztül bírtam ezt az igénytelen rajzolású vizelős-aberrált szexes értelmetlen szemetet, elég volt.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Prof. William

Quote from: Lazzaret on 2006-06-20, 18:23:03
most a Shuffle! és a Fate/Saty night mangákba kezdtem bele. Eddig mindkettő követi a anime történetét kiváncsi leszek azért mennyi lesz az eltérés.

Lazzaret! A Shufflét honnan szedted? És meddig van kész? (És lehetőleg angolul?)

Manitu

Quote from: Prof. William on 2006-08-09, 14:38:37
Lazzaret! A Shufflét honnan szedted? És meddig van kész? (És lehetőleg angolul?)
Nem Lazzaret vagyok, de talán megteszi, ha én válaszolok :)
#lurkon fent van, természetesen angolul, és kemény 3 fejezet van belőle lefordítva.


Mattanja

Annyira eltér tőle és mégis annyira hasonlít az animéhez, hogy nem is viszonyítom ezt a kettőt egymáshoz, egyszerűen nagyon jó ez is, szórakoztató, kellemes, értelmes olvasmány.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

via_mala

Lone Wolf & Cub
Csak az első 5 fejezetig jutottam, de nagyon hangulatos, bár a megrajzolása messze nem a legszebb.

Planetes
Ezt még a múlt héten néztem, és a 6. fejezetig jutottam, ez is nagyon jó, főleg a 3. fejezettől, ahonnan a rajzminőség is jelentősen javult.

Berserk
278. fejezet: végre újra feltűnt Zodd!!!  :whoah:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

via_mala

Samurai Executioner Manga Complete v01-10

Ugyan még nem olvastam el, de ugyanazok alkották, akik a Lone Wolf & Cub-ot, tehát rossz nem lehet.

Quote_--== SAMURAI EXECUTIONER ==--_

Writer: Kazuo Koike
Artist: Goseki Kojima
Translator: Dana Lewis, Mark Miyake
Genre: Manga, Action/Adventure

From the creators of Lone Wolf and Cub comes Samurai Executioner. Before Koike and Kojima created Itto Ogami, they created Kubikiri Asa, better known to Lone Wolf readers as Decapitator Asaemon. He was the equal to Itto, bearer of the sword Onibocho, the man charged with the duty of testing the swords for the shogun.

Samurai Executioner is based on the decapitator himself, in life before his fatal duel with Lone Wolf. Expect the same legendary drama, frantic action, and stoic samurai stature, combined with the exemplary art and storytelling that made Lone Wolf and Cub one of the most popular and influential comic books in the world!

The story is set in the Edo period of feudal Japan. It revolves around Yamada Asaemon, a ronin who is responsible for testing new swords for the shogun. The character is based on a real-life line of sword-testers who served the Tokugawa Shogunate up to the early 19th century.

Asaemon eventually faces off in a duel in volume 5 of Lone Wolf and Cub with Ogami Itto.

Many of the stories focus not on Asaemon, but on several of the people he meets in the course of his work. More often than not they are the stories of the criminals he executes, told as their last words before receiving the fatal stroke. As with Ogami Itto later, such encounters often give Asa pause for thought and reflection.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Lazzaret

Most ugrottam neki az I's-nek. Nagyon tetszik habár egy kicsit olyan nem is tudom. Ne tökölne ennyit a srác és semmi bajom nem lenne a mangával. Biztos szép lesz a vége.

Multkór a Nana-nak ugrottam neki és amit elolvastam az mind tetszet csak most olyan nyögve nyelős lett. De ez sem rossz.

Akuma na erosba is belekezdtem és ez is nagyon tetszik (túlon túl is romantikus jellem vagyok :D )


www.arkangyalok.uw.hu

kutta

Kare Kano: legjobb shoujo manga ever. Két bajom van vele:
                    - Anno Hideaki csak a vol. 6 ig rendezte az animét a 21 volume-ből
                    - Csak a vol. 19 ig van kint a scanlation meg a tokyopopos kiadás.
Minenki olvassa! Ez parancs.

via_mala

Samurai Legend
Art by Jiro Taniguchi
Story by Kan Furuyama

A történet a híres Yagyu Jubei-ről szól, ahogy a Tokugawa sógunátust védte a hatalomra törő daimjókkal szemben.
Sajnos vagy szerencsére csak 9 fejezet az egész, meglehetősen szépen van megrajzolva, és történelmleckének is megállja a helyét.

Állítom, hogy ha anno a híres törénelmi alakokról létezett volna néhány hasonló minőségű képregény, akkor nem utáltam volna a történelmet diákként, ami nálunk száraz évszámmagolást jelentett csak.
Azért kíváncsi lennék, hogy a japán kiskölykök történelem tudása milyen a magyarokéhoz képest. Nincs valahol valami öszehasonlító táblázat erről?
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

overmind

Üdv all!

A Tenjou Tenge animet néztem anno és reméltem, hogy lesz folytatása, mert nagy kedvenc.  :whoah: De már nem bizakodom, úgyhogy a manga olvasására szántam rá magam, viszont sehol nem találom azokat a részeket, amelyek időben az anime vége után jönnek.  Nem tudja valaki hol lehet fellelni? És hanyadik vol az a mangában ahol az anime véget ér?


Mattanja

#497
Kóreai történetekből származó harcra/filozófiára/mágiára épülő igényes rajzolású (ha a Berserk annak számít, akkor ez is az) véres(nek mondható) manga. Komikus részek is akadnak benne bőven - nekem nem mindig estek jól, jobban szeretem a komorabb történeteket.
1100 oldal után még mindig nem tudtam megszokni ezt a vadnyugati külsejű mágia/kard/fegyverforgatót - sem a küllemét, sem a viselkedését. Ahogyan Sando ruhája sem nyerte el a tetszésemet, felesleges fanservice ez az alig takaró bőrfelszerelés.
Ezektől függetlenül tetszik és várom a folytatást elsősorban Fazék-ban bízva, hogy biztosítja a további fejezetek elérhetőségét mindenki számára. Köszönet neki a feltöltésért. Amíg nincs több olvasható része megnézem a movie-t is, hátha nem csalódom nagyot benne.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: Shiroi on 2006-09-06, 01:02:45
Kórei történetekből származó harcra/filozófiára/mágiára épülő igényes rajzolású (ha a Berserk annak számít, akkor ez is az) véres(nek mondható) manga. Komikus részek is akadnak benne bőven - nekem nem mindig estek jól, jobban szeretem a komorabb történeteket.
1100 oldal után még mindig nem tudtam megszokni ezt a vadnyugati külsejű mágia/kard/fegyverforgatót - sem a küllemét, sem a viselkedését. Ahogyan Sando ruhája sem nyerte el a tetszésemet, felesleges fanservice ez az alig takaró bőrfelszerelés.
Ezektől függetlenül tetszik és várom a folytatást elsősorban Fazék-ban bízva, hogy biztosítja a további fejezetek elérhetőségét mindenki számára. Köszönet neki a feltöltésért. Amíg nincs több olvasható része megnézem a movie-t is, hátha nem csalódom nagyot benne.
Mivel állítólag nálunk is meg fog jelenni vmikor a tél folyamán az első kötet, ezért sajnos érthető módon nem tölthetem föl a további részeket és ezek is el lettek távolítva. Az első ízelítőnek szánt fejezet továbbra is elérhető, de inkább bátorítanék mindenkit ezennel is majd a manga megvételére :)

Mattanja

Kár vesztegetni rá az időt. Üres, véres vámpírtörténet bugyik villanásával és egyszerű rajzolással.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

overmind

Quote from: White SeeD on 2006-09-05, 13:17:29
Quote from: overmind on 2006-09-05, 13:11:01
Üdv all!

A Tenjou Tenge animet néztem anno és reméltem, hogy lesz folytatása, mert nagy kedvenc.  :whoah: De már nem bizakodom, úgyhogy a manga olvasására szántam rá magam, viszont sehol nem találom azokat a részeket, amelyek időben az anime vége után jönnek.  Nem tudja valaki hol lehet fellelni? És hanyadik vol az a mangában ahol az anime véget ér?



Hátő, úgy a közepétől. Viszont ugye a manga nem úgy megy mint ahogy az anime vége lett, így érdemes mikor már látod hogy az anime végefelé vagy onnantól olvasni emrt máshogy alakulnak az események:)


A közepe az az 5 Vol környéke? Hol lehet ezeket fellelni? Ahol néztem csak addig van fent.  :ejj: És még  :G barátom sem segített, hogy olyan részeket találjak amelyeket animeben nem láttam.  :eek:

kikuchiyo

Meglehetősen magas színvonalú Evangelion doujin. Most jelent meg a 4. utolsó kötete (angolul), és tele volt vele a blogsuki, hogy milyen hű de szuper.
Elkezdtem olvasni, és tényleg elég jó. A rajz színvonala majdnem olyan, mintha hivatalos kiadvány lenne, és a tetejébe még egy ütős sztorival is rendelkezik.
18+!
Failure is the default option

Mattanja

Nihei féle apokaliptikus világ Rozsomák főszereplésével. Sajnálatos módon csak 1 volume az egész (ami 5 részből áll), de legalább befejezett. Köszönet Fazék-nak az emlékeztetőért, hogy ez a manga létezik.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

via_mala

Quote from: Shiroi on 2006-09-09, 11:50:26
Nihei féle apokaliptikus világ Rozsomák főszereplésével. Sajnálatos módon csak 1 volume az egész (ami 5 részből áll), de legalább befejezett. Köszönet Fazék-nak az emlékeztetőért, hogy ez a manga létezik.
Én is magamévá tettem. Elég jellegzetes Nihei stílusa, de ehhez a posztapokaliptikus világhoz nagyon passzol, és a szokatlan módon színes manga színvilága is a témához illően lehangoló.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-09, 01:17:36
Meglehetősen magas színvonalú Evangelion doujin. Most jelent meg a 4. utolsó kötete (angolul), és tele volt vele a blogsuki, hogy milyen hű de szuper.
Elkezdtem olvasni, és tényleg elég jó. A rajz színvonala majdnem olyan, mintha hivatalos kiadvány lenne, és a tetejébe még egy ütős sztorival is rendelkezik.
18+!

Végigolvastam. Elég jó, kb. egyetértek azokkal, akik szerint ezt a sztorit kéne megfilmesíteni az új Evangelion folytatásokban. :)

Érzem, egy NGE újranézés lesz ebből...
Failure is the default option

Próféta

Na a sok belenézegetés ilyenbe-olyanba után végre eljutottam odáig, hogy életemben először elejétől végéig elolvassak egy mangát. Az áldozat nem más, mint az
Akira (Otomo Katsuhiro, 1982-90)
Hosszabb, mint a film, több benne az erőszak, a brutalitás, a 18+ tartalom, az energia. És azért tartalmi szempontból is kicsit többet kapunk, mint amennyit az animében láttunk, például valamivel több információ szerepel a mangában Akiráék erejére vonatkozóan (a Sodrás, az új fajta barátság, stb). Ennek ellenére nem volt annyival több az animénél, amennyivel nagyobb, és kétségkívül a korábban látott, animált változat tette rám a nagyobb hatást. Ezzel persze nem azt mondtam, hogy a manga rossz volt, sőt...

Manitu

Épp most fejeztem be, nagyon jó volt. A rajzstílusa ugyan nem teljesen az én esetem, de el kell ismerni, a tónusozott rajzok nagyon szépek, és nem kevés van belőlük benne. A történet is tudott egy-két érdekes fordulattal szolgálni, a szokásos love-comedy elemek nem teljesen szokásos módon való fölhasználásával. [spoiler]Gondolok itt például a hot-springes részre. Az megszokott dolog, hogy főhősünk bekeveredik a női részlegbe, és bújkál, az már annyira nem, hogy bizony lebukik :)[/spoiler] A 10. kötet után néztem egy nagyot, hogy hogy lehet ezt még folytatni, de lehetett.[spoiler]Amikor Ichitaka végre kimondta hogy "To you", vagy húszszor átnéztem azt az oldalt, hogy nem-e csak álmodta a dolgot, Iori-chan nem fogta-e be megint a fülét, vagy valami, szóval hogy tényleg megtörtént :)[/spoiler] Az elején ugyan volt, hogy néha kicsit a riválisoknak is drukkoltam, de a végére szépen összejött a párocska, lehetett értük szorítani.  Nagyon szép, romantikus történet, tudom ajánlani mindenkinek!


Moonshiner

Ez egy újabb aranyos történet az Azumanga daioh alkotójától, Azuma Kyokihótól.  Főhőse egy 5 éves, eleven kislány, Yotsuba. Apjával éldegél, majd egy nap új helyre költöznek, és megismerkednek az új szomszédokkal is.

Nagyon szórakoztató kis szösszenet. Yotsuba újként tekint szinte mindenre, és néha fájdalmas kalandjai vannak..

Moonshiner

#508
Ez egy one-shot manga. Adva van egy lány, aki eltéved egy napon az erdőben. Találkozik egy álarcos idegennel, aki segít neki, de nem szabad hozzáérni, különben eltűnik. Eztán naponta találkoznak, míg véget nem ér a nyár.

Romantikus történet. Szépen fűzi egymásba a jeleneteket. Mindenkinek csak ajánlani tudom!

csacsa

10 év után végre sikerült az elejétől a végéig megszereznem a Sailor Moon mangát. :Kiraly:
Nagyon jó, mivel sokkal darkosabb, mint az anime. Nincs benne annyi ökörködés és csöpögős rész.  Meg nincs úgy széthúzva, mint a rétestészta. Csak 5 kötet (65 fejezet), érdemes elolvasni. :jee:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)